Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 12:40

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2013, 13:09 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Kja pa vem. :? Meni je še vedno malo ....kako bi rekel pust. Morda, če bi bil vsaj Terminal bolj spodoben. Andrej jaz se zavedam, da vsak malo bolj spodoben free scenery posledično vpliva na prodajo plačljivega scenary-a , zato se res ne bi vtikal preveč v ta del ali pa mešal štrene . Jaz osebno bi samo dodal Glavni terminal in nič drugega. Odločitev pa prepuščam tebi. Najbolj (verjetno) ti veš koliko je bilo dolpotega free scenary za FSX. Seveda če imaš pregled nad tem. Če imaš pa tudi mene zanima.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2013, 13:55 
S strani slo4fsx je dosedaj bilo 623 prenosov, 1108 z Avsima in 661 s Flightsima. Drugih strani nisem gledal, ampak vem da je datoteka naložena tudi na drugih portalih kljub izrecni želji da naj bi bila dostopna edino preko teh treh strani, ki sem jih navedel. Torej nekaj več kot 2300 prenosov. Niti ni zanemarljiva številka.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2013, 14:07 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Res je. Ta številka pove vse. Če je to tako, potem pa uredu. Gremo dalje :D


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 01:03 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Tule se najde LJLJfs9 :
http://library.avsim.net/search.php?Sea ... &Go=Search


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 06:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Si pa hiter, Andrej mi pa še ta nov radar pošilja...

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 08:44 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Ja, :o Meni si napisal končna verzija. Bo pa nadgradnja iz SLOLJLJ9.0 na SLOLJLJ9.1 itd :) Sej se boš še kaj spomnil. pri tvoji zagnanosti o tem ne dvomim :D Mam pa eno opravičilo :? Pod Avtor piše :oops: narobe! Avtor je Silvo Poljanšek! Vpisal sem svoj ime in priimek, ker sem v navodilih razumel da se mora ime pošiljatelja in e-mail pošiljatelj ujemat. Na koncu pa sploh ni bilo treba vpisat e-mal-a !? A se da to kje popravit a kdo ve?
Prosil bi, da piloti zamenjate Ljubljansko letališče v FS9 z omenjenim dodatkom za lažje kontroliranje na mreži in samega videza na letališču. Sedaj boste vsi na enakih pozicijah FS9 kot FSX in X-plane.
Če ima kdo kakšno pripombo pa na dan z njo. Bo več kot dobrodošlo.

Hmm..... v 6 urah 99 dolpotegov :wink:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 09:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Za avtora se nič ne sekiraj, vsaj jaz ne bom za nič kriv :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 15:35 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Še dve jesenski

Slika

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 20:24 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
In pa še Slovenska navodila :mrgreen:
Uporabniki Slovenije: Greš v mapo FsSlovenija, ki se nahaja v glavni mapi simulatorja fs9, odpreš 2k4 in iz nje odstraniš vse datoteke na ime LJLJ. Potem greš še v mapo SLOVENIA in tudi tukaj odstraniš na varno mesto vse datoteke pod ime LJLJ.

Instalacija: odpakiraj SLOLJLJ9, kamor želiš. Iz mape scenery skopiraj vse mape v Addon Scenery--Scenery mapo, iz texture mape pa skopiraj v Addon Scenery--Texture mapo.

Datoteke, ki so v mapi Effects, skopiraš v mapo Effects in v tej mapi so še Texture v podmapo texture v mapi Effects.

Drugi način instalacije pa je, da skopiraš vse, kar je v mapi Effects tako, kot je zgoraj opisano, iz mape FsSlovenija odstraniš vse, v povezavi z LJLJ, ostale datoteke pa skraniš kamor koli na trdi disk.
Zaženeš simulator in greš pod settings--Scenery library in desno Add Area.Potem poiščeš datoteko SloLJLJ9 in ko vidiš dve mapi scenery in texture, z miško klikneš na prazen prostor, da dodaš LJLJ. Nato ponovno zaženeš FS9 in to je vse.

Za pomoč se lahko obrnete na silvo20@hotmail.com ali iztok.strel@telemach.net


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 21:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Danes zmontiran še novi radar :mrgreen: in posajenih 1000 smrek. Seveda pa ne sme manjkati stari Douglas.

Slika

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 21:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Predlagam, da imate izklopljeno ground scenery cast shadows, ker oznake po tleh so dodani kot objekti, ki imajo minimalno debelino, pa vendar zjutraj in zvečer povzročajo določeno senco, ki ni prav prijetna, paš malarji so malo preveč na debelo pleskali :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2013, 21:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Na tej povezavi se dobi krasna trava https://sites.google.com/site/aimecreat ... fsx-fs2004

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2013, 07:57 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Prišlo je do neljubih zapletov :( Vse ki ste naložili novi scenry SLOLJLJ9 obveščam, da v primeru če imate naloženo Budimpešto ali Studgart od Aerosofta ne bodo delale texture na omenjenih letališčih. Do napake je prišlo zaradi neizkušenosti razvijalcev SLOLJLJ9. Napake se že odpravljajo.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2013, 08:33 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Scenary za enkrat ni potrebno brisat, samo dokler se stvar ne uredi (se pa bo expresno) boste imeli težave na omenjenih letališčih. Navodila sledijo :mrgreen:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2013, 15:10 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Zadeva je prečiščena do te mere, da na nobenem drugem letališču nič ne manjka, Aerosoft sem pa prosil za par bonbončkov, ki so samo estetskega videza.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2013, 23:08 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Kot sem obljubil http://library.avsim.net/search.php?Sea ... &Go=Search nova popravljena verzija LJLJ za FS9

In pa še Slovenska navodila
Uporabniki Slovenije: Greš v mapo FsSlovenija, ki se nahaja v glavni mapi simulatorja fs9, odpreš 2k4 in iz nje odstraniš vse datoteke na ime LJLJ. Potem greš še v mapo SLOVENIA in tudi tukaj odstraniš na varno mesto vse datoteke pod ime LJLJ.

Instalacija: odpakiraj SLOLJLJ9, kamor želiš. Iz mape scenery skopiraj vse mape v Addon Scenery--Scenery mapo, iz texture mape pa skopiraj v Addon Scenery--Texture mapo.

Datoteke, ki so v mapi Effects, skopiraš v mapo Effects in v tej mapi so še Texture v podmapo texture v mapi Effects.

Drugi način instalacije pa je, da skopiraš vse, kar je v mapi Effects tako, kot je zgoraj opisano, iz mape FsSlovenija odstraniš vse, v povezavi z LJLJ, ostale datoteke pa skraniš kamor koli na trdi disk.
Zaženeš simulator in greš pod settings--Scenery library in desno Add Area.Potem poiščeš datoteko SloLJLJ9 in ko vidiš dve mapi scenery in texture, z miško klikneš na prazen prostor, da dodaš LJLJ. Nato ponovno zaženeš FS9 in to je vse.

Za pomoč se lahko obrnete na silvo20@hotmail.com ali iztok.strel@telemach.net


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2013, 00:13 
Nisem prenesel datoteke, sem si pa pogledal vsebino kar na avsimovem strežniku in vse kar lahko rečem je samo eno: to se ne dela tako! Vem, da bo ogenj v strehi, ampak kar je res, je res.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2013, 00:29 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
lažje bi bilo, če bi vedel za kaj gre.....


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2013, 06:08 
Zgodba o tisoč in enem bgl-ju. Namesto dveh.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2013, 08:04 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ni cajta, Andrej;)

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group