Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 02:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Slovenia offline every day?
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2008, 13:19 
Odsoten

Pridružen: 03 Avg 2008, 18:34
Prispevkov: 2
Hi vACC Slovenia.
I am a pilot of CSAv. I like flying to LJLJ from Prague, it is not so far, nice airport and good ATCs. But last months, I think, Slovenian ATCs are not often online. What do you expect? Will you be online when September ends more? Everyday I look on vRoute when I choose destination where will I fly to, but in Slovenia is every day nobody online :-(

Pavel Brodsky,
CSAv captain


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2008, 13:33 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Hi,
since I am the only ATC You can get in Slovenia I can tell You, that I am online almost every tuesday from 19Z till 21Z. Almost every tuesday is because I have also some personal obligation and soon I'll go to the summer holidays (19.8-2.9).

Sorry, that is as much as I can be online and I can't be online every day :(

Best regards,

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2008, 17:07 
Odsoten

Pridružen: 03 Avg 2008, 18:34
Prispevkov: 2
Okay,
thank you much for your information.
See you sometimes at Ljubljana.

PB


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2008, 05:51 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Hja, res škoda, da VATSIM Slo vseeno tako neslavno odmira ...

Glede na nepredvidljivo dogajanje v sodobni Evropski družbi, glede na pogosta nesoglasja in prepire in glede na mnoge ostale nezanesljivosti (priča smo bili dogajanju IVAO.org / IVAO.aero), res ne vidim razloga, zakaj ne bi spet malo oživili naše dejavnosti na VATSIM-u, vsaj občasno ali pa vsaj enkrat tedensko. Mislim, da to ne bi nikomur škodilo, le koristilo. Vedno je bolje imeti več želez v ognju kot samo enega. Tako je tudi v realnem življenju. Bolje je imeti še kje kakšno za rezervo :P , kot pa se zanašati samo na tisto, ki jo imaš doma ...

Jaz osebno imam raje poleg redne službe vedno še vzporedno, honorarno, kajti, nič ni danes zanesljivega ... In poleg honorarne še drugo in tretjo honorarno, na različnih šolah, različnih podjetjih, delam za različne organizacije; in to se mi je lansko leto izkazalo kot zelo pametna in modra poteza ...

Sicer ne razumem in nikoli ne bom hotel razumeti nekih bednih zamer iz preteklosti, sploh ne, kadar gre zgolj za hobi, ki v življenje ne bo prineslo nobenih sprememb; zato mislim, da bi bilo čisto pametno, če bi se lotili še malo letenja v tej organizaciji. Osebno imam naložen tako enega kot drugega in občasno letim tudi tu, le da sem bolj osamljen primerek.

Kaj pravite fantje na to idejo? Bi kdo poletel še malo na VATSIM-u ? Pa saj probat ni greh ... :wink:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2008, 15:45 
Jaz pa še zmeraj trdim, da nas je za res uspešno, predvsem pa kakovostno, delovanje še za na eno mrežo premalo, kaj šele za dve - kot si že sam ugotovil, si na Vatsimu bolj osamljen primerek. In če se bomo začeli deliti še na dve mreži, bomo sčasoma na obeh vsi postali "osamljeni primerki", torej rešitev za prijetno in kvalitetno online letenje pri naši relativno majhni številčnosti zagotovo ni vzporedno delovanje na dveh ali več mrežah.

Sicer pa Vatsim ni nekaj, česar nebi mogli vsi imeti za rezervo. Vse dokler Vatsim obstaja ga imamo seveda vseskozi lahko za "strateško rezervo".


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2008, 22:54 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
andrejdrobun napisal/-a:
Sicer pa Vatsim ni nekaj, česar nebi mogli vsi imeti za rezervo. Vse dokler Vatsim obstaja ga imamo seveda vseskozi lahko za "strateško rezervo".

In če bi kdo bil pripravljen pomagati ali pa dajati vsaj malo vzpodbude, bi ta strateška rezerva lahko tudi bolje zgledala, trenutno pa me iz VATEUD večkrat kontaktirajo, kaj je z vACC Slovenija, zakaj ne morem pritegniti več ljudi itd...
Dejansko so težave, ki smo jih imeli leta 2004 in jih je nekdo izkoristil, odšle. Leteti se da v MS Flight Simulatorjih in v X-planu, za kontroliranje so 3 programi, težav z zvokom je zelo malo, redkokdaj mreža skup pada...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2008, 00:05 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
- Ali je VATEUD prenehal dirigirati uporabo svojih, nerealističnih SSR kod v Sloveniji?
- Lahko izvajate vse izpite in določujete lokalne postopke brez "nadzora" Hrvatov?
---------------------------------------------------------------------------------
- Je ASRC dobil nastavljive speed vektorje letal za normalni prediction in vektoriranje?
- So mu vkomponirali 5 NM protection ringe?
- Uporabljate 3 decimalke pri RTF frekvencah?
- Ima ASRC dodan gumb MRVA za minimalne višine radarskega vektoriranja?
- Se da v ASRC-ju assignat cleared FL in WPT z miško ter izmerit track s klikom na label?
- Se že da z miško editirat flight strip in ne s celo kolobocijo ukazov preko tipkovnice? V gužvi se ne da tipkat 10 sekund samo da prideš do rute enega letala.
- Ima pilotski interface vkomponiran TCAS RA ali je delujoč samo TA?
- Koliko kbitni zvok ima VRC? Ali je treba še vedno vse povedati words twice? (Nazadnje je bil zvok tako slab, da se te ni dalo poslušati. Tipkam lahko pa tudi v Wordu.)
- Ste začeli pravilno določat TL?

To so minimalni, večinoma software pogoji, da bi bilo za pilote tam pogojno sploh možno izvajati kvaliteten ATC, ki je predpogoj za obisk pilotov.

Poleg programskih problemov, ki do danes večinoma niso urejeni, je bila ko sem jaz začel na Vatsimu, vse skupaj ena velika Hrvaška, (še Wien delegated vzhodno od Ruše linije je bil hrvaški). Ko si dobil radarski rating, si uvedel svoje facility postavitve, ki jih v RL ni narejenih na tak način. Če zgoraj omenjene alineje niso urejene, pomeni, da težave niso izginile. Pri takem načinu pač tisti, ki na IVAO imamo nekaj pojma o kontroli, ne moremo pomagat in nimamo volje po tem.

Gorchi napisal/-a:
in jih je nekdo izkoristil

Premik je bil, kot se spomniš, narejen z glasovanjem.
Ko sem na IVAO prevzel pozicijo SI-DIR, si mi čestital in dejal, da si vesel, da ti ni "potrebno še na IVAO-ju igrati vodjo divizije", ker imaš "poln q...c te pozicije na Vatsimu".

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2008, 12:56 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Šerif napisal/-a:
- Ali je VATEUD prenehal dirigirati uporabo svojih, nerealističnih SSR kod v Sloveniji?

Ne, to še ostaja ampak načeloma, če bi kdo dal 65xx verjetno ne bi bilo probleam
Šerif napisal/-a:
- Lahko izvajate vse izpite in določujete lokalne postopke brez "nadzora" Hrvatov?

Lahko, samo ker lahko nadzorujem izvajanje ATC izpitov le do SS, je pač za odobritev C1 in višjega potrebna prisotnost neke višje osebe.
---------------------------------------------------------------------------------
Šerif napisal/-a:
- Je ASRC dobil nastavljive speed vektorje letal za normalni prediction in vektoriranje?

Kaj je že to ASRC? Uporabljam VRC, mi je boljši, enostavnejši in lažje delam z njim
Šerif napisal/-a:
- So mu vkomponirali 5 NM protection ringe?

Ja pa še kaj drugega tudi ima (VRC)
Šerif napisal/-a:
- Uporabljate 3 decimalke pri RTF frekvencah?

Jih FS ne podpira tako da mutenje na to temo je specialnost IVAO.
Šerif napisal/-a:
- Ima ASRC dodan gumb MRVA za minimalne višine radarskega vektoriranja?

Ni gumba je pa na drug način prikazana MRVA. Velja za ASRC in VRC.
Šerif napisal/-a:
- Se da v ASRC-ju assignat cleared FL in WPT z miško ter izmerit track s klikom na label?

V VRCju brez problema.
Šerif napisal/-a:
- Se že da z miško editirat flight strip in ne s celo kolobocijo ukazov preko tipkovnice? V gužvi se ne da tipkat 10 sekund samo da prideš do rute enega letala.

V VRCju brez problemov, v ASRCju z malenkost več dela. Moraš pa imeti C1 za kaj takega.
Šerif napisal/-a:
- Ima pilotski interface vkomponiran TCAS RA ali je delujoč samo TA?

Kolikor vem vse.
Šerif napisal/-a:
- Koliko kbitni zvok ima VRC? Ali je treba še vedno vse povedati words twice? (Nazadnje je bil zvok tako slab, da se te ni dalo poslušati. Tipkam lahko pa tudi v Wordu.)

Pojma nimam, že dolgo nisem imel problema zaradi zvoka. Bolj zaradi tega, ker ljudje ne uporabljajo vedno zvok.
Šerif napisal/-a:
- Ste začeli pravilno določat TL?

Jap in uporabljamo tudi glasovno posneti ATIS.

Šerif napisal/-a:
To so minimalni, večinoma software pogoji, da bi bilo za pilote tam pogojno sploh možno izvajati kvaliteten ATC, ki je predpogoj za obisk pilotov.

Poleg programskih problemov, ki do danes večinoma niso urejeni, je bila ko sem jaz začel na Vatsimu, vse skupaj ena velika Hrvaška, (še Wien delegated vzhodno od Ruše linije je bil hrvaški). Ko si dobil radarski rating, si uvedel svoje facility postavitve, ki jih v RL ni narejenih na tak način. Če zgoraj omenjene alineje niso urejene, pomeni, da težave niso izginile. Pri takem načinu pač tisti, ki na IVAO imamo nekaj pojma o kontroli, ne moremo pomagat in nimamo volje po tem.

MUREG sektor je pač bodisi Hrvaški, bodisi Avstrijski, odvisno kdo je pač online in seveda nad določeno višino. Ne vem, kakšne facility postavitve imaš v mislih?

Šerif napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:
in jih je nekdo izkoristil

Premik je bil, kot se spomniš, narejen z glasovanjem.
Ko sem na IVAO prevzel pozicijo SI-DIR, si mi čestital in dejal, da si vesel, da ti ni "potrebno še na IVAO-ju igrati vodjo divizije", ker imaš "poln q...c te pozicije na Vatsimu".

Res je, še vedno jo imam in sem tu zato, da nekoč, ko in če bi bilo potrebno, lahko nekdo od mene prevzame vodstvo. Sicer pa, če bi hotel (takrat) prevzeti vodstvo VATSIMa, ti je manjkal le še C1 izpit in bi bil namesto mene. Sicer pa, resnici na ljubo, če bi bilo možno in če si mreži ne bi skakali v lase, bi bila vACC Slovenija na IVAO uvedena že davnega leta 2002, ko sem jaz pridno nabiral ure in prišel do S3 ratinga na IVAO.

Vsekakor pa sem še sedaj vesel, da si prišel na tak nivo, kot si in še vedno sem mnenja, da ste na IVAO Slovenija na določenih mestih malce preveč filigranski za hobi. Ampak to je pač profesionalizem, ki si/ste ga uvedli in pri tem bo ostalo.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 02:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13 Dec 2006, 00:47
Prispevkov: 218
Kraj: LJMB
Da dodam še svoje mnenje.

Online letenje sem spoznal med tem ko sem pristajal na Prištini. Tam kot lokalni ATC me
je uvidel ATC Irhad Durakovič. Od tega leta naprej sem končno spoznal kako daleč zadeve
pravzaprav gredo. In potem nekega torka cca. 2 leti nazaj me med climb-ingom kontaktira
LJLA_CTR. Od takrat naprej je zgodovina. Danes, me ni strah v največjem rush-hour
pristajat na Frankfurtu, Munchnu, RNAV, STAR ... you name it procedur .... hočem povedat,
v teh dveh letih sem uspel absotbirat ogromno znanja. Ne samo zaradi pomoči Irhada niti ne
zaradi pomoči Gorchija, temveč zaradi načina s katerim so me dotični spoznali s svetom ON-line
letenja. Iskreno, že nekaj časa se trudim spravit na IVAO (zgolj zaradi potreb naše VA) a mi zadeva
enostavno ne gre. TS, dodaten SW, ki ga je potrebno inštalirat. Navodila, naj bodo še kako jasna,
mi z grozo dajejo vedeti da to ni zame. Pustimo, nima to veze z mrežo, ima veze z "user friendly"
aplikacijami in načinom dostopa. Ampak, ok, VATSIM je debata.

Vse kar je gospod Šerif napisal kontra Gorchiju smatram kot klasični primer " moj fotr je močnejši od tvojega".
TO kar ste gospodje imeli v preteklosti okoli tega kdo bo in kdo ne
bo kontroliral ATC nad Slovenijo in predvsem na kateri mreži je NON-SENSE. Žalostno je, da se moramo
Slovenci konstantno dokazevati pa naj bo to z najnovejšim modelom avtomobila ali
feršterkerije. TO nam je v krvi in naj bodi tak, če že mora. Ampak, da moramo zavoljo neke prevladujoče opcije
vedno dajati dodano vrednost nekomu ali neki opciji zaradi "boljše" pokritosti ali števila članov dajati
prednost ... go f**** yourself.

Kaj drugega kot ponoven napad na VATSIM zvezo Slovenije tega ne morem sprejeti, spet
se je nekdo razpočil in pričel z neko "negativno" reklamo na to mrežo. Gremo po alinejah:

1. Goran je edini in edini ATC na naši mreži VATSIM. Considering the expansion of Slovenia kar veliko
več niti ne moremo pričakovati. Ali pač? Mogoče kakšen IVAO kontrolor na VATSIM mreži, obratno?
Ali je res tako težko brez zadržkov pomagati eni in drugi mreži ... malce pomoči enim in drugim. Kaj
smo res tako zajebani da se gremo zdej tukaj eno pristranstvo? Fantje, premajhni smo za take scene,
premajhni za to da odločamo o tem na kateri mreži bomo slovenci dejansko prisotni. Pa slučajno, da mi
nekdo ne bo tukaj okoli nekih "skandinavskih modelih" ... da ne bo pomote. Ne vidimo potenciala. Mar
je IVAO res tako dobro pokrit da se lahko VATSIM ignorira? #### no.
Napačno razmišljanje. Slovenija kot neka entiteta mora biti prisotna na obeh mrežah. End od diskašn.

2. Svoje in RL procedure si lahko zataknete v *** , ko pa večina slovencev nima blage veze za kaj se gre.
Mislite da večina ve zakaj ste se spičili nekaj let nazaj? Zakaj je večina slovenskih pilotov odšlo iz VATSIM
na IVAO mrežo? Je to prava reklama, je to način kako privabljati nove člane: češ prvo: "hja, VATSIM sami
bedaki in tako dalje ... mi iz IVAO smo cool, brez skrbi...." Valda, če ste za seboj pustili nekaj ljudi, samo za
voljo nekega večjega nadzora ali bolje rečeno, NADZORA in beign the goddamn MF on this piece of earth called
Slovenia. Hja, "with great power comes great responsability".

3. Je res težko spustiti svojo držo pa narest nekaj v skupen interes?

4. Forum VATSIM nam host-a IVAO ... rabite še dodaten dokaz, da tukaj ni neke prave pravice, bog ne daj, resnice?

5. Bom nehal.

V poduk. Spravili ste se na zelo bolečo točko. Gremo Javno okoli tega? Al naj raje pozabim na to, kako ste se Libero
in gospod Persoglia na "dobro jutro Slovenija" bohotila okoli predstavitve mreže in delovanja samega kluba virtualnih letalcev
Slovenije. Vprašanje. Ko je potrebno predstaviti virtualne letalce Slovenije oz. način našega udejstvovanja, vam na misel poleg
IVAO-a pade na pamet VATSIM? Ne se mi skrivat za tako lepim imenom kot je " Društvo ........"

Za konec, nesramno je zaključevati na takšni bazi komentarjev. @Šerif: verjel sem v to da boste v smislu razširitve
članov in predvsem razvoju mreže namenili več časa, predvsem pa posvetili čas razvoju aplikacij, newsletterjev in obveščanju članov,
ne pa da svoje umazano perilo, ki nikogar ne zanima, niti nima posredne veze s tem, na forumu razčiščevali z ljudmi, ki VATSIM
držimo in se trudimo obdržati ŽIV.

Tukaj smo, iz meseca v mesec nas je več in živimo ... in da, poln Q imamo vas IVAO-cev, ker na takole javno postavljate pred dejstvo
češ da nismo vredni ... mah da ne napišem.

Sramota pa na koncu koncev je, da pljuvate po EDINEM VATSIM kontrolorju, ki je Slovenec ( bojda naš človek. NAŠ ČLOVEK, PREDSTAVNIK
VIRTUALNIH LETALCEV SLOVENIJE NA DRUGI MREŽI ) in se trudi da obdrži zadeve na površju, kljub ne prav spodbudnim številkam. No, tukaj
nas je nekaj, ki vzdržujemo in predvsem vračamo hvaležnost za neizmerno nesebično pomoč Gorana. Torek še naprej živi ... in bo! Tudi, če
zavlada IVAO. Tudi, če ga OBS vsake toliko časa (Kwa, smo se vrnili v čase UDBE) ... kam smo prišli?

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 08:43 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Citiram:
kako ste se Libero in gospod Persoglia na "dobro jutro Slovenija" bohotila okoli predstavitve mreže in delovanja samega kluba virtualnih letalcev
Slovenije.


Shemish, zelo mi je všeč, da si povedal tako kot misliš. Hvala Bogu, da pride nekdo tako odprto na dan z besedo in se popolnoma pridružujem tvojemu besu. Jaz osebno imam na tem forumu nekako značilnost tistega ki "miri" in "združuje" z le redkimi izjemami. Moj cilj je bil vedno in bo ostal še naprej čim bolj združevati ljubitelje letalstva, tako realnega kot virtualnega. Zato je bil tudi ustanovljen klub. Zato se danes poznamo bolje, veliko bolje, kot smo se pred mogoče tremi leti. Zato se tudi srečujemo na raznih prireditvah, kot je bil npr. aeromiting v MB. Zato sem jez tudi spoznal, lahko zatrdim z zagotovostjo, prijatelja, ki ga res ne najdeš vsak dan, to je Gorchi. Seveda sem s to našo dejavnostjo spoznal tudi mnogo drugih ljudi, ki so na nek način postali sestavni del mojega življenja, tako ali drugače; in prav kot posledica KVLS in srečnega spleta okoliščin sem danes zaposlen na Aerodromu. Ja, težko je verjeti, če bi ne bilo KVLS in srečevanja članov, sedaj ne bi imel te službe (hvala Domen Ropret !! :D )

Tistega jutra na Dobro jutro (TVS 1), pa ne samo tam, je bil čas za predstavitev zelo omejen, potrebno je bilo hiteti s predstavitvijo. In ker je zelo težko dobiti sogovorca, Vito pa je bil kljub veliki tremi pripravljen sodelovati pri javni predstavitvi naše dejavnosti, sem ga le s težavo prepričal, da se mi pridruži in še danes sem mu hvaležen za to pomoč. Goran je imel službo, saj je snemanje potekalo zjutraj.

Sedaj pa k bistvu:

Tako IVAO kot VATSIM sta zelo pomembna za naše delovanje, saj brez njiju ne bi bilo VL. IVAO je enkratno organiziran, tudi zaradi velike podpore članov, VATSIM žal peša, prav zaradi nepodpore članov. Jaz osebno sem prijavljen na obeh mrežah in tudi letim na obeh, pa to tudi javno priznam, saj kakšen predsednik bi pa bil, če bi nekoga ignoriral? Potem bi ne bilo mojega zgornjega posta v tej temi. Gre prav za isto točko, kjer razmišljaš tudi ti: združevati slovence, predvsem pa odpraviti te klinčeve delitve in tabore teh in onih, predvsen pa, bom kar odkrit, prenehati s sporom :? IVAO - VATSIM, še posebej osebnemu sporu Gorchi - Sherif oz. Goran - Vito. Čeprav mogoče na prvi pogled ne izgleda, imamo tu zakoreninjena dva tabora Idrija - Ljubljana, ki se sovražita. Ker pa želim prijateljstvo med vsemi, vsake toliko malo podrezam ene in druge. Lahko tudi Gorchi prizna, da sem tudi njega že "maltretiral" z IVAO in njegovi zmanjšani aktivnosti na tej mreži.

Shemish, jaz osebno, kot predsednik (ta naziv je bolj kot ne gola administrativna formalnost, ker se mi čisto j*** kako se mi reče) sem in še vedno predstavljam virtualno letenje in naš hobi, pa najsigre za eno ali drugo organizacijo; ker pa je večina Slovencev na IVAO, je ta mreža res bolj v ospredju, bolj predstavljena in bolj znana. Srčno pa si želim, da bi zaživel tudi VATSIM, ker izgovor, da nas ni dovolj, ni pravi. Imamo 7 dni na teden in dalo bi se organizirati marsikaj. Mogoče bi bil IVAO za zelo zahtevne uporabnike, VATSIM pa bolj za ljubiteljske uporabnike (na mojem zeljniku zraslo).... Skratka, dalo bi se organizirati. Goran je on-line ob torkih, Vito ob petkih, pozimi pa dodamo še en dan VATSIM-u in enega IVAO. Pa pridemo kot piloti letet enkrat na eno, enkrat na drugo mrežo. Pa če smo trije Slovenci, je že nekaj. Ko pa se odvijajo eventi, nas je pa večina na eni mreži. Brez kompliciranja, čisto enostavno je, seveda, če se hoče!!

Ampak, tako ali tako je vse skupaj brez veze, saj bo ta tema počasi potonila v pozabo in še vedno, kot je tradicija, bo večina Slovencev ostala razdeljenih in sprtih! Živela vojna! Men je krava crknla, da bi ja sosedu obe in še strela naj mu v kozov'c udar!! Brez veze ... Ampak zaradi moje narave, si ne morem kaj, da bi ne malo špiknil ta zadrt narod ... imam vseeno malo preveč mediteranskega temperamenta v sebi in Slovenski način razmišljanja mi nikoli ni in mi nikoli ne bo potegnil, žal ... :wave:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 13:58 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Mater ste smešni... Človek vam postavi preprosto vprašanje pa se tkole skregate. Čisto se strinjam z oldrocksterjem da nas je za dve mreži premalo. Potem se spuščate pa še na osebno raven glede nekega izkoriščanja in nevem kaj. Tragično je da ste taki.

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 14:27 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Mamma mia... Do danes sem o odnosu IVAO-VATSIM vedel samo to, da je slednji manj obiskan, ampak tole vse prebrati je bilo pa prav šokantno. :( Jaz osebno ne vidim nobenega problema, da bi bili na voljo 2 mreži (obe z dostojnim številom uporabnikov, v kolikor za vsakega pač čas dopušča). Kreganje, napihovanje in razna (anti)propaganda k eni ali drugi mreži je resnično nesmiselna. Ne vidim zakaj bi se še naprej potegovali samo za eno mrežo. Naj delujeta obe. Od viška nikoli ne boli glava.

Očitno bi glede te zadeve morali sklicati izredno srečanje (ob RWY LJLJ kajpak :D), kjer bi se lahko iz oči v oči pomenili glede tega konflikta, ker iz tega kar sem prebrav, se tole kuha že kar lep čas, preko foruma pa se tako resno stvar verjetno veliko težje zmeni.

Moje skromno mnenje...

Lep Pozdrav,

Aleš Kočevar

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 15:18 
Oh kako tipično slovensko. Zdaj se mora pa pojaviti samo še nekdo tretji pa predlagati še eno tretjo mrežo, da bo čisto tako kot v II.svetovni - tabeli, tardeči in tačrni. Še enkrat ponavljam: Ko bo enkrat na IVAO mreži vsak dan na LJLJ taka gužva, da ne bom našel parkirne pozicije, ko bo v zraku toliko letal, da bodo morali kontrolorjem asistenti s potnega čela z robčkom brisati znoj, potem razmišljajte o udejstvovanju na več mrežah, ker bo sicer naša prihodnost dejansko dve majhni, komajda omembe vredni diviziji s po par člani, katerih aktivnost je komajda zaznavna. O posledicah raje nebi . . .

Pa samo da se nebi zdaj kdo dvignil, pa začel kaj o nedemokratičnosti. Kar se tiče gostovanja Vatsima na Ivao forumu je pa zadeva dejansko taka, da je glavni administrator Goran, ki v največji večini tukaj veddri in oblači, tako, da tisto jamranje glede pravičnosti v glavnem ne morem razumeti drugače kot eno reklamno potezico. Če bi bilo res tako hudo, potem mirno lahko rečem - širna so prostranstva internetna, domena stane +- €=20 na leto, serverske usluge pa tudi niso prav gromozansko drage.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 16:18 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Nekatere stvari so iz tega posta precej prenapihnjene in mislim, da smo dolžni navesti še svojo plat te zgodbe.
Post je precej dolg, ampak če ste brali eno plat, lahko sedaj še tole.


shemish napisal/-a:
Iskreno, že nekaj časa se trudim spravit na IVAO (zgolj zaradi potreb naše VA) a mi zadeva
enostavno ne gre. TS, dodaten SW, ki ga je potrebno inštalirat. Navodila, naj bodo še kako jasna,
mi z grozo dajejo vedeti da to ni zame.


Navodila za konfiguracijo TS-ja so celo v slovenščini. Nastavi se samo PTT tipka, ostalo ob priklopu na ATC deluje samodejno. Ne vidim kake 'groze' v vsem tem.
Ko so bila napisana navodila za pilote, so vsi člani IVAO-ja dobili e-mail s povezavo na feedback, kjer bi lahko napisali kakršnekoli opombe, komentarje, predloge, pomanjkljivosti ipd. Dobili nismo nobenih - tudi od tebe ne.


shemish napisal/-a:
Vse kar je gospod Šerif napisal kontra Gorchiju smatram kot klasični primer " moj fotr je močnejši od tvojega".


Spomnil sem se vseh pomankljivosti, ki sem jih takrat opažal pri bivšem ASRC-ju in jih napisal - da se vidi, da je za odločitev izvajanja kontrole na IVAO-ju vplival software in takraten režim Vatsim mreže. Veseli me, da je VRC mnogo teh pomankljivosti tudi odpravil. Je pa po mojem mnenju kvaliteta zvoka na Vatsimu še vedno velik problem, kar sem opazil tudi na nekem eventu, ko sem kontroliral na Vatsimu čisto zaradi dobrih medsebojnih odnosov, pa čeprav sem že tri leta bil SI-DIR na IVAO-ju.

shemish napisal/-a:
TO kar ste gospodje imeli v preteklosti okoli tega kdo bo in kdo ne
bo kontroliral ATC nad Slovenijo in predvsem na kateri mreži je NON-SENSE.


Sploh nismo imeli ničesar v smislu: kdo bo in kdo ne bo kontroliral. Vsak lahko kontrolira, ko naredi teoretični in praktični izpit, enako kot na Vatsimu le da so zahteve precej različne - pa ne toliko po količini znanja, temveč poudarki so pri naši kontroli v primerjavi z Vatsimovo drugje.


shemish napisal/-a:
Žalostno je, da se moramo Slovenci konstantno dokazevati pa naj bo to z najnovejšim modelom avtomobila ali
feršterkerije. TO nam je v krvi in naj bodi tak, če že mora. Ampak, da moramo zavoljo neke prevladujoče opcije
vedno dajati dodano vrednost nekomu ali neki opciji zaradi "boljše" pokritosti ali števila članov dajati
prednost ... go f**** yourself.


Nismo trdili, da smo edina opcija. Imamo ločen podforum in v njem pišemo tisto kar se nam zdi pametno. Jasno, da si pri tem tudi delamo reklamo zase in ne za Vatsim.

shemish napisal/-a:
Kaj drugega kot ponoven napad na VATSIM zvezo Slovenije tega ne morem sprejeti, spet
se je nekdo razpočil in pričel z neko "negativno" reklamo na to mrežo. Gremo po alinejah:


Kot sem že omenil, sem iz tehničnega in režimskega vidika napisal, zakaj IVAO-jevci tam ne kontroliramo.

shemish napisal/-a:
1. Goran je edini in edini ATC na naši mreži VATSIM. Considering the expansion of Slovenia kar veliko
več niti ne moremo pričakovati. Ali pač? Mogoče kakšen IVAO kontrolor na VATSIM mreži, obratno?
Ali je res tako težko brez zadržkov pomagati eni in drugi mreži ... malce pomoči enim in drugim. Kaj
smo res tako zajebani da se gremo zdej tukaj eno pristranstvo? Fantje, premajhni smo za take scene,
premajhni za to da odločamo o tem na kateri mreži bomo slovenci dejansko prisotni. Pa slučajno, da mi
nekdo ne bo tukaj okoli nekih "skandinavskih modelih" ... da ne bo pomote. Ne vidimo potenciala. Mar
je IVAO res tako dobro pokrit da se lahko VATSIM ignorira? #### no.
Napačno razmišljanje. Slovenija kot neka entiteta mora biti prisotna na obeh mrežah. End od diskašn.


Saj lahko. Ampak, ker imate drugačne standarde, drugačno razporeditev pozicij in še marsikaj, je bilj težko sodelovati na tak način, ko ste si ga na Vatsimu zamislili.
V mislih ste imeli poenotenje postopkov, (z drugimi besedami kopiranje našega AIP-ja, kart in manualov) za katere Goran v isti sapi razlaga, da se ne strinja, ker so postopki in z njimi mi preveč 'filigranski' in se preveč spuščamo v detajle, da ne govorim, da se zadev divizij po politiki ene in druge mreže niti ne sme talati naokrog. Tudi če bi Vatsim imel bolje izdelano dokumentacijo, mi te ne bi smeli porabiti, ker bi jo nam HQ zavrnil.
Kar pa se tiče vaših eventov ob torkih, pa nismo nikoli rekli, da jih ne smete imeti.


shemish napisal/-a:
2. Svoje in RL procedure si lahko zataknete v *** , ko pa večina slovencev nima blage veze za kaj se gre.


No no, že slogan flight simulatorja je 'as real as it gets', slogan HAL simulacije na IVAO-ju je 'where simulation meets reality'. Tudi mednarodni Vatsim je vsa leta trdil, kako je profesionalen in se hvalil, da ima več članov od IVAO-ja.
Pri tem moraš upoštevati dejstvo, da večina Slovencev v vsakem pirmeru ne ve, za kaj gre - pa če jim daš poslušati frekvenco ene ali druge mreže, jim bo jasno enako nič, če se s temi rečmi ne ukvarjajo.
Ob enem se razburjaš, da ne sodelujemo, istočasno pa praviš, naj si postopke nekam vtaknemo. Lahko ti pojasnim, da bodo postopki ostali tam kjer so, vi pa si lahko brez problema izmislite svoje, ne bomo prav nič hudi, samo leteli in kontrolirali ne bomo po njih, ampak po svojih - tistih iz RL.


shemish napisal/-a:
Mislite da večina ve zakaj ste se spičili nekaj let nazaj?


Nismo se spičili Slovenci, temveč Goran z vodstvom Vatsima, ker mu to ni priznavalo aktivne divizije, ko je Vatsim zapustil edini Supervisor za Slovenijo - Hrvat.
Goran je na IVAO-ju kontroliral vse do njegovega C1 izpita, ki je bil kasneje in nima zveze s premiki pilotov na IVAO.


shemish napisal/-a:
Zakaj je večina slovenskih pilotov odšlo iz VATSIM na IVAO mrežo?


Upam da zato, ker smo v redu. Obstaja anonimni feedback obrazec, kjer lahko vsak karkoli popljuva, če mu ne paše. Pritožb nimamo nobenih, razen s z vaše Vatsimovske strani, po Goranovem izpitu C1, ki po naših merilih ni dosegel 75% in po tem, ko nismo hoteli ponudit maših manualov še za uporabo na vACC Vatsima iz že omenjenih razlogov.

shemish napisal/-a:
Je to prava reklama, je to način kako privabljati nove člane: češ prvo: "hja, VATSIM sami bedaki in tako dalje ... mi iz IVAO smo cool, brez skrbi...."


Iz tega ne delamo reklame. Kot rečeno, sem v tem topicu zgolj navedel par alinej, ki so vzrok, da nas glede ATC-ja tam ni bilo v taki meri kot na IVAO-ju. Ker so v postopkih razlike in se z njimi ne strinjate, se tudi mi z vašimi ne. Zato pa imamo svoje in nam ni do tega, da bi jih od nas direktno povzemali.


shemish napisal/-a:
Valda, če ste za seboj pustili nekaj ljudi, samo za voljo nekega večjega nadzora ali bolje rečeno, NADZORA in beign the goddamn MF on this piece of earth called Slovenia. Hja, "with great power comes great responsability".


Tukaj bi te po Delfinovem vzoru opomnil, da malce manj preklinjaj in skušaj uporabiti domači jezik.
Ne razumem pa trditve, za kakšen nadzor naj bi šlo. Ne poznam ljudi, ki bi jih namenoma pustili za sabo na Vatsimu. Če so tam, tega niti ne vem - vsekakor pa so tam po svoji presoji.


shemish napisal/-a:
3. Je res težko spustiti svojo držo pa narest nekaj v skupen interes?

Ne vem, saj Goran tudi ne poskuša razumeti naših postopkov, ti tudi praviš, da z grozo ugotavljaš da IVAO-jevski TS ni zate. Mi pa ugotavljamo, da vaš režim ni za nas.

shemish napisal/-a:
4. Forum VATSIM nam host-a IVAO ... rabite še dodaten dokaz, da tukaj ni neke prave pravice, bog ne daj, resnice?


slovenia.avsim.net, kjer domuje vACC Slovenija VATSIM spletna stran je Goranu onemogočila forum s tem, ko je odstranila podporo za PHP kodo, na kateri deluje tale forum. Sam forum tako nekaj tednov ni bil delujoč, nakar se je zanj našla rešitev na mediavia.net - strežniku in domeni, kjer smo gostovali mi - IVAO in potem še forum, ker le-ta pri vas na avsim.net-u pač ni bil dobrodošel.
Nakup domene ivao-si.org je bil naša propagandna poteza, kot bi ji ti rekel oz. poteza, ki smo si je zaslužili, glede na to da ima danes že skoraj vsak svojo lastno domeno, bi bil osmešno, da bi se skrivali pod drugačnimi imeni. Posledično je ta domena začasno obveljala še za forum, ker je bil pač na istem strežniku, v istem folderju, kam naj bi ga pa dali. Nenazadnje nismo KVLS-ju nikoli preprečevali nakupa lastne domene kvls.si in premika foruma tja. Če te, g. Erjavec, podforum Vatsim na ivao-si/forum domeni tako moti, lahko mirne duše doniraš 25 evrov za Vatsim in si premaknete Vatsim podforum na vatsim.com/forum.


shemish napisal/-a:
V poduk. Spravili ste se na zelo bolečo točko. Gremo Javno okoli tega? Al naj raje pozabim na to, kako ste se Libero
in gospod Persoglia na "dobro jutro Slovenija" bohotila okoli predstavitve mreže in delovanja samega kluba virtualnih letalcev
Slovenije.


Oddaja je bila "Dobro jutro". Dobro jutro Slovenija je nekaj drugega, ampak na Vatsimu itak pravite, da ne marate detajlov.
Prispevek je bil dolg slabih 10 minut, ker sva tja odšla KVLS predsednik in vodja IVAO-SI, bi bilo zelo smešno, da bi tam govorila o Vatsimu, se ti ne zdi?
Ste pa bili (tudi Vatsimovci) na radiu, kjer ste Vatsim 'pozabili omenit' - pa čeprav me ni bilo tam - in ste bili na oddaji E+, kjer bi tudi lahko 10 minut govorili o Vatsimu, ker me tudi ni bilo tam, pa niste.


shemish napisal/-a:
Vprašanje. Ko je potrebno predstaviti virtualne letalce Slovenije oz. način našega udejstvovanja, vam na misel poleg
IVAO-a pade na pamet VATSIM? Ne se mi skrivat za tako lepim imenom kot je " Društvo ........"


Ravno zato, da se ne spotikamo ob obe mreži, je bil ustvarjen KVLS (klub in ne društvo - društvo je nekaj drugega), ki združuje vse virtualne letalce - oz. tiste, ki ste pač v klub prijavljeni - v večini primerov gre kar za iste ljudi tudi na internetnih mrežah Vatsima in IVAO-ja.

shemish napisal/-a:
Za konec, nesramno je zaključevati na takšni bazi komentarjev. @Šerif: verjel sem v to da boste v smislu razširitve
članov in predvsem razvoju mreže namenili več časa, predvsem pa posvetili čas razvoju aplikacij, newsletterjev in obveščanju članov,
ne pa da svoje umazano perilo, ki nikogar ne zanima, niti nima posredne veze s tem, na forumu razčiščevali z ljudmi, ki VATSIM
držimo in se trudimo obdržati ŽIV.


Aplikacij ne razvijamo mi, temveč poseben oddelek IVAO-ja v Belgiji. Mi samo izdelamo kak popravek za ATC ali vmesnik, da smo lahko pri postopkih še bolj picajzlasti, oz. po naše, da so funkcije glede na naše potrebe lažje dostopne.
Člane obveščamo na spletni strani in preko e-maila, če smatramo da je to potrebno - ponavadi zadostuje web, skupaj z Notami.
Člani imajo obvestil več kot dovolj, včasih še celo preveč, glede na to da opažamo, da jih ne preberejo vedno.
Perila ne peremo, v tej temi samo odgovarjamo na prenapihnjene očitke iz vaše strani. Teme Vatsim - IVAO nismo nikoli odpirali z naše strani.


shemish napisal/-a:
Tukaj smo, iz meseca v mesec nas je več in živimo ... in da, poln Q imamo vas IVAO-cev, ker na takole javno postavljate pred dejstvo
češ da nismo vredni ... mah da ne napišem.


Zgornje alineje so bile napisane čisto iz tehničnega vidika, nekaj jih je bilo vezanih tudi na politiko mreže, da bi bilo jasno, da tu ni Goran ali ne vem kdo problem. Tudi naš HQ ni popoln, daleč od tega, imamo svoje probleme na HQ forumih, ampak mi vsaj ne preklinjamo po forumih in tulimo koga imamo vse "poln Q".

shemish napisal/-a:
Sramota pa na koncu koncev je, da pljuvate po EDINEM VATSIM kontrolorju, ki je Slovenec ( bojda naš človek. NAŠ ČLOVEK, PREDSTAVNIK
VIRTUALNIH LETALCEV SLOVENIJE NA DRUGI MREŽI ) in se trudi da obdrži zadeve na površju, kljub ne prav spodbudnim številkam.


Tega v mojih alinejah nisem zasledil in ne pljuvamo po njem. Edino kar od nas ni dobil so manuali in postopki, ki jih očitno niti ne marate in pa C1 rating.

shemish napisal/-a:
No, tukaj nas je nekaj, ki vzdržujemo in predvsem vračamo hvaležnost za neizmerno nesebično pomoč Gorana. Torek še naprej živi ... in bo! Tudi, če
zavlada IVAO. Tudi, če ga OBS vsake toliko časa (Kwa, smo se vrnili v čase UDBE) ... kam smo prišli?


Nikoli nismo bili proti nobenemu eventu. Tole z udbo je pa za lase privlečen dodatek, ki ga ne razumem skupaj s trditvijo, da naj bi nekoga za nami na Vatsimu pustili, da vas nadzoruje. Za nikogar ne vem.

Toliko v odgovor, da ne bodo bralci po tvojem postu mislili, da se razne hude zadeve dogajajo - ker se pravzaprav na relciji Vatsim - IVAO ni nič dogajalo od maja 2006 do sedaj. Delamo vsak po svoje in smo še vedno na istem forumu, kar je pravzaprav prednost za obiskovalce.
In to da sem napisal, kaj od zadev nas glede ATC moti pri vas, ni noben napad na kogarkoli, to ste si ga ta moment izmisli sami, da lahko začnete pogrevat že star, takrat izglasovan premik na IVAO, ki vas tako žuli in to sedaj, ko smatrate, da so se na vašem HQ-ju zamenjali v tolikšni meri, da težav z vašo vACC ne bi smeli več imeti.
Izbrali ste si zelo zanimiv pristop.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 22:56 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Ok, tudi jaz sem "podžgal" to temo, pa naj zadevo zaključim z naslednjimi besedami:

vsakdo je povedal svoje, vsakdo, kdor je želel (no, saj še lahko komentirate) je izrazil svoje mnenje in lasten vidik. Prav je tako, imamo forum zato, da debatiramo o tem ali onem. Vsakdo ima možnost, da bodisi kontrolira, bodisi leti na katerikoli mreži, VATSIM ali IVAO, IVAO ali VATSIM; vsak se ima pravico sam odločiti kje bo bolj ali manj aktiven oz. kje ne bo aktiven. Vsakdo lahko preizkusi eno ali drugo mrežo, pa bo sam precenil, kaj mu bolj leži in kje se bolje počuti. Imamo izbiro! Vito z ekipo ugledno vodi IVAO, Goran se trudi z VATSIM, le da bi si želel še koga ob sebi. In dokler bo imel Goran voljo in energijo bo VATSIM Slo ostajala.

Konec koncev je lahko biti pameten tule pred monitorjem, tipkajoč na bleščeče tipke, teže pa se je vživeti v vsakega posameznika. Dovolj je občasnega pink - ponkanja, vsak se odloča sam kam in kako. Ta forum naj še naprej gosti tako IVAO kot VATSIM, saj ima vsak član pravico do informiranosti o dogajanju na eni in drugi mreži, sam KVLS pa združuje ljubitelje realnega in virtualnega letalstva ne glede na mrežo, spolno in politično usmeritev posameznika!

TU ZAKLJUČUJEMO TO DEBATO, naj le člani tiho in diskretno sodijo mreži !

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008, 23:23 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Naj dodam k našemu forumu še eno mojo nedavno izkušnjo: prijavljen sem na več forumih, katerih teme me zanimajo in nedavno sem se prijavil na še enega, kjer sem postavil strokovno vprašanje okoli neke zadeve. Nisem dobil niti enega pametnega odgovora, v več kot 25-tih postih so se člani le prepirali in eden drugega dobesedno obmetavali z žaljivkami in dobesednim tekmovanjem kdo bo koga, da o uporabljeni slovenščini sploh ne govorim! Posredovati je moral celo moderator in umiriti razgrete glave, saj ni dosti manjkalo, da si niso skočili v lase kar prek monitorja! Seveda sem samo napisal čisto zgrožen odgovor in jo po parih dneh popihal s tistega foruma, kjer je vsa zadeva veliko agresivnejša kot tule, pod našo streho! Tudi tam sta nastala dva tabora, in sicer tistih ki so popljuvali mojo konkretno zadevo in drugi, ki so jo hvalili na vse pretege. Na koncu sem po čisti logiki in izkušnjah odgovor na vprašanje našel sam in vso zadevo že uredil, omenjeni forum pa mi ni prišel čisto nič prav, čeprav se hvali z vso svojo strokovnostjo!!

Samo v vednost in razmislek in kot pravijo Gorenjci: "ja, takle mamo u Slovenij!" :rotfl:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2008, 13:24 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Malce sem moral stati ob strani in čakati na odgovore, kakršni so pač že, moram pa reči Shemish, da si bil kar oster ;)

Vito, kar se udbe tiče je pa morebiti mislil na prisotnost Gregorja Gregoriča v torek ob 23h CET kot LJLJ_OBS. Nimam pojma, s kakšnimi nameni je Gregor prišel naokoli, verjamem pa, da si je prišel ogledati situacijo z morebitnim pomislekom, "kaj če bi se tudi sam priklopil kot pilot in probal še VATSIM". Sicer pa je najbolje, da Gregor sam pove.

Klientov na VATSIMu je za razliko od IVAO bistveno več. Za kontrolorje je na voljo stari ASRC, novejši VRC in še novejši EUROSCOPE, ki ima poleg vseh mogočih bonbončkov še integriran trening sistem za treniranje kontrolorjev. HAL sistem na IVAO je nastal malce kasneje po VATSIMovem sistemu za testiranje, verjamem pa da je boljši HAL. EUROSCOPE sistema pa nisem nikoli testiral, ker preprosto nisem imel več koga testirati.

Za pilote obstajata dva klienta, prvi in najbolj uporaben je SquawkBox 3, ki v paketu zajema vmesnik za FS in VATSIM, govorni klient ter celotno zbirko VATSIM modelov letal. Zato je prenos malce daljši, namesti pa vse, kar se potrebuje, nato se samo še preveri mikrofon in poveže na mrežo.
Druga varianta je FS Inn, ki pa potrebuje zunanji klient za klepet, to je AVC ter po potrebi tudi modele letal, če jih nimate naloženih. To so pa lahko Project AI letala, FS Painter, AIAardwark ali pa specialni set.

Torej si vsak sname kar pač hoče, izbira je pestra. Slovenija je na VATSIMu pokonci ob torkih, od 21h CET pa tja do 23h CET, če je treba se potegne. Čez vikend pač ne utegnem, sicer bi se verjetno odločil tudi za kakšno soboto ali petek. VATSIM Slovenija ni 100% odvisen od Hrvatov, sem se pa zaradi dobrih poznanstev zanašal na Damirja Nožico, ki mi je marsikdaj pomagal. Vedno, ampak res vedno pa se lahko obrnem na VATEUD-training department v sili, trenutno pa, če rabim nekoga, ki lahko podeli C1 rating, se obrnem bodisi na Michaela Wöhry-a, na vACC Poljska, na vACC Hrvaška ali pa na vACC SG (ni več SAG).

Kar se dokumentov tiče, bi se lahko tudi sam usedel pa napisal vso tisto obširno dokumentacijo, lahko bi sam predeloval "uradne" karte iz Sloveniacontrola (četudi si recimo tu delimo karte in četudi je na njih sedaj podpis IVAO Charts), moral bi posodobiti spletno stran... Vito mi je pomagal pri selitvi foruma, pomagal mi je kot edini IVAOjevec, ko ste vsi ostali ex VATSIMovci mi obrnili hrbet, ko sem rabil pomoč za kontrolo. Ja javno, jasno in glasno napišem, da se Vitu najlepše zahvaljujem za izkazano pomoč na VATSIM mreži, ki mi jo nekajkrat nudil, četudi je že bil direktor IVAO Slovenija.

Kar me pa resnično boli pri vsej tej zadevi je, da razen svetlih izjem, se držite določenih stvari kot pijanc plota. Res je bilo nekaj zoprnih težav leta 2004 in res je bilo izglasovano, da se preide na IVAO. Vajeti Slo VATSIM-a držim v rokah zgolj zaradi mojih naslednikov, saj ustanovitev divizije, postavitev spletne strani, pisanje dokumentacije itd. ni majhno delo. Vito to predobro ve. Ampak da se potem, ko se stvari uredijo obrnete stran in bojkotirate konkurenco (ki nič niti ne zahteva ali pričakuje), ki Vam, dragi piloti, lahko pomeni možnost letenja ob nekem drugem času z nekaterimi drugimi divizijami, je pa resnično slovenska posebnost. Pa ne mi zopet z majhnostjo, da nas je premalo itd. Nič nas ni premalo, pred letom 2004, je bilo kontrolorjev za bistveno manjši vzorec pa se je dalo lepo leteti, vse smo uredili, marsikaj smo doživeli in se tudi naučili.

Konkurenca je vedno dobra, po eni strani za to, da se vidi, kaj je dobro in kaj je slabo, tisti, ki imajo pa kaj profita od tega pa so ravno uporabniki (v tem primeru), ki imajo možnost IZBIRE.

Da zaključim nakladanje. Vem, da me nekateri ne marate, vem, da sem nekaterim trn v peti in da bi me najraje v žlici vode utopili. Ne vem zakaj tako, ne vem komu od vas sem stopil na tako močan žulj, da imate tako mišljenje ampak vedite, S Flight Simulatorjem v Sloveniji je začel g. Jože Kužnik, ki se je iz meni neznanega razloga umaknil. Leteti na internetni mreži so začeli tudi drugi, začetke organiziranega letenja na mreži pa sem postavil jaz. Na mojo željo je bil leta 2003 ustanovljen forum, ki ga še sedaj berete. In če je kdo dal dušo za veselje v letenju s Flight Simulatorjem, potem sem med njimi. In nikoli nisem hotel nobenega plačila zato, ceno Sloveniji 2004 pa tudi nisem sam postavil, če bi se rad kdo ob to obregnil.

Aja za konec še to. Četudi sem predstavnik VATSIMa v Sloveniji, sem na vseh seminarjih in srečanjih predstavljal obe mreži, VATSIM in IVAO in to obe enako.

Pa lep pozdrav.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2008, 16:04 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Lp. Moje skromno mnenje je sledeče. Nisem še dolgo na virtualnem nebu, pa sem se že precej naučil s pomočjo Vita, ki je pravi pedagog. Znanje angleščine je pri meni bolj na nuli, zato se opravičujem za nazaj in naprej, če ga kaj lomim. Ne vem zakaj me je ravno Ivao bolj pritegnil. Zahvaljujem se vsem, ki se trudite, da stvar deluje tako in drugače. Prerekanje je pa ena največja beda, prej ali slej moraš človeku pogledati v oči, če mu sploh še lahko.
P.s. Zanima me še, a se s fsx tudi lahko povežeš na Vatsim? :wave:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2008, 16:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 11 Jan 2008, 00:43
Prispevkov: 156
Kraj: Ljubljana
Da še jaz napišem svoje mnenje kot zgolj ničhudega sluteč letalski navdušenec in uporabnik FS, kot tudi mrežnega letenja.
Do te teme sem tudi jaz o vsem skupaj vedel le to, da sta IVAO in VATSIM pač 2 različni mreži za online letenje. Sam sicer letim na IVAO (zaenkrat žal še to bolj redko), ampak to preprosto zaradi tega, ker naj bi bil ta pač bolj obiskan in če že letim online se mi pač bolj "fajn" zdi, če je še kdo na mreži. Poleg tega mi je prijazna oseba, ki mi je pač predstavila online letenje, le to demonstrirala na IVAO mreži.
Po vsej prebrani temi tudi še sedaj nevem za kaj se v tem "sporu" sploh gre, kdo je na čigavi strani in v čem je problem sprtih taborov. Po pravici povedano me to niti malo ne zanima. Je pa res, da se mi po prvem vtisu na forumu, ki je bil res super, vedno bolj dozdeva da le ni vse tako rožnato, kar me zelo žalosti. Še posebej zato, ker nekatere med vami osebno poznam in ste drugače povsem uredu. Tukaj moram izpostaviti Igorja, za katerega imam še najbolj občutek tako v RL kot na forumu, da deluje res povezovalno in je pri vsej stvari s srcem.
Za vroče glave obeh taborov pa bi imel en skromen nasvet z zornega kota nevpletenega. S takšnimi rivalstvi in kreganji med "našimi" in "vašimi" delujete najmanj otročje, huje pa je, da s tem odganjate morebitne nove navdušence, potencialne pilote in kontrolorje na kateri izmed mrež. Mislim, da bi se za navduševanje novih članov in širjenje letalstva morali zavzemati skupaj. Vsak naj ima možnost izbire, na kateri mreži bo letel, nizke udarce pa prepustite forumom, ki so na nižji ravni.

lp, Matej

_________________
ADR117


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2008, 17:26 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Matej,

pa saj konec koncev vse skupaj sploh ni tako hudo ... Včasih bi si človek res želel, da bi vse skupaj potekalo še malo bolj harmonično, ampak popolna harmonija na tem svetu je seveda čista utopija. Vse ostaja tako kot je, nič ne bo slabše, pa tudi prijatli smo še vedno.

Pa saj priznam, da tudi jaz nisem tako nedolžen pri vsej tej zadevi: vedno, kadar predstavljam VL (in to ni redko), to počnem na strani IVAO. Pogosto pošljem Vitu sms, v katerem ga prosim za kontrolo, včasih ga tudi pokličem. Pri VATSIM-u tega še nisem naredil.

Mogoče med nekaterimi starimi mački na tem forumu res obstajajo kakšne "zamere" in nasprotujoča si stališča in mnenja, a konec koncev je to čisto normalno. Zase vem, da sem in tudi moram biti oseba z zelo visoko mejo potrpljenja in tolerance, marsikaj v življenju moram "požreti", marsikaj prenašati, četudi si sam določam mejo te tolerance pri posamezni osebi - pač odvisno v kakšnem odnosu sem s kom. Pomisli: slušatelji, učenci, študentje (kadar sem v funkciji učitelja), ki pa so zelo različnih nivojev - od srednješolcev do vodilnih v podjetjih; ni isto, če učiš 18 letnega dijaka ali 55 letnega predsednika uprave ali direktorja;
koordinatorja ljudi in sredstev v službi (pribl. 150 sodelavcev z različnimi nivoji izobrazbe in osebne kulture), kjer sem eden "mlajših" prišlekov, ki soli pamet in "koordinira" stare mačke na letališču ipd ... Sam si bil v moji pisarni in spremljal dogajanje ...
Na koncu je še ta naš forum, kjer je spet potrebna meja dobrega okusa in občutka ... in tu so še prijatelji, sorodniki, znanci, vsak s svojim značajem.

Pri vsem tem druženju s takim številom ljudi, je pomembno biti psiholog, psihiater, včasih pa tudi terapevt ... vsem moraš ugajati, nikomur se ne smeš zameriti, odlično in popolno moraš opravljati svojo vlogo #-o

Pa se včasih zgodi, da tudi mene kaj raz*****, ko se pa ohladim, naprej mirim ...

In kot vedno, bom povdaril tudi v tem trenutku tukaj: gre za hobi, od tega niso odvisna naša življenja in kariere, zato bi lahko tu delovali čisto drugače ... Če bomo ok, če pa ne, pa tudi ok ...

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group