Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 14:55

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 105 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2009, 19:38 
Odsoten

Pridružen: 15 Jun 2008, 13:15
Prispevkov: 5
Meni je približno uspelo tako, da sem paket SLO2004 preoblikoval tako, da sem imel znotraj samo eno SCENERY in eno TEXTURE mapo, notri pa vse ustrezne datoteke, ki sem jih poiskal v raznih podmapah. Nato sem FS2Xplane usmeril na to novo SLO2004 mapo, kot Additional MSFS libraries pa nisem siguren, ampak mislim da sem malo experimentiral z obstoječo FS9/Texture mapo in datotekami v njej, da jih je FS2XPlane zaznal pravilno.
Na koncu sem sicer dobil še kar nekaj warningov v summary.txt, vendar ni bilo nič življenjsko bistvenega.
Nato sem preimenoval apt.dat (ki ga je FS2XPlane kreiral) v apt_bakcup.dat ter fullapt.dat v apt.dat - s tem sem dobil boljši rezultat, vendar mislim da bo treba kakšno zadevico še pobrisati in popraviti ročno (OverlayEditor mogoče?).
Na nekaj končkih letališča je tudi nekaj zaplat asfalta (ali betona?) drugačne barve kot bi morale biti, pa vendar kot rečeno, da se normalno peljat po njih in ni življenjskega pomena.

Povedano velja za LJLJ, na nekaterih drugih mestih je še nekaj problemov (recimo pol piste na LJBL pokrivajo drevesa), tako da bo treba postopoma še malce uredit.

En drugi problem je še ta, da sem pretvoril LBLVOR paket enako s FS2XPlane, program mi je kreiral za moje pojme čisto sprejemljivo nav.dat datoteko, pa vendar se ta v XPlane ne pokaže. Sicer ga lahko kreiram ročno direkt v X-Plane-u, vendar me vseeno zanima, zakaj tega iz datoteke ne zazna, če se je slučajno kdo že pozabaval s tem.

lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2009, 02:49 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Mogoče je problem v tem, ker je narejen preko XML datoteke in ne preko tradicionalnega SCASM sistema?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2010, 12:27 
Odsoten

Pridružen: 30 Mar 2003, 17:03
Prispevkov: 301
X-Plane 9.x zdaj stane 29 $

Citiram:
This is X-Plane version 9 on DVD for Mac OS, Windows, and Linux platforms. It ships on six dual-layer DVDs which hold all the scenery from latitudes from 74 degrees north to 60 degrees south.

This purchase includes free Internet updates for the entire X-Plane 9.xx run--that is, you'll recieve version 9.00, version 9.22, 9.30, etc. all the way up to 9.99 if it exists.


če koga zanima za probat...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2011, 22:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Takole je pravkar pristal eden Španec, kot se lahko vidi, pristajalna steza ni na pravem mestu, pa še par metrov mu manjka do tal :cry:

Sva z Iztokom preverila vzletno, pristajalno stezo in je na pravem mestu, problem je samo višina, ker je pr. 5m prenizka v x-plane. Parkirne pozicije in taxi steze pa so malo po svoje.


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2011, 15:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Andrej, boš lahko še za x-plane prodal vašo mojstrovino.
Slika

Pa kakšno gozdno bo za poklicat

Slika
Slika
Slika

Tudi REX lepo polepša zadevo

Slika

Proti Kranju

Slika
Slika

To naj bi bil Portorož
Slika
Slika
Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2011, 15:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
In celo v prvem poskusu mi je uspelo pristati na premikajoči se letalonosilki

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2011, 16:30 
Citiram:
Andrej, boš lahko še za x-plane prodal vašo mojstrovino.


Bomo najprej sploh dokončali zadevo z drugim delom za FS X, kolikor sem uspel zaslediti, naj bi imeli fantje v izdelavi deseto verzijo X-plane-a. Potem se pa zna zgoditi mogoče tudi to, da skonvertiramo vse skupaj za X-plane, samo se bojim, da dela ni tako malo.

Ti si najbrž uporabil tisto njihovo orodje za konverzijo, ki pa očitno ne špila čisto po pričakovanjih.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2011, 16:54 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, vzel sem njihov program in samo spustil skoz tvoj izdelek in na moje presenečenje dobil vsa letališča, ki si jih naredil. Takole izgleda LJSG i LJPT

Slika

Slika

Najprej samo teren poravnat =D>

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2011, 18:22 
:roll: sploh ni tko simpl, kot na prvi pogled zgleda - beri "dela tolk', da res ne vem če ima smisel."


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 30 Okt 2011, 00:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Kaj sploh še ostane VELIKIM?

Slika
Slika
Slika
Slika

=D> =D>

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 24 Nov 2011, 08:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Pa je prišla 10-ka http://www.x-plane.com/ =D>

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: X-Plane 10 demo - download
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 01:22 
No ja, tole pa milo rečeno ne deluje prav profesionalno. Po treh urah "downloadanja" s polovično hitrostjo zmogljivosti predpotopnega analognega modema (saj še pomnite, kaj je to analogni modem?), mi preostaja še 16 ur čakanja na demo :rotfl:


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 08:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, je kar gneča. Ko sem prvič vlekel dol, je šlo zelo hitro. Očitno ima veliko oboževalcev...

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 09:45 
Odsoten

Pridružen: 09 Apr 2004, 12:17
Prispevkov: 373
Zato paje priporočljiv prenos preko torrenta.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 10:54 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Preko torrenta pa 1MB/s :wink:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 11:24 
Ampak če greš preko torrenta, moraš pa potem še vseeno z nekim drugim programom spet z njihove strani dobiti dol popravek na zadnjo verzijo. Meni kot puristu že kar takojšnje krpanje neke povsem frišne zadeve nekako ne diši preveč. Tole s temi mizernimi hitrostmi downloada kljub vsemu ni firmi v ponos in ne zasluž drugega kot-> :bua:


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 12:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
To ne bo držalo. 3,7GB sem preko torrenta prenesel v pol ure, šel v mapo, kamor se je zadeva prenesla. Samo kliknil in brez kakršne koli instalacije pristal v programu. Se pa simulator ves čas nadgrajuje, kar ni slabo...


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 13:05 
Na tejle strani piše drugače: http://www.x-plane.com/x-plane-10-alternative-downloads/


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2011, 13:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Nekaj je teorija, drugo pa praksa. :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: X-plane
OdgovorObjavljeno: 28 Nov 2011, 10:06 
Že kar nekaj vode je preteklo, kar sem na svojem računalniku imel X-plane, če se prav spomnim je bila to verzija 8, morda celo še 7. In prav nič takega nisem videl, kar bi mi bilo resnično všeč.

Tudi s to zadnjo verzijo, 10, ni nič drugače. Kolikor mi je bilo v tistih parih minutah, kar jih demo verzija omogoča, sploh dano, pa sem vendarle uspel ugotoviti, da:

- še vedno nič od opevane strašno natančne dinamike letenja. Privzeti B747 opleta po zraku kot harpuniran kit. Sicer res nikoli nisem v resnici letel z Jumbom, ampak vsaj po pripovedih ljudi, ki so leteli z njim, je to za svojo velikost neverjetno upravljivo in obenem stabilno letalo, s katerim je pravi užitek leteti.

- za virtualni kokpit sicer nimam kakih silnih pripomb, se pa že tudi v njem vidi, da je okus programerjev za ostrino robov, kontraste barvnih nians in tonov, daleč od realnosti.

- že v prejšnji vrstici omenjena slabost pride še bolj do izraza v scenariju. Vse je nekako temačno in zabrisano. Objekti in pokrajina so medli, brez kakršnihkoli robov, prehodov, kontrastov, tako da vse skupaj deluje tudi ob popolnoma jasnem in sončnem dnevu sredi popoldneva, kot zamegljene Žale na 1.Novembra - morbidno. Nikjer nobene žive barve, nobenih kontrastov, sama pastela. Če nastavim oblake, so ti v najboljšem primeru nekje med sivo in svetlo-sivo - v X-Plane-u belih oblakov ni, pa naj bodo kumulusi ali cirrusi. In prav slednji so zaradi ledenih kristalov, ki jih vsebujejo in višine, na kateri so, izrazito belo-modrikasti.

- čas nalaganja te demo verzije je daljši, kot pa čas nalaganja FSX-a, ko pa sem nastavil nekoliko gostejše elemente scenarija (hiše, drevje, avtomobili - ja, tudi v X-Plane se zdaj po cestah furajo avtomobili - žiraf in slonov pa ni časa iskati) pa mi je X-Plane začel na računalnku, kjer i FSX teče popolnoma gladko, že kar opazno štekati, torej je kar precej zahteven (no, saj to je logično, brez nič ni nič) do strojne opreme, tako, da tisti, ki nimate tako močnih mlinčkov, da bi prenašali FSX, ne računajte s tem, da boste lahko karkoli pametnega počeli v X-Plane-u.

Če bi bil postavljen pred dejstvo, da lahko imam samo eno simulacijo letenja na računalniku in bi se moral odločati med FSX-om in X-Planeom je po navedenem menda popolnoma jasno, kdo bi "letel ven" - X-Plane!


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 105 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group