Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 11:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 75 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2012, 20:54 
Je že Gorchi davno nazaj napisal - bolj ko boste morili in psihirali, kasneje bo. Tudi kakšen velik avtomobilski koncern s tisoči zaposlenimi je že kdaj napovedal izid kakega novega modela vozila, ki pa ga potem dolgo ali pa sploh nikoli ni bilo. Za komunikacijo s kupci pa uporabljamo novice na strani www.slo4fsx.si in objave na forumu za podporo - tam že kar nekaj časa v dveh temah piše, kaj in kako. Hvala Lado, ker si spet zakuril!


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2012, 13:45 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Dragi moji dečki, še enkrat vas prosim, ne se jezit na nikogar, ki karkoli napiše v zvezi z drugim delom, ne na mene, ne na Andreja, sem pač očitno eden izmet bolj nestrpnih in bolj gorečih privržencev tega projekta, očitno se nebi na to temo reklo totalno nič, če nebi bilo mene kolikor sedaj to vidim, vse bi bilo že od lanskega Junija lepo tiho, daj Andrej, ne bodi zamerljiv, vsaj tu in tam vrži kako zrno, da bomo lahko kljuvali, prej bodi raje vesel teh reakcij, ki ti lahko povedo eno samo stvar...da smo najresnejši kupci tega drugega dela ravno mi, ki kao "gor kurimo"in smo neučakanci , to pa ne pomeni nič slabega, projekt podpiram in držim pesti zanj že od vsega začetka, daj se malo spomni nazaj na prvi del, koliko se je o njem pisalo in govorilo, preživeli smo vsi in stvar je bila zelo toplo sprejeta in pohvaljena, to je kvečjemu samo reklama za ta projekt, upam da ovidite da se od časa do časa mora nekaj v zvezi s tem napisati, ker drugače nas bo od radovednosti pobralo...no, vsaj nas ,tiste najbolj zveste in temu projektu privržene, tisti, ki pa se delajo kao fine in nevpadljive, ki stojijo ob strani in samo modro čakajo da bo kdo od nas kao manj strpnih kaj rekel na to temo in gor zakuril, da bodo lahko na fini in neškodljivi način informacije zbirali in svojo lastno radovednost tešili...Mujo bi rekel, ostali jebeni i pošteni..takšni pa mislim da niso ravno najbolj sigurni privrženci tega zahtevnega dela, ki ga opravljaš...Andrej, jaz ga cenim, čeprav si o meni ne misliš nič lepega...drugi del bom kljub temu kupil, upam samo da ga bom dočakal...


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2012, 13:51 
Če nimaš ravno kakega tahitrega raka, ga boš dočakal :D


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2012, 15:37 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
[-o<


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 24 Maj 2012, 10:44 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
@Marko: Ob nakupu Slo4FSX scenarija in v vseh objavah, sporočilih, na spletnih straneh, torej prav povsod, piše, da gre za Part 1: East, torej VZHODNI del Slovenije. Slo4FSX Part1 je torej celovit izdelek, ki pokriva vzhodni del Slovenije.
Slo4FSX Part2 pa bo celovit izdelek, ki bo pokrival zahodni del Slovenije.

Kupil nisi Slo4FSX, ampak Slo4FSX Part 1: East. Nakup 'Part1' ne pomeni, da dobiš 'Part2' zastonj, pravzaprav ne pomeni niti tega, da bo Part2 kdajkoli izšel.
Glede na nivo detajlov, ki sem jih pravkar videl v temi, kjer je 'teaser' Ljubljane, pa lahko rečem samo: kapo dol. Da se kdo loti tako megalomanskega projekta, ki se potem prodaja za tako nizko ceno (delovne ure na Part1 sigurno mnogokratno presegajo zaslužek, ki je ekipi prišel s prodajo tega dodatka), je občudovanja vredno. Zato lahko mirno rečem: Z veseljem počakam na drugi del, saj mi je jasno, da je projekt bolj kot ne prostovoljno delo zanesenjakov.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2012, 14:13 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
No zdaj pa ko smo že tako blizu 2. dela imam eno vprašanje za Andreja. A potem, ko bo drugi del enkrat res zunaj, a se bo kaj spremenilo na virtualnem nebu okoli Slovenije glede ATC. Upam da me zastopiš kaj hočem vprašat in zakaj to sprašujem.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2012, 16:07 
Odkrito povedan, ne razumem, kaj sprašuješ. Zaradi izida drugega, zahodnega, dela scenarija ne vidim ničesar, kar naj bi spremenilo (domnevam) online kontrolo. Srčno upam, da bo Gorchi držal besedo in prilagodil vsaj LJLJ za FS9, da bo kompatibilen in da bodo "vsi indijanci drveli v isto smer". Čeprav sem pri Sloveniji za FS9 sodeloval je on izključni lastnik scenarija LJLJ za FS9, tako da. Kolikor vem, je trenutno polno zaposlen z drugimi dejavnostmi, izvorne kode pa verjetno tudi ne morem pričakovati, da bi jo odstopil.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2012, 16:58 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
ja takole sem mislu :D . Letos sem se malo probal na ATC vendar večinoma na Hrvaškem - Dubrovnik in pa Srbija Beograd, ker so pač pri nas določene omijetve za katere sam pravim, da so brez veze in samo odganjajo tako aktivne kot občasno aktivne čalane. Imel sem nekaj inštrukcij od domačih članov potem pa še od Hrvaških in veliko od Srbskih kolegov. Ugotovil sem, da je kontroliranje na IVAO prav zabavno če seveda ne drži nekdo stalno roke nad tabo. In tako sem nabral nekaj ur na LDDU_APP. In poglej ga vraga, promet se je povečal vsaj za 50% v času, ko sem bil skoraj vsak drugi dan na LDDU_APP. Na koncu me je minilo zaradi nekaterih pilotov ki so svoj ego sproščali na tak in drugačen način. Primer je ko je pilot vzletel iz Firenc v Dubrovnik in od mene zahteval, da ga vektoriram takoj po vzletu do Dubrovnika, Nekaterih se neda prepričat da zaradi močnega vetra ni možno pristati v ILS (v Dubrovniku). Najbolj izviren je bil izgovor da ima premajhna okna (DC6) poleg tega pa še umazana in ne vidi steze!!!! Potem nekateri imajo povezavo da se jih nič ne sliši, nekateri pa se enostavno ne odzivajo ko jih pokličeš........ . No da se vrnem k tem 50% povečanega prometa. Malo premišlujem kako prodati čim več scenarija (da bom imel tudi jaz kaj od tega). Verjamem da je dosti takih, ki stalno letijo offline in ga bodo kupili. In verjamem, da je še več takih ki letijo online pa ga nebodo kupili ravno množično. (Sicer nevem kako je šla prodaja prvega dela). S tem ne mislim samo domačih članov ampak tudi članov drugih divizij. Kadar si kupim kaksen scenery vedno pgledam kako je zaseden z ATC in če ugotovim, da ni kontrole ali pa da je samo občasno (1x na teden 3 ure) tudi ne kupim izdelka. Trenutno so moje najbolj pogoste destinacije EDDS EDDM EDDF LEHM LEPA ....... kjer je tudi največ prisotna kontrola in posledično tudi nekaj več prometa in anadrelina in vedno bolj po redko se vračam v LJLJ. Ob Petkih konec tedna se največkra dobimo na :beer: tako da je letenje prestavljeno na druge divizije.
No sedaj pa končno k bistvu. Kaj mi bo scenary (če prav se ga zelo veselim),če ni kontrole in zato sem premišljeval, če boš osebno zaradi mogoče večje prodaje tudi ti kaj več na ATC med tednom, ko bo delo končano na scenariju :D. No to je to :D No in tukaj bi imel jaz nekaj od tega. ATC med tednom na LJLJ :wink:
lp :wave:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2012, 17:59 
Iztok, osnovno pravilo online mrež je, da morajo biti vsi scenariji v uporabi za letenje na mreži brezplačni. Prav v ta naman je bila izdana brezplačna verzija LJLJ za FS X s točnim razporedom parkirnih pozicij, vsemi manevrskimi poršinami in kupom "okraskov", vključno z Avsenikom za kratkočasenje medtem ko piše nov plan letenja. Realno ne pričakujem, da bi kdorkoli od letalcev na mreži kupil scenarij - ga ne rabi. To niti ni bil namen izdelave niti prevega niti drugega dela scenarija.

Vse ostale navedbe s tvoje strani pa niso niti v najmanjši meri odvisne od mene - v hierarhiji IVAO Slovenija ali Vatsim Slovenija sem "niko i ništa".


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2012, 19:30 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Ja zdej pa jaz ne razumem in nisem siguren če ti mene razumeš :|
tale stavek mi ne gre v glavo: " Realno ne pričakujem, da bi kdorkoli od letalcev na mreži kupil scenarij - ga ne rabi. To niti ni bil namen izdelave niti prevega niti drugega dela scenarija".
In vprašanje: Ja zakaj ste ga pa potem delali?!


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2012, 07:13 
Kot sem že prej omenil- vsi dodatki za letenje na mreži morajo biti dostopni brezplačno. Če vzameva za primer LJLJ - tu je Microsoft sicer pravilno postavil vzletno-pristajalno stezo, že Alfa pa je za kar nekaj metrov narobe, prav tako so na nepravih lokacijah tudi ploščadi in parkirne pozicije. Če bi LJLJ za FS X ne bil izdan tudi v brezplačni verziji, potem bi to pomenilo, da bi lastniki plačljivega scenarija glede na ostale uporabnike iste simulacije vozili po travi in parkirali svoja letala v letališki stavbi.

Kot veš, je letenje na mreži povečini sestavljeno iz instrumentalnega letenja med letališči, vsaj za tiste pilote z višjimi licencami, začetniki pač nekaj časa letijo vizuelno dokler se ne pomaknejo po lestvici licenc navzgor. Pri letenju med letališči in po instrumentih pa je bolj malo časa za opazovanje lepot scenarija, posledično moja trditev, da za letalce na mreži scenarij SLO4FSX ni nujen in da glavnina klientele ni iz vrst online pilotov. Druga zgodba pa je, ko se taisti letalec sprmeni v pilota kakšne Cessne 172 ali Piperja PA-18 in si zaželi enega skoka, naprimer iz Bovca v Metliko ali kaj podobnega. Takrat mu bo scenarij SLO4FSX seveda prišel zelo prav. In prav tovrstnemu letenju je namenjen ta scenarij. Trudili smo se in se bomo še vnaprej, predstaviti Slovenijo v taki obliki, da bo na koncu tisto, kar v simulaciji vidiš iz zraka toliko podobno viuelnemu vtisu, ki ga pilot dobi na istem mestu v realnem svetu, da bo zadeva uporabna kot učni pripomoček tudi v letalskih šolah, saj se bo učenec lahko s pomočjo računalniške simulacije pripravil na resnični polet v taki meri, da bo, ko bo prvič letel na neki ruti tudi dejansko prepoznal vse tiste objekte, ki jih je pred tem videl v simulaciji.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2012, 16:19 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Ja, zaj razumem tvoj odgovor in tvoje razmišljanje. Sam sem sicer eden izmed tistih, ki hočejo imeti scenarije "pošlihtane" v nulo z vsemi mogočimi dodatki pa tudi če letim inštrumentalno. Res pa je da obstajajo nekateri, ki na vizualno podobo scenarijev ne dajo kaj dosti. Tu ti dam popolnoma prav, da glavnina kupcev ni iz vrst online pilotov. Ampak :D če bi se kaj več dogajalo na LJLJ sem prepičan, da bi se našel kašen kupec več. In ker imaš ti rang APP Kontrolor na IVAO, sem malo za hec in malo zares provociral, da bi se mogoče kdaj ali pa večkrat :D pojavil na mreži med tednom v "korist" novega scenarija. Malo sem prebiral poste na forumu in zasledil vprašanja če bi se lahko pojavili med tednom kot konrolorji - začetniki na našen virtualnem prostoru. Pa na žalost razen tebe niso dobili nobenega ogovora.
Sem imel pač preblisk :rotfl: , da bi se pa mogoče kaj začelo premikat - dogajat. Ma, sej bo.......kakor pač bo! :mrgreen: Aja pa mimo grede, sem zasledil, da te ni več med aktivnimi člani :wink:
Lp


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2012, 17:16 
Dejstvo da me ni med aktivnimi člani nima nobenega ozadja - preprosto nisem bil online toliko in toliko časa. Saj prejmeš opozorilo, da bo prišlo do izbrisa in ravno ko sem prejel opozorilo, da bom izbrisan, so se začele težave z IVAO strežnikom in gesli, ki so jih tolikokrat spremenili, da zdaj enostavno ne pridem z ničimer od tistega, kar so mi poslali ne na mrežo in ne na internetno stran. Glede na to, da smo tik pred izdajo scenarija, me to dejstvo trenutno manj skrbi. Ko bo pa enkrat scenarij ugledal luč sveta, bom pa tudi jaz spet prišel med aktivno članstvo.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2012, 14:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Napetost narašča, komej že čakam =D> =D> =D>

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2012, 21:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Aaaa... :excited: v rokah držim DVD FSX4SLO 2... :jipee: aaaa ... EKSTAZA... :jipee: ... otroci spat :babies: boste jutri jokal...

Ok, :rain: sem se že ohladil. Bravo SST in vsi, ki so imeli kaj zraven =D> .
P.S. Kaj bo šele ko bo pa inštaliran :medics:

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 31 Avg 2012, 22:18 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Tudi jaz sem bil danes v ekstazi, samo v malo drugačni kot ti, moj DVD je prazen, brez kakršnekoli datoteke, upam da mi Andrej čimprej pošlje nov poln DVD, kaj češ, napake se dogajajo, mogoče je še kdo bil danes razočaran tako kot jaz.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2012, 08:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Errare humanum est...fantje, ce ste cakal tolk casa boste pa se kaksen dan ali dva potrpeli. Tudi jaz v zadnjih dneh hodim kukat v nabiralnik, ko pridem iz sluzbe, pa me itak miljavzent stvari caka za delat in se samo za glavo drzim kako bom vse skupaj opravil ko bo DVD res tukaj :)


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2012, 08:30 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Tako je Metod. Tudi jaz potrpežljivo čakam :D . Neuradno sem izvedel, da so bile celo neke grožnje okoli zveze potrošnikov. In če je to res ........ NO COMENT #-o .


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2012, 13:57 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Ja vsi smo na istem, ena serija DVDjev se je očitno sfižila, se pač zgodi tudi najboljšim. Važno je, da je SLOW narejen,samo še dostavo počakamo :D

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2012, 15:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Na DVDju boš dobil samo okostje, glavno verjetno pride iz strežnika.
Letališča, mesta in ostalo so še vedno default.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 75 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group