Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 20:23

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2007, 02:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jan 2007, 00:58
Prispevkov: 217
Kraj: http://jure.pecar.org
Hojla,

Se še kdo spomni?

Z enko sem še svojo 486ko matral (bila hudo dobra reč takrat), z dvojko sem se še nekaj trudil, trojko pa sem kupil zaradi zbirateljske vrednosti ... ker je Looking Glass takrat že šel po gobe. Škoda.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2007, 13:51 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Mislim da imam FU1 še vedno doma :-k
Za tiste čase huda grafika, krasen letalni model za onih nekaj letal ter skromno ozemlje. Vseeno jo imam v dobrem spominu.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2012, 23:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jan 2007, 00:58
Prispevkov: 217
Kraj: http://jure.pecar.org
Sedaj, ko sem si poštimal dosbox in ko lahko RC oddajnik uporabim kot joystick, me je spet prijelo, da bi malo zavrtel extro ali pittsa po Flight Unlimited nebu. A ne najdem cdja :evil:

Ima kaka dobra duša cd kje pri roki in je pripravljena vsebino dati nekam online, od koder si jo lahko prenesem k sebi? [-o<


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2013, 06:33 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Jaz že dolgo časa iščem metodo, kako bi usposobil tale špil. Po mojem sem v kokpitu tehle poskočnih konjičkov preživel kakih 1000 ur. Predvsem zaradi tega simulatorja (no, bil je tudi Eurofighter 2000) sem si tudi kupil cel HOTAS sistem (Thrustmaster F16 FLCS in TQS ter pedala CH Pedals).

Ja, takrat sem tudi za rojstni dan dobil darilo: polet s pravim Pitts akrobatskim letalom (letal je slovenski pilot, čigar ime sem pozabil, in sicer iz letališča Sečovlje). 15 minut vrtenja po zraku, pilot mi je tudi prijazno prepustil krmilo za enega immelmana... Čudovita izkušnja. Seveda sem doma takoj preizkusil celo vajo in še danes trdim, da je bil letalni model tega simulatorčka eden najboljših v zgodovini (boljši od današnjega Flight Simulatorja).

V glavnem, iskal sem metodo, da bi ga zalaufal, pa mi preko DosBOX ni uspelo. Nato sem iskal in se lomil, da sem našel verzijo za Windows 95 (ja, tudi to obstaja!), pa na novodobnih računalnikih z novimi operacijskimi sistemi enostavno ne gre...

Pegasus, Win95 verzijo imam na disku, tako da mi napiši ZS, pa ti ga ruknem na Dropbox.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2013, 23:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jan 2007, 00:58
Prispevkov: 217
Kraj: http://jure.pecar.org
Sem uspel staknit dos verzijo na nekem abandonware sajtu in zadeva mi iz prve dela v dosboxu. Vzeti si moram neko popoldne le še za to, da uredim rc oddajnik -> usb zadevica -> linux joystick -> dosbox joystick -> flight unlimited preslikavo do željenga stanja. Tehnično kaže dobro, časovno pa malo manj ;)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2013, 20:25 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Pegasus, ker nisem domač v Dosboxu, me zanima, kako si špil usposobil (step by step ne bi škodil :) ), in ali ti dela periferija (USB joysticki - npr. a bi delal joystick + throttle + rudder, vsako na svojem USBju - v tistih časih je namreč vse laufalo preko gameporta), kakšno resolucijo si usposobil (FU je podpiral kar solidne resolucije) itd...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 19 Maj 2013, 21:27 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jan 2007, 00:58
Prispevkov: 217
Kraj: http://jure.pecar.org
Torej ... FU mi dela v dosboxu brez nekih potrebnih posegov na vseh željenih resolucijah. Največ zabave ti dela joystick. Dosbox uporablja za io SDL knjižnico, torej moraš poskrbeti, da je okrog tega SDLju vse jasno.

Na linux prikapljam svoj rc oddajnik prek te igrače. Z orodjem jstest gledaš, kaj ti zadeva izmeri na vhodu, z jscal pa to prevedeš v kulturne vrednosti. Izmerjene vrednosti na vhodu so v rangu -32k do 32k (signed int), idealno z 0 v sredini. Z mojim oddajnikom sem imel situacijo, ko sem v skrajnih legah imel +-9k in v centru +-32k, torej sem mu moral z omejevanjem hodov dopovedati, da naj zares uporabi le četrtino prostora, ki ga ima navoljo. Tako sem spravil vrednosti znotraj 0..32k in center okrog 16k, kar sem s jscal potem prevedel v -128..127, kar se pričakuje za joysticke v dosu.

V dosboxu sem nastavil 4axis joystick in timed=true (s čimer lahko experimentiraš) ter potem s tem setom orodij preizkusil, če stvar špila. Joycheck.exe je res uporaben, ti priporočam branje celega njegovega helpa. Dokler ti tu zadeve ne špilajo, se nima smisla matrati v FU.

FU sem popatchal na 2.4, ki ima precej fixov ravno okrog joystickov in nisem preverjal, če dela tudi na originalni verziji. Ko stvar poženeš, ti zna plesati po FBOju in namesto da loviš options box, stisneš Alt+J in si takoj v joystick calibration. Če ti tu stvar deluje, si na konju in greš lahko mirno akrobatirat :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 24 Maj 2013, 05:49 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Uf uf...

Nekaj idej si mi dal, vse ostalo je pa kot da bi bral mezopotamščino :rotfl: Se vidi, da si na Linuxu in tudi bolj hodiš 'v jetra' problemov.

Zanimivo, da si šel na RC oddajnik.

Kot berem, naj bi USB joysticki brez težav delali v Dosboxu.
Moj glavni problem je, da (če se prav spomnim) FU v DOSu prepozna samo 1 kontroler (ki ima lahko več osi).

Ko sem še letal v DOSu, to ni bil problem, saj sem imel TM F16 FLCS, ki je imel na bazi gameporte za pedala in throttle, tako da se je cel komplet vklopil v PC preko enega porta.

Zdaj imam posebej Warthog joystick, posebej Warthog ročico za moč in posebej Saitek pedala.

OK, v TARGETu se teoretično da združit Warthog periferije v eno virtualno USB napravo, na žalost pa Target ne prepozna Saitek pedal, pa smo spet tam.

Bo treba malo raziskat, če se kje da dobit dosbox programček, s katerim lahko več USB joystickov združiš v eno napravo in potem definiraš osi naprave.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 24 Maj 2013, 22:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jan 2007, 00:58
Prispevkov: 217
Kraj: http://jure.pecar.org
Sej ni tako grozno, sem se potrudil bolj po ljudsko napisat. Linux je pač moj hobi in moj posel ...

RC oddajnik je pač iz mojega drugega hobija, modelarstva.

Kaj je Target?

Sklepam, da se tvoje tri naprave samostojno priklopijo na usb. Na linuxu bi raziskal, kot kaj se prijavijo, kakšne inpute dobim od njih in kako te inpute spravit v dosbox. V najslabšem primeru je to nekaj 10 vrstic v Cju ali pythonu, da do SDLja spraviš to kar želiš spravit, a pričakujem, da bi stvar morala kar delat brez globjih posegov.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Flight Unlimited
OdgovorObjavljeno: 25 Maj 2013, 18:36 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Target je Thrustmasterjev program za programiranje stikal in osi na njihovih izdelkih (torej komplet Hotas Warthog).
V tem softveru tako npr. lahko združiš Warthog joystick in Warthog throttle, ki sta na ločenih USBjih, v eno samo virtualno USB napravo z združenimi osmi (2 osi za joystick in 3 osi na ročici za potisk), medtem ko stikala prevzame v celoti Target, ki prevaja pritiske stikal na vprogramirane kombinacije tipk tipkovnice in se s tem torej izogneš omejitvi, ki jo ima DirectX igralna naprava (max. 20 stikal) oziroma omejitvi DOS joysticka (4 stikala).

Če bi v Targetu lahko virtualni USB napravi dodal še pedala, bi lahko ustvaril virtualno USB napravo s 4 osmi (2x joystick, 1x throttle in 1x rudder). Vendar Target tega pač ne podpira, zato bom malo pobrskal, če obstaja kak drug program, ki naredi isto stvar.

Jasno Target dela izključno v Windows okolju.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group