Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 09:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SLOVENJ GRADEC !
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2008, 12:36 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
IMAM PROBLEM! KO NALOŽIM DODATEK SLOVENIJA 2004, MI NE SPREJME SIMULATOR SLOVENJ GRADCA..ZAKAJ?

LADO


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2008, 13:11 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Lado,
ne rabiš kričat, saj vidim :) Kaj to pomeni, da ne vidiš Slovenj Gradca, v meniju letališč ni več LJSG?

P.S: Pa prestavil sem v pravo temo - ne paše pod IVAO.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2008, 21:21 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
SAJ NE KRIČIM, SAMO RABIM NASVET. FS 2004 MI JE NORMALNO DELOVAL, KO PA SEM POSKUSIL VSTAVIT LETALIŠČE POSTOJNA IN MURSKA SOBOTA V SIMULATOR, MI JE SEVEDA TADVA SPREJEL SAMO POTEM MI JE V MARIBORU IZGINILA PISTA, PRAVTAKO V PORTOROŽU. NATO SEM IZBRISAL DODATEK SLOVENIJA IN SEM GA PONOVNO NALOŽIL.PO TEM DEJANJU MI NI VEČ DOVOLIL IZBRATI SL.GRADCA A PISTI STA SE VRNILI. ČE SEM SLUČAJNO LETEL PROTI SL.GRADCU IZ NPR. MARIBORA IN ČE SEM SE SAMO PRIBLIŽAL SL.GRADCU, MI JE VRGLO SIMULATOR VEN IN SEM ŽE BIL V NAMIZJU. KAJ BI TO BILO NAROBE? ČE PA LETIM BREZ DODATKA SLOVENIJE, PA FS NORMALNO DELUJE Z SL.GRADCEM VRED IN VSEMI OSTALIMI SLOVENSKIMI LETALIŠČI. PROSIM ZA POMOČ !
LADO


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2008, 22:08 
Odsoten

Pridružen: 09 Apr 2003, 22:19
Prispevkov: 365
Pa pismo človek, nauči se osnovnega bontona pisanja tipkanih sporočil. Branje tekstov, ki so napisani z "caps lockom" (takozvano kričanje) je skrajno moteče, tako da če že prosiš in pričakuješ pomoč spravi skupaj en normalen post in olajšaj življenje drugim in sebi.

_________________
Fighting for survival is a hard habit to break.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2008, 13:43 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Okej, malo bolj pomirjeno kot je mare odgovoril naprej.
Slovenija 2004 ima nek problemček okoli LJSG, ki se ne pride do izraza na vseh računalnikih. Z glave sicer ne vem, katere so bile točno teme na podobne probleme ampak definitivno smo ugotovili, da dodajanje sceneryev v Addon Scenery dela težave, ki se manifestira kot recimo izginotje steze v Mariboru.
Sam vedno umikam dodatne scenerye iz Addon Scenerya v drugo mapo, npr. scenery, ki ima potem podmape z imeni letališč oz. mest. Potem je pač treba še primerne mape prijavit v Flight Simulator.
Naslednja zadeva pa je potem prioriteta dodatka, torej višja kot je (gledano v FS) bolj verjetno je, da se bo dodatek pravilno prikazal. Tu gre predvsem zaradi problema izključitve določenih območij, t.im. exclude. Logika izdelave sceneryev za FS je v tem, da je Microsoft pripravil osnovni, (zelo) poenostavljen teren, ki ga razvijalci dodatkov dopolnjujejo in precizirajo. Originalnega območja se ne da zbrisati, da se pa ga "potlačiti" oz. narediti exclude. S tem se počiti teren raznih dreves, hišic, čudnih objektov itd. In če sta vsaj dva scenerya, ki pokrivata bolj ali manj isto območje, potem pride do težav in se je treba odločiti, katerega želimo videti, zato mu damo višjo prioriteto.

Malo pobrskaj po forumu za Maribor, Addon Scenery, pista zginja ipd.
http://www.ivao-si.org/forum/viewtopic.php?t=1295&highlight=addon+scenery
http://www.ivao-si.org/forum/viewtopic.php?t=1075&highlight=addon+scenery

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2008, 15:37 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Hvala za odgovor, sedaj sem kot vidiš tišji, daj mi povej, kdaj se bo zgodil čudež in bo kdo naredil Celje, vsi ga ignorirajo in delajo npr.Bovec ki je 100 let za Celjem kar se zgodovine aviacije v Sloveniji tiče, če že obstoja Ptuj, Lesce in podobna letališča, bi mogoče še kdo pomislil tudi na Celje in na Mursko Soboto!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2008, 16:31 
Tako M.Sobota, kot tudi Sl.Konjice, Imeno, Zagorje, Celje, Velenje, S.Gradec, Zagorje, N.Mesto, Stična, Postojna, Divača, Ajdovščina in Bovec bodo poleg že omenjanih športniih letališč/vzletišč vključeni v projekt scenerya slovenije za FS X. Praktično vsa letališča in vzletišča z vsaj 500m dolgo stezo bodo vključena v ta projekt.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2008, 18:49 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Super, kaj naj rečem, če bo bolj detajlna grafika kot je pri Slovenija 2004, kapo dol! Kdaj pa bo to? Ali še letos? Če boste popravljali Maribor, postavite še na Pohorju TV stolp pri hotelu Belevue. To je pomembno za letenje na Pohorju že zaradi varnosti!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2008, 21:04 
Ja, seveda bo še letos :D .

Za vsaj približno prestavo, kako bo stvar izgledala pa nekajposnetkov iz dosedaj narejenega.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2008, 12:25 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Vidim, da bo stvar zelo zanimiva, ali bo tudi za FS 2004?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2008, 12:32 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
NE.
Samo za FS X.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2008, 14:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Lahko samo vprašam zakaj ne bo verzije za FS2004? :?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2008, 14:53 
Odgovor je zelo preprost, pravzaprav jih je več:

Prvo kot prvo je Slovenija v FS 2004 "pokrita" z dvema verzijama scenerya - SLO2004, ki je delo slovenskih avtorjev in SLO&CRO od FS Quality, torej je maltene nesmiselno izdelovati še tretji scenery za isto verzijo simulacije.

Drugi odgovor pa tako ali tako povsem izključuje kakršnekoli pomisleke glede tega: tehnologija izdelave scenerya in posledično rezultat je za FS X toliko drugačen, da se enostavno ne da narediti scenerya, ki bi bil polno kompatibilen z obema verzijama - odločitev za FS X je potemtakem edino logična in smiselna.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2008, 13:01 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Glede na to, kako dobro je že tole v demo predstavitvi, dajte še enkrat razmislit ali je smiselno zadevo dajati samo v FSX! Zavedajte se da nas velika večina uporablja FS 2004 in ne FSX ki je finančno in spominsko prezahteven za nas navadne smrtnike. Dvomim da si bodo zaradi tega šli mnogi kupovat nove računalnike , ki pa glih niso poceni!!
V FS 2004 obe Sloveniji kot slovenska in hrvaška kot kaže ne bosta dorasli tej, zato razmislite še enkrat.Dobro bi bilo imeti eno in tisto v redu, a ne?
Da bo vaše delo res vredno vašega truda, dajte zadevo v uporabo obema stranema, kot FSX in FS2004, vse se da, če se le hoče.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2008, 13:39 
No, če je pa tako, potem pa kar izvoli in lahko začneš.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2008, 13:49 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zadeva je sila enostavna. Microsoft je kodo scenerya toliko spremenil, da tisto kar je narejeno za Flight Simulator 2000-2004 dela v njih in le delček v FS X. Kar je za FS X pa dela bolj ali manj samo za FS X. FS X recimo tudi ne podpira več starega dynamic scenerya kot prejšnji zato razvijati premike vozil moramo deliti na ono pred FS X in od FS X dalje. Kako to naresti - za FS 2004 je bilo to 3 mesece dela, 7 dni na teden od 3-5 ur na dan. Za borih 35 EUR/scenery (okej, v teh 35 EUR je še marsikaj drugega ampak vseeno).
FS X podpira drugačne teksture kot FS 2004 ali starejši. Kdo bo delal repainte? Hvala bogu, da se je odzvala ena dobra duša mojemu klicu na pomoč za terminal, aviomostove itd. ker delo ni enostavno, je tudi časovno potratno... Delat teksture za dva FSja.. ja če bi nas bilo 10.

Pod črto to pomeni razvijati dva ločena scenerya za dva Flight Simulatorja, ki se praktično ne ujemata in nimata skoraj nič skupnega. Pri timu recimo 3 ljudi je nemogoče naresti v doglednem času. In ko bo nekoč na voljo ta scenery bomo spet dobivali mejle v obliki "ja FS stane 50 EUR, scenery je pa 2x dražji. Bom jaz šel na torrenta/---------". Itak pa za FS X sledi nov FS, ki bo še manj ali celo nekompatibilen z FS2004, verjetno pa ne bo kaj dosti več uporabnikov še na FS2002 in FS2004. Razen trmastih seveda. Tudi takih lepih scen kot jih je Andrej pokazal v screenshotih brez kupa dodatkov je težko pričarati v FS 2004.

Žal, za FS 2004 obstaja Slovenija 2004 in FSQuality Slo&Cro (kolikor je pač res quality - vsaj za Slo precej bolj kot za Cro kolikor sem slišal od sosedov) s tem, da je nadgradnja FS2004 za tla na voljo, objekti pa bodo tudi še nekoč letos na voljo. In s tem dokončno zaključimo delo na Sloveniji 2004. Pika in amen.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2008, 14:44 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Dobro dečki, brez hude krvi..če je pa tako komplicirano, o.k., potem pa vsaj poskušajte za nas "nižji sloj raje" ki smo in bomo verjetno ostali na FS 2004 porihtat vsaj hangar v Celju in letališče Novo Mesto, barem toliko kot je nekdo naredil Postojno tam je hangar zelo primitiven, pa vendar barem je tam..


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2008, 16:40 
Saj ni nobene hude krvi, priznam pa, da mi gredo na živce pavšalne trditve, kot je tista tvoja "vse se da, samo če se hoče" in ob tovrstnih postih se vedno spomnim na Balaševiča in en njegov komad, kjer je v delu besedila med drugim tudi "sa samog ruba pameti, stižu mi strašni saveti . . ." , ker če bi vsaj malo razumel izdelavo scenerya, potem tega, da se vse da, samo če se hoče, zagotovo nebi napisal. Kar vzemi v roke GMax-a ali FSDS, pa naredi en sam objekt, potem pa tistega "vse se da . . ." zagotovo ne bo več.

Pa prosim sporoči, kdaj boš začel . . .


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2008, 18:23 
Odsoten

Pridružen: 06 Dec 2006, 11:37
Prispevkov: 277
Bom to kar vam prepustil ker vem da ni lahko, ne pa se branit zaradi tega kakšne ideje od nas laikov, saj vsi želimo isto stvar..da bi bilo dobro, nisi mi pa odgovoril na vprašanje glede Celja in Novega Mesta?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2008, 20:28 
Se bova poizkusia z Gorchijem kaj dogovoriti. Kar se mene tiče lahko naredim LJNM ali LJCL za 2004 na enem takem "entry" nivoju, ni problema.


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group