Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 00:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2006, 13:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Mar 2006, 13:52
Prispevkov: 158
Hm, kaj pa to da mi napiše da se mora fs zapreti in končano.


Se zapre.

:roll:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2006, 13:34 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Flyboy, madona si skop s podatki. Kdaj in kje se to zgodi?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2006, 15:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 29 Jul 2005, 18:12
Prispevkov: 86
Kraj: Maribor
OK, najprej jaz.
Težava rešena!
Sicer je bila dolga noč, kajti VSE sem odstranil, potem pa še particijo formatiral (ziher je ziher) in potem zadevo na novo naložil. Na novo naložen FS sem si potem še arhiviral. Zdaj imam res samo gor ivap, mtl-le, fsnav, crj in fsslo in vse lepo teče (celo na dveh zaslonih mam preko 19 fps na apronu). Mislim pa, da se mi je velika protipiratska usoda maščevala - namreč, naložene sem imel črne Austrian Airports 1+2 in FlyTampa! Vienna.
Odkar sem ju gor dal, sem imel težave in sem ju izbrisal iz "scenery library", ampak se je tako kot zgleda nekaj prekradlo tja kar ne bi se smelo in mi je zmešalo simulator. Torej, zdaj vse dela in je ok. Kar se pa podvojenih zapisov tiče, se pa tu in tam zgodi, ko dodam kaki dodatek v scenery library, brez da bi kaj delal s fsslo.
Po tem mi na letališčih manjka del piste, nekatere zgradbe, luči, hangarji... Do sedaj sem zadevo reševal tako, da sem odstranil FSSlovenijo in jo potem spet naložil. To se je dogajao kar pogosto, ker že vem mojo registersko in aktivacijsko številko na pamet :D :D )
:wave:


Zadnjič spremenil somebody, dne 17 Apr 2006, 10:33, skupaj popravljeno 3 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2006, 18:03 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Mar 2006, 13:52
Prispevkov: 158
Zgodi se kje koli, kadar koli, ampak samo takrat kadar grem ven iz fs. Npr. sem na avtopilotu in grem pogledat pošto oz.grem ven. Pritisnem tipko windos in grem ven. Ko pa hočem not pa pride napaka in konec. Priznam delno sem sam kriv toda me malo jezi, ker zadnje čase kar tako, pride KONEC. 8-[


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2006, 23:43 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Pa pojdimo lepo po vrsti...
Somebody:
Veseli me, da si težave rešil, problem pomanjkljivih dodatkov pa namiguje na površno branje datotek priloženih k dodatkom (če so seveda uradni). Na hitro bi rekel, da si pozabil to in ono kam skopirat, kakšno mapo si med sabo pomešal in še kaj. Vedno pa obstaja možnost, da je avtor dal pomanjkljiv izdelek. Se tudi to dogaja. In zato ni potrebno odstranjevati in ponovno nameščati dodatka FS Slovenija! Prej bi rekel, da je to kvečjemu napaka. Hkrati pa praviš, da dodajaš dodatke izven simulatorja letenja direktno v datoteko Scenery.cfg. Ali za to dejanje uporabljaš kak program?

Vsa težava dvojnih vnosov je na strani Microsofta. Namreč, po ne vem kaki logiki so se odločili, da bodo Flight Simulator poosebili na uporabnike operacijskega sistema. Žal pa so tukaj naredili en težek "zabluz" saj je datoteka scenery.cfg podvojena. Ja prav ste slišali, dve sta. Ena se nahaja v isti mapi, kjer je nameščen program Flight Simulator, druga datoteka pa je pri Windows XP in 2000 v mapi
C:\Documents and Settings\<ime uporabnika>\Application Data\Microsoft\FS9
In ob zagonu simulator preverja vnose v obeh datotekah in če kaj manjka v eni, doda v drugo in če se po naključju številke ne ujemajo spet premša stvari in nastane golaž. In od tu dvojni vnosi. Kako zadevo spravit v red? To je najtežje. Osebno priporočam, da se nalaga dodatek po dodatek. In po vsakem dodajanju česarkoli v datoteko scenery.cfg (in to ono, kjer je sam simulator letenja), naj se požene simulator, postavi na neko letališče, počaka nekaj sekund, da se vsi objekti, promet in ostala šara naloži, ter nato zapusti simulator.

No na tej točki bi dodal še nekaj. V malo prej omenjeni mapi na disku C se nahaja še datoteka FS9.CFG. Končnic verjetno vsi ne vidite, da jih vidite, je treba popravit v raziskovalcu eno postavko v meniju Orodja - Možnosti mape (Tools - Folder options za angleško različico). Ta datoteka hrani vse mogoče nastavitve simulatorja, tu jih niti ne bi našteval kaj je in kaj ni. Med bolj pomembne opcije štejejo vsekakor nastavitve terena, efektov, itd. pač vs ekar se nastavlja v Flight Simulatorju (praktično nič ni shranjenega v registru operacijskega sistema, hvala bogu!). In ko pride do kakšnih kardinalnih težav, ko začne simulator preprosto sam sebe izgubljati kot to opisuje flyboy, je ena izmed možnih rešitev problema tudi preimenovanje ali brisanje datoteke FS9.CFG. S tem se lahko marsikdo izogne ponovnemu nameščanju simulatorja. Zatorej Flyboy01, poskusi rešiti zadevo s tem trikom, mogoče bo uspelo. Lahko pa je težava tudi globlje, lahko tudi v samem operacijskem sistemu. Sam sem recimo prepričan, da imam že tudi take težave, sam se mi nekako ne ljubi ponovno inštalirati Windows itd...

Poročajte še naprej o težavah in rešitvah, vsega tudi sam ne vem!

:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2006, 23:49 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
No, jaz imam originalne Austrian Airports, toda, ko sem jih naložil, so se tudi meni začeli problemi ... od takrat se mi je sesuvalo, ko pa sem naložil še german airports, se mi je Slo podvajala. 3 x sem vse odstranil ter na novo naložil, vedno brez uspeha ... do tistega trenutka, ko mi je Vito poslal .dll . Od tistega trenutka (zgoraj omenjeno) pa do danes, se nad FS "kruto izživljam", pa teče zadeva (trk trk na les) tekoče, hitro in stabilno!

Zna biti kakšen problem z Austrian Airports ... :roll: (ko si jih že omenil ... )

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group