Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 23:44

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ljubljana
OdgovorObjavljeno: 04 Jun 2006, 23:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Vse pohvale Sloveniji2004, dbest zadeva, imam pa eno vprašanje/pripombo.. ko letiš čez Ljubljano nimaš občutka, da je to Ljubljana.. nič.. lahko bi bil vsaj npr. Ljubljanski grad gor ali pa parlament.. karkoli.. ni pa nič. Warum? A je kdo kej opazu?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 08:46 
Ni problema, kar izvoli kresniti GMax, pa naredi in neboticnik, ljubljanski grad, parlament in zale. Te bomo vsi zelo veseli :D
Ce bos pa slucajno ugotovil, da je to mogoce pa zate vendarle malo prevec dela, se pa postavi v "top-down" view, pa bos videl, da
si je Ljubljana pravzaprav kar zelo podobna, le iz normalne perspektive letalske kabine je ne prepoznas, ker najbrz tega pogleda nisi vajen.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 11:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Čaki mal.. don't panic! Glede na to, da je npr. Kredarica, letališča v detajle,.. bi bil npr. lahko tudi Lj. grad. Sem samo omenu, ker je pač glavno mesto in nima nič.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 11:40 
Brez skrbi, me ni popadla prav nobena panika, kot sem ze rekel - kar "kresni" GMaxa pa naredi kaj - bomo vsi veseli :D .
Pa se kaksen =D> si bos prisluzil.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 12:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Ma jest se s tem ne ukvarjam, ne vidim pa nobenega problema, če proizvajalec dobi kakšen feedback, vprašanja, želje, zakaj, čemu.. in na tem mestu me je zanimalo, zakaj naše glavno mesto nima vsaj ene znamenitosti, je pa notri npr. tovarna na Jesenicah? Me je samo zanimalo, vem pa, da če hočem lahko naredim tudi vsako bajto v Sp. Dupleku.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 13:39 
Sploh ne vem, kaj se cakas? Lahko zacnes tudi v Sp. Dupleku.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 13:45 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Čakam na pametnega sogovornika.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 15:38 
Skorajda bi se zatipkal pa napisal "jaz tudi", pa raje ne bom.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 15:44 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Ma si že. Kaj te muči? Postavil sem samo eno preprosto vprašanje oz. dal predlog, opazko, ti pa, da naj kar sam in kaj sploh sprašujem take neumnosti. Ne bom vč. Hvala lepa za tak forum. Čao.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 16:24 
Odsoten

Pridružen: 26 Apr 2006, 15:52
Prispevkov: 47
Tukaj dam pa jaz zelo prav Arturju. Tudi jaz sem dobil občutek, da je bil precej nesramno napaden. Sploh je najprej pohvalil dodatek, nato pa le dodal pripombo zakaj ni Ljubljana bolj razpoznavna. Jaz tega dodatka sicer še nisem videl, ampak kar slišim, da recimo ni lj. gradu, je zame čisto vmesna pripomba, glede na to da je simbol slovenske prestolnice in glede na vso samohvalo o natančnosti okolice, ki jo je bilo slišati. On pa je bil za to brez razloga napaden, češ naj si sam naredi stvari, če mu kaj manjka. Saj ni on delal in prodajal dodatka. In avtor kakršnegakoli izdelka bi moral biti odprt za kritike in ne zameriti vsake malenkosti. Artur bi si zaslužil odgovor v slogu: "Teh objektov pač ni, ker je njihova izdelava težka in zamudna, časa pa ni...". Ali pa nekaj podobnega. Ne pa tako nesramno kot je bilo povedano.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 16:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Okt 2005, 15:55
Prispevkov: 277
Torej, ne bi rad sprožal kake predčasne evforije. Ljubljanski grad (3D model in nekaj tekstur) imam narisan v 3DStudioMax iz original načrov za obnovo. Ko zadevo končno najdem (preveč backupov, preveč CD-jev, preveč DVD-jev, preveč računalnikov, preveč selitev, preveč služb je že, od kar sem tole delal), jo dobite v roke pristojni in pol naredit iz nje, kar se bo pač dalo.

_________________
Blaž
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 17:57 
Ma mene pa razp... odnos do stvari, ko je povsem jasno, da ce bos hotel imeti v Rollce Royceu namesto zadnjih sedezev kopalno kad iz 24Kt zlata, je jasno,
da ti bodo iz tovarne z veseljem poslali predracun za vozilo s to modifikacijo in mislim, da je vsakomur jasno, da bo tisti, ki kaj takega naroci, eno precej dobro stevilko tudi pricakoval in jo bo pripravljen placati. Scenery SLO2004 je natanko to - dodatni scenery Slvenije za MSFS 2002 in 2004 in je na trziscu skorajda
dve leti. Celo velike zalosniske hise se ne obvezujejo nuditi niti podpore za tovrstne izdelke dlje kot 12 mesecev. Midva z Gorchijem naj bi pa se kar dodajala ta in oni objekt na to in ono letalisce, pac kakor jih v naravi dozidavajo na nestetih lokacijah sirom nase domovine. Ma ne me b.s.t, tega ne pocne nihce na svetu.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 18:03 
Odsoten

Pridružen: 26 Apr 2006, 15:52
Prispevkov: 47
Pripomba ni bila v stilu "zakaj ne dodata v scenery ljubljanskega gradu", ampak v slogu: "zakaj ga že od samega začetaka ni".


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 19:05 
Zato, ker ga ni nihce naredil!
Sicer pa mi je jasno, da tovrstna vprasanja lahko postavljajo lahko samo tisti, ki niso nikoli poizkusili narediti
niti najenostavnejsega objekta kot 3D model. Ce bi ga, potem takih vprasanj zagotovo nebi postavljali.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 20:13 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Andrej,
umiri se. Tudi jaz mislim, da si malce preveč zagrizel v stvar.
Da se vrnem nazaj na temo. Z Blažem sva govorila o Ljubljanskem gradu, pogovarjala sva se tudi o tem, da bi ga mogoče kar on prispeval, t.j. od začetka do konca, freeware. Se strinjam, marsikaj v Sloveniji manjka, po elektronski pošti sem dobil tudi prošnje še za kakšno cerkvico, za kakšno hidroelektrarno in še kaj. Da o Blažu T in vikendu ne govorim :mrgreen: Blaž, ne zameri prosim, ampak ta je bila oni dan močna.
Torej problem je vedno v času, ki ga potrebuješ za izdelavo objekta oz. samega dodatka. Osebno nimam kakih hudih težav pri izdelavi modelov, zatakne se mi pri izdelavi tekstur. To pa je pri meni tako, kot če gre smrtno bolan srat :rotfl: Vedno bom vesel novih prispevkov, kdorkoli se jih bo spomnil naresti in vedno jih bom rad z vsemi zaslugami objavil tudi na spletni strani http://slovenia.avsim.net/slo_v_fs samo časa mi dajte. Trenutno se boksam s free Slovenj Gradcem (ozemeljski problemi, ideje velike, znanje zmerno, časa pa premalo - o teksturah pa raje ne govorim). Dam tudi še kako tako in drugačno zadevo v sam scenery, še posebej če dobim teksture in kake slike objekta. Torej pomoč je vedno dobrodošla :help: !

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 20:28 
Pa saj ravno o tem :help: govorim. Nimam nic proti temu, da se karkoli objavi free, ce je zadeva vsaj na priblizno primernem nivoju, na zivce mi pa dejansko grejo tipi, ki ocitno cel dan lahko odgovarjajo na poste, ker jim drugega v zivljenju ni poceti, zraven pa kritizirajo stvari o katerih nimajo pojma. Ko jim pa reces, zakaj sami kaj ne storijo pa dobis "jaz se pa s tem ne ukvarjam". Ce pa ze prosis za kaksno pomoc potem jo bobis le od redkih posameznikov, ki se se v zivljenju niso pritozili, da kaj ni v redu. In prav ta odnos mi gre na zivce do te mere, da bi najraje pozabil na to da sem kadarkoli karkoli delal na tem podrocju.

BTW, sem pa sicer cisto 8)


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 20:41 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Andrej, narobe si reagiral, to je problem. Če bi bil v naši firmi za PR, potem mi ne bi imeli nekaj sto zadovoljnih uporabnikov ampak bi imeli zaprto firmo. Dostikrat preprosto rečeš, ja pač tko je, smo razmišljali o tej in tej zadevi (konec koncev, sej sem tudi hotu postavit Lj. grad na svoje mesto, pa vzpenjačo na Pohorje, pa Ptujski grad ipd) pa se ni izšlo. Pač lepo mirno rečeš, sorry, ni se izšlo, bistvo je itak v letališčih in kolikor toliko realni pokrajini, ne v cerkvah, vikendih ipd. Če bi se šli picajzlanje, bi se tudi štenge lahko vozile naokoli, pa avtomobilčki, avtobusi bi lahko vozili na letališča, pa preprosto ni šlo. Pač se odgovori, na taka vprašanja, ni šlo s časom. In ko poveš da se ni izšlo s časom, potem v naslednjem stavku lahko mirno poveš, da pa vseeno nimaš/va/mo nič proti, da če je človek pripravljen tudi sam kaj naresti, da pa bomo z veseljem pomagali. Sam nimam namena odganjati ljudi, raje pomagam in po tihem upam, da bo še kdo imel veselje (in jajca) se spravit pa kaj narest za to malo deželico, kjer bi itak večina ljudi rada le letela. In bi bil volk sit in koza cela. In naslednji, ko bi prebiral poste tu bi videl, da pač se ni izšlo, da pa nismo čisto zaspali ampak ne gre tako hitro. In ljudi ne smeš ubiti takoj na začetku pa rečt, tle maš gmax pa se vsedi pa naredi to in ono. BTW, Discreet je nehal delat na temo Gmaxa :(
To je recept za uspešen PR, samo treba je imet potrpljenje in kako hudo mnenje raje znat zadržat zase. No hard feelings od mene do Tebe in upam, da bo 0Artur0 prišel še kdaj na forum. Žal nisem uspel prej poseči vmes, ker imam res gužvo v službi. Artur, upam, da vsaj moje opravičilo sprejmeš.

:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 22:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Na oldrocksterjeve žaljitve sploh ne bom odgovarjal, ti nimaš pojma kaj jest počnem, jest pa ne kaj ti. Pika.
Moj post z vprašanjem o Ljubljani nikakor ni bil mišljen v stilu 'keri peki, pojma nimate', dodatek Slovenija2004 je, kot sem že povedal, dbest, zaradi njega sem se pravzaprav navdušil nad FS, podal sem zgolj opažanje, da v Lj. ni opaziti nobenega razpoznavnega objekta. Samo to. To ni bila zahteva, ne ukaz. Samo feedback. Nekaj kar sem opazil in ker je tu forum, kjer naj bi se pogovarjali ravno o tem, sem to tukaj tudi omenil.
Sicer pa, če si dost visok, to sploh ni važn. Let's fly high!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 22:52 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Madona, komunikacija na nivoju.
Dejte mal ohladit kri no, en stavek, ki namiguje na to, da bi mogoče lahko bila pripomba na neki, pa je že besnilo.

Kje smo že...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2006, 23:16 
In s cim sem te, dragi Artur, uzalil? Ce smem vprasati seveda? Res bi namrec rad vedel, kaj je zaljivega v tem, da nekoga spodbujam h kreativnosti?
Sicer bom pa neglede na PR ponovil: Tudi velike hise ala Lago ali Aerosoft ne nudijo po izteku enega leta nobene pomoci uporabnikom, kaj sele, da bi
se zmenile za karkoli takega kot je nadgradnja dolocenega izdelka. Ce mi ne verjamete pa poizkusite.


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group