Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 12:30

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 27 Avg 2011, 21:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13 Apr 2010, 15:58
Prispevkov: 92
Kraj: Velenje
Pozdravljen,

takole potem najprej si potegni z Ivao strani paket sektorjev in barvnih shem (najdeš jih tukaj http://ivao.si/files/IvAc-SI.zip). V Zip datoteki boš našel 4 datoteke, 2 sektorski datotetki (.sct) in 2 barvni shemi (.clr), vse te datoteke razširi v določeno mapo. Predvidevam, da imaš Ivac že nameščen, zato se kar loti nameščanja sektorja in barvne sheme v Ivac-u. To storiš tako, da ob zagonu Ivaca klikneš na PVD v zgornjem meniju in izbereš opcijo Load Sector ter izbereš sektor, ki želiš namestiti, t.j. eno izmed dveh datoteke s končnico .sct katere si predhodno razširil v mapo. Nato se lotiš nameščanja barvne sheme s klikom na gumb PVD in izbereš opcijo Load Colorscheme.

Ko si namestil barvno shemo in sektor, se lahko lotiš začetnega konfiguriranja Ivaca. V pomoč ti bo priložena Power Point predstavitev, katero sem pripel k postu.
Vendar v priloženi datoteki ni opisana celotna začetna konfiguracija, veliko tega se dodela kasneje, po občutku oz. kakor ustreza tebi npr. barva pisave, PVD konfiguracija, konfiguracija ATIS-a ipd.

Če boš imel kakšno vprašanje, se lahko obrneš na nas lahko pa pošlješ tudi ZS tako, da ni problema.

Lp, Roberto :wave:


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Roberto Josič

Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2013, 20:15 
Odsoten

Pridružen: 19 Avg 2010, 21:46
Prispevkov: 14
Živjo!

sem začetnik (na tem forumu registreran že neki časa) in ponovno želim leteti online. Še ne dolgo nazaj smo v FSX lahko leteli preko GameSpy...tega sedaj ni več. Zato bi se pridružil k vam in začel leteti preko IVAO. Po prispevkih na forumu vidim da se ne veliko dogaja..vendar me vseeno zanima če mi lahko kdo kej pove kako začeti...programska oprema itd. Rad bi opravil tiste izpite, ki določajo 'zrelost' za v virtualno letenje z drugimi :D
Torej kaj moram še naložiti na disk poleg igre FSX da bi lahko letel skupaj z vami? :)

LP!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2013, 20:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Tle pojdi malo prebirat, boš vse zvedel. http://www.ivao.si/index.php?p=novinci

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2013, 21:44 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Kakor je že Silvo napisal, najprej si temeljito preberi in preštudiraj vse kar piše na strani slovenske divizije.
Tam boš našel vse odgovore na tvoja vprašanja, za vse drugo pa vprašaj na forumu (veliko je že napisano in si samo poišči), nato ti pa priporočam, da se začneš udeleževati treningov ob petkih zvečer.
Dobra ideja je tudi, da si mogoče poiščeš mentorja, ki ti olajša prve korake, ki mogoče niti niso tako enostavni, če se spomnem samo mojih začetkov :wink:

Nato pa, kot si tudi že sam omenil, poskušaj pridobiti čim več licenc po vrsti.
Naši inštruktorji so med najboljšimi in te res veliko naučijo skozi pripravo na izpite in med samimi izpiti.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2013, 23:57 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
Mimogrede in ne da bi delal kakšno reklamo, želim spomniti, da je na tem mestu govora o tečaju za pilote začetnike, žal pa kakšnega velikega zanimanja in odziva s strani začetnikov ravno ni. :(

_________________
Danilo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2013, 09:40 
Odsoten

Pridružen: 19 Avg 2010, 21:46
Prispevkov: 14
.Hmm zdj mam pa en problem...pred dvemi leti sem se prvič prijavil na ivao. Račun nisem uporabljal več kot 90dni zato se mi ja zaprl. Na mailu sem našel use password in idje vendar nič ne pomagajo da bi mi oživili račun. Zdj nevem kako dobiš nov id..saj ti ne pošljejo novega računa na isti mail.

Lp!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2013, 10:45 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Obrni se na vodstvo divizije in bodo z veseljem uredili.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2013, 15:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13 Apr 2010, 15:58
Prispevkov: 92
Kraj: Velenje
Citiram:
Hmm zdj mam pa en problem...pred dvemi leti sem se prvič prijavil na ivao. Račun nisem uporabljal več kot 90dni zato se mi ja zaprl. Na mailu sem našel use password in idje vendar nič ne pomagajo da bi mi oživili račun. Zdj nevem kako dobiš nov id..saj ti ne pošljejo novega računa na isti mail.
,

živjo,

pošlji mi prosim svoj VID na mail: roberto.josic@ivao.aero pa bomo videli kaj se, da ukreniti.


Lp, Roberto

_________________
Roberto Josič

Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2013, 20:13 
Odsoten

Pridružen: 21 Mar 2013, 15:14
Prispevkov: 2
Živjo, sem nov tu, rad bi bil kontrolor, vse povezave k sem jih sedaj preizkusil ne delujejo, prav tako ne vem na kater kanal se moram prijaviti na teamspeak-u da bi poslušal letalski promet nad slovenijo. Prosim za info, hvala


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2013, 20:57 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13 Apr 2010, 15:58
Prispevkov: 92
Kraj: Velenje
Pozdravljen,

ATC nad Slovenijo lahko poslušaš takrat, ko je kontrola seveda online. Online smo pa večinoma vsak petek, ko potekajo treningi in pa včasih med tednom, če je kontrola prisotna tudi takrat. Jutri od 8. ure dalje bomo online, poslušaš pa lahko frekvence LJLJ_TWR ali pa LJLA_ACC. Je pa priporočljivo, da uporabljaš tudi program Ivac, da si nekako slišano po teamspeak-u tudi lažje predstavljaš.
Če bo še kaj nejasnosti pa napiši, lahko se pa slišimo tudi po skypu.

Lep pozdrav, Roberto

_________________
Roberto Josič

Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2013, 21:05 
Odsoten

Pridružen: 21 Mar 2013, 15:14
Prispevkov: 2
ivac mam nameščen in trenutno opazujem eno letalo v preletu, ki se ne drži začrtane poti. teamspeak mam tudi aktiviran, sam kot si napisal ni nikogar gor
;)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2013, 23:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Lahko se priključiš na kakšen drugi ATC in poslušaš.
V primeru, da uporabljaš The Eye to narediš tako, da poklikaš neko drugo, trenutno aktivno ATC, in se preko okna, ki se ti ob tem odpre konektaš na njihov kanal.
Če še ne obvladaš procedur in fraziologije ti priporočam, da samo poslušaš in se učiš.

...drugače pa, dobrodošel v slovenski virtualni skupnosti letalcev :wave:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2013, 14:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Seveda, najprej se moraš registrirati na Ivao ali Vatsim strani, da dobiš podatke za poslušanje in priklop na mrežo.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Začetnik
OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2013, 17:06 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Ma kašen Vatsim :bang: IVao! Sej bo kmal konc posta :mrgreen:


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group