Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 01:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: TERMIKA!
OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2008, 10:54 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Za vse tiste, ki mislite da v Sloveniji in Hrvaški ni termike, vam moram povedat da termika je se pravi da se jo da inštalirat. Jaz sem zadevo preizkusil s pomočjo prijatelja in stvar fino deluje. Skupaj sva odletela vsak s svojo jadrilico on proti Lescam, jaz pa proti Čakovcu in vam moram povedat da bi šlo še dlje, saj so dviganja bila zelo gosta in močna, pošiljam vam sliko iz preleta MB-Čakovec!


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 13:01 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
S termiko se je nazadnje ubadal Andrej ampak kolikor mi je znano le tam pri Ajdovščini... To, da bi FS2004 obvladal termiko sam od sebe mi sicer ni znano, saj ne letim z jadralnimi letali. Daj mi povej, kako si se znašel v stebrih termike, si kaj dodal ali je to FS kar sam zgeneriral?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 13:56 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
S prijateljem sva se nekaj matrala in nama je ratalo..dodala sva program za Slo in Cro! Našla sva ga na netu in ga vstavila v FS, očitno deluje, je pa nekaj v zvezi s Soaring varianto. Bolj točno bi znal razložiti Brane! Poskušava še odkriti finto v zvezi z aerozaprego, mislim, da bi tudi ta varianta morala obstajati, zaenkrat gre jadralno letet samo z štartanjem na vitlo.če bova kaj odkrila, vam javiva.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 14:28 
Narediti kolikor toliko realno termiko za katerikoli mikromehkega simulator (z majhno izjemo za FS X) je takorekoč iluzija, saj je v prejšnjih verzijah zadevščina dejansko ostala na nivoju arkade, kar se realnosti jadranja tiče. Nekaj malega se sicer da storiti glede gostote in razporeda dviganj, so pa za prejšnje verzije vsi modeli termike odločno premočni in prevelikega premera. Možnosti so v FS X precej razširili, saj so verjetno začutili že rahlo dihanje za ovratnik s strani kondorja

Za FS X pa je termika definitivno nekaj, kar je na "to do" listi.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 18:11 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Kondor? O.K.! Samo bodo mogli pa krepko švicat, če bodo hoteli s svojo primitivno grafiko kam prit!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 19:32 
Če ti deluje FS2004, bo na isti mašini tudi Kondor deloval povsem v redu.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 20:24 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Ali je pri Kondorju za tvoj okus grafika enaka kot Slovenski dodatek?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 21:41 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
[quote="Lado"]Ali je pri Kondorju za tvoj okus grafika enaka kot Slovenski dodatek? Me pa še zanima, kaj meniš o Saitekovem pro flight sistemu in kje se ga pri nas da dobiti, v Big Bangu že ne?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 22:43 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Za Condorja ne vem, lahko ti pa odgovorim za Saitekov Pro Flight Yoke in pedala- oboje imam že kar nekaj mesecev in nimam niti najmanjše pripombe glede kateregakoli od sistemov. Skratka, sem več kot le zadovoljen, oboje pa sem kupil preko interneta pri Igabibi (upam, da to ni reklama).

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2008, 23:11 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Lado,
bistvo Condorja ni v lepoti grafike temveč v realizmu letenja. Kot nizkocenovni komercialni simulator je Condor trenutno najboljše kar lahko imaš na področju realizma letenja. Cena pa je slabše teksturirana grafika (če sploh) oz. vektorska grafika, ki pa deluje silno tekoče in menim, da za Condorja ne rabiš ne toliko prostora na disku niti tako hudičevo močan procesor kot za MS Flight Simulator. Slednji ima pač grehe preteklosti in težave, ki slišijo na ime kompatibilnost z nazaj (dinamika letal v MS FS je v osnovi podobna oni iz leta 1982), je pa zato toliko bolj prijetna za oko.
Moja 2 stotina :D

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2008, 08:48 
Se oproščam, v svojem prejšnjem izvajanju sem čisto mimo usekal, tvoj komentar se je očitno nanašal na slabši izgled scenerya v Kondorju. Je že Gorchi povečini odgovoril, jaz bi samo še enkrat navrgel, da je pri Kondorju poudarek na dinamiki letenja letal, sploh edinstvena pa je izvedba dinamike vremena. Za primerjavo - v MSFS so dviganja, kot si že sam omenil, gosta in močna. Poleg tega so tudi povsem monolitna - enostavno so vedno tam, vedno na istem mestu in z enako jakostjo od spodnjega priključka pa vse do vrha. Za povrhu so še mnogo preširoka.

V naravi se dviganja dejansko porajajo in izginjajo, ob nastajanju so nepravilnih oblik in moč dviganj skoraj praviloma z višino narašča, predvsem pa (razen nekaterih izjem) niso stalna, torej ne moreš računati, da boš na neki točki kar vedno naletel na dviganje - enostavno povedano vreme "diha". In vsa ta dinamika vremena je v Kondorju ZELO realistično predstavljena in vse našteto definitivno odtehta (zaenkrat) slabši videz scenerya. Če se mi jadra, potem tega definitivno ne počnem v ničemer drugem, kot v Kondorju.


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group