Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2009, 09:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Pri ILS approach-u je tudi mene ATC neprestano pošiljal na visual 13.. tudi če sem zahteval spremembo approach-a na ILS 31, me je poslal na ILS 31 circle to land on 13. Nič jasno. Grem gledat v Map (v FS2004), piše da je tip steze "Bituminous" pri ILS frekvencah in smeri pa vse prazno! Naložim AFCAD, vidim da je Slovenija 2004 na LJLJ dodala še en layer (al kako se temu rače, ne vem).. malo klikam in ugotovim, da je pri runway 31 izklopljeno vzletanje in pristajanje?!?! Vklopim, sedaj dela.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2009, 10:55 
Odsoten

Pridružen: 13 Jul 2007, 10:51
Prispevkov: 117
G. OArtur0. Lepo bi prosil, če lahko poveš bolj natančno, kaj si klikal in kaj vklopil.
Bi tudi jaz, pa ne vem, ker je tudi pri meni vedno na 13.
[-o<
Hvala lepa.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2009, 11:21 
Gorchi, kdo ti je sklamfal skup ta AFCAD za LJLJ?

Artur, še najbolje bi bilo, če mi popravljeni AFCAD pošlješ na mail, pa ga bom dal kar na download, da ne boste sami klikali.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2009, 13:02 
Odsoten

Pridružen: 13 Jul 2007, 10:51
Prispevkov: 117
To.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2009, 13:24 
Odsoten

Pridružen: 12 Feb 2007, 16:44
Prispevkov: 82
Kraj: Adria Airways (SVL)
no če ste že to odpravili, bi lahko še kdo popravil parkirne pozicije na GA?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2009, 13:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Andrej, dobiš na mejl (zvečer, ko pridem domov), vendar nisem naredil prav nič drugega, kot dodal eno kljukico v AFCADu... poleg tega nisem ekspert, je šlo bolj za srečo kot znanje. Zato priporočam, da preveriš, preden daješ na net. No, je pa dejstvo, da sedaj po večini pristajam na 31, prej me je pa nonstop pošiljal na 13.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2009, 08:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Hm.. kateri fajl pa naj sploh pošljem???


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2009, 09:01 
Katerega si pa urejal? Skoraj zagotovo bo to nekaj v smislu "AF2_LJLJ.bgl" ali nekaj podobnega. Sicer pa lahko točno vidiš po datumu zadnje spremembe datoteke.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2009, 09:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Po datumu ne bo šlo, ker sem to naredil že pred kakšne pol leta... par mesecev gor al pa dol :)
Bom kar search-nu "LJLJ" v FS foldeju.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2009, 16:41 
:D Leti online, pa boš sigurno dobil RWY31 (običajno)
:idea:
:wave:


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2009, 17:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Kam ti pošljem fajl?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 11 Jul 2009, 14:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Kmalu po izdaji sem poslal popravljen vendar še ne dokončen AFCAD Goranu...


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2009, 11:55 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Klemen, res je, poslal si ga samo če se prav spomnim, si napisal, da ni čisto dokončna zadeva, zato ga nisem niti dajal na web. Ker pa je inštalacija bila že zunaj par dni, pa je bilo prepozno za vključit ga vanj.

Andrej, AFCAD priložen sceneryu je popravljen oni iz originalne verzije in to le toliko, da ima dodane parkirne pozicije ter podaljšan RWY + dodana TWY B in C. Da bi spreminjal RWY, patterne, blokiral vzletanje/pristajanje... ne spomnim se, ni pa izključeno.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2009, 12:31 
Glede na to, da ravnokar delam AFCAD LJLJ za FSX, ki bo kar precej "hud", ga bom poizkusil prirediti za FS2004, edini problem pa bo v bistvu to, da sem za FS X naredil vse zadeve na svojih pravih pozicijah, pa potem ne bo nič štimalo, ker bo vse zamaknjeno v smeri ~ 240 stopinj in za kakih 70 metrov - dobro znana stara zadeva. Če mi bo ratalo speljati zadevo v obliko za FS2004, jo lahko odstopim nekomu, ki bo pripravljen taxiwaye in parkirne pozicije prestaviti nazaj na položaje, da se bo zadeva ujemala z ostalim sceneryem.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2009, 19:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Ja vem Goran, sem ti pozabil poslati update, trenutno sem na morju tako da ga ne morem naložiti sem, doma bom čez 1 teden.

@Andrej, ne vem če si opzail, samo spomnil si me, ko si govoril o FSX, v našem AIG teamu sem videl, da je naš član del teama ki je že razvil AFCAD za FSX, baje je odličen, naredili ga bodo tudi za FS9. Narejen je tako, da zajeme celotno obočje letališča (tudi v FS9!) tako da vidiš stavbe, ograje, pripadajoče objetke. V bistvu lahko narediš scenery now, samo z AFCADom ter objekti ki jih je naredil Microsoft (razne taxiway table itd).

Poglej na www.alpha-india.net pod AFCAD oddelek, tam je ziher zadnja novica o verziji tega programa (zaenkrat public samo za FSX, za katerega ti izdeluješ Slovenjio)

Ko pridem domov pa dam gor še za LJLJ FS9, sem popravil vse, kar sem opazil, dodal pozicije ki so v uporab, da AI traffic teče kar se da hitro.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2009, 13:40 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Klemzi, v FS X je to možno, to veva z Andrejem, zelo dober tak programček je FSXPlanner (na FSDeveloper.com ga dobiš). V AFCADU za FS2004 pa vstavljanje generičnih MS objektov ni možno. Kljub vsemu so originalni MS objekti na naših letališčih bolj žalostni; ograja bi še šla, ampak ta že obstaja v sceneryu...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2009, 21:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Jaz ti pa pravim da so naši fantje naredili nov program :p kjer je to možno tudi v FS9, ni še zunaj, so pa tudi zelo popravili (oz kar naredili svojega) za FSX, sem omenil samo če vas zanima še kak drug program.

Ekipa ima svojo stran
http://www.airportdesigneditor.co.uk/
in kot sem dejal razvijajo tudi za FS9, kar pa bo najbolj zanimivo, ko izide, se bo dalo konvertirati FS9 v FSX ali obratno.

Lp
Klemen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2009, 22:02 
No ja, če bom Scuffyu povedal, da se ga nenadoma lasti AI group verjetno ne bo preveč happy. Meni gospod Masterson deluje kar precej samosvoj. Ni mi pa jasno, kako lahko napišeš "ko program izide", ko pa je že davno zunaj?


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2009, 22:50 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Heh, se strinjam Andrej. Ne vem kako daleč je sedaj ta program ampak nazadnje ko sem se z njim ukvarjal, sem videl da je malce smotan, predvsem pa precej zadaj za FSXPlannerjem... Vsekakor pa sem tudi jaz takoj spoznal, da gre za Scruffyev program...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2009, 10:54 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Za FS9 je že zunaj, zgleda sem spregledal? No ne vem, resda se nisem veliko ukvarjal z ostalimi programi za FSX, se mi je zdel ok, sploh za FS9.

V bistvu imamo v AIG oddelek za izdelavo AFACDov, in ja člani ADE skupine so tudi člani naše AI group tako da mu kar povejte :rotfl:


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group