Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 18:03

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 67 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 11:22 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Andrej imam eno vprašanje, ki ni povezano z rokom izdelave drugega dela. Zanima me, ali lahko vključiš v drugi del kakšen leteči balon, mimo katerega bi se dalo letet, saj sem nekje na neki tvoji sliki opazil tudi to varianto. Zdi se mi izredno realistično in zanimivo, popestrilo bi samo dogajanje v zraku. V FSX lahko to varianto vidiš pod rubriko Missions in sicer z naslovom Finding your way..tam sicer moraš opravit določeno nalogo s trajkom, v drugem delu Slovenije bi pa lahko teh nekaj balonov, pa makar samo enega, če nebi šlo več, posejal po terenu in bi poljubno letali po celi Sloveniji tako kot ostala letala. Zelo dober efekt nastane, ko se v zraku srečaš s takšnim balonom in ga obletiš, stvar deluje zelo realistično in ti daje občutek višine in gibanja samega letala skozi zrak..lep pozdrav od mene, držim pesti za drugi del.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 14:29 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Tako nekje izgleda srečanje z balonom..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 14:30 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Še ena..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 14:36 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Ali pa ta..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 15:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Pa gor oznake MERKUR, VEGRAD, SCT, A.....

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 16:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Mislm, da je bolš če so brez reklamnih napisov, pač zgolj v barvah. ne rabmo komerciale še v zraku. vegrad pa SCT sta pa itak že 6 ft under kokr vem.

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 17:32 
Zadeva je sledeča: Sliko celjskega travnika sem si sposodil iz GALERIJE, katere avtor je Entuzio. On ima tam notri vse sorte zadevščin, čolne, avte in med ostalim tudi balone. Če je slučajno ravno na dopustu, potem bo malo za počakat', sicer pa verjamam, da ti bo z veseljem razložil, kako je vstavil balone v virtualni slovenski zračni prostor.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 19:30 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Lepo, me pa vseeno zanima tvoje mnenje, kaj misliš ali bi se dalo teh nekaj balonov vključit v drugi del, Entuzijo ima celo cepelina, ki je fantastičen, sploh ta slika ki jo prilagam, Andrej prosim te povej če bi šlo..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2011, 19:42 
Seveda gre, dokazov za to je dovolj v Entuzievi galeriji. Saj ti pravim, da počakaj, da se Entuzio pojavi na forumu in gotovo ti bo razložil, kje je dobil balone.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2011, 00:29 
Odsoten

Pridružen: 13 Jan 2009, 18:54
Prispevkov: 217
Kraj: Sevnica
Pozdravljeni. Dopusta konec, FSX ponovno naložen in ravnopravšnji čas za odgovore :D . Prav dobro se spomnim, kako sem lovil prespektivo za zgornjo sliko. Ker sem tudi jaz pogrešal cepeline in balone, sem se prepustil domišliji in nekaj slik zajel ravno z tovrstnimi plovili. Imajo svoj čar. Drugače pa so cepelini in baloni v FS9/FSX prava redkost. Balon iz moje slike sem zajel s Flightrecorder-jem in ga predvajal, kot Traffic, cepelina pa s FSX kamero. Kot je meni znano AI-Baloni za FSX ne obstajajo oz. jih nisem nikjer nikoli zasledil, razen statični iz Scenery-ja seveda. Obstaja pa zagotovo možnost Cameronovega 'Hot Air Balloon-a' pretvoriti v AI-model, ki v osnovi ni zahteven in simulira le toliko, da malo frči. Malo bolje je z cepelinom. Zgornji model je Flightportov cepelin NT in obstaja v vseh 3-varijantah, FS9-FSX-AI, Je Freeware in daleč najboljši, pravzaprav je odličen. Mislim, da je to tudi edini AI-Zeppelin.

Flightport NT: http://www.flightport.de/index.php?id=359&PHPSESSID=d08c1ecf3c8af9750dccea70be7c25b7
Cameron Hot Air Balloon: http://www.fs-freeware.net/flight-simulator-downloads/Flight-Simulator-X/Zeppelins-Ballons/Cameron-Hot-Air-Balloon/
Goodyear Blimp: http://www.fs2000.org/index.php/downloads/doc_details/4434--fsx-goodyear-blimp
Goodyear Blimp Fix: http://www.fs2000.org/index.php/downloads/doc_details/4435--fsx-goodyear-blimp-fix
Fuji Blimp: http://www.fs2000.org/index.php/downloads/doc_details/4992--fsx-fuji-blimp
Hindenburg Zeppellin: http://www.simviation.com/simviation/?ID=69&page=2&mark=2346

Zgoraj sem podal najbolj dostopne linke plovil. Če ima kdo še kakšen drugi model, predvsem AI, naj ga prosim poda. Res bi bilo lepo nekaj podobnega videti v SLO4FSX dodatku. Morda pa se kdo opogumi in spremeni Cameronov balon v AI? (..za Repainte bomo že poskrbel) Dajmo skupaj zbrati čimveč gradiva. Mogoče nam potem uspe ekipo SLO4FSX [-o< za slednje male bisere. :mrgreen: , Lp

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2011, 08:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Podpiram idejo.
Kar se mene tiče, bi lahko bila na recimo cepelinu ali balonu reklama za SLO4FSX :mrgreen:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2011, 09:42 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Sedaj me pa rez veseli da se je na mojo idejo o balonih v drugem delu Slovenije FSX razvila pozitivna debata. Res bi bilo enkratno videti celo Slovenijo posejano z baloni in cepelini, ki bi jih srečevali v zraku, morali bi biti premikajoči, se pravi da bi leteli, ne hitro ampak realno kot lete baloni. Statični baloni nekak niso realni, če lete ostala letala in to iz letališča na druga letališča, potem bi se lahko verjetno tudi baloni premikali, počasi seveda. Res je pravi občutek, ko en tak balon srečaš nekje na večji višini in ga obletiš. Glede samih balonov, kaj bi se mogoče dalo vzeti teh nekaj originalnih iz FSX in pa mogoče še kaj dodati iz dodatkov iz neta? Obstaja tudi res nekaj znanih slovenskih balonov z reklamami, tudi ideja o reklami za SLO4FSX je super. Entuzijo, prosim pomagaj Andreju pri tem, skupaj bo vama zagotovo uspelo. Baloni ne rabijo biti dodani kot uporabna leteča plovila, katere bi se dalo upravljat ampak kot objekti ki lete sami od sebe in bi bili samo kot dodatek in popestritev v zraku, tako kot so ostala letala, ki že lete v prvem delu SLO4FSX..


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2011, 20:08 
Lahko kar začnete delati repainte za tale balon http://www.fs-freeware.net/flight-simulator-downloads/Flight-Simulator-X/Zeppelins-Ballons/Cameron-Hot-Air-Balloon/

Sicer je bilo kar nekaj boksanja z dinamiko letenja tega čuda, ampak nekako mi je zadevščino uspelo pripraviti do sodelovanja.

Če se že gremo realnost, potem meni zeppelini nekako ne sedejo - saj kdaj je pa kateri letel nad Slovenijo? Sicer bi bilo zeppelina celo laže pripraviti k sodelovanju, kot je bilo balon.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2011, 01:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Repaintat ne znam, lahko pa podam vsebinski predlog.
Predpostavljam, da bodo tudi tujci precej leteli z SLO4FSX, zato kaj drugega kot velik napis "SLOVENIA" :wave:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2011, 10:00 
Hvala za vsebinski predlog - ne bomo ga upoštevali iz preprostega razloga: Takega balona v realnosti ni, torej ga tudi v simulaciji ne bo.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2011, 10:43 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Meni je kot tak čisto všeč, če pa mora biti že gor kaka reklama, pa pošiljam nekaj predlogov na slikah..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2011, 10:44 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Predlog 2


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2011, 10:59 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Andrej, motiš se, obstaja balon z napisom Slovenija, pošiljam sliko, sem ga pa tudi v živo videl na zlati lisici pod Pohorjem..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2011, 11:02 
Ni panike - kar v realnosti obstaja, se povsem strinjam, da se vključi tudi v scenarij. Bolj me zanima, kje so junaki, ki bodo vse te repainte naredili.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Baloni v scenariju
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2011, 11:08 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Ja Andrej, imaš popolnoma prav, verjamem da ni mačji kašelj naredit takega repainta na balon ali cepelin, bilo bi pa zelo zaželjeno, no pa še eden predlog na temo Slovenija, mogoče pa se bo našel junak in naredil repaint..


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 67 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group