Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 11:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2015, 19:54 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Lep dan vsi "forumaši", piloti in kontrolorji letenja.
Včeraj, 19.2.2015 smo se vsi piloti,kontrolorji in vsi ki smo oz. so povezani z letenjem v Sloveniji srečali na Letališču Cerklje ob Krki z namenom, da spomnimo na pereč problem letalske varnosti v Sloveniji, da podebatiramo o težava ki jih imamo tako piloti kot kontrolorji in seveda da se vsi kaj naučimo iz lastih izkušenj, izkušenj drugih in mnenj strokovnjakov s tega področja.
Srečalo se nas je približno 80 pilotov in kontrolorjev, pristojne osebe iz ministrstva za infrastrukturo pod katerega spada Agencija za civilno letalstvo Slovenije, Kontrole zračnega prometa Slovenije, predstavniki sektorja za letalstvo pri MZI, GPU, LZS, Zveza za prosto letenje,Pipistrel d.o.o. , Stalna komisija za preiskovanje letalskih nesreč in incidentov Slovenije, nekateri aeroklubi...
Cilj konference je ozaveščanje in osvetlitev dogodkov ki so zaznamovali slovenski letalski prostor zadnjih nekaj let in vpliv letalskih operacij zrakoplovov na zračno varnost v komercialnem zračnem prostoru RS.
Zraven 1000 in še koristnih informacij smo dobili tudi lep 13 minutni DVD ki nazorno prikazuje delo Kontrolorjev zračnega prometa Slovenije, njihove cilje, opremo itd.Ta video bi po moji oceni bil koristen za nas, pilote in tudi tukaj ( virtualce ) da nam malo razjasni zadeve o kontroli zračnega prometa...
Namreč čelo življenje se učimo ane?
Zdaj bi rad naložil ta video na forum ampak ne vem kako je najhitrejša in najlažja pot.
Ve kdo pomagat??
LP
Miha :wave:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2015, 20:26 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jan 2007, 00:58
Prispevkov: 217
Kraj: http://jure.pecar.org
Huh, kdo je bil vabljen na ta dogodek? Je bil odprtega ali zaprtega tipa? Ker bi me zelo zanimalo svetiti zraven, četudi je moj interes za to temo zgolj hobi, a ga aktivno uporabljam v svoji službi. So kje kaki posnetki / zapiski / povzetki?

Video, če je tisti izpred nekaj let, smo ga že videli... če je pa kak nov, ga lahko daš na youtube, vimeo ali kaj takega.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2015, 21:35 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Konference si se lahko udeležil če si pilot ali kontrolor oz. če si vsaj v evidenci le-teh.
Vabila so dobili vsi vecji aeroklubi, je pa bilo od vodij sekcij oz. od predsednikov AK odvisno ali so vabilo predali naprej.Je pa bilo objavljeno tudi na strani Ministrsva za obrambo RS oz. zavihek Letališče Cerklje.
Je pa lepo predstvljena Zračna kontrola in potek dela v videu.
Ok bom probal naložit video in link zraven.
LP


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2015, 09:00 
Odsoten

Pridružen: 08 Okt 2009, 14:49
Prispevkov: 114
No dej prosim nalož video, da vidim kater video so vam dali.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2015, 17:16 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Evo koncno prilagam link do videa :


https://www.youtube.com/watch?v=0Do9mCd8h9U


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2015, 17:33 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 24 Dec 2003, 21:16
Prispevkov: 1396
Kraj: Kranj
Miha, če si pazljivo poslušal Roberta Šegulo iz Kontrole, potem ta video ne bi bilo pametno širiti iz
preprostega razloga, ker je zastarel in vsebuje stare identifikacijske simbole. Seveda pa si ga lahko
pogledamo na katerem od srečanj.
Obljubim pa, da bom izkoristil vsa poznanstva za to, da čim bo izdelan nov video, pride tudi na ta
forum ali vsaj na YouTube.
Namesto tega, pa si brez težav lahko pogledate tega, ki je na YouTube

Povezava na YouTube

ki pa je sicer tudi že zastarel, saj prikazuje delo v starih prostorih na Kotnikovi. Nekateri se še spomnite
obiska tam pri njih, kajne?
Tukaj je še en video, ki govori o poklicu kontrolorja zračnega prometa

Povezava na YouTube



Pa še to: vabilo je bilo javno, organizator pa Služba za preiskovanje letalskih nesreč in incidentov.
Vabilo sem dobil 15. 2. in ga objavil na Opensoaring. Glede na silno zanimanje članov
KVLS za forum in kratek čas za prijavo (17.2.) pa nisem niti pomisli, da ga prenesem tudi sem. Bom pa pozoren
na to, ko se naslednjič pojavi kaj podobnega.

_________________
Že Slikalet in še vedno z vami ali brez vas!


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2015, 20:56 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
G. Milan a ste bili tudi vi na konferenci?
Je bilo javno ja ampak pac s procedurami in preverjanjem dokumentov itd.
Nisem pa zasledil oz. sem verjetno zamudil besede g. Šegule ker so nas stražarji zadržali kakih 15-20min in druga skupina skoraj prve pol ure zamudili.
Mi je bilo zanimivo ampak zelo žal da nismo šli na obljubljen ogled letalske tehnike (kot zagrizen fan PILATUS-a sem se najbolj veselil tega dela) :)
LP
Miha


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2015, 00:20 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 24 Dec 2003, 21:16
Prispevkov: 1396
Kraj: Kranj
Seveda sem bil tam, saj brez mene tako ali drugače ne gre, kot bi rekel Ježek, hehe. Če drugače
ne gre, se pa sam povabim, kajne?

Naslednja prilika za ogled bo 30. maja, ko zan biti malo večja prireditev ob dnevu odprtih vrat.
Takrat bi se znalo zgoditi, da pridejo tudi kaki tujci.
No, pustimo se presenetiti.

Pa še to: Mene ni potrebno poimenovati v množini! Hvala.

Uradni video:

Povezava na YouTube



Povezava na YouTube

_________________
Že Slikalet in še vedno z vami ali brez vas!


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2015, 13:23 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Hvala za informacijo, se vidimo 30.5 na letališču Cerklje :)
Nekaj drugega me se zanima v zvezi s temo Ogled tehnike ki nam je bil obljubljen na konferenci.
Kot vidim iz Vašega avatarja ste zaposleni na MORS-u.Ker v FSX oz. na online letim samo Pilatuse me zanima če je kdaj oziroma bo kdaj možnost videti naše PC-9ke od blizu oz. narediti kako "bližinsko" fotografijo,se slikati ob njem?
Hvala in LP :wave: :)
Miha


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group