Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 17:14

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2004, 10:29 
Odsoten

Pridružen: 23 Sep 2004, 10:12
Prispevkov: 2
Včeraj sem instaliral ta novi dodatek in moram pohvaliti avtorje za enkratno opravljeno delo!!!
Vendar pa sem med instalacijo naletel na en problem! Še preden je program začel kopirati datoteke s CDja je skoraj zmrznil, malo sem ga pustil pri miru, a je prišel k sebi in nadaljeval vredu do konca! Ko sem zagnal simulator je nakazal, da posodablja scenery indexe ipd., vendar novega scenarija vseeno ni bilo! V osnovni mapi simulatorja se je naredila backup verzija 'scenery.cfg' datoteke, zapisov v tisto spremenjeno pa očitno ni bilo, ker sem moral potem ročno dodati v Scenery Library mape 'MESH', 'SLOVENIJA', 'LIBRARY' in '2k4'! Po zapiranju in ponovnem zagonu simulatorja je bila fantastična scena naložena, upam da vredu!
Ali je to normalno, ker v navodilih to ni omenjeno in ali sem pravilno dodal vse potrebne mape v scenery library?

LP Matej

PIV 2.4GHz
512 MB DDR
GF FX5700 128


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2004, 14:26 
Odsoten

Pridružen: 25 Jul 2004, 00:57
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor Slovenija
Glej za inštalacijo vem da nekaj časa morš počakat predn se datoteke inštalirajo! Za ono pa bi Gorchi najbolje vedel :wink:
Aha a si imel prižgan FS ko si inštaliro?

_________________
Storž+toplota+smola=BOMBA hehe

Lep dan želim


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2004, 23:03 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zdravo Matej!
Te težave se naj ne bi dogajale, je pa možno, da se zgodi v FS2004, kadar:
- FS2004 deluje, na kar je že Blaž opozoril
- če inštaliraš več sceneryev hkrati in šele nato poženeš FS2004.
Jaz pri svojem testiranju na te težave nisem naletel, pa tudi noben mi še ni potarnal. Kaj več zaenkrat Ti ne morem reči, žal.

Lep pozdrav

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Sep 2004, 08:26 
Odsoten

Pridružen: 23 Sep 2004, 10:12
Prispevkov: 2
Pozdrav vsem in hvala za odgovore!
Pri inštalaciji sem imel simulator ugasnjen in tudi samo ta scenery sem dodajal! Saj zdaj deluje zaenkrat vse vredu, na poletu iz Lesc preko Ljubljane, domačega Šoštanja in do Maribora ni videt nič manjkalo!
In še enkrat, res sem navdušen nad tem izdelkom!

Lep pozdrav!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Sep 2006, 06:58 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Meni se dogaja popolnoma enako ... vendar dodatka ne uspem naložit ...

med kopiranjem datotek mi vse skupaj zmrzne, potem pa mi javi, da je končano. Ko vstopim v FS mi niti nič ne javi, da je bilo kaj dodano, niti se nič ne nalaga. Sceneryja pa ni.


:shock: :wave:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2006, 21:50 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Gorchi ... pomagaj :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 00:34 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
A si probal na roke dodat? Lahko kar direktno poeditiraš datoteko SCENERY.CFG z recimo notepadom, mora pa biti nekaj podobnega:

Citiram:
[Area.XXX]
Title=FS Slovenija 2k4spec
Layer=XXX
Active=TRUE
Required=FALSE
Local=D:\FS2004\Slovenija2004\2k4
Remote=

[Area.XXX+1]
Title=FS Slovenija Library
Layer=XXX
Active=TRUE
Required=FALSE
Local=D:\FS2004\Slovenija2004\LIBRARY
Remote=

[Area.XXX+2]
Title=FS Slovenija Mesh
Layer=XXX+2
Active=TRUE
Required=FALSE
Local=D:\FS2004\Slovenija2004\SLOMESH
Remote=

[Area.XXX+3]
Title=FS Slovenija main
Layer=XXX+3
Active=TRUE
Required=FALSE
Local=D:\FS2004\Slovenija2004\SLOVENIA
Remote=

Mapa Local=D:\FS2004\Slovenija2004\ je pač mapa, kamor se je naložila Slovenija (če?) - preveri, če so notri mape FS2k4, LIBRARY, SLOMESH in SLOVENIA, vsaka bi morala imeti podmapi SCENERY in TEXTURE (razen 2k4 in SLOMESH, kjer je samo SCENERY) in seveda kaj datotek notri.
Zgoraj imaš [Area.XXX] in potem nižje dol Level=XXX. Tile trije XXX nadomeščajo vsaj tromestno številko (pod 100 morra biti vodilna ničla!) in zato lahko zgornje dodaš v scenery.cfg na konec potem pa oštevilči z naslednjimi številkami. Ne smeta obstajati dve vrstici z isto številko XXX! Enako popravi mape pri vrsticah Local=...
Zakaj se je to pri 2 od 200 pojavilo pojma nimam, mogoče problemi v Windowsih? Ne vem. Če je vsaj vse po mapah, potem se da na roke skup spravit pa bo.

:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 13:16 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Jaz imam te mape:

Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 13:33 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
In kaj je v njih? Mapo 2k4 pa nimaš?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 14:31 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
No, zgleda, da je nimam. Mi je pa FSSLO delala že več kot leto nazaj, nevem, zakaj mi sedaj enostavno noče delati. Ko sem si naredil kopijo (seveda za domačo rabo, če bi se ta kaj zlomila ali kaj podobnega) mi tudi ta ni delala. :x


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 15:59 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Slika

to so pa datoteke na CD-ju


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 16:14 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Pa najbolj me čudi, ker se sedaj programa sploh več ne vidi v NADZORNI PLOŠČI ... prej je bilo pa vse v redu :? :shock: :shock: :shock:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 16:44 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Če se česa domislim, Ti bom sporočil, ta trenutek sem pa popolnoma brez idej. Edino kar bi rekel je, odstrani FS Slo (če ni nič v Kontrolni plošči, potem preprosto pobriši), naredi bekap SCENERY.CFG in poskusi ponovno. Mogoče bi bilo smiselno prej še SCENERY.CFG obdelati s kakšnim programom za urejanje dodatkov (da preštevilči scenerye recimo).

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 16:56 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Pa čudi me, ker je do sedaj vedno delovalo !!!

Pa zanimivo mi je tudi tole, da ni v nobeni mapi ali podmapi NOBENE DATOTEKE, razen v SLOVENIA -> SCENERY :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 18:14 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zelo zanimivo, definitivno. Namreč vse se nekak nalaga po istem postopku, le mape se menjajo v ozadju. Mimogredice, si imel že inštalirano FS Slo na tem računalniku v tej inštalaciji Windows in v enaki mapi kot prej FS2004? Si inštaliral tudi v isto (ne enako!) mapo kot poprej, če gre seveda za isto inštalacijo Windows?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2006, 18:41 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Dodatek (in tudi FS2004) sem imel inštaliranega že na veliko direktorijih, v zadnjih 3 dneh sem vse skupaj najmanj 7-krat deinštaliral in zopet inštaliral. Na vse direktorije sem že poskušal dat FS+dodatek, pa ne uspe in ne uspe ... :? Zelooo mi je čudno ... s CDjem ni nič narobe, saj tudi kopija enako deluje (mislim, ne deluje :oops: ) :wave:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2006, 13:52 
Odsoten

Pridružen: 09 Sep 2006, 13:48
Prispevkov: 157
Upam, da bomo najdli rešitev ker sem res nestrpen ... no kako pa ne bi bil, ko sem vsak dan letel v FS SLOVENIJI :lol: :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2006, 15:23 
Odsoten

Pridružen: 01 Dec 2003, 19:31
Prispevkov: 4
Spoštovani g.Goran Brumen - administrator Gorchi !

Po dveh letih se vračam na ta forum; zato sem imel nekaj težav, ker se pri mojih 78 letih nisem več

točno spomnil mojega uporabniškega imena in gesla - pa ste to v izogib podvojitvam kot administrator

uredili. Hvala.

Sedaj pa k stvari. V minulih dveh letih se je zgodilo marsikaj - tudi moja daljša bolezen itd, zaradi

česar nisem skoraj nič "letel" na FS. Nato pa se je zgodilo še tisto najhujše - odpovedal mi je

računalnik s trajno in nepopravljivo mehansko okvaro diska. Na novem, ki je zelo sodoben (3000 MHz,

250 GB in 1GB pomnilnika), pa sem več tednov postopoma inštaliral pretekle programe, za katere sem k

sreči imel še instalacijske backupe. Tako je prišel na vrsto tudi MS FS 2004, ki sem ga preko 4

CD-jev na nov računalnik uspešno instaliral in nato še Slovenijo 2004 s CD-ja (iz avgusta 2004).

Najprej moram povedati, da sem pri tem v FS9 moral ročno dodati vse tri scenarije, Slovenija, Mesh in

Library, da je stvar uspešno delovala. Na moje začudenje pa nisem več zasledil npr. Aljaževega

stolpa, Ljubljanskega gradu, cerkve na Šmarni gori itd, kar sem sicer dobil na starem računalniku. Ko

sem brskal po pričujočem forumu, če sem morda kaj pozabil doinstalirati, pa sem našel, da bi moral

imeti še četrto scenarijsko datoteko, namreč 2k4spec. Le-te pa ni bilo nikjer. Tudi nimam nobene

scenarijske datoteke v C:\Documents and Settings\<moje ime>\Application Data\Microsoft\Fs9, kot sicer

navajate pri problemu podvajanja slovenskih scenarijskih datotek. Skušal sem datoteko 2k4 poiskati in

eventuelno "izvleči" iz CD-ja Slovenija 2004, pa seveda brez uspeha. Rezultat je bil nespremenjen

tudi, ko sem - po podobnem vašem nasvetu na forumu - izbrisal Slovenijo in jo nato ponovno naložil.

Datoteka 2k4 seveda tudi ni citirana v scenery.cfg.

Na tem forumu sem zasledil, da je imel Član "Adria Airways" enake probleme, da ni datoteke 2k4. Ali

je pomanjkanje le-te vzrok za manjkajoče stvari, kot so Ljubljanski grad, Aljažev stolp itd ? Ali je

morda krivo to, da imam na novem računalniku Windows 2000 Professional, prej pa sem imel Windows 98

SE ?

Za ta problem, ki je bil, kot omenjeno, obravnavan na forumski temi "Majhen problem pri instalaciji CDja

Slovenija 2004", v septembru 2006 še ni bila najdena rešitev. Morda pa ste sedaj kaj bolj na jasnem ?

Pripominjam, da mi sicer FS9 in Slovenija v redu delata in tudi Slovenija 2004 CD1 se pojavlja na

seznamu v ControlPanel-u. Vendar - rad bi seveda imel delovanje z vsemi konstruiranimi terenskimi

značilnostmi, če se le da. Zato bom hvaležen za vsakršno sugestijo, kaj bi se dalo napraviti.

Pa brez zamere da vam jemljem vaš dragoceni čas! Žal ga pri mojih letih tudi meni ni več ostalo prav

veliko !

Lep pozdrav !

Miloš Kobe
miskolin

_________________
misko


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Nov 2006, 11:04 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Lep pozdrav gospod Kobe!
Najprej se opravičujem za zamudo, priznam, da sem kar malo pozabil.
Kar se mape FS2k4 tiče, ona nima veze z Aljaževim stolpom, Kredarico ali oddajnikom na Krvavcu, tam so prevsem pozicijske datoteke za letališča (t.im. AFCAD-i) in pa nekaj specifičnih reči za FS2004, kot so recimo mostovi v Mariboru, na Ptuju, železnice itd. Za Aljažev stolp, Kredarico ... bi na CDju morala biti ena datoteka z imenom UPDATES.ZIP, poleg nje pa še datoteka z navodili (README.TXT). Ta trenutek, ker pišem iz službe, se ne spomnim, kam je treba točno razpakirati vsebino datoteke UPDATES.ZIP, zelo verjetno pa v mapo <flight simulator>\FS Slovenija\SLOVENIA, vendar lahko potrdim šele zvečer, ko pridem domov.
Za one težave okoli inštalacije pa so znane, verjetno ste že tudi to prebrali na forumu, mi je pa žal, da do njih sploh pride. Več odgovorim pa zvečer!

Lep pozdrav,

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Nov 2006, 17:13 
Odsoten

Pridružen: 01 Dec 2003, 19:31
Prispevkov: 4
Hvala za odgovor, g.Goran !

Še preden se trudite, kam se "razzipa" datoteka UPDATES.ZIP, vam sporočam, da le-te NI na CD-ju Slovenija 2004 CD 1 od avgusta 2004, ki sem jo kupil od vas. Ali je morda kdaj bila na vaših spletnih straneh in sem jo "download-al" ? Tega se res ne morem spomniti. Vem le to, da sem nekdaj imel opisane objekte v pokrajini lepo vidne. Ali je morda možno, da bi dobil 2k4 in Updates.zip preko e-maila, če niso prevelike (imam hitri internet priključek - okrog 3 GB/s, tako da downloadanje ni problem)?

Imam pa še eno vprašanje. Na spletu sem zasledil datoteko fs91upd.exe, ki naj bi bila nekakšen Upgrade za FS 9. Ali bi se lahko zgodilo, da bi tak Upgrade povozil Slovenijo in njene scenarije, kar bi bila velika škoda ? Zato se je kar ne upam prav namestiti. Ali imate vi ali kdo od članov foruma kakšno izkušnjo s tem ?

Lep pozdrav !

Miloš Kobe
miskolin

_________________
misko


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group