Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 11:57

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 09:55 
Odsoten

Pridružen: 13 Dec 2006, 11:52
Prispevkov: 20
Prosil bi vas za pomoč, ker mi Level D 767 ne najde LBL VOR. Pri drugih letalih (dodatkih ali default) pa dela brez problema. Poizkusil sem že na novo naložiti letalo in prekopirati lblvor.bgl vendar brez uspeha.
Že vnaprej hvala.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 10:11 
Ker LevelD 767(pa ne samo to letalo, praktično vsa letala, ki imajo svoj FMC) uporablja svojo podatkovno bazo, ni dovolj, da je katerokoli novonastalo radionavigacijsko sredstvo v podatkovni bazi simulacije v obliki *.bgl datoteke.
Letalo si povsem brez potrebe na novo nameščal - posodobiti moraš podatkovno bazo za FMC - napoti se torej na navigraph in s te strani prenesi zadnjo podatkovno bazo za tvoj frčoplan.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 10:22 
Odsoten

Pridružen: 13 Dec 2006, 11:52
Prispevkov: 20
Imam že naložen AIRAC 1011.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 10:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 31 Avg 2007, 22:03
Prispevkov: 313
Kraj: Žalec
Verjetno nastane problem pri frekvenci LBL VORa, saj so pred nekaj časa spremenili frekvenco iz 117,65 v 117,2. Problem nastane, ker je v posodobljenih AIRAC-ih podatek, da je frekvenca VORa nova (117,2), medtem ko imaš ti verjetno v FS še staro frekvenco. Če hočeš da ti dela, si ali spremeni frekvecno LBL v FS ali pa vsakič ročno popravljaj frekvenco v nav radiu na 117.65 :wink:

_________________
Aljaž Prislan
Slovenia Training Coordinator
International Virtual Aviation Organisation
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 11:37 
Citiram:
Verjetno nastane problem pri frekvenci LBL VORa


Se ne strinjam, kot sem že rekel, letala ki uporabljajo svoj lasten FMC, sploh ne "berejo" podatkov zapisanih v flight simulatorjevih datotekah, ampak izključno podatke iz sebi lastnih datotek, ki so tudi v povsem drugačnih formatih.
Navigraphove datoteke se da odpreti z vsakim malo boljšim urejevalnikom teksta, kot je naprimer T A L E pa preveriti, ali VOR LBL obstaja v podatkovni bazi. Vori in NDB-ji so v primeru LevelD 767 navigraph formata v datoteki WPNAVAID.txt, vnos za VOR Dolsko pa izgleda takole:

DOLSKO DOL VORD 46.084139 14.778575112.70H

ker jaz navigraphove zadnje posodobitve nimam, ne morem preveriti, ali v tej datoteki LBL VOR obstaja, vendar pa lahko potrdim, da je obstajal že v verziji 1004, vnos za LBL VOR pa izgleda takole:

LJUBLJANA LBL VORD 46.238500 14.428553117.65H

torej, odpri omenjeno datoteko, pa v njej poišči zgornji vnos. Če ga ni, potem mirno lahko dodaš zgornjo vrstico v vpnavaid.txt iz zadnje posodobitve navigrapha, čeprav bi mi bilo čudno, da bi ga izpustili ob posodobitvi, ampak vse je mogoče.
Če pa vnos obstaja, potem mi pa ni jasno, kaj bi lahko bilo narobe, da se ti LBL VOR ne pojavi v podatkovni bazi LevelD 767 FMC-ja.


Zadnjič spremenil andrejdrobun, dne 09 Nov 2010, 12:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 11:57 
Odsoten

Pridružen: 13 Dec 2006, 11:52
Prispevkov: 20
Andrej in Aljaž hvala za nasvete :)

Po vsej verjetnosti je bil problem v Navigraphovi podatkovni bazi. V njej je bil LBL VOR zapisan
Citiram:
LJUBLJANA LBL VORD 46.238500 14.428553117.20H
, katerega sem nato popravil v sledeč zapis
Citiram:
LJUBLJANA LBL VORD 46.238500 14.428553117.65H


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 12:14 
Če je vnos v datoteki obstajal, potem mi ni jasno, zakaj se ti v FMC-ju LBL ni prikazal, neglede na tisto razliko v frekvenci, saj kot rečeno FMC bere izključno navigraphove datoteke in se za tisto, kar piše v bazah samega flight simulatorja, enostavno ne zmeni. Edino, kar bi bilo logično pričakovati pa je, da NAV sprejemnik(ki pa gre "gledat" v *bgl datoteke simulacije) nebi delal, vsaj na 117.20 ne, ker je frekvenca LBL-ja iz podatkov simulacije 117.65.

Ali zadeva zdaj ko si spremenil frekvenco nazaj na staro, pa čeprav napačno, deluje?


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 12:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 31 Avg 2007, 22:03
Prispevkov: 313
Kraj: Žalec
Jaz sem govoril na lastnih izkušnjah pri MD-11 od PMDG. Tudi tam je Navigraph posodobil frekvenco na 117,2 (tako kot v RL od Slovania Control-a) :) .

Andrej, mislim da je Domen pisal ravno o tem, da ima probleme pri NAV sprejemniku :) .

_________________
Aljaž Prislan
Slovenia Training Coordinator
International Virtual Aviation Organisation
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 12:26 
:D Očitno znaš bolje brati misli od mene. Sicer pa bodo težave kmalu odpravljene - delam namreč na enem korenitem popravku vseh sprememb s področja navigacije za obe aktualni verziji simulacije - FS2004 in FS X.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: LBL VOR
OdgovorObjavljeno: 09 Nov 2010, 14:20 
Odsoten

Pridružen: 13 Dec 2006, 11:52
Prispevkov: 20
andrejdrobun napisal/-a:
Če je vnos v datoteki obstajal, potem mi ni jasno, zakaj se ti v FMC-ju LBL ni prikazal, neglede na tisto razliko v frekvenci, saj kot rečeno FMC bere izključno navigraphove datoteke in se za tisto, kar piše v bazah samega flight simulatorja, enostavno ne zmeni. Edino, kar bi bilo logično pričakovati pa je, da NAV sprejemnik(ki pa gre "gledat" v *bgl datoteke simulacije) nebi delal, vsaj na 117.20 ne, ker je frekvenca LBL-ja iz podatkov simulacije 117.65.

Ali zadeva zdaj ko si spremenil frekvenco nazaj na staro, pa čeprav napačno, deluje?


VOR sedaj, ko je nastavljen na staro frekvenco dela. V začetku ga nisem mogel selektirati na NAV sprejemniku (ne na 117,65 niti na 117,20) in tudi na FMC-ju mi ni pokazal razdalje niti radiala, samo da je selektiran LBL 117,20.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group