Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 18:12

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: vprašanje
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2005, 14:19 
Imam nekaj vprašanj. Moj šefbi si rad naložil FS 2004. Zrihtala sem mu črno verzijo. Ali dodatki ki so narejeni za Slovenijo pašejo tja gor ali mora kupiti originalen program.

Kako močan naj bo računalnik, kaj je fino da si še naloži poleg tega.

Dela izpit za pilota in bi si rad zrihtal en računalnih samo za treniranje.

Sem malo prebrala po forumu pa blage veze nimam. Če mi napišeš po točkah bi bilo super.
- nov računalnik- kako močan
-program flay simulator 2004
- nadgradnja projekt Slovenija... je to vse kar rabi da se začne igračkat ali je potrebno še kaj naložit od programske opreme


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2005, 14:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jun 2004, 09:52
Prispevkov: 190
Kraj: Beltinci
Vse kar je povezano z pirastvom je na tem forumu prepovedano :x Zato se ne hvali, da si nabavila piratsko verzijo :? Če se šef šola za pilota potem je verjetno zmožen plačat 12.000 sit za originalno verzijo in bo vsaj potem vedel kakšne so minimalne sistemske zahteve :wave:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: vprašanje
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2005, 15:09 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zdravo Janja!
janja napisal/-a:
Imam nekaj vprašanj. Moj šefbi si rad naložil FS 2004. Zrihtala sem mu črno verzijo. Ali dodatki ki so narejeni za Slovenijo pašejo tja gor ali mora kupiti originalen program.

Ehem, jaz ne bi to na ves glas razglašal. Drugače ni problema, upam, da ste dobili še popravek za FS, da ne zahteva CDja (mislim da 2) za delovanje.

janja napisal/-a:
Kako močan naj bo računalnik, kaj je fino da si še naloži poleg tega.

Zadeva načeloma lepo dela že z procesorjem AthlonXP 2000+ in grafično kartico Radeon 9200SE. Vendar pa več ko imaš, boljše je. Če ni omejitve z denarjem, potem bi priporočal kaj takšnega:
  • procesor Athlon 64 3200
  • RAM 1GB
  • matična plošča Asus A8N SLI Deluxe, MSI K8N Neo Platinum ipd.
  • grafična kartica Geforce 6600 GT, 6800, Radeon 9800 ipd.
  • trdi disk 120GB ali več, razdeljen na vsaj dve particiji (1 za sistem, 2 za flight simulator), še bolje pa je, da sta dva diska, en recimo 40-80GB za sistem in Flight simulator, 2 (80 ali več GB) pa za vse dodatke (scenerye)
  • CD ali DVD-RW
  • ohišje, ki omogoča primerno prezračevanje z primernim napajalnikom (>=350W), npr. Chieftec Dragon ipd.
  • joystick za letenje; sam uporabljam Logitechov Wingman 3D, srečal sem se tudi s Thrustmasterjem Afterburnerjem (Igor P., kerga že maš?), Microsoftovim Sidewinderjem 2 in Saitekom Force Feedback. Slednji mi nikakor ni potegnil, MS Sidewinder force feedback pa je tud blo bolj tko tko. Če bi zdele kupoval nov joystic, definitivno ne bi vzel s force feedbackom.
Tak računalnik se da dobiti pri JAE d.o.o., pri Comtronu, Rolanu za cca 220.000 SIT. Joystick posebej.
Po želji pa še modem, če bo želel leteti tudi preko interneta skupaj z "nami" virtualnimi letalci :)
janja napisal/-a:
Dela izpit za pilota in bi si rad zrihtal en računalnih samo za treniranje.

Tukaj bi pa opozoril na eno neprijetno nevarnost. Namreč Flight Simulator, četudi omogoča dodajanje sceneryev, novih letal idr., to ne pomeni, da tudi ta letala zares letijo tako kot v resnici. V Flight Simulatorju je kar nekaj aproksimacij, vendar pa vseeno, najdemo tudi dobro leteče izjeme. Izpostavil bi od Real Air simulations Cessno 172, Utvo 75, PMDG Boeinga 737, PSS Airbus-a 320/330/340 (vseeno bi bilo treba tukaj nekaj malenkosti poštimati). Za učenje instrumentalnega letenja pa je Flight Simulator čisto uporaben.

janja napisal/-a:
Sem malo prebrala po forumu pa blage veze nimam. Če mi napišeš po točkah bi bilo super.
- nov računalnik- kako močan
-program flay simulator 2004
- nadgradnja projekt Slovenija... je to vse kar rabi da se začne igračkat ali je potrebno še kaj naložit od programske opreme

Razen zadnje točke, sem vse napisal. Kar se zadnjega tiče, bi pa rekel naslednje. Ogromno se da dobiti zastonj, večinoma na legalen način (www.avsim.com je poln tega).. Ko te simulacije letalstva potegnejo, potem začneš samo še brskati, kje bi dobil to letališče, pa ono letališče pa tak in drugačen avion. Zraven Flight Simulatorja je kar nekaj letal, ki so narejena pač za občasne pilote in zato zgledajo in letajo temu primerno. Boljši izgled in boljše (verne) letalne lastnosti so pa druga stvar. Taka letala so večinoma plačljiva, npr. PSS aka Phoenix Simulations Software, PMDG aka Precision Manuals Development Group, Flight 1, itd. itd. ter freeware kot npr. POSKY, Project Airbus...
Za majhna letala je bolj malo tega, kar mi je znano sta recimo Carenado inFlight 1. Ampak kot rečeno, vsi ti dodatki so pač dodatki, ki jih kupiš na svojo željo, če nisi zadovoljen s tem, kar je dosegljivega na internetu in onega zraven Flight Simulatorja (kar nas večina ni).
Jaz bi torej rekel naslednje. Najprej računalnik, potem naj se namesti Flight Simulator in kot tak preizkusi in pretestira. Potem pa naprej. Verjetno bo prva stvar, ki ga bo motila nedodelanost pokrajin, zato predvidevam, da bo sledil nakup Slovenije :wink:, potem pa mogoče Austrian Airports, German Airports... Hrvaška je bolj slabo narejena, kar pa je, sta to Zagreb in Split, free. Italija je precej boljša, veliko in zelo dobrega je free - ISD Project.

Toliko, obširno kajne?
:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2005, 20:24 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2003, 17:10
Prispevkov: 648
Kraj: Ljubljana
Lep pozdrav!

Goran k si glih omenu za tist patch da FS ne rabi vec 4 CD, a ves kje se ga lahk dobi. Mam original FS2004 ampak imam samo en CD pogon kar pomeni da moram vsakic za FS start dat v racunalnik CD... pa se za CD ne vem ce je dobr da se 20x na dan zažene.

Alex


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2005, 20:45 
Odsoten

Pridružen: 22 Mar 2003, 05:51
Prispevkov: 252
Kraj: Ljubljana
A za to majo dons sefi tajnice :lol: :twisted:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2005, 01:05 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Alex, veš kaj Ti je storiti :wink:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2005, 08:23 
Kje pa lahko kupiš v Ce flaysimulator 2004?


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2005, 11:16 
Odsoten

Pridružen: 21 Jun 2003, 18:27
Prispevkov: 679
Kraj: Rogaška Slatina
heh ... kaki big band bi ga znal met ... drugače pa sm enkrat zasledil zadevo v Mladinski knjigi .. :shock:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2005, 12:55 
Odsoten

Pridružen: 22 Mar 2003, 05:51
Prispevkov: 252
Kraj: Ljubljana
http://www.pctrgovina.info/index.php?artikel=7526

http://www.mantisplus.com/catalog/item. ... mlD=553892


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group