Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:18

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: pomoč
OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2009, 16:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Maj 2009, 20:19
Prispevkov: 20
Kraj: maribor
pozdravljeni!
sem novi član,pa mi vse skupaj dela precej preglavic.
zanima me .če je slučajno možnost,da vidim zadevo v živo in mi nekdo od vas pomaga naložit in zagnat vse potrebno.

lep pozdrav


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: pomoč
OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2009, 17:43 
Jaz bi ti znal pomagati, vendar je pri tem ena velika ovira - razdalja. Pomagal bi ti lahko edino na daljavo. Sicer pa upam, da se javi kdo iz vašega konca ...


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: pomoč
OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2009, 20:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Maj 2009, 20:19
Prispevkov: 20
Kraj: maribor
imam prenosnik in mobilni internet,pa tudi v ljubljani sem ogromno ,ker imam tam punco.
glede tvojega časa se ti pa tud lahko prilagodim


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: pomoč
OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2009, 21:18 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Po dosedanjih izkušnjah z novinci na mreži je stvar taka, da je sprva lepa usluga nekoga, ki opravi delo namesto tebe - ti vse skupaj naloži in usposobi, v večini primerov slaba naložba za naprej. Upoštevati moraš, da boš uporabnik programske opreme in mreže ti. V primeru, da nekdo vse inštalira, se lahko problemi šele začnejo, saj si s tem preskočil nek korak, ki se kasneje izkaže za luknjo v poznavanju osnov.

Z novinci na mreži se ukvarjam že več kot pet let in pri tem se v večini primerov izkaže, da kdor se je sam prebil skozi manuale za priklop, je potem tudi dober uporabnik mreže - virtualni pilot / kontrolor. Preveč primerov je že bilo takih, da se je nekdo od nas, ki se s tem ukvarjamo dalj časa, angažiral, mislil, kakšno uslugo je naredil novincu in mu prihranil nekaj dela - ampak zadeve enostavno niso funkcionirale - ker tak član potem skoraj nikoli ni naredil ničesar sam od sebe - ne le, da ni razumel navodil za programe, ker jih je preskočil, temveč so se težave z uporabo mreže in samim letenjem samo še stopnjevale.

Ker bi v naše in v tvoje dobro radi videli, da se stvari lotiš na pravilen način, rabiš morda le kak nasvet. Bi lahko napisal na kratko, kakšni so tvoji cilji pri online letenju - (ali bi rad letel linijske lete na potniških letalih ali kaj drugega); si se odločil za letenje preko mreže predvsem zaradi pogovorov z virtualno kontrolo in "živimi" piloti ali zaradi česa drugega? In pa nenazadnje me še zanima: kje si točno začel s prebiranjem navodil in kje se ti je ustavilo? Stvari na začetku morda izgledajo zapletene, ampak, če jih pravilno zložiš skupaj, postanejo precej logične.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: pomoč
OdgovorObjavljeno: 10 Jun 2009, 08:07 
:D Se popolnoma strinjam Vito. Vedno razlagam "mojim padalcem", da je vse napisano
in da je treba tudi kaj prebrati, pa nimajo časa! Bi kar klikali, pa ne vejo kje in kaj!

Lp, Janez


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: pomoč
OdgovorObjavljeno: 10 Jun 2009, 08:15 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Citiram:
imam prenosnik in mobilni internet,pa tudi v ljubljani sem ogromno ,ker imam tam punco


No, lahko pa prideš na demonstracijo vsega skupaj: pokazal ti bom kako to izgleda pri meni, kako imam urejeno vse skupaj, ti kaj svetujem in dam malo zagona, saj je to vseeno nekje moja vloga pri VL; glede na to, da to počnem ves čas in da sem pomagal že mnogim, mogoče prvo soočenje z zadevo v živo, ne bo prevelika ovira pri tvojem nadaljnem približevanju virtualnemu letalstvu... A levji delež boš na koncu vseeno opravil sam!

Pokliči me na 041 726 954, da se dogovoriva za srečanje v Ljubljani. :wave:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: ZA LIBERO
OdgovorObjavljeno: 10 Jun 2009, 16:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Maj 2009, 20:19
Prispevkov: 20
Kraj: maribor
se ti že vnaprej zahvaljujem.
mogoče ima Abarth celo prav.
res nekaj klikam pa ne vem kaj.
do sedaj računalnika nisem nikoli uporabljal za te reči.
rad bi samo,da zadeva dobro deluje,to pa je z mojim znanjem računalništva v tej smeri mal bolj težko.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re za Abarth-a
OdgovorObjavljeno: 10 Jun 2009, 16:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Maj 2009, 20:19
Prispevkov: 20
Kraj: maribor
v tvojem odgovoru je nekaj resnice.
drugače pa tej zadevi posvečam veliko časa.
imam sprintano komplet instrument flying book,airplane flying book,zraven tega se učim še ivao academy.
kolega mi je dal še original letalsko frazeologijo,skripto za motorne pilote,gledam jeppsen video tečaj na treh Dvd-jih.
Sicer sem na začetku vsega tega,ampak čez par mesecev bom sigurno znal dovolj za kakšen uspešen polet.
Do takrat bo mi pa verjetno tudi uspelo ostali software spravit skupaj ,da bo delovalo.

Lep pozdrav!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: pomoč
OdgovorObjavljeno: 10 Jun 2009, 17:03 
:D Vidim Dejan da si na pravi poti. Nisem te hotel nič kritizirati, samo tako na splošno.

Drugače pa, ti kar vprašaj, vsi na forumu ti bomo pomagali, vendar moraš imeti osnove, da
vemo o čem se pogovarjamo.
Na primer "Instaliral sem Ivap, pa mi tole in tole ne dela?--help!"
:) Mi smo tu :wave:


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group