Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 16:53

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 02 Apr 2008, 22:35 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Slovenija 2004 je že skoraj 4 leta zunaj, popravek za tla že tudi, nikjer pa ni popravljenega terminala z aviomostovi. Dejansko pa sem to že tudi zmodeliral ampak nikakor pa ne uspem narediti tekstur, kolega forumaš, ki mi je nekaj pomagal pri tem poslu pa tudi ne utegne več narediti tekstur. Če ima kdo voljo, čas in veselje se lotiti barvanja cca 20 tekstur, se priporočam za pomoč vendar bi prosil resnično prosil za pomoč samo resne ljudi. Spodaj sta pa dva screenshota z recimo stanjem kakor je sedaj.
Mmg, objekti iz Slovenije 2004 bolj ali manj kar delajo tudi v FS X zatorej bi se jih dalo porabiti tudi za FS X :wink:
:wave:


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2008, 14:17 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2003, 17:10
Prispevkov: 648
Kraj: Ljubljana
Izgleda zelo lepo, bo dodan tudi novi hanger AA (ta ki sotiji od 2005,6)?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Apr 2008, 00:48 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Je dodan, samo teksture rabi... Pa nimam iz vseh koncev fotografij (tukaj zelo šepam pravzaprav)

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: vpasanje
OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2008, 17:01 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
Kdaj bo pa na voljo ta terminal. Kaj bo pa z aes-om ali se ga bo lahko uporabilo.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: vpasanje
OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2008, 17:32 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Sebastijan Kravos napisal/-a:
Kdaj bo pa na voljo ta terminal.

Bo ko bom imel vse teksture porihtane
Sebastijan Kravos napisal/-a:
Kaj bo pa z aes-om ali se ga bo lahko uporabilo.

Nič ne bo, niso zainteresirani... Lahko pa jih kdo drug brcne v rit, pa bo potem kaj ratalo.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: odgovor
OdgovorObjavljeno: 22 Jun 2008, 10:20 
Odsoten

Pridružen: 03 Jun 2008, 16:28
Prispevkov: 60
Saj samo vprasam. Glede letalisca in ostalega je FSQUALITY - SLOVENIA-CROATIA dodatek pri uporabi aes-a kar neki. To letalisce ki ga izelujes ti je prava bomba proti onemu. Bomo ze nekako ugotovili klako se da porihtat aes da bi deloval s tem letaliscem, če se ga da seveda.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jun 2008, 15:12 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2003, 17:10
Prispevkov: 648
Kraj: Ljubljana
Res? AES ni bil zainteresiran :roll: Mogoče, če se zmenimo vsi, ali pa v okviru IVAO kot so to naredili Avstijci (KLU, SZG ter Linz po novem). Lahko probate kaj v tej smeri mogoče.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2008, 12:49 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
alex napisal/-a:
Res? AES ni bil zainteresiran :roll: Mogoče, če se zmenimo vsi, ali pa v okviru IVAO kot so to naredili Avstijci (KLU, SZG ter Linz po novem). Lahko probate kaj v tej smeri mogoče.

Če nas bo več, ki bi zatežili, potem so šanse. Pa še to bo delovalo le v FS2002/2004, ker je v FS X traffic čisto spremenjen (100%). Zato večinoma objekti iz scenerya Slo2004 delajo v FS X, ground ne oz. rabi nekaj popravkov, ground scenery iz Brnika pa nikakor :cry: :cry: :cry: In ker je AES FS 2004 dinamični scenery, potem ne bo deloval v FS X.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2008, 22:01 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2003, 17:10
Prispevkov: 648
Kraj: Ljubljana
Malo si me izgubil, torej delaš scenry samo za FSx ker potem nam AES res nič ne pomaga to je res, ampka pri FS2004 pa bi veliko se mi zdi.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2008, 23:04 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Ne, nisi dobro razumel. Terminal, aviomostovi in parkirna hiša, morebiti tudi policijska postaja, so najprej narejeni za FS 2004 in bo tudi to na voljo v nekem updejtu, upam, da kmalu. Ampak objekte se da uporabiti oz. direktno rečeno, delajo tudi v FS X. V ozadju pa se seveda počasi dela tudi scenery za FS X. Resda gre počasi pri meni (Andrej je bistveno hitrejši) in prej sem napisal eno hitro primerjavo med FS 2004 in FS X. Na kratko rečeno, s FS X, so izdelovalcem sceneryev in letal naredili hudo veliko dela. Še dobro, da vsaj objekti kolikor toliko delajo, sicer bi lahko vse na novo začel delati.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2008, 21:28 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Obvestilo za vse, ki nestrpno čakate nadgradnjo. Žal po najboljših močeh v zadnjih dneh, kolikor se mi je začel dopust, ne morem skup spravit zares delujočega dodatka, saj mi predvsem manjka nekaj teksturic in pa vseeno manjka preveč gozda za moj okus. Ker jutri navsezgodaj zjutraj potujem na 2-tedenski dopust, ni variante, da bi zadevo obdelal primerno in bo treba počakati do septembra. Žal :(
:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2008, 23:09 
Odsoten

Pridružen: 01 Maj 2003, 20:01
Prispevkov: 391
Nič zato, če te ne bo.. nam boš vsaj omogočil, da ne bomo v teh lepih dneh preveč viseli za PCjem!

Uživaj na dopustu :mrgreen:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2008, 12:37 
Odsoten

Pridružen: 30 Mar 2003, 17:03
Prispevkov: 301
no, teksture so že pri Gorčiju


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 03 Sep 2008, 16:16 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Dali, hvala za teksture, je pa terminal že nekaj časa zavit v prave teksture, so pa druge finese, ki manjkajo ;)

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Sep 2008, 14:39 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Sem se jaz pozanimal za AES.

Takole je, napotili so me na tale forum:

http://www.forum.aerosoft.com/index.php ... 7429&st=60

Oliver je kot glavni tega projekta in sprejemajo želje za paywaere scenarjie, ki se prodajajo bolj globalno (verjetno mislijo na svoji strani pa simmarket) ali pa freeware (si mislim, da samo tiste, ki so kvalitetni).

Ne morem pa narediti requesta za kar ni, tko da sem ostal nemočen :(


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Sep 2008, 20:29 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Klemzi napisal/-a:
Ne morem pa narediti requesta za kar ni, tko da sem ostal nemočen :(

Česa ni, Slovenije 2004? Obstaja web stran za njo, obstaja free scenery... Je pa res, da je vse skupaj mnogo bolj "garažne" narave kot recimo Vienna, German Airports itd...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Sep 2008, 21:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Nene, to se nanaša na freeware, za payware sem pa napisal, da more biti na nevem kakšni veliki prodajni strani, poglej si na tistemu linku pogoje, da ne bom prevajal narobe. Za freeware pa lahko zaprosiš s parimi podatki.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Sep 2008, 00:39 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Evo iz Tvojega linka, kar se mene tiče:
Citiram:
Please follow this roles:
* Only one airport per post
Okej, tu ni kaj :)
Citiram:
* Requests without a link to the download or Homepage of this product will be deleted without warning.
Free LJLJ je na avsimu, domača stran FS Slovenija 2004 pa je http://users.volja.net/slo2004
Citiram:
* Double request will be deleted without warning, so please check if the airport is listed allready.
Hja, tu je problem, ker je LJLJ samo v sklopu FSQuality Slo&Cro...
Citiram:
* Don't post requests of default airports
Tu vemo, da nista ne free LJLJ, ne SLO2004 default :)
Citiram:
* The airport should have custom 3D objects of terminal and a groundlayout. Enhancments for the defaults are no "airport Sceneries"
Okej, obstajajo objekti...
Citiram:
* Airport must be available on a international Shop or a free accessable freeware download page (no chinise only websites ..)
Kaj je tukaj mišljeno z international Shop web page je pa vprašanje. ShareIt ravno ni isto kot aerosoft.com ali simviation.com mogoče pa bi vseeno ugriznil. Meni ni problem za AES dat na voljo en izvod Slo2004 free...
Citiram:
* Don't post any "yes I agree to .." post's, that makes no sence. Keep the thread clean from discussions.
Jamranja mojster ne prenese :)

V glavnem, kaj se rabi potem? Avtobusi so na voljo za obdelavo, follow me je na voljo, cisterna lih tako, Oliver bi jih rabil samo sprogramirat, da prav vozijo. Catering ne bi škodil, stopnice pa tam, kjer ni aviomostov ;) Problem je le v tem, da AES bo deloval na LJLJ nekako 1-2 leti, potem se bo scenery spet kaj spremenil...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Sep 2008, 11:20 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Goran, dokler ne bo updatea, je nesmiselno prositi za AES.
Da bi dobil od njega custom modele stopnic, avtobusov itd. ne pričakuj. Edinokrat da je bil custom model uporabljen, je bilo za avtobuse v flyTampa Kai Tak.
Z FSQuality ne bi smel biti problem, AES je v veliko primerih na voljo za različne verzije istega letališča, npr 9dragons in FlyTampa Kai Tak, EDDF 2005 in 2008 pa še kakšen najbrž.
Mislim da je problem predvsem dostopnost za tujino. Morda, samo morda bi s tistim ShareIt uspel, mnogo bolje pa bi deloval seveda Simmarket ali pa Aerosoft (BTW a se ni o tem enkrat že govorilo?).

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Sep 2008, 14:04 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Veš kako je s prodajo preko ShareIt-a in ostalimi... Preko ShareIt-a nimaš nobenega oglaševanja a provizija, ki jo pobere priznana firma (ki omogoča nakup s praktično vsemi karticami, pa še CD lahko načeloma pošljejo), je minimalen. Konkretno pri 35 EUR poberejo dobrih 5 EUR. Za marketing moraš poskrbeti sam. Pri Simmarketu in Aerosoftu pa poskrbijo tudi za marketing (ali vsaj del) in tudi (osnovno) tehnično podporo, poberejo pa nekako dobro polovico cene. Če Davor Puljević prodaja Dubrovnik za cca 15 EUR, mu od tega ostane slabih 7 EUR. S tem da pri Aerosoftu so še zbirčni glede prodaje in čisto vsakega scenerya tam ne moreš prodajati... In ko sem jih pobaral pred leti za Slovenijo, odgovora še do danes nisem dobil...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group