Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:58

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: vprasanje
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2006, 22:30 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
sem zacetnik klele gor, pa bi prosu, nej mi en pove, zakaj mi FSUIPC noce med tem, ko sem v igri (FS 2004) zaznati squawkbox-a 3? pa javi mi napako na FSUIPC-ju? pa sem ga se 1x dol iz racunalnika vrgu, pa se enkrat nainstaliru, pa isto dela....
dela mi to od takrat, ko sem prepisal datoteko FSUIPC.dll

zakaj? :( :( :evil:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2006, 01:24 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Kako pa si dobil FSUIPC gor, in katero verzijo? Namreč lahko se Ti je zgodilo naslednje:
imel si starejšo verzijo FSUIPC, po možnosti cracknjeno ali pa kot sestavni del recimo enega izmed letal PSS, PMDG, Flight 1... Inštalacija Squawkboxa Ti je zaradi ene kljukice povozila ono verzijo in ti je poskušala registrirati FSUIPC na Squawkbox ampak je registracija ostala na prejšnji.
Sedaj pa poglej, ali Ti v modules-FSUIPC piše unregistered ali registered, oz. če je že registriran, ali je vezan na kak specifičen program.

Žal so se te težave začele pojavljati oni hip, ko je Pete Dowson začel zaračunavati FSUIPC (23,20EUR -> http://www.schiratti.com/dowson.html).
No preveri zgoraj napisano pa sporoči kako in kaj.

:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2006, 17:25 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
imam verzijo FSUIPC 3.3, ter pise mi registered, se pravi da imam registrirano verzijo. pa se neki mi zanima, prej ko mi je prej omenjen program se delal, sem lahko med igro zagnal program squawkbox 3. v tem programu sem use zrihtu, samo ne vem pa, kje bi se dalo dobiti certificate ID ter pasword ze le-tega??? (saj se lahko pogovarjas v "zivo" z ATC preko squawkboxa3, kajne)???
kdaj se boste spet organizirano gor nabral, da bom mu mal druzbe preko igre!
Klemen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2006, 23:58 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Klemenko napisal/-a:
imam verzijo FSUIPC 3.3, ter pise mi registered, se pravi da imam registrirano verzijo. pa se neki mi zanima, prej ko mi je prej omenjen program se delal, sem lahko med igro zagnal program squawkbox 3.

Čakaj malo. Imaš verzijo 3.30 ne 3.50? Katero verzijo Squawkboxa pa imaš, imaš 100% 3.0.4 ki je zadnja (http://www.squawkbox.ca)? In praviš, da Ti je nekoč Squawkbox že delal (?), kaj si pa počel od takrat do sedaj, da je nehal delat?
Klemenko napisal/-a:
v tem programu sem use zrihtu, samo ne vem pa, kje bi se dalo dobiti certificate ID ter pasword ze le-tega??? (saj se lahko pogovarjas v "zivo" z ATC preko squawkboxa3, kajne)???

Emm, čakaj o kakšnem certifikate IDju govoriš? Če imaš v mislih oni ID in password oknu spodaj, potem je treba notri vpisat VATSIM ID in password, ki ga dobiš ob registraciji na VATSIM. Če je pa kje kakšen drugi...?
Klemenko napisal/-a:
kdaj se boste spet organizirano gor nabral, da bom mu mal druzbe preko igre!

Kar se meen tiče, potem lahko rečem, da bo na VATSIMu ziher polno v soboto 11. marca, sam pa se nameravam že cel teden priklemat gor kot LJLA_CTR pa mi časovno ne uspe.
:wave:


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: FSUIPC
OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2006, 17:02 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
mhm...imam verzijo 3.30 in 3.50 dol potegnjeno, sam nimam instalacijsko ikono, tko da ne vem ce sem jo prav nainstaliru...sej se ga nainstalira preko FSinn ane? ce pa ni to to, bi mi lahko magari na moj email poslal instalacijsko datoteko??? al pa usaj povej, kje bi se to dalo dobit! pa imam squawkbox 3.0.4 in ne 3.0.5!
kako pa se na VATSIMU registriras? mal bl tak uprasanje, sam res ne vem....sory! novinc sm, j*** ga, hehehe!
a mogoce ves, ce se lahko pol pogovarjas z ATC-jem prek squawkbox-a?
pa se neki te je zanimal....kaj sem delal da mi je nehal delat FSUIPC, ane? jah tko je blo no, v igri pri zgornji orodni vrstici (file,plane....itd.) pri MODULES sem imu FSUIPC in SQUAWKBOX, zdele mi pa med igro javi napako glede FSUIPC-ja pa SQUAWKBOX je zginil iz MODULES teme iz zgornje orodne vrstice! to pa nastalo za-tem, ko sem zamenjal FSUIPC.dll z neko drugo (sem ze probu nazaj zamenjat, pa je isto), ter ko sem se registriral v tem programu! drgac sm se najprej registriru, pa pol zamenu uno datoteko, sam ok no.....
sory ce te tkole morim s takimi uprasanji in takimi temami, sej se bomo magari kdaj dobil, pa bos dobu eno drinko za-to! hehehe :rotfl: :rotfl: :rotfl: :D


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FSUIPC
OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2006, 23:29 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Jejhatana Klemenko.... Ne vem koliko si star, domnevam pa, da dokaj mlad. Prosim, kot sem že mariskoga in sem objavil v pravilih foruma, daj piši tako, da te bomo razumeli. Tvoje poste moram po 5x prebrat, d dojamem, kje naj bi bila ločila in kaj vse si hotev prašat...
Klemenko napisal/-a:
mhm...imam verzijo 3.30 in 3.50 dol potegnjeno, sam nimam instalacijsko ikono, tko da ne vem ce sem jo prav nainstaliru...sej se ga nainstalira preko FSinn ane?

Ne vem, lahko da pride zraven. Je že doooolgo cajta, ko sem ga nameščal. In enako velja za Squawkbox, vendar če se prav spomnim, mi je ponudil inštalacijo verzije 3.5.
Klemenko napisal/-a:
ce pa ni to to, bi mi lahko magari na moj email poslal instalacijsko datoteko???

Ehem... Nema instalacije, smo žokneš v mapo MODULES in potem vpišeš registracijsko kodo v FSju (Modules->FSUIPC) In RTFM:
The Fucking Manual aka FSUIPC User Guide stran 5 napisal/-a:
Installation
Copy the FSUIPC.DLL file into your flight simulator Modules folder.
IMPORTANT: If you cannot see the DLL, please go to the Explorer’s View menu. Select “Folder Options” and then the “View” Tab. Then choose either the “Show all files” button or the “Do not show hidden files”—anything but the “Do not show hidden or system files” button! (Windows 98 now seems to regard all DLLs as system files and not the “application extensions” they usually are!).
That’s it! If you already use FSUIPC and haven’t updated it for a long time (and I mean many months) you should probably remove your existing FSUIPC.INI file, found in that same folder, before running FS. This isn’t usually necessary (and it isn’t necessary now), but a number of entries in the older INI file are no longer relevant to FSUIPC and may lead to confusion later. By deleting the file you ensure that you start off with a clean default setup.
The other programs (TrafficLook, WeatherSet and WeatherSet2) are not needed. You don’t have to install them, they are only examples. If you do want to try them just place them in some folder of your own choice (e.g. “FsProgs”). You can run them by double-clicking on them in Explorer, or making a shortcut. They should only be run after FS is running, with FSUIPC installed.
WARNING: Do NOT keep multiple versions of FSUIPC (or any other module) in your Modules folder with simple renaming. If they are in that folder and still have the file type “DLL” (or one beginning with DLL) they will still be loaded and used by Flight Simulator. The name is actually not relevant at all—Flight Simulator looks at all DLL files in that folder and loads all those that show the right external links. If you want to keep older versions of any modules, make a separate folder (e.g. “OldModules”) and put them in there, with any name you like. If duplicate copies of FSUIPC are running inside Flight Simulator you will get some odd effects which will be hard to pin down.
ADDITIONAL WARNING: It has recently come to my attention than FS2002 and FS2004 may also load additional DLLs inserted into the main FS folder, not just the Modules folder. This is most certainly not the correct place to install FSUIPC (or any of my FS modules), but take care not to have duplicates there even if you do install correctly otherwise.

Klemenko napisal/-a:
al pa usaj povej, kje bi se to dalo dobit! pa imam squawkbox 3.0.4 in ne 3.0.5!

Ne vem, če si pozorno prebral:
Gorchi napisal/-a:
Katero verzijo Squawkboxa pa imaš, imaš 100% 3.0.4 ki je zadnja

Klemenko napisal/-a:
kako pa se na VATSIMU registriras? mal bl tak uprasanje, sam res ne vem....sory! novinc sm, j*** ga, hehehe!

Ajuuuu... http://slovenia.avsim.net/vacc -> o vACC; tu imaš nekaj malega v slovenščini in še link za registracijo na VATSIM.
Klemenko napisal/-a:
a mogoce ves, ce se lahko pol pogovarjas z ATC-jem prek squawkbox-a?

Mrbit ja, mrbit ne. Kaj pa bi se rad pogovarjal? Če se misliš javljat kot pilot, ki misli odletet en polet po pravilih igre (BTW, preberi še kak dokument, npr. polet LJLJ-EDDF na prejšnjem linku) potem se definitivno lahko pogovarjaš s kontrolorji. Vsekakor pa je preferirana oblika sporazumevanja mikrofon in slušalke/zvočniki.
Klemenko napisal/-a:
pa se neki te je zanimal....kaj sem delal da mi je nehal delat FSUIPC, ane? jah tko je blo no, v igri pri zgornji orodni vrstici (file,plane....itd.) pri MODULES sem imu FSUIPC in SQUAWKBOX, zdele mi pa med igro javi napako glede FSUIPC-ja pa SQUAWKBOX je zginil iz MODULES teme iz zgornje orodne vrstice! to pa nastalo za-tem, ko sem zamenjal FSUIPC.dll z neko drugo (sem ze probu nazaj zamenjat, pa je isto), ter ko sem se registriral v tem programu! drgac sm se najprej registriru, pa pol zamenu uno datoteko, sam ok no.....

Ko bi človek razumel, kaj si menjal, kaj si registriral... Glej, v mapi MODULES imaš bolj ali manj naslednje datoteke:
Koda:
ABLSCPT.DLL
ACONTAIN.DLL
AI_PLAYR.DLL
ATC.DLL
cfo_tfxinfo.dll
CONTROLS.DLL
DEMO.DLL
DYNAMIC.DLL
FACILITIES.DLL
FE.DLL
FLIGHT.DLL
FSUI.DLL
FSUIPC.dll
FSUIPC.ini
FSUIPC.key
FSUIPC.log
G2D.DLL
G3D.DLL
GLOBAL.DLL
gps.DLL
gps_export.dll
INSTRUCTOR.DLL
MAIN.DLL
mpchat.DLL
MULTIPLAYER.DLL
PANELS.DLL
REALITY.DLL
sbmod9.dll
sbmpjoin9.dll
sbtrans9.dll
SIM1.dll
SimScheduler.DLL
SOUND.DLL
SYMMAP.DLL
TERRAIN.DLL
Traffic.DLL
TrafficInfo.DLL
UTIL.DLL
VISUALFX.DLL
Weather.DLL
WINDOW.DLL

Jaz ne vem kaj imaš in česa nimaš, nekak tko je pod minimum, kar bi moral imeti, za vsaj približno delovanje. Obstaja sicer vedno ena grda varianta in ta se imenuje reinstalacija Flight simulatorja 2004 (ne igrice!) pa potem ponovna inštalacija SquwkBoxa...

Upam, da boš rešil problem pa se vidimo na VATSIMu :wink:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2006, 17:59 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
lej...nism mlad, ne vem kako lohka ti to sklepas, da sem mlad ampak hvala useen, hehehe....str sm 21 let, nism pa še tako izkušen pri računalniku, ker ga mam šele pol leta, tko da....
aja....pa glede verzije squawkbox-a sory...res sm prebral da si napisal 3.0.5, sory.....
kar se pa tiče tistega linka k si mi ga dal zgoraj, pa ne dela! usaj men je noče odpret....ali obstaja še kakšen način registracije!
LP, Klemen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2006, 21:01 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Domača stran VATSIMa je www.vatsim.net, domača stran evropske divizije pa je www.vateur.org. Prvi link je link do glavne strani, kjer se registriraš, pogledaš kdo je gor itd., drugi pa je link, na katerem so zbrane povezave do vseh držav oz. posameznih divizij, ki sestavljajo Evropsko divizijo. Tu imaš tudi kaj specifično uporabnega za Evropo, da ne omenjam, da so linki do divizij uporabni tudi zato, da prideš do kart.
Za to, da pa link do domačih strani Slovenske divizije ne bi deloval je pa čudno. Meni se vedno odpre, stran praktično ni nikoli zatajila. Poskusi ponovno.
:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2006, 23:49 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
ej tenx za link, ta mi pa dela, ves,..... tko da se pol itak vidmo gor, marca mislm da ane?
sam ti bos ATC, ane?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2006, 01:18 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Marec je že prišel, kdaj točno pa bom na netu pa ne vem. Dan ima žal samo 24 ur :( Vsekakor pa bom tu in tam na netu.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2006, 14:54 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
no v glavnem se vidmo pol gor! hvala za linke se 1x, k mi je uceri uspelo, tko da.... se vidmo gor...ajde
pa se 1x hvala za vse odgovore, ki si mi jih posredoval! mej se...ziv ziv!
Klemen


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group