Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 15:41

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Crash nad FSSlovenija
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2006, 23:53 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zdravo!
Zanima me, če ima kdo od uporabnikov Slovenije 2004 problem pri preletu Slovenije na recimo Letu LIRF-LOWW, EDDF-LYBE ipd. kdaj težave v obliki sesutja Flight simulatorja. Namreč danes se mi je oglasil en izmed uporabnikov iz tujine, ki ima v zadnjem času to težavo. Osebno sem prepričan, da tu ni problematična Slovenija kot scenery temveč interakcija nekega druega scenerya. Recimo, veliko od nas pozna Split Davorja Puljeviča, in kakor je lep ta scenery, pa žal povzroča čudne težave, meni osebno se sesuje FS ravno recimo, ko letim čez SPL VOR. Potem recimo sem odkril težavo scenery Bratislava in scenery PFS LOWW: ko odletiš proti vzhodu, se pri FMD VOR sesuje Flight Sim. Težave z LDDU so tudi znane in fix je nujen.
Da se vrnem nazaj na vprašanje. Sam nimam lih čist vseh sceneryev, ki so na voljo, zanima me povezava recimo:
Austria 2005, Austria Professional, German Airports (GA) 4 za FS2k4, GA3 za FS2k4 ipd...?
Ima kdo kake težave?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2006, 17:03 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Mam vse zgornje gudije...pa mi do zdaj se stvar ni crknila. Aja pa FS Genesis EUrope tudi.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2006, 18:25 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Uffffffa!!!! Vprašanje za pravega obupanega reveža! Imam še vedno težave, čeprav sem 4 x uspešno letel na LJLJ - LOWG, brez problema, danes dopoldne pa me je spet enkrat vrglo ven. Nekje pri scenarijih mora bit težava in sicer v stilu .DLL .

Sicer pa imam:

- Slovenia
- Austrian airports 1 + 2
- Italia 1
- Terramesh - Lago
- German airports 1,3,4
- New spanish airports
- Scandinavian airports
- Roma (Lago)
- Venezia + Budapest (Lago)
- Milano Malpensa
- Milano Linate
- Milano scenario-citta'
- Vsa ostala letališča ISD Project
- Napoli - Capodichino + vse ostale dodatke hiše Napulevola
- Malta
- Monastir + še enga
- Nizza
- Olbia
- + še nekaj drugih ....
in če vse seštejem, nanese kar precej tega ...

+ virtual cockpit
+ traffic
+ sim commander
+ kup dodatnih letal

... in nekje nastaja težava ...

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2006, 18:29 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
ac757b napisal/-a:
Uffffffa!!!! Vprašanje za pravega obupanega reveža! Imam še vedno težave, čeprav sem 4 x uspešno letel na LJLJ - LOWG, brez problema, danes dopoldne pa me je spet enkrat vrglo ven.

Kje in kdaj?

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2006, 18:56 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Na LJLJ rwy 31 ILS approach, tik pred touch down. Preizkusil sem CRJ Adrie, ki sem ga danes snel z Avsim-a.

Nekaj mora bit narobe v kombinaciji z nekim drugim scenarijem. Danes sem izklopil SLO mesh, pa le-ta očitno ni bil vzrok. Sedaj bom malo postopno odklapljal vse scenarije in opazoval ... sedaj mi je to postalo že zabavno. Sem se pa res držal tvojih navodil, vse že dvakrat na novo naložil, pa kljub temu ... očitno se nekaj nekje tepe ... malo sumim na Austrian airports, ali pa kombinacija Terramesh / Slovenija, saj Terramesh zajema tudi Slo alpe ... ali pa mogoče kombinacija Austrian / Slovenija / Terramesh + GA 1 = slabo zmešana solata ... :rotfl:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2006, 00:48 
Odsoten

Pridružen: 22 Mar 2003, 05:51
Prispevkov: 252
Kraj: Ljubljana
Ali pa mogoce hroscast FS, ki se sesuje za vsak drek? :mrgreen:

Jest ze davno vec ne iscem vzrokov za random sesuvanja. Vsi moji upi kar se tega tice, so na FS10.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2006, 00:54 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
S5SIM napisal/-a:
Vsi moji upi kar se tega tice, so na FS10.


Emmm... ne bi bil rad pesimist, vendar... M$ ima sesuvanje že v izvorno kodo vgrajeno, brez tega sploh ne gre :D ..
Žal dvomim, da bo FSX kaj bolje deloval glede tega... lahko pa se tudi motim, tko da... pustimo se presenetiti.

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2006, 02:59 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Ampak, glej ga zlomka, danes pa moj surprise! Prav brez vsakega problema sem letel na IVAO, brez najmanjšega problema, čeprav je najverjetneje Vito izgubljal živce z mano! Ampak, bil sem srečen, ker mi je tako lepo vse delovalo, seveda pa sem moral med letenjem preizkušati vse možne poglede, in nasplošno mučil program in mašino na vse načine, pa ni hotelo krešnit! (Letel sem znotraj SLO)
Je pa v tem nekaj čudnega: pri prvem zagonu in nastavitvah se mi je sesulo, pri ponovnem zagonu pa vse delovalo normalno; in to se je zgodilo že tretjič! Torej, ko prvič krešne, drugič dela! Hja, ne razumem, ampak me sploh ne briga; naj vsaj drugič dela ... :roll:

Nekaj pa me vseeno zanima: ali je možno, da se npr. zaradi dodatka Bergamo (kot primer) sesuje FS nekje nad EDDM? Ali je ta interakcija možna le v bližini "problematičnega scenarija" ali tudi nekje na drugem koncu Evrope? Kakšne so te povezave?

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2006, 13:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
No to, da se prvic sesuje se tudi meni tu in tam zgodi- potem samo na novo zazenem in stvar dela. Nacelmoa pa tu nimam pravila glede na letalo ali scenery. Ponavadi zazenem z default cessno na LJLJ.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2006, 23:47 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Torej, zadeva je res zanimiva, kateri priča je bil tudi Vito. Pri PRVEM zagonu, pri taxiranju na G, se mi je sesulo! Pri DRUGEM zagonu, je šlo vse kot po maslu! :?

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2006, 22:15 
Odsoten

Pridružen: 25 Jul 2004, 00:57
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor Slovenija
Jap jaz imam to težav, namreč zadnjič sem letel z znancem od LJMB-LJLJ in se mi je 2x sesu fs...A že veš mogoče vzrok?


lp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2006, 23:07 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
MacGyver napisal/-a:
Jap jaz imam to težav, namreč zadnjič sem letel z znancem od LJMB-LJLJ in se mi je 2x sesu fs...A že veš mogoče vzrok?

Žal še vedno ne... Ampak kot vedno bi rekel, lociranje težave je pogojeno z ostalimi sceneryi. Zatorej priporočam izklop oz. deaktivacijo (ne brisanja!!!) sosednjih sceneryev in potem tono preizkusov... Vem za težave s Splitom, z Bratislavo...
Problem je v tem, da večini ljudi sceneryi čist lepo funkcionirajo, pri oni mali skupini s težavami pa je treba lepo in počasi pridet do rešitve. Ampak brez sodelovanja vseh, ne gre.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2006, 20:04 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Jaz sem že prišel do enega zaključka (bom pa še naprej preverjal in testiral): pri prvem zagonu FS se rado sesuje, oz., je to kar pravilo: zato naredim tako: zaženem prvič, si postavim letalo, opravim še kakšno nastavitev, posnamem, zaprem FS in ga ponovno zaženem; pri drugem zagonu se mi do sedaj (prib. 14 dni) še ni sesulo, frame je tekoč in hiter, vse dela kot po maslu ... a le pri drugem zagonu ... pri prvem tudi počasneje nalaga, pri drugem pa hitreje. To je pač očitno pri meni postalo neko (čudno) pravilo ... :?

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2006, 15:07 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
No, in ko je po zgornjem receptu nekaj časa vse delovalo kot po maslu in je tekoče delovanje postalo že "dolgočasno", brez jeze, se je napaka pred kratkim pričela ponavljati. In ko je simulator med Vitovo kontrolo spet kreširal, se je ta fant razjezil in se odločil, da on naredi konec tem peripetijam mojega FS. In tako mi je pomagal pri reševanju težav kar med svojim kontroliranjem na radarju, preko Skypa; in to do 1h zjutraj!!! Pa prav nič se ni jezil, da sem ga tako mučil. Vodil je proces od koraka do koraka (pa še marsičesa me je naučil) in tako sem z njegovo pomočjo namestil druge .DLL fajle. In sedaj, po pribl. 10 - tih urah letenja vsega skupaj z novimi .DLL, vse skupaj dela lepo in tekoče, bolje kot kdajkoli preje (razen mogoče na začetku, še brez dodatkov. Torej, po doslej evidentnih podatkih, naj bi bili krivi ti .DLL fajli. (kuc,kuc,kuc - trkam na les) !

HVALA ti Vito, res si prijazen in pripravljen pomagati! =D>

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2006, 15:41 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Res te je blo fino videt čez vikend, ko si neprestano letal po SLO - in to brez sesuvanja (ponavadi sem bil že kar vajen, da si izginil z zaslona . :D ).
Je pa tko, vsaj glede na moje izkušnje, da v večini primerov razni add-oni niti niso krivi za sesuvanje (seveda tudi lahko, vendar največkrat ne). Ne vem sicer, kako je s SLO2004, vendar je ponavadi težava drugje - namreč v Modules v FS direktoriju.
Če sem Vita prav razumel, sta vidva naredila prav to - popucala oz. obnovila sta module in od takrat FS deluje. Enako sem namreč storil pred par meseci tudi sam, ko mi je FS začel nagajat - od takrat stvar deluje bp.

Tako da, Goran, pomoje SLO2004 ni vzrok za sesuvanje - uporabniki, ki imate podobne težave, za preizkus si preimenujte mapo "Modules" v "Backup" ali nekaj podobnega, ustvarite novo mapo "Modules" in noter na novo potegnite DLLje iz inštalacijskih CDjev. Ne pozabite tudi na FSUIPC (najbolje najnovejšega), potem pa preizkusite, če sistem špila. Če ja, potem je to to. Seveda boste v tem primeru ostali brez nekaterih add-onov, saj le-ti tudi dodajajo DLLje v "Modules". Potem pa lahko poskusite s postopnim dodajanjem posameznih add-onov in preverjate, če sistem še deluje. Tako boste odkrili "krivca".

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2006, 00:40 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Pravzaprav sem si jaz naredil le back up mojih modulov v mapo izven FS-ja, potem pa sem z moduli, ki mi jih je Vito poslal, le "prepisal" svoje. Ničesar nisem odstranil, vse je ostalo tako kot je bilo, le prepisal sem svoje. Še vedno pa zadeva deluje! :D

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2006, 00:58 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
ac757b napisal/-a:
Pravzaprav sem si jaz naredil le back up mojih modulov v mapo izven FS-ja, potem pa sem z moduli, ki mi jih je Vito poslal, le "prepisal" svoje. Ničesar nisem odstranil, vse je ostalo tako kot je bilo, le prepisal sem svoje. Še vedno pa zadeva deluje! :D

Modro dejanje, ki ga toplo toplo priporočam vsem, ki imajo namen kaj čarati po disku! Bekap vedno in vsepovsod!

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2006, 14:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 29 Jul 2005, 18:12
Prispevkov: 86
Kraj: Maribor
:problem: :problem: :problem: :problem:
no, post je že sicer kr star (pa nisem hotel novega odpirat), ampak je tudi meni začela slovenija crkavat, beri, se čudno obnašat. takoj ko kaj spremenim v librery, se mi sloveniaj podvoji-glej sliko(je sicer zelo slaba, ampak vidi se dvojna fsslo).
normalno crkne fs če grem proti severu,, na berta klagy radly,pa tud med nizkim preletom piste v ljlj(to mislim da je bil kriv en mesh za avstrijo, po odstranitvi mesha več ni crkaval)

Trenutno imam gor samo fs slovenijo, letim ponavadi s posky crjem in panelom od sky decks, za fmc pa uporabljam fsnav 4,7
(to je tudi edino, kaj je drugačno od normalnega modules folderja-modul od fsnava in sky decka)

Težavo sem do zdaj tako daleč rešil, da lahko letim proti jugu brez problema, v sloveniji tud (okrog ljlj je zaenkrat vse ok), ampak stvar crkne, potem ko se približam meji z avstrici)
:( :( :( :( :( :(
Aja, sesuvanje zgleda tako, da je en del ekrana črn, vidi pa se taskbar, pol pa čez 10 s dobro poznano sporočilo, da se je sesu.
Lepo prosim a pomoč :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2006, 15:21 
Saj ne da se mi ne da komu pomagat', ampak tudi jaz imam SLO 2004 ze precej casa na disku, vecino casa prijavljeno v scenery.cfg (vecino casa zato, ker jo izklapljam, kadar kaj eksperimentiram), pa mi dejansko, verjeli ali ne, simulator se nikoli ni niti zakihal, kaj sele skresiral, tko da bo treba vzroke za tako
nevljudno obnasanje iskati kje drugje.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2006, 13:06 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Zdravo!

Ja slika je res za en k..c, lahko bi uporabil manjšo kopresijo. No vseeno se vidi podvojene vnose. Težko verjamem, da se Ti to vsakič zgodi, ker je to načeloma možno le v primeru, da vsakič znova nameščaš FS Slovenijo. En komplet mirne duše lahko zbrišeš.
Kar se crkavanja tiče je pa stvar še toliko bolj nenavadna saj praviš, da imaš zgolj MS stvari in FS Slovenijo. Kaj to pomeni pravzaprav pri Tebi? Si na novo naložil Flight Simulator in potem dodal zgolj one dodatke (FSNav + letala + FS SLovenijo) ali si prej imel to in ono, ter iz Scenery librarya zbrisal vse scenerye razen FS Slovenije, ne pa tudi iz diska? V slednjem primeru bi bilo prvo vprašanje, kaj imaš v mapi ADDON SCENERY, oz. v njeni podmapi SCENERY? Ta mapa je namreč prepogosto "zlorabljena" in smo na tem forumu že brali o zginjajočih pistah, letališčih ipd.
Sporoči kako in kaj, pa gremo dalje. Mimogrede, probaj deaktivirati slovenski mesh pa ponovi let, me zanima kako se bo potem FS obnašal.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group