Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:04

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 67 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 00:50 
Odsoten

Pridružen: 13 Jan 2009, 18:54
Prispevkov: 217
Kraj: Sevnica
No, takole nekako bi pa lahko kak AI izgledal. Cameronov balon v I FEEL SLOVENIA. Teksturo 256*256-8 bit (ni mipmap) sem nahitro spacal mal za oko :). Se pa relativno pozno naložijo teksture na tem modelu!. Če mi kdo poda model za kak balon sem pripravljen 5 poslikav za balone narisat.Tudi kak cepelin seveda Lp


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 08:17 
Ugotovitev glede poznega nalaganja tekstur ne preseneča - model, ki ga omenaš, ni "native" FSX, je za FS2004 in se posledično tako obnaša. Novi model tega balona je že v delavnici in bo najverjetneje gotov tokom dneva. Ker bo delan za AI promet, ga bom naredil čimbolj preprostega, bo pa seveda, delan za FSX. Tule so nekateri, mogoče nekoliko zastareli, pa vendarle, podatki: http://bk.baloni.si/galerije/baloni/slo_baloni.html.
Jaz sem včeraj pomalal S5-OHK "Dana - Pijte boljšo vodo" in S5-OHY "Hypo Alpe-Adria", da ne bomo podvajali zadev.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 09:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Hočem JUPOL :rotfl:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 09:41 
Ni problema - kar "penzl" v roke pa po gasu!


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 10:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Že prej je bilo govoea, da bi to bili baloni bolj kot ne statični.
Ali obstaja vseeno možnost, da bi se premikali (na njim dovoljenem območju) ali celo spreminjali višino?

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 10:43 
Brez zamere - to da znaš brati, vidim. Ampak v to, da prebrano tudi razumeš pa nisem čisto prepričan. Ali pa tudi bereš ne? Saj lepo piše AI


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 11:51 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Tole je napisal Entuzio:
Citiram:
Kot je meni znano AI-Baloni za FSX ne obstajajo oz. jih nisem nikjer nikoli zasledil, razen statični iz Scenery-ja seveda. Obstaja pa zagotovo možnost Cameronovega 'Hot Air Balloon-a' pretvoriti v AI-model, ki v osnovi ni zahteven in simulira le toliko, da malo frči. Malo bolje je z cepelinom.


Kolikor se lahko iz tega razume, ni čisto običajno, da AI baloni letijo sem in tja v določenem območju, poljubno, in da celo spreminjajo višino.

p.s.
Če bi vse razumel in znal, foruma nebi potreboval.
Zakaj moram vedno znova povdarjati, da je bistvo foruma v tem, da nekdo nekaj vpraša in, da nekdo nekaj odgovori!!!

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 12:14 
Entuzio je napisal nekaj, jaz sem pa napisal nekaj drugega in iz mojih izvajanj se povsem jasno da razumeti, da bodo leteli, spreminjali višino in položaj, ampak, kaj, ko vidim, da se ti dejansko ne ljubi brati.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 12:32 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Fantje, svaka vam čast, Andrej, Entuzijo in ostali, kapo dol dečki, vidim da nas čaka zelo presunljiv drugi del Slovenije in da bo letošnja slovenska letalska jesen zelo bogata..


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 13:13 
Priloga:
hypo.JPG
Takole pa izgleda novi model balona. Glede na to, kakšen je bil tisti, edini, ki se ga je dalo dobiti na netu, enostavno ni preostalo drugega, kot da naredim drugega. In že spet, kot že kar nekajkrat me je presenetilo dejstvo, kako zelo je koda za FSX glede modelov res dobro optimizirana:
Priloga:
model.jpg


Datoteka HAB.mdl je velika 1.078kb, model je bil delan za FS 2004 in v FSX-u, milo rečeno, bedno izgleda, popapca pa kar nekaj FPS-jev.
Drugi model - balon.mdl pa izgleda mnogo bolje od prejšnjega, ima refleksije in vse ostale pritikline FSX modelov in je 100% FSX kompatibilen, velik 323kb ali manj kot 1/3 prej omenjenega in ne požre takorekoč nič.

Še me zafrkava dinamika letenja (to ni z izgledom modela povezano takorekoč nič), ampak vem, da se bo zadeva po toliko in toliko variantah vseeno pozitivno izšla. Entuzio, javi se mi na mail, da se zmeniva glede materialov za repainte.


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 16:14 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Pa kaj si ti ja nor, temu človek lahko reče samo..dečki, premikate meje nemogočega, Andrej, mogoče glupo vprašanje, pa vendar..ali lahko v košaro še vstaviš pilota, se pravi potnika, da ne bo košara prazna letela?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 17:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
A gre kdo letet?

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 17:53 
Odsoten

Pridružen: 13 Jan 2009, 18:54
Prispevkov: 217
Kraj: Sevnica
Uau =D> , kdo bi si mislil, da se dajo zadeve tako hitro razviti v pozitivno smer. Vse čestitke vsem sodelujočim. Bo zgleda potrebno malo več poslikav narisat, ker je teh slov. balonov kar nekaj in to lepih. :wave: . Silvo le kje si dobil dovoljenje za letenje nad letališčem :lol:

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2011, 18:57 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Navodila so priložena

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 22 Avg 2011, 10:44 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Bravo Silvo, lep pristanek na mojem matičnem letališču in to še z lepšim balonom, vidim da se Slovenia FSX team naglo širi, evo še en predlog za repaint, ki pa je mogoče malo zahtevnejši, pa vendar..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2011, 13:31 
Citiram:
lahko v košaro še vstaviš pilota, se pravi potnika, da ne bo košara prazna letela?


A bodo štirje dovolj?


Priloga:
bp.jpg


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2011, 17:04 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Andrej, zelo lepo, jaz bi bil že z enim zadovoljen, vse kar je več, je pa itak mojstrovina brez primere..kapo dol mojster si, ni kaj..


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2011, 09:56 
:D :D
Priloga:
festa.jpg


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2011, 13:01 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Andrej, to je poezija virtuale, samo pazi na potnike, mislim na razporeditev, da eni in isti ne bodo sedeli v dveh balonih hkrati, kar realno ni možno, tukaj se slučajno to vidi..


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2011, 14:15 
Veš kaj? Tudi v vseh Microsoftovih letalih, neglede na barvno varianto, sedijo eni in isti piloti. Če bi hotel imeti v vsakem balonu drugačno ekipo, pomeni, da bi moral za vsak balon narediti svoj model, kar je pa vseeno malo preveč.
Saj ne rečem, da tvoj predlog ni zanimiv in bo tudi atraktiven, ampak s tem si izid 2. dela SLO4FSX premaknil še za en teden naprej, tako, da bomo nehali pri tem, da bodo v scenariju AI baloni, že samo v vzhodnem delu smo zanju dodali še dve vzletišči, s katerih letijo poleg balonov še zmaji in to bo to.


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 67 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group