Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 19:46

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: x-plane na ivao
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2008, 20:08 
Odsoten

Pridružen: 15 Jun 2008, 13:15
Prispevkov: 5
pozdravljeni,
zanima me, na kakšne probleme vse lahko naletim pri uporabi x-plane na mreži? Ali obstajajo kakšni uporabni popravki terena mogoče za Slovenijo? Zadnjič sem bil na nekem letališču, nakar se obrnem in zagledam drugo letalo, kako mirno vozi "po taxiway" - ampak njegov taxiway je v mojem primeru bil že v zraku. Potem so tu še razne stvari kot npr. taxiway na napačni strani steze, zadnjič sem gledal kako naj bi nekdo na LJLJ pristal ravno v tistem času, pa ga ni bilo videti od nikoder, .... Ampak ok, to so problemi, kateri me na začetku ne motijo, me pa zanima ali lahko motijo kontrolorja, da me recimo vidi nekje kjer mu kaže letališko stavbo ipd.? Koliko je torej za kontrolorja moteče, če uporabljam x-plane?

Razlog, da želim ostati na x-plane je ta, da sem na macu. Sicer bi si lahko pod bootcampom namestil XP-je in laufal fs2004, ampak če je možno, bi rad izčrpal najprej druge možnosti. Sicer nisem nek zahtevni uporabnik, bi se pa rad malo bolj naučil vsaj virtualnega letenja in procedur, če je pravo zame prevelik finančni zalogaj.
Hvala za vsakršen nasvet,
lp matej


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2008, 23:13 
Odsoten

Pridružen: 21 Jun 2003, 18:27
Prispevkov: 679
Kraj: Rogaška Slatina
hojla .... svetujem ti da pogledas v smeri http://www.fsimp.com/ ... lp

_________________
Tilen T.
S5TTA, ADR132


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2008, 23:48 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Pri X-Plane je na mreži edini problem le ta, da niso objekti in taxiwayi postavljeni enako. Kako točno tale reč od Monstra zgleda, ne vem.. lahko da reši zadevo.... gotov pa nisem, ker imamo pri nas na LJLJ izredno malo X-Plane uporabnikov (v celem letu sem videl dva in ne vem kje točno sta bila... mislim da celo na platformi in s tem fsimp-om). Če drugega ne, se naredi tako, da greš online in počakaš nekje, da mimo taksirajo najprej FS-jevci ali pa kontrola najprej spravi tebe v zrak pa potem taksirajo ostali s tapravim scenarijem..odvisno od situacije, ki pa je do sedaj bila izjemno redka.

Na naših kartah so koordinate parkingov prirejene za FS2004 LJLJ 2007 scenery (http://www.ivao-si.org/charts/I0208-16-JUN-08/LJLJ_1-2.pdf) ... lahko jih informativno primerjaš s tvojo pozicijo po koordinatah v X-Plane ..da najprej vidiš koliko je ploščad sploh zamaknjena.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jun 2008, 00:12 
Odsoten

Pridružen: 15 Jun 2008, 13:15
Prispevkov: 5
Hvala obema!
Mislim, da zadeva od Monstra niti ne pride v poštev, glede na to da njihova stran omenja edino Windows platformo. Vsekakor pa dobra ideja primerjat koordinate, bom poskusil. No ja, se mi pa zdi da se bom kmalu naveličal tega eksperimentiranja in si naložil ene windowse gor pa FS2004, kljub pomanjkanju diska :)
Hvala in upam, da bom kmalu našel čas za kak petkov ali sobotni trening,
lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: x-plane na ivao
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 20:39 
Odsoten

Pridružen: 17 Sep 2010, 12:34
Prispevkov: 15
Pozdravljeni!

Sem nov uporabnik foruma in bi se rad v bližnji prihodnosti udeležil poletov preko mreže. Do sedaj sem na starem PC-ju nekajkrat letel z FS2004, sedaj pa sem presedlal na mac-a in imam namen uporabljati x-plane 9. Zato me zanima, če s tem simulatorjem lahko na mreži letim normalno z drugimi letalci, ki uporabljajo druge simulatorje letenja. In še koliko uporabnikov na tem forumu leti s x-plane-om in če se je v teh dveh letih, odkar so bili napisani zgornji posti kaj spremenilo glede problemov z določanjem pozicije....

Hvala za odgovor!

lp, Martin


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group