Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 15:00

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2005, 14:19 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Lep pozdrav vsem skupaj!

Kot že sami vidite iz naslova, je počasi napočil čas za izdajo SquawkBoxa 3 (SB3), ki bo ob izdaji sicer podpiral le VATSIM mrežo, v nadaljevanju pa naj bi tudi IVAO. SB3 je drugačen od prejšnje verzije in je pravzaprav znova napisan od začetka. Dokumentacija se že piše in prevaja, dobite jo na temle naslovu:
http://squawkbox.ca/doc/index.php

Domača stran pa je seveda
http://squawkbox.ca/, prenesite si ga pa lahko preko postavke na meniju.

Glede na obvestilo na prvi strani, bo uradno na voljo nekje v petek 8. aprila 2005, ko Joel tudi pripravlja Launch party in se ga lahko udeležite. Nerodna zadeva ej edino to, da je Joel doma v Vancouvru, v Kanadi...

Mimogrede še to. Poleg SB3 bo uradni klient na VATSIMu tudi FSInn, ki bo tudi nekje v tem času na voljo za VATSIM, sicer pa je že na voljo za download kar nekaj časa...

Pozdravček,

_________________
Goran Brumen


Zadnjič spremenil Gorchi, dne 22 Jan 2006, 18:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2005, 01:02 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
... in SquawkBox 3 je končno prišel. Sicer pa ste vsi člani VATSIMa danes dobili spodnje sporočilo od Richarda Jenkinsa:
Citiram:
SquawkBox, the name that started the online flying craze is back! The highly anticipated SquawkBox version 3 is complete and ready for use on VATSIM.net. Almost two and half years in development, Joel DeYoung and his team have developed this new pilot client from the ground up, making it simpler and more intuitive than ever.

SquawkBox 3 integrates seamlessly with Microsoft Flight Simulator. No additional software is needed to get you up and running on the VATSIM network.

Unprecedented stability and usability make SquawkBox accessible to a wider audience of virtual pilots. The user interface is clean and simple but designed to stay out of your way until you need it.

The multiplayer system features over 1300 planes, all displayed with completely smooth motion. This greatly enhances the realism of your online flight and makes maneuvers like formation flying possible. Voice functionality is included in SquawkBox 3 and integrates flawlessly with your Flight Simulator radio.

SquawkBox 3 features an extensible plug-in architecture allowing for additional aircraft models, weather functions and tight integration between SquawkBox 3's transponder/radio and third party aircraft panels and gauges.

To use SquawkBox 3 you will need a VATSIM account, if you do not already have one, please visit http://vatsim.net to register for an account and download SquawkBox. Within minutes you will experience a whole new dimension of online flight.

DOWNLOAD: http://squawkbox.ca/downloads/


Obilo užitkov!

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2005, 01:53 
Odsoten

Pridružen: 22 Mar 2003, 05:51
Prispevkov: 252
Kraj: Ljubljana
Ze kdo naredu kake primerjave med IVAP in SB3? Kaj se vam zdi boljse? In pa kako je s SB3 in IVAO.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2005, 00:08 
Odsoten

Pridružen: 22 Sep 2003, 21:34
Prispevkov: 106
Kraj: Preddvor
Hojla!

Ravnokar sem opravil let EDDM-EHAM z SQ3 in moram reč da je zadeva generalno gledano kar dobro delovala - za prvič po dolgem času. :lol: Ugotovitve pa so naslednje:

1. IVAP in SQ3 sta si zelo podobna. Mogoče je celo SQ3 malo enostavnejši (uspelo si me je povezat takoj prvič - brez navodil) :beer: .
2. Voice je na SQ3 zelo posrečen, ker lahko odkljukaš simulacijo VHF-UKV šuma, da se zadeva sliši podobno kot v realnosti-vendar pa je razumljivost zaradi tega malo slabša kot TS.
3. Med taxiranjem po EDDM prvič nisem mogel doseči EDDM-TWR, potem pa sem si pomagal z ServInfo in RW pa je šlo nekako.
4. Vmes na taxiway-u me je enkrat disconnectalo, potem pa do EHAm vse OK.
5. Nasploh me je prijetno presenetilo delovanje Vatsim-a. Glede na preko 900 connectiranih userjev zadeva sploh ni ne vem kako "trokirala".
6. Pri menjavi pogledov na A320 se je včasih zgodilo, da je poskočil na platformi, tako da se je iz gun kar malo pokadilo!
7. Končno lahko povzamem, da se je splačalo malo na Vatsim pogledat, tako da svetujem tudi ostalim naj poskusijo. Dvakrat do trikrat na mesec bom obvezno letal tudi po Vatsim-u - že zaradi "licence" :?

Lep si ga mejte! :bang:

Igor


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2005, 09:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 17:34
Prispevkov: 507
Kraj: Ljubljana
Kako so pa rešili MTL?

Neac

_________________
Nejc Brelih


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2005, 21:26 
Odsoten

Pridružen: 18 Mar 2003, 11:53
Prispevkov: 111
Kraj: Lublana
Jaz sem SB3 nalozil pred dvema dnevoma ...
Instalacija je potekala brez problemov ...
Sam klient je podoben "novi generaciji" t.j. ivap in podobni .. tut modeli se mi zdijo zlo v redu (nisem pa glih sou v detlje) ..

Konektal sem se dopoldne okrog 8h ... v LJLJ - ko sem biu na lineup 13... sem opezil se enga nasega clana ,ki je zacel taksirati po A.... njegov avion je skakau mau naprej mau nazaj .... nato je zgledalo kot da je zacel takeoff roll z taxiway-a( od P do Kompasne roze je prsou zlo hitr) pol ga je pa zopet prestavilo nazaj in je taksiral naprej - tut on je povedal da je moj avion skakal sem pa ke ...
Upam ,da so bli to serverji krivi -ker drgac me je samo premikanje spominjalo na stari SB -resda sicer z manj skakanja (takrat ob 8h zjutraj ni blo kaj prida prometa - ne spomnim se pa tocno na kateri server sem biu konektan ...
Integracija Voice-a v sam SB interface se mi zdi zlo posrecena -ampak ga nisem meu prilke sprobat - najverjetneje kar fajn dela ...
Tko ,da ce je prej omenjeno skakanje blo samo posledica (upam) probremenjenosti serverjev bo zadeva cist simpaticna ..
Instaliran mam tut FSInn ... nisem ga pa uspeu se skonektat .. je pa tut zlo lustn - se posebej,ker si da v bazo MDL vse avione ,ki jih ima user v FS-ju ...
Ivap mi je se zmeri zako - ampak po mojem bodo vsi ti novi klienti dosegal nov zelo v redu standard :)

lp

kk


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2005, 00:48 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Od 21. aprila je na voljo nova verzija SquwkBoxa, verzija 3.03. Snamete ga lahko iz običajne strani: http://squawkbox.ca/downloads/

Še kaj je novega:

Joel napisal/-a:
SquawkBox 3.0.3 Released
A new patch is now available. Visit the download page to get it. Here is a summary of the changes:

  • A fix for bad frame rate degredation and long hangs when using FS 2004.
  • A fix for some users who were not joining voice rooms, or who were able to transmit voice but unable to receive.
  • The connect dialog now requires you to enter first AND last names.
  • The altitude box in the flight plan dialog now allows you to enter anything.
  • Frequencies in the ATC list only show two decimal places.
  • The installer defaults to the last install location.

Another patch with some fixes and enhancements will be coming in the next couple of weeks. In the meantime my plan is to work through all the model sets and requests for airline and livery code changes I have been sent. If you have sent me this stuff recently, thank you for your patience. You will be hearing from me shortly.

Posted by Joel at 07:12 AM

Če je kdo spregledal navodila, snamete jih lahko tukaj: http://squawkbox.ca/doc/

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Squawkbox 3.0.4
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2006, 18:27 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Sicer sem hudo zgodenj z informacijo pa vendarle od srca :)
28. novembra 2005 je izšel Squawkbox 3.0.4, ki je sedaj res popedenan in zgleda, da večjih težav sedaj naj ne bi bilo več.
Citiram:
Version 3.0.4
November 28, 2005, build 5850, CL 377
  • Send aircraft information to all clients, not just pilots. Allows visual ATC clients like tower to display SB aircraft correctly.
  • Allow use of .msg command without entering an initial message.
  • Fixed crash bug triggered by opening multiple instances of the options dialog (bug 534).
  • Fixed several typos in the VIP aircraft.cfg file (bug 544).
  • Fixed problem where newly added planes briefly appear at the user's location (bug 556).
  • Flight plan dialog items are saved in the registry even if the flight plan is not transmitted or saved.
  • Added support for new FSUIPC events triggering private voice PTT (requires FSUIPC 3.50 or greater).
  • Added code to check for innapropriate local modifications to equipment.txt that would cause bad data to be transmitted in the PI packet.
  • Increased FSUIPC connect timeout from 2 to 4 seconds and require two consecutive failures to trigger a failed connection to FS.
  • Upgraded to FSUIPC 3.50.
  • Upgraded to SquawkBox Data 2005112600.
  • Added major VIP3 update.


In še enkrat link: http://squawkbox.ca/downloads/

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group