Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 11:47

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2007, 17:46 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Zamerim nikakor ne, prehitel sem te pa točno za sekundo in pol .... res, sem štopal :mrgreen:

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2007, 17:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
grrrrrrrr :P


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2007, 11:23 
Odsoten

Pridružen: 13 Apr 2007, 09:52
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana
Zelo lepo, pa vendar me zanima ali je mogoče dobiti ta repaint za FSX B767-300 ali pa ga nekako modificirati, ker pač nimam tega dodatka za FS2004.
Ob inštalaciji samemga letala se mi je namestil tudi REPAINT MANAGER od LEVEL-D, ki pa žal ne razpolaga več z bitnimi slikami, namesto tega so neki *.DDS.
Na netu sem našel tudi DDS konverter ampak "no luck"

Za vse nasvete se zahvaljujem

LP G.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2007, 12:17 
Samo s pomocjo najvecje srece je "texture mapping" za FS X model kompatibilen s tistim za FS 9, ce pa slucajno je, potem rabis eno orodje, ki je del SDK-ja, ki pa je prilozen samo FS X-Pro verziji in se mu rece Imagetool.exe. To je pravilni konverter, zatorej poizkusi obstojece bitmape skonvertirati v *.dds z Imagetool-om in z malo srece bos imel zadevscino v FS X.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2007, 16:41 
Odsoten

Pridružen: 13 Apr 2007, 09:52
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana
Žal mi ni uspelo, čeprav sem vse bitne slike z Imagetool-om predelal. Očitno bo treba počakati, da se nekdo s tem poigra, ki mu stvari nislo tako tuje. Do takrat bom pa za LEVEL-D letel! :lol:

LP G.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2007, 20:01 
Se mi je kar zdelo, da bo tako, edina resitev je dejansko na novo premalati vse doticne teksture za FS X paket tega letala.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2007, 20:21 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Getz,
vzemi ImageTool, bodisi s FS X Deluxe CDja ali iz SDKja. Odpri sliko v ImageTool-u, nato daj View-MipMaps na 1, nato naredi konverzijo v 32bit in shrani kot TGA. Nato sliko lahko brez problema odpreš v PhotoShopu. Nič zapletenega.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2007, 20:32 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Rade volje jih predelam tudi za FSX, če mi le poveste, kaj je treba narediti (FSXa žal nimam). Za tiste DDS variante pa tudi še nisem slišal (FS9 zna uporabljati format LDS za Level-D repainte).
No, sicer pa, kot je rekel Gorchi, jih lahko predelate tudi sami - samo da se ne bodo potem predelane pojavile kje na internetu, pa da bo pod njimi podpisan drug avtor... :x

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2007, 01:57 
Zadeva ni tako enostavna kot se na prvi pogled zdi. Ne gre samo za to, da neke teksture preformatiras iz *.bmp v *.dds. V ozadju je lahko tudi drugacno poimenovanje datotek, pa tudi ni nujno, da so podrocja (texture mapping), ki jih dolocena datoteka pokriva pri modelih za FS9 in FS X identicna, da alfa kanalov in bump mapov ne zacnem omenjati. Getz, ce ne ves o cem govorim, potem je najenostavneje, da na vse skupaj pozabis, ce pa si toliko domac v korlu ali PSP-ju, da bos znal zadevo izpeljati, potem pa ne vidim problema, da to nebi slo, le dela bo kar nekaj. Ne razumem zakaj bi zadevo shranjeval v targa format, ampak to trenutno niti ni pomembno.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2007, 14:59 
Odsoten

Pridružen: 13 Apr 2007, 09:52
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana
No ja... Kot sem že prej mislil, bom to zadevo za nedoločen čas opustil :(

Lepo ste se potrudili!! =D>


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2007, 10:54 
Odsoten

Pridružen: 13 Apr 2007, 09:52
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana
kaj je narobe s spodnjo sliko? :?
Zakaj se je motor vrinil na sedež 22G, čeprav so sence le-tega na pravem mestu?
Sicer pa leti normalno :mrgreen:

LP.G

Govorim seveda o FSX.


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Okt 2007, 19:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 18 Apr 2003, 11:25
Prispevkov: 346
Kraj: Roosendaal (NL)
Fantje ... :jipee:

Adria 767-300 MTL je narejen :=D>

Bostjan .. hvala lepa :prayer:

Gr, Mladen

_________________
Slika


Zadnjič spremenil Mladen, dne 06 Okt 2007, 20:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Okt 2007, 19:55 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Fantje iz SDD so rabili kar nekaj časa, vendar zdaj ne bomo gledali nazaj - končno ga imamo :mrgreen: .

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Feb 2008, 09:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 21 Maj 2007, 19:36
Prispevkov: 237
Kraj: Ljubljana
Evo, ena slikca od prelepega repainta! 8)


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
ADR435


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Adria Airways 767-300ER?
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010, 23:53 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Če sem prav razumel, so Adriinega B763 po treh letih obstoja izbrisali iz baze MTL (oz. je pravkar v čakalni vrsti za brisanje), ker gre za neobstoječe letalo. V času, ko sem to poslikavo poslal v MTL še ni bilo pravila, ki bi prepovedoval neobstoječe poslikave, medtem pa so ga uvedli, vendar obstoječih poslikav ne preverjajo in ne brišejo, če jih kdo izrecno ne "prijavi".

http://si.forum.ivao.aero/index.php/top ... cseen.html

Svoje prisrčne zahvale lahko pošljete g. Albertu (glej zgornjo povezavo) za njegov trud, da nas je izbrskal in to objavil na forumu :roll: .

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Adria Airways 767-300ER?
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2010, 11:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Feb 2005, 20:47
Prispevkov: 482
Kraj: Stajerska
In zakaj sploh to delajo?? :shock:

_________________
LP Anton
ADR577, S5APT
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Adria Airways 767-300ER?
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2010, 15:46 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Anton napisal/-a:
In zakaj sploh to delajo?? :shock:

Koga imaš v mislih? MTL-ovce ali g. Alberta?

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Adria Airways 767-300ER?
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2010, 16:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Feb 2005, 20:47
Prispevkov: 482
Kraj: Stajerska
Mislim, da se jih kar več ukvarja s tem (mislim na MTL-ovce), a je mogoče novo pravilo na IVAO, glede realnosti letal v virtualnih in realnih letalskih družbah? S tem mislim na to, da so v virtualnih družbah lahko le letala, ki jih uporablja tudi realna letalska družba.

_________________
LP Anton
ADR577, S5APT
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Adria Airways 767-300ER?
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2010, 17:15 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
Ah, bolj papeški od papeža... :roll:. Naj prepovejo še uporabo "callsigna", ki se ne sklada s poslikavo, potem prepoved linij, ki jih v realnem svetu ni, pa ura leta mora ustrezati realni, pa v realnih večernih urah moraš obvezno imeti noč tudi na simulatorju, pa ... :evil:

Saj se lahko spomnim še marsikaj in za vse bom imel razlago v smeri "as real as it gets", samo veste, jaz se kljub vsemu grem vse to za zabavo, za igro, ja še enkrat: igro, a resno in s pravili. Vendar, za božjo voljo, naj bodo ta pravila človeška ali vsaj praktična. A je bolje, da letim s poslikavo npr. KLM-a in se oglašam kot Adria? Žal ni, saj na prometnem letališču dostikrat pomaga, če vidiš letalo v pravih barvah, sploh, če kontrola zahteva kakšno ukrepanje v zvezi s tem.

Da ne bi le preveč stresal jezo, predlagam da vseeno izkoristimo možnost, ki nam jo daje Adria Airways Virtual. Mislim namreč, da so v MTL tudi poslikave letal posameznih VA družb, ki obstajajo le na IVAO, v realnem svetu pa ne, smejo pa imeti svoje "virtualne barve". Seveda pa vse v dogovoru s pravo Adrio.

Mimogrede - kaj je razlog za brisanje in uvajanje nekakšnega reda? Če je v MTL preveč letal, naj se raje pregledajo načrti poletov in ugotovi katere poslikave se v zadnjih letih sploh ne letijo. Če se te zbrišejo, bo manj škode...

_________________
Danilo


Zadnjič spremenil Danilo, dne 19 Okt 2010, 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Adria Airways 767-300ER?
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2010, 17:53 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Danilo, žal tudi pri VA ni tako enostavno.
V MTL so lahko po novih pravilih, veljavnih od 07.04.2009 dalje realne poslikave realnih letalskih družb, torej za ADR samo CRJ2, CRJ9 in A319 (prej A320 - le da tega do zdaj še niso ugotovili :)). Ostale so ta trenutek še v katalogu, vendar bodo izbrisane (B767, A330).

Glede VA pa je malo bolj kompleksno - če je VA ustvarjena na podlagi realne letalske družbe, veljajo enaka pravila kot zgoraj (razen, če realna letalska družba ne obstaja že več kot pet let), če pa je VA povsem izmišljena, pa seveda ni nobene omejitve.
Torej nam tudi Adria Airways Virtual v tem primeru prav nič ne pomaga, ker smo spet omejeni na zgoraj navedene tipe letal.

Sicer pa, vsa pravila in zahteve si lahko preberete tukaj - mogoče sem jih pa le jaz narobe razumel :)
http://mtl.ivao.aero/submit.asp

P.S.: Jaz se svojemu B767 zaradi tega že ne bom odpovedal - namesto za Adrio bom pač spet letel za StipeAir. Če me že ne bo v MTL-u naj me ne bo vsaj iz pravih razlogov :).

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group