Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 14:07

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2013, 10:58 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Na vidiku je nov projekt za letalske zanesenjake, ki vas zanima letenje in bojevanje v času druge svetovne vojne.

DCS: World War II: Europe 1944
http://www.kickstarter.com/projects/508 ... urope-1944
DCS World War II: Europe 1944 je projekt ekipe, ki stoji za serijo IL2. Temelji projekta pa so fenomenalna platforma Digital Combat Simulator, ki ponuja najbolj realistično letenje na osebnih računalnikih (legendarni moduli DCS: A10C, DCS: KA50).

Slika
Slika


Mogoče je še najbolj zanimiva stvar, da bo igra ZASTONJ in bo vsebovala TRI brezplačna letala (Spitfire Mk IX, Thunderbolt P-47D-28 in Messerschmitt BF109K-4), ki bodo vsa simulirana na enakem nivoju, kot DCS moduli (naprimer DCS:P51D Mustang).
To pomeni:
- polno simulirani ključni sistemi letala
- kokpit, v katerem deluje vsako stikalo
- 6 degrees of freedom kokpit
- Advanced Flight Model napredni letalni model
- in še in še... kdor pozna DCS letala, ve, o čem govorim.

Poleg teh treh letal bo v tej igri mogoče leteti še s (plačljivima) P51D in FW190D-9.

Simulirani bosta tudi letali Me262 in B17, s katerima pa ne bo mogoče leteti (torej samo kot AI letala).


Simulirano področje bo Normandija, ki bo izjemno detajlno in zgodovinsko točno.
Slika
Slika

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt je trenutno na Kickstarterju, kjer nabira finance za zagon projekta. Kdor prispeva vsaj 10 dolarjev, bo lahko sodeloval v BETA testiranju.
Če boste prispevali vsaj 30 dolarjev, boste poleg osnovnih treh letal lahko leteli tudi s P51D in FW190D-9.

Osnovni cilj financiranja je zbrati 100.000 dolarjev (kar bo zagotovo doseženo, saj je v 9 dnevih projekt zbral že 72.000 dolarjev!).
Če projekt doseže naslednji cilj (stretch goal) 375.000 dolarjev, po scenerija povečana na območje južne Anglije, v igro pa bo vključen tudi popolnoma simuliran bombnik B-17, kjer bo mogoče sedeti na katerem koli sedežu (pilot, kopilot, bombarder, strelci v kupolah, navigator...), obenem pa bo bombnik omogočal tudi večigralski način (da več igralcev zasede položaje v bombniku in tako delajo prave skupinske misije).

Če boste prispevali vsaj 40 dolarjev, boste poleg osnovnih treh letal ter P51D in FW190D-9 dobili v paketu tudi B-17 (toda le v primeru, da je dosežen cilj 375.000 dolarjev).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moja osebna mini promocijska igra!

Ker sem super dečko (in ker res želim, da projekt DCS:WW2 uspe, še bolj pa si želim leteti z bombnikom B-17!), sem se odločil naredit nagradno igro. Jaz sem namreč doniral za enega od paketov DCS:WW2, v katerem dobim tudi modula P51D in FW190D za igro DCS:World (poleg modulov za DCS:WW2). Ker modul P51D že imam od prej, bom kodo za P51D podaril nekomu na tem forumu, ki bo prispeval za projekt DCS:WW2.
Kaj je modul P51D Mustang za DCS World? Poglejte si TUKAJ: http://www.digitalcombatsimulator.com/e ... s/mustang/

Vrednost tega darila je 40 dolarjev, gre pa za najbolj izpopolnjeno študijsko simulacijo letala P51D do danes.

Vse, kar morate storiti za to, je da na Kickstarterju prispevate vsaj $20 za projekt DCS:WW2.
http://www.kickstarter.com/projects/508 ... urope-1944

Potem, ko prispevate, v tej temi objavite posnetek zaslona svojega prispevka (Kickstarter > Me > My Backer History), takole:
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2013, 11:18 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
*** Pojasnilo: podaril bom ENO licenco za P51D, in sicer bom izžrebal med tistimi, ki boste po navodilih prispevali na Kickstarterju za ta projekt in po navodilih objavili screenshot v tej temi.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2013, 11:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
@isthmail
=D>

p.s.
...in vse skupaj bo delano z EDGE Terrain Engine, kar sem omenjal že v mojem prejšnjem postu :mrgreen:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2013, 11:52 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Še malo dodatne reklame oziroma promocije:

Kolegi pri Air Tactical Assault Group (http://theairtacticalassaultgroup.com/) imajo podobno nagradno igro.

1. A little ATAG initiative for DCS:WWII
http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=113646
- ATAG_Bliss bo nekomu, ki bo doniral vsaj $40 za projekt DCS:WW2, podaril pedala MFG Crosswind. http://www.mfg.simundza.com/mfgcrosswind.php
Slika

Torej, če donirate vsaj $40, se prijavite na ATAG forum in v temi v linku objavite screenshot, tako pa boste lahko sodelovali v žrebu za ta pedala (vrednost pedal pa je cca 280 evrov!!!).


2. A different kind of pledge
http://theairtacticalassaultgroup.com/f ... php?t=5701
hegykc bo doniral vse svoje unikatne modele, prototipe, delujoče nadomestne palice (grips) in cele delujoče HOTAS sisteme.
Slika

Če donirate vsaj $10, boste sodelovali v žrebu za nedelujoče makete gripov
Če donirate vsaj $40, boste sodelovali v žrebu za delujoče nadomestne palice (grips) za TM Warthog
Če donirate vsaj $100, boste sodelovali v žrebu za njegove delujoče unikatne HOTAS sisteme
Če donirate $200 ali več, pa še več mikavnih nagrad

Tudi za to se morate registrirati na ATAG forumu ter v prvi temi (od ATAG_Bliss) objaviti screenshot.



Torej:
TRI nagradne igre! DCS:P51D modul, MFG Crosswind pedala in unikatni joysticki!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2013, 15:57 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Zelo me veseli, da je virtualna skupnost izredno dobro organizirana, potemtakem ni straha za nove simulacije.
Kot kaže je tudi sistem financiranja rešen in ni več toliko odvisen od muhastih založnikov ampak veliko bolj od posameznih produkciskih skupin in zainteresiranih uporabnikov.
Trenutno so v fazi razvoja najman 2, če ne celo 3 vrhunske simulacije, da nadaljevanje DCS: World-a sploh ne štejem zraven.
Samo vprašanje časa je, kdaj se bo premaknilo tudi pri civilnih simulacijah.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2013, 08:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
X-plane je že 20 let v fazi razvoja in kot kaže, se ne bo ustavil :D

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2013, 10:05 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
X-plane zaostaja za serijo DCS po kvaliteti letal ter po realizmu letalnega modela.

Poglejte si tole sliko:
Slika

Ali verjamete, da tole ni fotografija, ampak posnetek zaslona iz (še ne dokončanega) modula DCS:MIG-21Bis?

X-plane še leta in leta ne bo dosegal takega nivoja.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2013, 12:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Potem pa v DCS vzletaj in pristajaj v LJCE, kot v slo4fsx dodatku :lol:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2013, 12:38 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Ampak... Saj tudi v X-plane ne moreš vzletati iz slo4fsx letališč... :-k

Zakaj je ta debata sploh skrenila? Tema je o prihajajoči simulaciji DCS: World War 2: Europe 1944, ne pa o X-plane ali FSX.
Če koga ta simulacija zanima, ponudba velja, kot zapisano v prvi objavi v tej temi. Kdor bo doniral med Kickstarter kampanjo za DCS:WW2 vsaj $20, bo vključen v žrebanje za modul DCS:P51D za DCS:World. Ponudba pa velja za čas trajanja Kickstarter kampanje, torej do 5. oktobra.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2013, 12:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Zato, ker je Mareta zanimalo, kdaj se bo pri civilnih simulacijah kaj premaknilo, čeprav se že premika...

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2013, 10:59 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Kaj pol, a ni nobenega junaka?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2013, 14:54 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Nov update: http://www.kickstarter.com/projects/508 ... 1944/posts

Še slike... Komentar k slikam:
"The terrain editor is simplified not to contain the atmospheric model. That really affects the in-game colors. Atmosphere, obviously, adds hues to everything."
"Textures are low-res placeholders"
Slika

Slika

Slika

Slika

Če so te teksture samo začasne nizko resolucijske, potem si lahko samo predstavljamo, kakšno foto kvaliteto lahko pričakujemo v končni različici. In filing celotnega izdelka bo še boljši zaradi atmosferskih učinkov, ki jih na teh slikah pač ni (ker gre za slike iz Terrain editorja).

V glavnem, izgleda fantastično že sedaj, čez eno leto pa bo še bolje.

No, dajmo, ponudba še velja! Vsaj $20, pa imate možnost dobiti modul DCS:P51D. Vsaj $40, pa lahko na Air Tactical Assault Group forumu sodelujete v žrebu za pedala MFG Crosswind ter druge možne nagrade.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2013, 23:27 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Čisto sveža informacija: če kampanja doseže 150000$ zbranega denarja, dobimo letalo me262.

Torej:
3 letala zastonj (Spitfire, Thunderbolt in Me109)
Za donacijo $30 dobite garantirano še P51d in FW190.
Za donacijo vsaj $40 mogoče tudi Me 262 (če bo dosežen cilj 150k).

Torej za 40 dolarjev morda celo 6 letal, simuliranih do popolnosti (v vsakem primeru pa zagarantiranih 5).

Enomesečna kampanja je v 19 dneh zbrala 97.000 dolarjev, menda uspe zbrati še 50 tisočakov v 12 dneh!

Dajmo, junaki!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2013, 13:52 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Projekt je pravkar dosegel osnovni cilj crowdfunding financiranja: 100.000 $.

Še 11 dni je do konca kampanje, in v tem času morda dosežemo naslednji zanimiv cilj: 150.000 $ - Me.262...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 05 Okt 2013, 20:27 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Kampanja je bila pred eno uro uspešno zaključena.

Dosegli (in presegli) smo cilj 150.000 dolarjev, kar pomeni, da smo dobili tudi letalo Me.262!

Žalostno, da iz foruma Virtualnih Letalcev Slovenije ni niti enega, ki bi bil pripravljen donirati minimalni znesek 40 dolarjev, s katerim bi dobil simulacijo 6 letal v najvišji možni kvaliteti...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2013, 19:16 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Za pokušino... Kokpit Messerschmitt BF 109K-4, WIP (work in progress):
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2013, 00:31 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Nekaj nedavnih slik kokpitov:
P47
Slika
Slika
Slika
Slika

ME 262:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

ME 109
Slika
Slika
Slika

Scenerija (pozor: to je v editorju, ne v samem pogonu, ni nobenih shaderjev in ostalih grafičnih bombončkov, zato izgleda bolj surovo):
Slika
Slika
Slika
Slika

Ja, takale scenerija pa kar postavi FSX na svoje mesto...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2013, 01:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
...vse bolje in bolje =D>
Kakšni so kaj datumi izida za nas navadne smrtnike :wink:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 24 Dec 2013, 11:39 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Če se ne motim, september 2014.

Alfa dostop (za Kickstarter backerje, ki so izbrali Alfa pakete) bo v Februarju 2014, beta dostop (za vse Kickstarter backerje) nekje spomladi, igra pa izide (po planu, če ne bo zamud) septembra.

Tu je treba povedati:
Osnovna igra bo ZASTONJ, vsebovala pa bo ENO igrabilno letalo (še ni odločeno, katero) ter eno kampanjo (za to letalo). Ta odločitev je padla med KS kampanjo (prvotna ideja je bila, da bi osnovna zastonj igra vsebovala 3 letala, pa je to potem postalo malo nesmiselno, ko smo na koncu podprli samo eno dodatno letalo, torej ME262, in bi backerji torej bili na slabšem, kot tisti, ki bi v igro prišli po izidu).

Ostala letala bodo na voljo po istem načelu, kot DCS moduli (torej kupiš modul letalo in lahko z njim letiš). Tista letala, ki jih ne kupiš, so pa samo AI.

Ideja je tudi (vsaj tako je bilo rečeno), da če že imaš letalo P51D (kot DCS modul), ga boš lahko uporabljal tudi v DCS:WW2, enako tudi za FW190, ko pride ven za DCS World (torej naj ne bi bilo treba modulov kupovat dvakrat).

Je pa najbrž tako, da bo posamezno letalo stalo cca toliko, kot DCS moduli (nekje $40), torej zna komplet treh dodatnih letal (eno je zastonj v osnovni igri) koštati solidnih 120 dolarčkov...
In zato se je splačalo sodelovat v Kickstarter kampanji, kjer si isto stvar (vsa letala) dobil že za 40 dolarjev.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS WWII: Europe 1944
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2014, 08:33 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Zgodba se nadaljuje... Po novoletnih počitnicah je Ilya pravkar objavil prvi letošnji update. Dokončan kokpit ME262:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group