Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:49

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 79 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 01:33 
Kot prvi se je pa za to, da se vpiše sem, včeraj, v Nedeljo, 25. Januarja 2010 v zgodnjevečernih urah odločil GREGOR KONČAN aka Aries85, član tega foruma in, po njegovih navedbah zaposlen v Službi vzdrževanja letal našega nacionalnega prevoznika Adria Airways.

To kar je omenjeni janičar (saj menda veste, kaj so bili janičarji - Slovenci, ki so izdajali Turkom) izvedel, smo prej pričakovali od kakega ruskega ali kitajskega hackerja, nikakor pa ne od nekoga, ki je naše gore list, nekoga, ki je blizu letalstva, nekoga, ki je celo zaposlen v letalstvu in ima vsakodneven dostop do letal, ki so udeležena v javnem prevozu potnikov. In prav to dejstvo bo verjetno utegnilo zanimati tudi koga od njegovih predpostavljenih, pa verjetno tudi varnostno službo letališča.

Omenjeni namreč očitno smatra, da naš trud glede scenarija ni vreden nič in da si lahko nekaznovano privošči (kljub temu, da so vsi kupci scenarija prebrali licenčno pogodbo za končnega uporabnika in kljub temu, da so bili opozorjeni, da ima vsaka kopija scenarija "štampiljko" ki jih poistoveti z dotično kopijo), da sadove našega večletnega garanja enostavno objavi na piratskih straneh in nas s tem dokončno onemogoči v naših naporih povrniti vsaj del vloženega truda in sredstev.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 06:40 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
GREGOR KONČAN aka Aries85: kot predsednik kluba VLS, ljubitelj VL letalstva, prijatelj RL letalstva, član tega foruma, kupec dodatka scenarija SLO4FSX in zagovornik čistih računov, ti izrekam NAJSTROŽJE OPOZORILO pred izključitvijo s foruma; preden sem to napisal javno, mi je Andrej Drobun zagotovil in dokazal, da si, žal objavil na "črnih straneh", kjer se bohoti piratska programska oprema, scenarij Slovenija za FSX našega slovenskega tima in s tem ne samo kršil licenčno pogodbo, temveč tudi izkazal popolno nespoštovanje do več kot dvoletnega trdega dela naših programerjev!!

Tokrat naj bo to le najstrožje opozorilo !!

V prihodnje takšnih kršitev v svetu VL Slovenije ne bomo nikomur tolerirali in bo pomenila takojšno izključitev s foruma, pa še od kod.

Fantje, upam da smo si enotni, da vsaj naših gora' listov ne tlačimo v drek in ne omalovažujemo njihovega dela. Na tako majhnem trgu kot je Slovenija in pri vsem zanimanju, ki zanjo velja, fantje tega dela ne bodo dobili nikoli poplačanega (računajte povprečno plačo v RS x št. mesecev, ko je scenarij nastajal), pa vam bo vse jasno!

Žal mi je, da sem moral tako izpostaviti našega kolega, člana foruma, toda upam, da mi tega ne bo potrebno nikoli več storiti!

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 10:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
No če pa to dejanje ni za izključek iz članstva VLS (če je Gregor član), pol pa res ne vem kaj je še treba hujšega storiti. Igor mislim, da si premilo odreagiral. Andrej in ekipa, ki so ustvarjali scenarij SLO4FSX si tega ne zaslužijo.

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 10:48 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Citiram:
Igor mislim, da si premilo odreagiral


Glede na to, da se je nekaj takega primerilo prvič in da je Gregor sicer čisto zgleden član foruma, bo zaenkrat takšno opozorilo zadostovalo in tokrat ne bo izključen od nikoder. Je pa to opozorilo namenjeno kar vsem, da bi ne še komu kaj takšnega na pamet padlo... #-o

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 11:00 
In kolikokrat bi moral po tvojem mnenju zadevo ponoviti, da bi bilo dovolj za kaj konkretnega? In kaj bi moral potem po tvojem storiti nekdo, da nebi bil več zgleden član? Ubiti koga ali kaj?

Sicer pa nekaj takega v državi, kjer si lahko nekdo, ki je bil pravnomočno obsojen za goljufijo, privošči kandidirati za ministra, res sploh ne preseneča.

Po analogiji dogajanj v skupščini bo G.Končan čez dve leti predsednik KVLS, Slovenija Scenery Team mu bo pa drugi del scenarija kar podaril.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 12:22 
Odsoten

Pridružen: 13 Jul 2007, 10:51
Prispevkov: 117
Tako je.
Na drugih forumih sem letel samo zaradi tega ker sem namigoval na seks.
Pa sem le uporabil besedne zveze kot so:
je... ti m....,
pe... v p... m...

Zatorej!
V parlament z njim. [-o<


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 15:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Pa vi ste vsi prfuknjeni... zdej boste pa tukej imel "galerijo" da boste osebke "obešal", za katere mislite da so tega vredni? V zadnjo sem na IVAO forumu nekoga takole izpostavu in jih (kljub njegovi dejanski krivdi) slišov, kako je to neprimerno. Andrej, maš ti dejanski dokaz, da je on to storil? In povezovati to z njegovo zaposlitvijo je pa preprosto retardirano.

Citiram:
včeraj, v Nedeljo, 25. Januarja 2010 v zgodnjevečernih urah odločil GREGOR KONČAN aka Aries85


Mhm... maš kkšne agente naokoli v stilu Majestic 12? Ali maš načez ECHELON-ov sistem v UK, ki naj bi po govoricah nadzoroval celoten internet (traparija btw)? Ker tebi je očitno v trenutku, ko je on (baje) naložu ---------- na mrežo, takoj zacvilil Master Warning?

Citiram:
In prav to dejstvo bo verjetno utegnilo zanimati tudi koga od njegovih predpostavljenih, pa verjetno tudi varnostno službo letališča.


Ne resno,... you need help.

Citiram:
kljub temu, da so vsi kupci scenarija prebrali licenčno pogodbo za končnega uporabnika


A kdo bere to EULA-sranje? Ker jest (in večina uporabnikov kateregakoli softwarea) ga zagotovo ne. Ko bojo tisti birokratski esej skrajšali v "short and stupid" format, si bo pa kdo mogoče celo vzeu čas, pa pogledov kaj ta pogodba zahteva.

Idiotizem na tem forumu me preseneča iz dneva v dan.

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 16:21 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 21 Maj 2007, 19:36
Prispevkov: 237
Kraj: Ljubljana
Andrej, ko si pa ti snemaš dodatke s torrenta je pa vse vredu. Tudi tisti, ki so delali na Maddog MD80 so se zelo trudili. Da ne omenjam tistega "družbeno koristnega dela", ko si na forum objavu .zip datoteko s kar petimi torrenti za VFR dodatek za Nemčijo. Tudi za ta dodatek so se verjetni zelo trudili avtorji.

_________________
ADR435


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 16:43 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Vidim, da bo spet vojna na tem forumu... [-o<

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 19:30 
Dragi moj "pilot 22" - v svojem navalu škodoželja povsem pozabljaš na eno preprosto, a bistveno dejstvo: izdelek je bil freeware, le avtorji so kot obliko razpečevanja njihovega izdelka uporabili torrente in kompletna navodila kako priti do tega scenarija skupaj s programčkom so bila na razpolago v avsimovi knjižnici na tejle povezavi: http://library.avsim.net/esearch.php?DL ... fs2004scen , datoteka pa po sesutju avsima ni bila restavrirana.

@ JC - kot sem že napisal v našem gnilem sistemu podrtih vrednot, kjer nekdo, ki je bil pravnomočno obsojen za poslovno goljufijo, namesto tega, da bi ga vrgli na cesto, če ga že zapreti nočejo, lahko kandidira za ministerski stolček, je pričakovati, da bo G.Korenčan v parih letih predsednik KVLS. Jaz in še nekateri bomo pa še kar ostali "prfuknjeni".


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 19:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 21 Maj 2007, 19:36
Prispevkov: 237
Kraj: Ljubljana
Da bi bil Maddog MD80 freeware pa še nisem nikjer zasledil. Nazadnje ko sem preveril račun, sem zanga plačal dobrih 50€.

_________________
ADR435


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 20:02 
Odsoten

Pridružen: 30 Mar 2003, 17:03
Prispevkov: 301
dokler se piraterija dogaja drugim, je vse v redu...hmmm


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 20:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Heh...jaz pravim tar and feathers in izgon-

JC- me zanima, kaj bi rekel, ce bi tebi nekdo nekaj ukradel za kar si garal.
A mislis da ima Andrej težave s paranojo? Verjetno se je zavaroval na način, da lhko določi kdo bo skočil iz vrste.

Predvidevam, da v tem trenutku že veslo vrtiš kroge nad Konjicami...prej jih ziher nisi mogel!

Andrej- bravo!

LP


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 20:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Metod napisal/-a:
Predvidevam, da v tem trenutku že veslo vrtiš kroge nad Konjicami...prej jih ziher nisi mogel!


A to slučajno name leti? Ker pol te morm razočarat, da jest nism zadeve dol potegnu (FSX na moji kišti ni sploh prisoten, če smo že pri temu), niti nimam nič z gor-dajanjem le-te. Kar se tiče samih "konjic" se mi ne da delat brezvezne kroge nad neko vasico. Sem pa po začetku te teme za foro šel gledat, če kje je zavoljo dokaza ta torent, pa ga kr ne najdem. Kar tudi pomeni, da Andrej nima dokaza, da je zadeva resnično spiratizirana.

Sicer pa kar se same zloglasne piratizacije tiče, ste vsi najbolj glasni, zravn mate pa verjetno še zunanje USB HDD naprave polne dol-potegnjenega materiala. Zato se nehejte delat angelčke. Ker izpadete revčki.

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 20:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Zdaj pa se pricakujes, da bo Andrej objavil link?

No res verjamem da nimas FSX, ker ce bi ga imel- bi vrtel kroge nad Konjicami.

Kar pa se mojega HDD tiče- bi umrl od dolgčasa, razen, če te zanimajo zbirke člankov in filmčkov, ki sem jih dobil zaradi službe(raziskave o vplivu substanc na preprečevanje prezgodnjega poroda,da ne bos sklepal narobe)... ostalo pa kartica na trenutke kar ječi...očitno pa sklepaš po sebi- ali se motim.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 20:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Citiram:
Zdaj pa se pricakujes, da bo Andrej objavil link?


Jah... potlej je njegova teza nekako brez dokaza. Če ga noben brskalnik ne najde, tudi brez karkšnegakoli linka (torent je ponavadi mišljen, da je najden - drugače izgubi smisel?) pol nekako začenjam dvomit, da je vse skupej attention-seeking in nihče od članov KVLSja dejansko ni nič dau na mrežo.

Citiram:
No res verjamem da nimas FSX, ker ce bi ga imel- bi vrtel kroge nad Konjicami.


What makes you think that?

Citiram:
Kar pa se mojega HDD tiče- bi umrl od dolgčasa, razen, če te zanimajo zbirke člankov in filmčkov, ki sem jih dobil zaradi službe(raziskave o vplivu substanc na preprečevanje prezgodnjega poroda,da ne bos sklepal narobe)... ostalo pa kartica na trenutke kar ječi...očitno pa sklepaš po sebi- ali se motim.


Windowsi so legalni? Pa Office in vsa ostala need-to-have navlaka? Nimaš niti enga potegnjenega filma/MP3ja za lastno zabavo? Fascinantno...

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 21:21 
Odsoten

Pridružen: 13 Jul 2007, 10:51
Prispevkov: 117
No, no gospodje, malce ste (smo) zašli.
G. Drobun je povedal kaj je odkril.
Dajmo malo počakat, da odgovori še g. Aries85.
:wave:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 21:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Nekdaj je temu morda res bilo tako...pa še to zato, ker nisem imel denarja, da bi si to lahko privoščil. Sem srečen, da imam službo in si lahko kupim zadeve legalno.
Pa vendar- a ti morm to dokazovat? V tem trenutku je vrednost programja biiistveno višja od vrednosti strojne opreme. (oboje plačano, da ne bo pomote).

Zanimivo, da niti za trenutek nisi obsodil dejanja ( to me je vzpodbudilo za to pisanje) in potem sklepam,da podpiraš piratstvo?

Popravek za FSX- mislil sem Slo4FSX, ker v navadnem FSX tudi jaz ne bi vrtel krogov nad Konjicami.

PA te spet vprašam- zakaj misliš, da bi Andrej dal poljubno obtožbo poljubnega člana foruma, če za to ne bi imel dokaza?

Drži se teme in tega, da je nekdo izdal zaupanje našega člana in ne obsojaj vse povprek.

Pa lahko noč vsem


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 21:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jan 2007, 00:58
Prispevkov: 217
Kraj: http://jure.pecar.org
Splošen pogled od daleč: problem je sistemski.

V naravi ljudi je, da si stvari delijo med seboj, pa naj gre za hrano, zabavo, znanje ali softver. Naj se kapitalizem še tako trudi prepričati družbo v nasprotno, s pojavom digitalnih vsebin se je obsodil na propad.
Torej: ljudje BODO delili zadeve med seboj, pa naj zakoni pišejo kar hočejo, riaa skače po sodiščih kolikor hoče in avtorji jamrajo kolikor jim je drago.

Pri softveru je zadeva še toliko bolj zanimiva. Edin način da si avtor zagotovi plačilo za vsako kopijo je, da poskrbi, da določena kopija njegovega softvera deluje samo na točno določeni mašini. Torej zaklepanje na nek hardware. Kdo še danes kupuje take izdelke? Nihče.
Kontra primer: RedHat živi prav dobro, njihov izdelek pa si lahko kadarkoli potegneš z neta zastonj. Oksimoron? Ne, ne prodajajo izdelka, prodajajo storitev podpore in vzdrževanja. IMHO je to svetel zgled, ki mora vleči.
Isto velja za h'wood & ostalo entertainment industrijo. Kolikor dolgo me ta industrija misli obravnavati kot zločinca in mojo legalno kupljeno kopijo filma zaklepati pred menoj, je obsojena na propad. Ljudje smo leni, lenoba je gonilo razvoja in dokler je lažje (in hitreje!) poklikati po netu in zloadati nek film, ki se ti je ravno zahotel, se industriji slabo piše. Spet en pozitiven primer: iTunes store, kjer je dostop do muzike enostaven, cena pa sprejemljiva.

Naj to mnenje aplicira na aktualni problem kdorkoli hoče, kakorkoli hoče.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Hall of S H A M E !
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2010, 21:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Citiram:
Nekdaj je temu morda res bilo tako...pa še to zato, ker nisem imel denarja


Already guilty as charged. Sej mamo večina tut ta "nekdaj" zdej. Ceu svet v bistvu.

Citiram:
Zanimivo, da niti za trenutek nisi obsodil dejanja ( to me je vzpodbudilo za to pisanje) in potem sklepam,da podpiraš piratstvo?


Ne obsojam dogodkov brez dokazov. Piratstva pa niti ne morem obsojat, ker se ga tako kot večina ljudi tudi jaz poslužujem (v večini primerov itak moralno upravičen - se ne šteje za Slo4FSX debato). Jest za razliko od vas vsaj priznam, ker drugi ste očitno vsi brezmadežni in ga obsojate kljub redni uporabi.

AMPAK, ta dotičen primer sem začev komentirat zgolj zaradi Andrejevega javnega obsojanja (brez predstavljenih dokazov) enega od KVLS članov (in ne zato ker bi imel interes dokopati se do dodatka zastonj). Če se ne motim, sem nekaj cajta nazaj prav na tem forumu dobiv razne "nasvete" naj ne obsojam javno in nadaljujem prek PM. Taistega ozračja sem bil deležen na IVAO forumu (topic lahko sami poiščete, če vas zanima o čem se je šlo), čeprov ne v tako grobi obliki kot tu. Mislim pa, da potem pravilo velja za vse. Razen če ima ta forum polek diktaturne cenzure v veljavi tudi dvo-obrazno delitev članov. Očitno "Senior Members" imajo pravice da počnejo take stvari. Nam malim možem/nepoznanim/prišlekom in še kaki drugi kategoriji, pa da si ne drznemo česa hudega pisat po forumu.

Citiram:
Popravek za FSX- mislil sem Slo4FSX, ker v navadnem FSX tudi jaz ne bi vrtel krogov nad Konjicami.


Sem razumel pravilno prej in še vedno trdim, da jih verjetno nebi.

Citiram:
PA te spet vprašam- zakaj misliš, da bi Andrej dal poljubno obtožbo poljubnega člana foruma, če za to ne bi imel dokaza?


N vem... očitno ma preveč časa, ali pa se mu je zluštalo pozornosti/samo-promocije s temi "zvezdniškimi" Hall-of-Fail zadevami.

Citiram:
Drži se teme in tega, da je nekdo izdal zaupanje našega člana in ne obsojaj vse povprek.


Teme sm se držov v tolikšni meri as practical. Moji odgovori so bazirani na drugih objavah (sam sebi verjetno ne bom pisov?) tako, da je za vsakršno off-topic situacijo kriva tudi oseba, ki je sprožila repliko. O izdajstvu še zdej nimam dokaza (u bistvu nihče od nas nima dokaza in vsi slepo verjamete Andreju) zato je moje mnenje zgolj o situaciji "Aries85-objavil-Slo4FSX-na piratske-strani" še vedno Status Quo - Ne bom komentirov tega dejanja ker niti ne vem ali je resničen in kakšne so okoliščine. Kar se pa obsojanja vsepopvprek tiče, je pa itak stalna praksa na tem forumu. In niti približno ne samo z moje strani.

Citiram:
Pa lahko noč vsem


Enako.

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Zadnjič spremenil JC Denton, dne 26 Jan 2010, 23:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 79 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group