Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 12:34

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2004, 09:16 
Odsoten

Pridružen: 21 Mar 2003, 18:00
Prispevkov: 27
Kraj: ljubljana
Pri meni se je pojavil mali problemcek, ko nalozim dodatek Slovenija 2004. Prvic ko zazenem FS9, se doda zapis v scenery.cfg in vse deluje kot je treba. :D
Problem pa se pojavi, ko potem drugic zazenem FS. Ponovno doda se en zapis za vse stiri mape v scenery.cfg.. :shock: Tudi v scenery libraryu je potem vse podvojeno. Sicer sam scenery normalno deluje, pod pogojem, da ne nalozim nobenega drugega. Ce pa nalozim se kaksen nov scenery se Slovenija "podre" (zgine steza, nekaj stavb na Brniku, itd.). :(
Poskusil sem zbrisati podvojene zapise na vse mogoce nacine ( z odstranitvijo v scenery libraryu in z neposrednim brisanjem v scenery.cfg) ampak brez uspeha. Vedno znova ko startam FS se podvojijo..
Ce ima kdo kako idejo bi bil hvalezen... :idea:

lp
Felix


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2004, 13:42 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zdravo Robi!
Tole je milo rečeno štala, ki so nam jo pripravili pri MS. Probaj naslednje.
Pojdi v mapo
c:\Documents and Settings\<tvoje prijavno ime>\Local Settings\Microsoft\FS9
in tam odpri scenery.cfg. Tukaj zbriši podvojene zapise in potem bi zadeva morala delovati. Pa seveda mora biti Flight Simulator ugasnjen...

Sporoči, če je rešilo problem!

_________________
Goran Brumen


Zadnjič spremenil Gorchi, dne 30 Dec 2004, 14:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: nic ne pomaga...
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2004, 20:12 
Odsoten

Pridružen: 21 Mar 2003, 18:00
Prispevkov: 27
Kraj: ljubljana
Jaz imam FS instaliran na particiji D in v mapi "user".... sploh nimam podmape FS9. Scenery.cfg v mapi, kjer je instalacija FS sem pa ze veckrat rocno popravljal ampak mi vedno znova podvoji zapis. :?

lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2004, 21:13 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Particija ni važna. Kjerkoli imaš FS9 inštaliran, vedno bo na prej omenjeni lokaciji mapa FS9 in v njej scenery.cfg ter še par drugih stvari. Ni mišljena lokacija, kjer inmaš FS9, to je čisto posebej.

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2004, 20:18 
Odsoten

Pridružen: 21 Mar 2003, 18:00
Prispevkov: 27
Kraj: ljubljana
Sem potem nasel tisti Scenery.cfg v podmapi aplication data... No ampak tudi tista korekcija ni resila problema, sem ga pa ocitno resil danes. In sicer tako, da sem celo mapco FSSlovenia prenesel iz mape FS9, kamor jo postavi samoinstalacija v podmapco addon scenery. Pobrisal sem vse zapise v scenery.cfg in nato rocno dodal vse stiri mapce iz FSSlovenia. Sedaj se mi tudi po veckratnem zaganjanju zapisi ne podvojujejo in nimam vec tezav z drugimi dodatki :lol:
lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2004, 23:08 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Robi,
me veseli, da se je problem rešil, vendar pa če je le možno, postavi scenereye ven iz Addon Scenery mape, lahko kamorkoli drugam, tudi na drugo črko. Seveda ej potrebno ustrezno popravit v Scenery.cfg datoteki.
Dejansko vsem priporočam, da se izogibate nalaganju *kateregakoli scenerya* v mapo Addon Scenery, ker lahko pride do dokaj čudnih problemov, saj je mapa Addon Scenery že privzeto prijavljena v Flight Simulator.

Lep pozdrav,

_________________
Goran Brumen


Zadnjič spremenil Gorchi, dne 30 Dec 2004, 14:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Nov 2004, 16:50 
Odsoten

Pridružen: 25 Jul 2004, 00:57
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor Slovenija
felix napisal/-a:
Sem potem nasel tisti Scenery.cfg v podmapi aplication data... No ampak tudi tista korekcija ni resila problema, sem ga pa ocitno resil danes. In sicer tako, da sem celo mapco FSSlovenia prenesel iz mape FS9, kamor jo postavi samoinstalacija v podmapco addon scenery. Pobrisal sem vse zapise v scenery.cfg in nato rocno dodal vse stiri mapce iz FSSlovenia. Sedaj se mi tudi po veckratnem zaganjanju zapisi ne podvojujejo in nimam vec tezav z drugimi dodatki :lol:
lp



No pri meni je to tudi rešilo problem :)

_________________
Storž+toplota+smola=BOMBA hehe

Lep dan želim


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2006, 23:31 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
English text below!
Cenjene uporabnice in uporabniki dodatka FS Slovenija 2004!

S pomočjo Igorja 1 sem ugotovil v čem je problem. Torej kot sem že povedal, obstajata dve datoteki SCENERY.CFG, ki imata vnesene podatke o vseh dodatkih za Flight Simulator 2004:
1. prva je v mapi, kjer je nameščen Flight Simulator 2004. npr. C:\Program Files\Microsoft\FS9,
2. druga je v C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Microsoft\FS9, kjer je <user> ime uporabnika, pod katerim je bil nameščen FS2004

Problem se pokaže pri uporabnikih, ki imajo manj kot 100 sceneryev naloženih. V datoteki SCENERY.CFG so dodatki urejeni v sekcije, ki se začno z vrstico [Area.xxx], kjer je xxx trenutna zaporedna številka (od 001 do 999). MS privzeti dodatki so od številke 001 do vključno 038. Namestitveni program za Slovenijo 2004 ne dodaja vodilnih ničel v vrstici [Area.xxx], kadar je xxx manj kot 100. In te vrstice, ki so dodajo iz SCENERY.CFG v mapi pod 1 v datoteko v mapi pod 2 se potem vedno znova dodajajo in dodajajo.

Rešitev:
1. Najdite obe datoteki in pobrišite tiste sekcije, ki v vrstici [Area.xxx] nimajo vodilnih ničel
2. Popravite datoteko v mapi 1, datoteko v mapi 2 pa lahko preimenujete iz SCENERY.CFG v SCENERY.CFG.ORG ali kaj podobnega. Lahko pa v tej datoteki

Iskreno se opravičujem za težavo. Če želite popravljeno namestitveno datoteko, potem mi sporočite na e-mail in boste dobili povezavo do popravljene datoteke. Obstaja pa možnost, da na srečanjih KVLS dobite datoteko na CDju, vendar mi prosim namero prej sporočite!

=================================================================

Dear users of FS Slovenija 2004 add-on!

We have now found and solved the problem of duplication of scenery entries. On Your computer there are two files named SCENERY.CFG which hold entries of Your sceneries:
1. the first one is in the folder where You have installed Flight Simulator 2004, i.e. C:\Program Files\Microsoft\FS9
2. the second one is in the folder C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Microsoft\FS9 , where <user> is the name of the user under which the FS2004 is installed.

Problem is visible when user has less than 100 sceneries installed. Every scenery added is arranged in sections which begins with the line [Area.xxx] where the xxx is current number of the scenery; sceneries from 001 to 038 are MS default sceneries. The setup program in this case adds sections and numbers are without leading zero, if number is below 100.
Resolution:
1. You can correct the SCENERY.CFG file in folder 1. and 2. so that You remove all sections that have no leading zeros in the line [Area.xxx]. If the file SCENERY.CFG in folder 1 does not have leading zeros, add them.
2. You can correct the problem with file SCENERY.CFG as in previous paragraph and rename the SCENERY.CFG file in folder 2. to something like SCENERY.CFG.ORG.

We apologize for any inconvinience; if You wish to get updated setup file, please notify me by e-mail.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: vprasanje
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2008, 19:05 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
ma kje je tista datoteka scenery jst jo ne dobim v teh datotekah ki so navedene tukaj sem ze vse preiskal


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2008, 22:28 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Sebastjan,
kateri operacijski sistem imaš, Visto?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: ne xp-je
OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2008, 22:42 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
ne xp-je


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jul 2008, 01:17 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Potem imaš določene mape skrite. V raziskovalcu pojdi na orodja-možnosti in vključi prikaz skritih datotek in map in potem boš našel manjkajoče mape.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: odgovor
OdgovorObjavljeno: 05 Jul 2008, 10:42 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
saj sem obklukal skrite mape pa se vedno nic


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jul 2008, 14:52 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Sedaj me pa že zares zanima, katero mapo iščeš, ono v Documents and Settings ali katero drugo? Daj objavi kak screenshot raziskovalca mape C:\Documents and Settings\<user>, kjer je <user> tisto ime, s katerim se prijavljaš v Windowse. Če je možno pa še pobrskaj za mapo "Application data". Te mape SO na disku, verjemi.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: odgovor
OdgovorObjavljeno: 06 Jul 2008, 20:58 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
Sem dobil datoteko. Oproscam se za vse nevsecnosti ki sem jih povzrocal.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010, 23:30 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
Jaz pa imam malo drugacen problem. Ko si namestim letalisca v sloveniji imam probleme z visino teh letalisc. Zato grem v AFCAD da te visine spremenim. Problem je v temu da mi simulator naredi ono preden se zazene se pravi nalozi scenery se enkrat vendar se nic ne spremeni. Visine so se zmeraj na istem kot so bile. Poskusal sem tudi s tistim file scenery ki se nahaja v C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Microsoft\FS9 vendar je tudi tukaj problem ker tistega file-a v tisti mapi sploh ni ali pa ga ne ustvari. Poskusal sem tudi s kompletno intalacijo fs-ja na novo vendar je popolnoma isto vse operaciski sistem imam xp-je. Nevem kaj narediti zato vprasam malo tukaj da vidimo kako bo. Lepo prosim za odgovore.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group