Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 17:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 29 Apr 2009, 11:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Zdravo!

Kupil sem dodatek Slovenija 2004, inštaliral, šel v Scenery library in zagledal tole (v pripetem screenshotu). Do sedaj sem mislil in tudi inštaliral vse ostale zadeve na ta način, da mora biti Mesh pod ostalimi zadevami na nekem področju, pri tej inštalaciji pa je čisto na vrhu (ima najvišjo številko layerja). Je to ok, naj premaknem Mesh nižje, so ostali kul? Priznam, čisto me je zmedlo.

Aja, pa čist tko iz radovednosti me tudi zanima, zakaj povsod odsvetujejo inštalacijo v Addon scenery folder? Zakaj je potem tam? Nekatere zadeve (se proti tvoji volji inštalirajo tja in ne moreš spemenit - Erfurt, FlyTampa,..).. lahko to povzroči kakšne težave?


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Apr 2009, 12:24 
Odsoten

Pridružen: 13 Jan 2009, 18:54
Prispevkov: 217
Kraj: Sevnica
Slovenija (Main)
2k4
Library
SLOMesh

Lahko greš tudi na stran g. Dobruna in si snameš boljši Mesh za Slo 2004.
Link: http://beli-orel.dyndns.org/, :wave:

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Apr 2009, 23:34 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Artur, če zadeva dela, potem lahko pustiš vrstni red tako kot je. Še dobro, da imaš novejšo inštalacijo, v eni izmed starejših so se "prijave" scenerya podvajale :(

Kar se addon scenery-a tiče je pa problem v tem, ker je že v osnovi prijavljen v Flight Simulator in mam občutek, da ga FS malce drugače tretira. In če se nameče v podmape Addon Scenerya vse mogoče scenerye, pa po možnosti se še kakšna podmapa dodatno prijavi v FS, potem lahko nastane godlja. Malce pobrskaj o tem na forumu, pisali smo tudi o izginuli pisti v Mariboru...
:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Maj 2009, 13:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Naletel sem še na eno tažavo, dvomim, da je kriva moja inštalacija FS2004, naj povem kar na začetku.

Zadnjič sem ponovno inštaliral FS2004, takoj za tem še FS Global 2008 in takoj za tem že Slovenijo 2004 v2. Super zadeva, naj vas pohvalim, ampak sem naletel na eno težavo. Sicer sem jo že odpravil, vendar me zanima, ali se samo meni to dogaja (dvakrat, tudi pred novo inštalacijo je bilo isto).

Pri ILS approach-u me je ATC neprestano pošiljal na visual 13.. tudi če sem zahteval spremembo approach-a na ILS 31, me je poslal na ILS 31 to land on 13. Nič jasno. Grem gledat v Map (v FS2004), piše da je tip steze "Bituminous" pri ILS frekvencah in smeri pa vse prazno! Naložim AFCAD, vidim da je Slovenija 2004 na LJLJ dodala še en layer (al kako se temu rače, ne vem).. malo klikam in ugotovim, da je pri runway 31 izklopljeno vzletanje in pristajanje?!?! Vklopim, sedaj dela.

Glede na to, da je bila inštalacija čisto sveža, kako to, da pride to tega, se je še komu to zgodilo?

No, pa če glih sprašujem.. ima še kdo FS Global 2008? Je kakšna možnost da popravim "elevation" za LJLJ, flatten al kako že, ker je ene 10m previsok?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Maj 2009, 17:27 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Mnja, AFCAD ki pride zraven je malo hecen. :mrgreen:
Drugače pa gre predvsem za omejitve FS9:
- frekvence in kurzi v spisku stez v Map View so samo za tvojo referenco in jih ATC ne zaznava, pač pa so info o tem zakodirane globoko v globočinah FSja;
- če ti ATC določi pristanek na 13, lahko izbereš samo ILS 31, circling 13, na 31 te nikakor ne bo spustil;
- površje steze ni faktor (vsaj v tem primeru ne);
- zakaj je bil pa 31 konec zaprt pa... mislim da je bilo pri meni tudi to.

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2009, 13:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Sej pravim, 31 odpreš, pa je kul, tako kot je bilo pred inštalacijo. Samo priznam, da sem imel ogromen krompir (lepo povedano), da sem ugotovil v čem je keč. Meni pač najbolj ustreza ILS approach in da bi na LJLJ pristajal vedno na visual approach se nikakor nisem mogel sprijazniti.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2009, 02:21 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Eh, za AFCAD-e nisem mojster, če pa ima kdo voljo in veselje ga obdelat, da bo štimal, pa rade volje dam tudi na uradno stran ta popravek.
Kar se pa terena tiče pa... Kako imaš kaj prioritete naštimane, je Slovenija mesh pred globalnim? Kolikor vem, je Andrej prav na roke popravil slovenski mesh, da je postal malce bolj raven za Ljubljano. No v glavnem, če imaš slomesh po prioriteti višji od drugega, ki pokriva teren Slovenije, potem bi načeloma moral upoštevati slo mesh. Kako pa v resnici zgleda ta kombinacija pa nevem, ker tega mesha nimam (mam pa katerega drugega in je vse ok).

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2009, 08:04 
Citiram:
Kolikor vem, je Andrej prav na roke popravil slovenski mesh


Ni bil Andrej, Mirko je bil!


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2009, 14:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Ugotovil sem, zakaj mi LJLJ kljub inštaliranemu dodatku Slovenija 2004 ne postavi na pravo višino. Čisto prvo stvar, ki sem jo naredil pri novi inštalaciji FSja je bila inštalacija FS Global 2008. Zatem pa sem naložil še Slovenijo 2004. Po logiki, ki sem ji verjel 5 let, bi moral FS naložiti mesh, ki ima višjo prioriteto (je bil kasneje naložen, na spisku je višje) oziroma je boljše kvalitete (LOD9 npr). Očitno imata Slovenija 2004 in FS GLobal isto resolucijo. Tu pa pride do varke...

"FS2004 rules for mesh with the same LOD: Mesh in the folder/layer having the LOWER Priority in the Scenery Library will be used. (Unlike scenery, where the HIGHER Priority folder is still given precedence)."

Torej, v tem primeru FS uporabi mesh, ki ima NIŽJO prioriteto!?!

Zato vse, kar sem počel s Slovenijo in scenery.cfg fajlom je bilo čist brezveze, ker sem imel spodaj vedno FS Global in FS je vedno jemal njegov mesh. Še dobro, da sem to pogruntu po 5 letih letenja na FS2004 ;)


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Avg 2009, 21:49 
Odsoten

Pridružen: 20 Apr 2009, 21:52
Prispevkov: 1
Kje nabavim nov scenery
lp


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2009, 11:49 
Če imaš v mislih Slovenijo za FS 2004, potem jo lahko preneseš s te povezave:
http://beli-orel.dyndns.org/slo24v2/index.php?file=Slo2004v2.exe

Pošlji P.M. ali piši na moj mail za ostala navodila.

Na zalogi pa imam tudi še FS Quality Slovenia&Croatia za FS2004.


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group