Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 18:28

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2012, 03:33 
Kot prvo bi omenil brezplačno verzijo letališča LJLJ. Izdali smo jo predvsem zato, da se bodo letalci ki letijo na mreži vsaj v isti verziji simulacije vozili po istih taxiwayih in ne po travi. Da ne bo Vito dobil preveč sivih las, bo v kratkem izdana tudi verzija za FS2004 in potem se bomo pa menda čisto vsi vozili po istih poteh. Kot je vedel povedati Silvo, se scenarij v X-Plan-u povsem ujema s tem, kar imajo uporabniki scenarija SLO4FSX že kar nekaj časa - namreč geografsko točne položaje vseh elementov letališča LJLJ.

Dodatno smo kot brezplačno verzijo dodali še LOD11 relief terena (resolucija je 19m), saj se proti skromnemu plačilu 12 oziroma 7€ da dobiti LOD12 mesh. V kratkem bo za LJLJ na razpolago še dodaten AI promet za LJLJ s pobarvankami letal v variante letalskih družb, ki na LJLJ tudi dejansko letijo.

Vse skupaj se pa da dobiti T U K A J


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2012, 07:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Hvala, pa še Avsenika lepo vrtijo :D

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2012, 10:48 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Silvo, kje ti slišiš Avsenika? Ali tebi tudi manjka napis na zgradbi Letališče Jožeta Pučnika Ljubljana, pri meni ga ni..


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2012, 11:12 
Lado, če si spregledal, to je zastonjska verzija letališča LJLJ - v plačljivi verziji bo pa tudi napis "Letališče Jožeta Pučnika Ljubljana" pa še cel kup drugih stvari. Če pa ne slišiš "Prelepa Gorenjska" podnevi in "Slovenija od kod lepote tvoje" ponoči pa probaj na glavni platformi motorje ugasniti, pa boš slišal.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2012, 14:41 
:oops: :oops: :oops: Iskreno se opravičujem vsem, ki ste do danes do 15. ure prenesli datoteko LJLJ-free. primerila se mi je nerodnost,na strežnik sem namreč prenesel napačno datoteko in posledično LJLJ ne izgleda tako, kot je bilo dejansko mišljeno.

Števec prenosov sem resetiral, vse pa naprošam, da ponovite vajo.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2012, 20:42 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Vaja ponovljena. razlike ni opaziti...


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2012, 20:50 
Slabo opazuješ.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2012, 22:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Hvala za oba darilca, zanima me pa, v katero mapo točno se naloži LOD11mesh?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2012, 08:19 
Bom malo Delfin. Kolikor vem, zaenkrat v našem jeziku še obstaja nekaj, čemur se reče dvojina.
Potemtakem nista dva darilca ampak dve darilci.

Zakaj te pa zanima, kam se naloži datoteka? Naloži se na lokacijo na kateri zagotavlja pravilno delovanje vseh že obstoječih in planiranih dodatkov in ni zaželjeno, da bi se jo premikalo, zatorej menim, da za uporabnika niti ni bistveno, kam se je datoteka naložila.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2012, 09:27 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Hvala za učno urico, nikoli nisem tajil da imam probleme z slovenščino =D, SLO4FSX spletna stran pa je še kar samo v angleščini :-({|=

Torej, hvala za obe darilci, še vseeno pa bi se veselil odgovora na moje vprašanje, kam se je vtaknil mesh, zgolj zaradi mojega zanimaja, saj se v prostem času učim izdelave scenaryev in imam zatorej kar veliko dela vsakič od naložit in naložit mesh, da vmes pregledujem svoj izdelek. Bilo bi mi v veliko pomoč!


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2012, 09:56 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Andrej, žal te moram razočarat..dvojina v naši ljubi Sloveniji odločno izginja, zato skrbijo Ljubljančani, ki že lep čas govorijo npr... pred dvemi leti...in pa podobna sranja, uničujejo slovnico ali pa ona cvetka...iz kje si doma...hahaha..bravo mi..


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2012, 10:25 
@ Klemzi:

preseneča me, da te moti stran v angleščini - tebe ki si mlad, si se angleščine celo učil v šoli in si pilot z licenco.
Prej bi pričakoval da bi se nad tem dejstvom pritožil kateri od (naj mi ne zamerijo) starih atov, ki so imeli v SFRJ
v šoli ruščino in srbohrvaščino.

Stran pa je v angleščini na osnovi istega principa, kot je tudi Cessnin POH v tem jeziku - dokler bo 3/4 uporabnikov scenarija
iz govornih področij, kjer slovenščine ne govorijo, razumejo pa angleško, bo stran pač v jeziku, ki ga razumejo vsi ali pa vsaj
večina. Če pa bo prvi svetovni jezik kdaj postala kitajščina, bo pa stran pač v kitajščini.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2012, 12:30 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Samo en namig pa brez zamere. Al pa če.......
Vse strani, (avtorji strani) ki dajo kaj nase so napisane v nacjonalnem jeziku iz katere države pač izhajajo. Potem pa so razne povezave - zastavice, katere uporabnike iz drugih držav popeljejo do podstrani v njihovem jeziku. Vsaj tako sem jaz zasledil.

Moti me pa tale stavek:

Stran pa je v angleščini na osnovi istega principa, kot je tudi Cessnin POH v tem jeziku - dokler bo 3/4 uporabnikov scenarija
iz govornih področij, kjer slovenščine ne govorijo, razumejo pa angleško, bo stran pač v jeziku, ki ga razumejo vsi ali pa vsaj
večina. Če pa bo prvi svetovni jezik kdaj postala kitajščina, bo pa stran pač v kitajščini.

Nekako me sili k razmišlanju, da nekateri Slovenci premalo spoštujejo materni jezik ali pa se ga celo sramujejo.
Pa upam Andrej, da to ne jemleš kot žaljitev, ker če se resnično opravičujem.
Jemlji to kot dobro namerno. Tudi mene moti da je stran samo v Angleščini. :wink:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2012, 13:08 
Evo, svečano na tem mestu obljubim, da bom v zelo kratkem času po izidu drugega dela scenarija izdelal tudi slovensko verzijo strani, kakšne večjezične verzije si pa verjetno ne bomo privoščili, to res ostane "velikim". Sicer pa, če se dobro spomnite, je prva verzija strani bila v slovenščini, da je pa zdaj stran v angleščini je pa bila zahteva distributerja SimMarket. Obstaja pa forum za podporo v slovenskem jeziku, ki pa ni ravno bleščeče obiskovan.

Upam, da razumete, da skrb in urejanje vseh teh "obrobnih drobnjarij" jemlje kar nekaj predragocenega časa.
Kar se pa zamere tiče, ne vam, kaj bi zameril - si odkrito in pošteno izrazil svoje mnenje in to je tvoja pravica, ki je pa po mnenju nekaterih jaz naj nebi smel imeti. :D


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2012, 13:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Mene pa nič ne moti:) Veseli pa me, da nekaj dobim, in da dela...

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2012, 14:45 
Jaz pa čakam in čakam, pa ne dočakam. A res nihče nič ne opazi?


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2012, 15:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, steze so taprave 12 30, pa gasilci se vozijo gor pa dol, pa še marsikaj...

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2012, 15:11 
To že, ampak nekej je pa zlo narobe, pa noben ne pojamra.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2012, 15:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja ene bajte so, ki jih v resnici ni, v eni majo še piknik :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2012, 15:23 
Silvo, vse bajte ki so v resnici, so v scenariju, niti ena ni več. Ampak nekaj je hudo narobe, pa nihče ne opazi.


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group