Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 13:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2009, 02:58 

Povezava na YouTube


Ker je video po prenosu na youtube iz meni neznanih razlogov izgubil takorekoč vso kvaliteto, si ga lahko v polni resoluciji prenesete K L I K


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2009, 11:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Tudi moj zadnjič, je postal čisto teman. Zelo lepo si to naredil, kar tako naprej in hvala Andrej in sodelavci.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2009, 14:40 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
Precudovit video =D> Bravo Andrej in ekipa. Kar tako naprej.

Nekateri bomo pa pac morali se malce "sparati" za nove racunalnike, ki nam bodo te zadev'ce lahko poganjale :mrgreen: :rotfl: :oops:

LP,Klemen

_________________
Klemen F. ADR264


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2009, 20:46 
Saj ni več tako zelo hudo - mašino na kateri je bil posnet ta video ti prodam za 650€.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2009, 23:45 
Odsoten

Pridružen: 28 Feb 2006, 22:13
Prispevkov: 720
Kraj: Jesenice
Trenutno se dodatno solam, solnino placujem sam, sparam za avto, skrajsali so nam delovni cas (manj place)...Tako da vse skupaj zal ne gre...

Saj ne da bi hotel kaj "jamrati" ampak...Malce bo pac treba se pocakati :mrgreen:

Drugace pa hvala za ponudbo :wink:

LP,Klemen

_________________
Klemen F. ADR264


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2009, 03:04 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Uff Andrej, tole je noro :shock: :shock: :shock: :shock: Ampak pri tem, ko sem gledal okolico Moškanjcev, me je presenetilo ono ogromno skladišče med železniško postajo in letališčem. Od leta 2003, ko sva bila skupaj tam, se je seveda precej spremenilo. Vem, da je od lani nova železniška postaja tam ampak tega velikega skladišča pa se s slik ne spomnim (mogoče se niti ni videlo, bi moral pogledati). Še to mi povej, si tisti znak za šolski krog si uspel shecati, da se obrne glede na veter? Pa še eno prošnjo imam. Se lahko zapelješ do Ptuja pa narediš kak screenshot jezera in onih mostov?
V glavnem, kapo dol, fantastično je! =D> =D> =D>

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2009, 10:28 
Odsoten

Pridružen: 30 Avg 2006, 13:01
Prispevkov: 65
Uff!
Zelo lepo, hvala Andrej.

LP, U.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2009, 23:45 
Najprej, tole :beer: , ker bom sicer pozabil in seveda vse najboljše.
Kar se tiče skladišča, oziroma proizvodne hale, je že tam, ampak je po zadnjih meni dostopnih podatkih še v gradnji, končna oblika pa naj bi bila taka, kot si jo videl na posnetku. Ne samo v tem primeru, tudi v še kar precej drugih se je bilo treba odločati, ali neki objekt, ki je še v nastajanju umestiti v scenery ali ne.

Vajenci letalskih ved pridno letajo po letališču gor in dol in prestavljajo oznake starta glede na veter :D , jezero in mostovi pa izgledajo takole:

Slika

Slika

Slika


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2009, 10:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Okt 2005, 15:55
Prispevkov: 277
Kaj naj rečem drugega, kot da moram kar globoko dihat!
To je boljše kot vsi do sedaj videni VFR scenariji!

_________________
Blaž
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2009, 14:27 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Andrej hvala :wink:
Daj poglej tole fotografijo posneto junija 2007:
http://www.sz-zgp.si/vsebina/images_clanki/Pragersko_Ormoz/moskanjc_h.JPG
Tiste hale, ki se jih vidi na vzhodu so dejansko zamenjale 2 hali, ki sta bili na zahodni strani dovozne ceste na letališče. Če je pa še kaj novega zraslo na vzhodu pa ne vem.
A mostove boš pustil kot sliko ali boš čez naredil most kot je v Slo2004? Drugače je pa Ptuj prekrasen! (pa vsa ostala pokrajina tudi, pravi užitek bo letet VFR)

Lp,
Goran

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2009, 15:14 
Zdej si pa že kar malo siten s to tvojo halo :D . Jaz imam fotke iz jeseni leta 2008 na katerih se jasno vidijo objekti vzhodno od dovozne ceste(tam, kjer se fotka na katero se sklicuješ že konča) do letališča pa jih zaradi avtorstva ne morem obešati naokoli. Vsi objekti kot so narejeni v sceneryu, razen te največje hale, so bili ob času slikanja gotovi, pa tudi gabariti (ali tja sodi ali ne je druga zgodba) tega kolosa so že čisto lepo vidni.

Mostovi preko Drave v Ptuju bodo zaenkrat ostali dvodimenzionalni, ker extrude mostov ne mislim pokati tam čez, so mi nekako antipatični. Če bi se pa ekipi pridružil še kak vsaj osnovno izobražen 3D modelar, bi bila pa zgodba lahko tudi drugačna . . . in spet smo pri tistem "sicer ta scenery ne bo gotov v tem desetletju". Enostavno (kar pa ni enostavno) se je treba odločati kaj gre in kaj ne gre, kaj dovolj solidno izgleda tako kot je in čemur posvetiti več pozornosti. Da nebi začel o tem kako bedno izgleda VFR Germany ali pa rekordno drag švicarski scenery. Vsaj v slednjem za 139€ sem pričakoval pošten izdelek, pa se jim ni ljubilo niti interpolirati mesha na robovih, photoreal ga je nekako 1/3, ostalo je pa kombinacija auogena in landclassa, napak pa toliko, da glava peče.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2009, 22:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Apr 2008, 18:10
Prispevkov: 183
Kraj: Črni Vrh
Kakšna pomoč bi verjetno prišla zelo prav. Škoda, ker jaz ne znam. Tisto o Švici me pa res zanima. Ker glede na ceno in prikazano na aerosoftovi strani, bi moral biti ta dodatek tak, da gate trga. Kakor pa vidim tvoj odziv se pa niso kaj preveč potrudili.

_________________
Flying nap-of-the-earth.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2009, 23:26 
Čisto odkrito povedano: tudi iz najslabšega scenerya se da izvleči vsaj za eno stran dobrih reklamnih screenov. In prav tako se da tudi v najboljšem sceneryu najti enako število točk z napakimi.
Žal je stanje tako, da se je veliko izdelovalcev sceneryev strahotno povampirilo in je povsem očitno, da jim je šlo pri celotni zadevi predvsem in samo za denar. Na hitro:

VFR Germany west: nima sezonskih tekstur in od srca sem se nasmejal, ko sem pozimi vzletal pa mi je izpod koles pršel sneg, tekstura steze je bila zasnežena, vse ostalo naokrog pa je bilo zeleno.
Pa ko bi bilo vsaj zeleno - meje med posameznimi slikami so ostro opazne, saj jih niti pod razno niso poizkušali vsaj malo tonalno popraviti, pa ena slika seka v zeleno, druga v rdečo, tretja v turkizno
in tako naprej.
Še bolj pa me je začudil odgovor vodje projekta ko je na njihovem forumu nekdo vprašal zakaj je to tako: "Ja, če bi se spravili delat še to, bi pa projektu dvignilo ceno za milijon €.
:rotfl: jaz jim to naredim za 1/2 milijona :rotfl: Kljub naštetemu so za predstavitev scenerya nekako uspeli najti zadostno število lokacij za dostojno količino reklamnih posnetkov.

Switzerland pro sem že omenil, precej boljša pa je Austria professional, ki se niti ne hvali s tem, da je VFR scenery, je pač Austria professional - soliden izdelek za svojo ceno, pa ravno tako mešanica majhnih koščkov photoreal sceneryev in landclassa + linijskih in poligonalnih objektov(ceste, železnice, reke in jezera), s tem, da je vse skupaj mnogo bolj z občutkom narejeno kot v primeru Švice.

Sicer pa sem prepričan, da imajo nevedene scenerye tudi drugi bralci tega foruma, pa jih naprošam, da se priključijo debati in še oni povejo svoje videnje omenjenih izdelkov. Jaz kot izdelovalec jih zagotovo gledam drugače od tistih, ki so zgolj uporabniki in včasih je kar težko, če ne nemogoče, preklopiti vlogo in nek scenery gledati in ga ocenejevati zgolj z očmi uporabnika.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 26 Feb 2009, 23:40 
Odsoten

Pridružen: 13 Jan 2009, 18:54
Prispevkov: 217
Kraj: Sevnica
Andrej, odlično pet, najbrž vsi komaj čakamo.... Sicer bi pa neki vprašal. Ko bo FSX Slovenija gotova, koliko izgub FPS-jev bo potrebno računati v povprečju, v primerjavi s default Scenery-jem in npr. za referenco default letalom. Opazil sem pri nekaterih dodatkih nenormalne obremenitve, pa sploh ni kaj veliko pokazati, nekateri pa so izjemni pa skoraj nič ne zavirajo, kot da bi po default Scenery-ju letu. Hvala za vnaprejšen odgovor in Lp.

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2009, 01:31 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Andrej, se strinjam s Tvojimi ugotovitvami in kompliciranju scenerya. In za halo bom nehal komplicirat - če imaš sveže fotke, potem drži, kar si naredil pa konec debate :)
Bi pa vseeno vse prosil, da se debata o primerjavi (komercialnih) sceneryev za FS X preseli v drugo temo, ker ne sodi sem.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2009, 22:54 
@ Entuzio

Scenery stalno testiramo na štirih različnih računalnikih in zdaj že treh operacijskih sistemih - XP, Vista in zadnja pogruntavščina Windows 7, pa čeprav so slednja "okna" še v beta verziji.
Scenery Slovenije v veliki večini primerov dejansko daje boljše FPS-je kot default scenery na isti lokaciji. Izjema je le nekaj točk z dejansko veliko gostoto vsega mogočega, definitivno pa ne bo treba nikomur, ki mu FS X vsaj približno normalno deluje, dokupiti kakršnekoli strojne opreme, samo zato,da bi lahko užival v sceneryu.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Ptuj - Moškanjci
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2009, 23:35 
Odsoten

Pridružen: 13 Jan 2009, 18:54
Prispevkov: 217
Kraj: Sevnica
Hvala za odgovor, sem že ves slinast. ........se že selim.

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group