Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 00:55

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: ONLINE ZAČETNIK!
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2006, 18:10 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 05 Dec 2006, 13:08
Prispevkov: 5
Kraj: Piran
Lep pozdrav vsem!

Kot prvo sem čisito nov na tej strani. Recimo da sem vas komaj našu.

Kot drugo sm velik ljubitelj FS-ja in kot vidim so tu bolj resne zadeve kot pa letenje OFFLINE.
Torej, kot prvo bi rad zaprosil če bi se dalo dobit točne linke dokumentov za učenje vsega potrebnega za začet.
Rad bi postal tudi vaš član vendar mislim da morem prej še kaj naučit.
Vglavne rad bi začel, vendar mi prosim pomagajte kako začet.

PS: Zanima me letenje in šola za pilota na fakulteti FS. In bi prosil če kdo sedaj hodi če bi me lahko kontaktiral na msn al pa mail, ker bi se rad pozanimal kako in kaj za to šolo :)

Hvala vsem!

LuCiO


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2006, 21:16 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
Lej, malce se sprehodi po strani http://ivao-si.org ,drugace imas pa tudi FAQ (odgovori na pogosta vprasanja) ikonco, ki jo kliknes in vecinoma izves, kar te je zanimalo in kar je ostalo se nejasnega. Ta ikona se nahaja na tej strani pod logotipom, (sredina te strani). Malce poglej, pa ce te bo potem se kaj zanimalo, vprasaj.

P.S.:
Dobrodosel med nami :mrgreen:

_________________
Klemen F. ADR264


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2006, 22:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 05 Dec 2006, 13:08
Prispevkov: 5
Kraj: Piran
Hvala za dobrodošlico!

Drugače pa tega FAQ ne najdem na tej strani. Kar pa je od FAQ na tej strani je za delovanje foruma ;)

Drugače pa se bom sprehodu po strani iavo-si.org pa upam da bom najdu kar iščem.
Zdej edini problem je, ker ne vem s čim začet kaj je prva stvar ki je pametno se jo naučit.

Hvala za tvoj odgovor :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2006, 23:35 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
LuCio, dobrodošel. Uradne strani VATSIM Slovenija so na http://slovenia.avsim.net/vacc/SI-vatsim.htm, ki so resda nekolikanj stare in neugledne, se pa da tam dobiti nekaj uporabnih reči. Poglej predvsem meni "datoteke in karte", kjer boš našel dotične dokumente in karte za (IFR) letenje po Sloveniji. Mnogo takšnih in drugačnih dokumentov o povezavi VATSIM, kako leteti online, pravila, pa najdeš še na VATSIM pilot resource centru.
Klemenko je omenil tudi sorodno mrežo IVAO, kjer so pravila podobna, dokumenti pa bolj dodelani. Poglej si še te dokumente.
:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2006, 14:12 
:roll: jest samo upam, da tele debate ne bo videl kateri od velikih bossov, ki pa hvalabogu slovenscine ne obvladajo ravno najbolje, ker se mi zdi da
smo pa dejansko edini forum, ki na naslovu I V A O tolerira podrubrike na temo "konkurencne" mreze- vsim torej.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2006, 15:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 05 Dec 2006, 13:08
Prispevkov: 5
Kraj: Piran
Gorchi, hvala za pomoč!

Bom pregledal vse to pa upam da najdem vse kar mi rabi.
Drugače pa sm na strani IVAO zasledil da je treba neke izpite nardit recimo kot test.

Kako naj bi pa to šlo??

lep pozdrav!

Pa hvala za dobrodošlico ;)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2006, 17:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Feb 2005, 20:47
Prispevkov: 482
Kraj: Stajerska
Zivijo LuCiO, katero organizacijo (mrezo) imas v mislih oziroma na katero si prijavljen, da bodo nasi strokovnjaki vedeli v kateri smeri naj ti pomagajo, ker si temo odpru v podforumu Vatsima govoris pa nekaj o IVAO.

Oldrockster, smo premajhni in nas se opazili ne bodo... :mrgreen:

_________________
LP Anton
ADR577, S5APT
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2006, 18:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 05 Dec 2006, 13:08
Prispevkov: 5
Kraj: Piran
Hehe, Anton maš prav ja, samo sprašujem lih tko kot INFO ;)

Hja probal se bom čim prej naučit vse kar morem znat da bom lahko tudi js letel ONLINE. Vem pa
da to traja kr nekaj časa dokler se ne naučim.

A je hodu kdo na Strojno fakulteto smer PROMETNI PILOT, ker me zanima par reči, pa razmišljam da se prepišem tam.

Hvala za odgovor ;)

LuCiO


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2006, 22:34 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
- Glede FS glej www.fs.uni-lj.si/avio Če imaš kaka konkretna vprašanaja glede te smeri, mi lahko pišeš tudi na vito.persoglia(at)siol.net (vedar ne tisto, kar že na webu piše), drugače pa nas je s FS kar nekaj na temu forumu.

Naj omenim še, da izhajajo začetki tega foruma z Vatsimove vACC Slovenije. Ta forum se je kasneje tematsko širil, bil kasneje premaknjen na Ivao Slovenijo, zadnje čase pa ob ustanovitvi Kluba virtualnega letalstva dobiva novo vlogo v slovenskem prostoru. V splošnem se govori tako o virtualnem kot realnem letalstvu, svoj podforum pa imata tukaj gor še dve mednarodni mreži za simulacijo letenja in kontrole poletov preko PC-jev, Ivao in Vatsim. Tvoj prvi post bi zatorej najbolj pasal v Kavarno, napisal si ga sicer pod mrežo Vatsim, govoriš pa o vsem mogočem.
Prosil bi te, da v prihodnje malce bolj uporabno naslavljaš svoje teme in jih skušaš napisati v pravi 'predal' (glej opise podforumov). Če se recimo mreža ukvarja s simulacijo, boš o Fakulteti za strojništvo verjetno pisal kje drugje. Predvsem pa poglej, kaj so tvoji predhodniki že pisali, ker podobnih vprašanj kar mrgoli. Vem, da je najlažje postaviti vprašanje in čakati na odgovor, toda na tiste reči, ki so na temu forumu, mreži Ivao in mreži Vatsim že opisane, ne bomo odgovarjali, ker nam časovno to ne znese.
Na temu forumu lahko najdeš staffovce Ivao mreže, Vatsima, člane in vodje kluba, šolarje, dijake, študente letalstva, študente primerjalne književnosti in zasvojence s FS ob enem, penzioniste, vojne veterane, profesorje slovenščine, itd :)

Še enkrat dobrodošel na Forumu virtualnega letalstva.
Klub: http://slovenia.avsim.net/KlubVLS/index.htm
Mednarodni mreži za simulacijo:
Ivao: www.ivao-si.org
Vatsim: http://slovenia.avsim.net/vacc/SI-vatsim.htm

Pri eni ali drugi mreži na spletni strani poišči kontaktne osebe, preberi dokumentacijo, poglej kaj ti katera mreža ponuja in sledi navodilom, če želiš leteti online. Svetujem ti, da se odločiš za eno od mrež in tam tudi letiš. Ko bereš dokumentacijo ene mreže, ne študiraj istočasno še druge, ker boš pravila pomešal. Druge možnosti ni, lotiti se moraš sistematično, se ne zaletavati in veliko reči prebrati. Vse glede mreže se da preštudirati dokaj hitro, odvisno pa je od tebe in od tega, koliko redu imaš pri sebi in kako si natačen in siten do stvari, ki jih počneš, od tega pa je seveda odvisen tudi tvoj uspeh na fakulteti in kasneje v karieri.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2006, 23:55 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Vito, kaj praviš, a odpremo kak forum za bodoče/sedanje študente na FS??
Sicer pa pravila, kakor sva že midva nedolgo tega razpravljala, bi veljalo čimbolj poenotiti, ker se mi zdi trapasto, da bi pri tako sorodnih rečeh imeli popolnoma drugačna pravila. Pa še uporabniki bi lahko leteli na eni ali drugi mreži in ne bi imeli sivih las zaradi razlik. Več jih je itak na kontrolorskem delu.
LuCiO, izpiti so predvsem obvezni za kontrolorje, da se poenoti obseg znanja. Piloti pa lahko opravljajo izpite fakultatitvno, pa še to obstaja bolj na IVAO mreži.

Pa še enkrat o samem klubu virtualnega letalstva. Uradna stran je sicer resda trenutno še na http://slovenia.avsim.net/KlubVLS, dasiravno so to stare strani, ki se ne bodo več obnavljale in bodo zamrle. Nove so ta trenutek na naslovu http://www.ivao-si.org/kvls, potem pa se bo stran spremenila na http://www.kvls.si, čim bo uradna registracija kluba zaključena in bo kvls pridobil matično številko na AJPESu.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2006, 01:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 05 Dec 2006, 13:08
Prispevkov: 5
Kraj: Piran
Lep pozdrav!

Šerif, imaš popolnoma prav kar si napisal, se popolnoma strinjam. Ampak nism želel odpirat ne vem kolko novih tem, ker kar imam izkušnje z forumi, to zelo moti uporabnike da se za vsak drek odpira nova tema.

Drugače pa stran od FS (fakulteta za stroojništvo) sm že pregledal vendar se mi zdi malo pomankljiva. Recimo da ni aktivna, ker sm povsod iskal kakšnega bodočega pilota, da bi lahko kaj vprašal. No in končno sm našu kar sm iskal že dolgo.

Mislim pa da se bom držal navodil kot si jih vpisal.

Drugače pa hvala za vse infromacije ;)

Pa bom tudi kej pisal na mail, ker bi rabu še par informacij :)

Gorchi pa hvala tudi tebi za pojasnilo!

Lep pozdrav vsen!

LuCiO


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2006, 01:49 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Citiram:
Vito, kaj praviš, a odpremo kak forum za bodoče/sedanje študente na FS??

Ti, kaj pa vem ... prometa bi bilo morda za odtenek več kot v X-Plane podforumu, po mojih ocenah. Mal poglej, koliko postov se sedaj nanaša na fax, da bi jih tja notri dal ... en par jih je sicer takih... naredi po lastni presoji, preberi horoskop, če boš kaj sanjal o kakih zobnikih, potem je to znamenje, da rabimo podforum. :)

Citiram:
Sicer pa pravila, kakor sva že midva nedolgo tega razpravljala, bi veljalo čimbolj poenotiti, ker se mi zdi trapasto, da bi pri tako sorodnih rečeh imeli popolnoma drugačna pravila. Pa še uporabniki bi lahko leteli na eni ali drugi mreži in ne bi imeli sivih las zaradi razlik. Več jih je itak na kontrolorskem delu.

Razlik se kaj dosti na da poenotiti zaradi razlik med mrežama in ne med divizijo in vACC. Če na Vatsimu ni izpitov za pilote, ne moremo mi temu kaj dosti. Če so tam pri vas Squawki drugače določeni od višjih bogov, pa tudi ne. Na Ivao imamo postopke take, da so za nas dobri in po moji presoji ter dosedanjemu znaju pravilni. Z večino ATC postopkov se niti sam nisi strinjal, glede na to, da si mi v C1 vprašalniku izbirnega tipa sam dopisoval dodatne odgovore, namesto, da bi prebral AIP in označil pravilne odgovore. Poenotiti se da, če bi imel tudi ti tam napisan AIP z 200 stranmi in bi ga poenotil z našim. Ker pa ti tam AIP-a nimaš, ga pa lahko od nas le prekopiraš, kar pa je čisto nekaj drugega. Tako da, tvoje ideje o poenotenju niti ne razumem najbolje, z mnogimi ATC postopki na Vatsimu pa se tudi sam niti ne strinjam, ker so po moji presoji napačni verjetno te je kak Nožica to pred leti učil, svojega znanja nisi obnavljal, nekaj reči se je spremenilo.. in je tako kot je, da postopki, ki si si jih naučil ti, prihajajo v navzkriž z našimi, kakih 'novosti' pa niti ne kažeš volje sprejemati, oz. verjetno niti nimaš dovolj časa. Problem neke enotnosti je zato širši, kot se sprva zdi. Pravila so vedno povezana z znanjem, znanje s postopki in postopki z mrežo in vse je prepleteno na bolj zapleten način, kot se ti zdi.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2006, 02:07 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Vito, se strinjam z napisanim o poenotenju. Ampak če si deklica za vse, pač ne moreš vsemu slediti, rihtati in še opravljati dnevne obveznosti v pravem življenju. Za marsikatero stvar bi bil vesel, da bi jo kdo drug opravljal namesto mene, npr. urejanje web strani... Večinoma nisem proti novotarijam, včasih sem že malce počasen pri dojemnju (in predvsem se vedno sprašujem zakaj tako), še vedno pa sem mnjena, da ker gre za virtualni life, ni treba tukaj stvari precizirati in pisati romane pravilnikov (AIPjev itd) in komplicirati življenja, ker tako kot jaz, marsikdo, ki je zaposlen in ima v svojem življenju čas in obveznosti do še kaj drugega, ne bo imel volje prebrati roman(e) z več kot 100 stranmi. S pretiranim kompliciranjem ljudi praviloma odvrneš, ne privabljaš. Zato ne bi rad kompliciral reči bolj kot je najbolj nujno potrebno za neke osnovne nivoje kontrolorjev, ne rečem pa za one na res visokih pozicijah, npr. C3, inštruktorji... No do tja niti nimam veselja priti, če sem iskren, pa naj bo to na eni ali drugi mreži. Vendar pa osnovna pravila igre za običajne statuse bi pa lahko bila enaka. Sicer pa glavnino ljudi predstavljajo piloti in če na grobo razdeliš osnovna pravila bi to bilo nekako takole:
- povezava oz. prijava na mrežo, ki je specifika
- pisanje planov leta, iskanje poti od letališča A do letališča B itd, ki so lahko enaka za obe mreži
- komunikacija kontrolor-pilot, ki je lahko popolnoma enaka na obeh mrežah
- karte za slovenska letališča, ki naj bi bila enaka na obeh mrežah
To je to.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2006, 12:05 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Glej, vtis, da pri nas kompliciramo z dokumenti, si dobil s svojega C1 izpita, je tako? Ti imaš na Vatsimu in Ivao skupno več ur kot trije naši C2 kontrolorji. Če so ti osnove jasne, ne rabiš brat I-Packa. Če poznaš naloge ATC facilityev, ti ni treba brat Handbooka, AIP pa je tam zato, ker vsebuje informacije, ki jih ti pogledaš, kadar jih potrebuješ, včasih celo med kontrolo ali letenjem, vedeti pa moraš kje so, nekaj bistvenih podatkov pa poznati napamet, od tega jih večino poznaš. Negodoval si tudi nad vprašalnikom, ki ni nič drugega, kot razširjen praktični izpit, saj se iz tistega vidi, kaj bi ti v praksi naredil, ne pa da se boš ti napamet učil AIP, pa pisal test, ker ti AIP ne bo kaj dosti pomagal, če informacij ne boš znal koristno porabit, kontrolorske prakse pa se seveda ne da napisati, ampak je stvar posameznika.
Trdim torej, da z našim ATC delom na Ivao nikakor ne kompliciramo, temveč, da je problem v tvojem pristopu do ATC-ja na Ivao napačen. Če želiš od Ivao-ja in našega ATC-ja kaj pametnega potegnit, bi se jaz na tvojem mestu zadeve lotil s Towerja naprej in pozabil tisto, kar si se naučil v preteklosti, ker je preveč postopkov zgrešenih. Uspeh večine na visokih pozicijah ni v temu, da so se cele noči učili dokumente, ampak, da so štartali sistematično in z nule, torej niso za sabo vlekli nekih zasidranih postopkov, naučenih od drugje.

Glede dokumentov pa ti bom odgovoril v skladu z našim R&R.
Ker imam na Ivao staff fukncijo, pri razvoju Vatsima ne morem sodelovati, niti ne želim, ker je Vatsim naša konkurenca (enako bi bilo za FPI ali katerokoli mrežo). Dokumentov namesto tebe zato ne bom pisal, niti ti jih sestavljal. Nihče pa ti ne brani, da naše dokumente prebereš in morebitne koristne informacije porabiš pri pisanju svojega 'nekompliciranega' dokumenta za Vatsim.

- Prijava na mrežo ni niti približno enaka zaradi drugačne programske opreme.
- Izpolnjevanje formularija za FP ni enako na Ivao in Vatsimu, zato vzorca FP-ja niti ne moreš porabit.
- komunikacija je seveda za vse enaka, razlika je v tem, koliko jo kdo zna. Fraze lahko zaradi mene koristno porabiš za svoje potrebe, ostala razlaga v pdf-ju pa se nanaša na naše postopke, ki pa jih pri tebi nisem zasledil.
- karte je izdeloval Nejc Brelih v sklopu "SI-Nav" za vse mreže. Te lahko brez problema uporabljaš, kart, naslovljenih Ivao-SI pa ne, deloma zaradi razlik v frekvencah glede na tvoj opis na webu, opisov, ki se deloma nanašajo na naš e-AIP, deloma pa zato, ker sva za popravljanje kart s Stipetom porabila okrog 40 ur, delala pa sva za svojo divizijo in ne za kogarkoli.

V splošnem sem sam z Vatsimom pripravljen sodelovati do te mere, da me recimo lahko porabiš za kak event, ipd. Lahko bi si med seboj celo izmenjevali informacije iz dokumentov. Vendar ta moment si nimamo nič za izmenjat, ker nam nimaš nič koristnega za dat in bi ti v tem primeru tebi in s tem sosednji mreži le šenkal nekaj, za kar smo porabil na Ivao veliko časa. Tisto naštevanje omenjenih štirih točk pa izgleda ravno tako, kot da bi mi rekel: "Ti, a mi napišeš 4 fajle za Vatsim, ker sam nimam časa."

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2006, 14:46 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
O kompliciranju ne govorim samo o sebi, govorim nasplošno. No sicer pa se bo s časom pokazalo kao in kaj. Definitivno pa bodo na višje štengice prišli le visokomotivirani ljudje, ki si res želijo kontrolirati in bodo potem svoje delo opravljali odlično. Koliko jih pa bo prišlo oz. se jih bo učilo, to bo pa čas pokazal.

Kar se dokumentacije tiče, mi je jasno, da copy-paste pač ne more priti v poštev, so pa IVAO dokumenti definitivno dobro napisani in uporabni. Kdo jih bo pisal za VATSIM Slovenija pa je drugo vprašanje, ravno tako kot kdo bo urejal web in še kaj. Zaenkrat nimam pomočnikov, ker noben ne izraža kake posebne želje po sodelovanju, verjamem pa da bo sčasoma bolje. Do nadaljnega pa sem zadolžen za administriranje vsega kar je na slovenia.avsim.net, vodenje VATSIMa, administriranje tukajšnjega prostora na serverju (ki je last KVLS!) in foruma. Vesel pa bom še kakšne pomoči ampak od ustrezno podkovanih ljudi.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2006, 15:47 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Pomoje na splošno sploh ne moreš govoriti, ker vse kar napišeš, izvira iz tvojih lastnih izkušenj, torej od tam, kjer probleme vidiš sam, oz. tisti členi napredovanja na mreži, ki tebi delajo probleme...
Do sedaj glede samega ATC online nisem prejel nobenih pripomb. Izvedli smo celo eno anketo na temo zahtevnosti napredovanja ATC. Rezultat ankete je bil en glas na račun prezakompliciranosti napredovanja (verjetno tvoj), ostali pa so se izrazili v stilu, da je tako kot mora biti, niti premalo, niti preveč.
Prepričan sem tudi, da število kontorlorjev divizije ni takšno zaradi dokumentacije, temveč zgolj zaradi virtualne kontrole kot simulacije. Večina članov je seveda pilotov in o kontroli niti ne razmišlja, kdor pa razmišlja, se pa gotovo tudi skuša priklopit na TWR in zve kako koristno informacijo, prej ali slej pa tudi pogleda naše dokumente. Verjetno si se ti šolal na Vatsimu pri Nožici in gotovo si rabil vsaj 50 ur, da si karkoli kapiral ... na Ivao pa se ravno po 50 urah naredi C1 s pomočjo treninga. Sam si na Ivao petkov trening prišel mislim da dvakrat. Enkrat si bil na TWR za pol ure, shandlal 4 letala dol in se nisi novega praktično nič naučil, drugič si prišel na Maribor APP in od treninga tudi nisi nič odnesel oz. takoj pozabil še tisto, kar sem ti mimogrede povedal... z dvema treningoma v enem letu pa boš bolj malo glede ATC-ja naredil... razen to, da se seveda lahko pritožuješ, kako je težko in da nimaš časa ...
Če bi ti imel vsaj malo časa, bi te vsak petek za dve uri vzel v roke, pa bi začela lepo pri Aicraft ground procedures na Towerju. V kolikor želiš, si vsak petek zvečer na towerju dobrodošel, če te pa pač nikoli ni zaradi bilokaterih razlogov, pa ne jamraj, da smo zateženi, kompliciramo, zafrkavamo, itd... za kontrolo na Ivao mreži ne ptorebuješ posebnih sposobnosti, gibčnosti in ne vem česa, le nekaj dobre volje, sistematike in kritičnosti in vsaj eno dobro uro na teden časa - vsaj med treningi. Torej, če prideš, prideš, če ne prideš, pa ne jamraj da je AIP vsega kriv. :) Zdaj pa bolje, da s to temo končava.
Če ima kdo od ostalih članov foruma glede ATC na Ivao kakšne pripombe ali predloge, naj v Ivao podofumu odpre novo temo. Če ostalih pripomb ni, smatramo, da je vse v najlepšem redu.

Glede administracije, kvls weba itd itd ... te pa razumem in verjamem, da je dela še preveč... s časom bo šlo na bolje, zadeve se kot vidiš ves čas premikajo. Za Vatsim pa res ne vem, kdo bi ti dokumente pisal, najprej mora nekdo o stvareh nekaj vedet, da lahko kaj piše. O Vatsim softwareju od nas nihče nič ne ve, razen tebe. Če pa boš kaj pisal, pa glej da ne boš preveč zakompliciral, tako kot smo mi :)

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group