Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 17:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2016, 09:07 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Lep pozdravf letalci :)
Sem zelo zadovoljen s P3D in mojim Dash 8 q400..pa vendar bi rad sel se korak naprej..
V mislim imam tocno to... https://www.youtube.com/watch?v=KQl3MIZpSXk
A ima kdo iz foruma mogoce izkusnje s tem? Ker kot vidim iz Manual-a - http://www.support.fs2crew.com/help/man ... ash_8_q400
- je kar preceeeeeeej nastavitev..
Vsaka pomoc bi bila dobrodosla...Saj ne vem ce sploh naj grem v to ali ne...
Hvala vsem,
M....


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2016, 15:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
Ja, ta program se naloži tudi, ko inštaliraš airbusa od Aerosofta ampak ne vem, čemu ta dodatek služi?

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2016, 20:27 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 31 Avg 2007, 22:03
Prispevkov: 313
Kraj: Žalec
MNemec napisal/-a:
..pa vendar bi rad sel se korak naprej..


Najprej se vprašaj, ali je to res korak naprej ali je morda korak nazaj? Kaj točno je tvoj namen s Q400 veš najbolje sam, lahko ti pa povem svoje mnenje in svoje izkušnje. Kar se tiče FS2Crew manuala je "pretty straight forward". Tako kot vsak manual vsebuje minimalne zahteve in nastavitve programa za pravilno delovanje, poleg tega pa imaš zraven še Tutorial Flight, ki te popelje od cold-and-dark čez cel let. Malo v pomoč, da je začetek lažji. Me pa malo preseneča, da ti je teh nekaj dokumentov veliko, glede na to, da imaš tukaj 18 dokumentov, ki skupaj sestavljajo sistemski del Flight Crew Operating Manuala. FCOM je dober začetek za učenje novega letala, s katerim imaš namen leteti, ker dobiš precej zajetno znanje o tem, kaj se nahaj pod "havbo" - vedi da je Systems Manual, ki pride z Majesticovim softwareom, okrnjena zadeva pravega FCOM-a. Ko poznaš, kako sistemi delujejo in kako se med sabo povezujejo, ti bo učenje t.i. flow-ov zelo zanimivo in precj lažje. Ko se naučiš te, veš, kako pravilno upravljati z letalom. Če se ti v tem trenutku zdi, da je virtualni kopilot dobra stvar, potem brez pomislekov nabavi FS2Crew.

Jaz sem recimo uporabljal FS2Crew pri 737 NGX preden sem prebral manuale in se mi je zdelo vse precj bolj suhoparno, ker znanja o letalu nisem imel. Zato FS2Crew tudi za Q400 nisem kupil, ker mi je bilo zelo pomembno, da se letala naučim leteti do potankosti sam. Šele takrat si lahko privoščim kopilota, če menim, da je dodatek dovolj kvaliteten. Edino tako bom namreč vedel, kaj se v vsakem treuntku z letalom dogaja, ker veliko stvari ta tvoj virtualni kopilot dela potiho in te obvesti šele, ko je en kup stvari že opravil. Če tvoje znanje o letalu peša, potem boš s FS2Crew storil korak "naprej" zato, ker se boš naučil nove stvari. Ampak te stvari se lahko naučiš tudi drugače in veliko bolj podrobno s pomočjo manualov, kar pa zahteva malo več vloženega truda in časa. Pazi le, da ti ne bo FS2Crew bergla in da s tem ne boš zavajal samega sebe.

_________________
Aljaž Prislan
Slovenia Training Coordinator
International Virtual Aviation Organisation
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2016, 09:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Korak naprej je v tem smislu, da naredi simulacijo airlinerja bolj realistično, saj letala ponavadi ne upravlja en, temveč dva človeka.
Se pa popolnoma strinjam z Aljažem. Prvo se moraš naučiti letalo kot pravi flight simmer (torej vse sam, od c&d do konca), sicer bo FS2Crew ubistvu korak nazaj, kajti precej korakov opravi kopilot in če ne veš, kaj se dogaja, ti ta dodatek ne bo naredil nobene usluge. Ko pa enkrat obvladaš je pa lahko zelo koristen, saj ti ni treba narediti čisto vsega sam in v kokpitu ustvari malo bolj realistično okolje. Sam imam verzijo za NGX in Airbus. Navodila na prvi pogled res zgledajo zastrašujoča, ampak je namestitev in uporaba ubistvu zelo preprosta. Če 2x odletiš tisti example flight bi ti tretjič že moralo iti na pamet ;)

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2016, 10:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
To je ravno zame, ker pojma nimam, kaj je kje, pa še z glasom mu lahko daješ ukaze :?


Povezava na YouTube

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2016, 10:49 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Lep pozdrav Aljaž in Tomaž.
Hvala vama za odgovore.
Glede mojega Dasha in vsega ostalega...
Vsa letala ki jih letim na FS imam vedno nastavljene v C&D mod-u..Drugace ne bi bil simulator po moje :) Sicer imam z Dashem naletenih komaj kakih 40 ur...Ampak vztrajam..
Pri uvajanju v Q400 mi je zelo pomagal nas član g.Iztok Strel ki je naletel kar nekaj ur z njim in se mu še enkrat zahvaljujem.
Pogledal sem že trikrat skozi DVD-je od Airline2Sim Q400 Cadet Training Program...
Vse super in vse štima, od kvalitete videa, razlag itd..Moti me samo prehiter govor in skakanje v besedo pri "pilotih" ki razlagajo vso stvar.
Pa še prehitro tipkajo ukaze :P
Učim se in še se bom (saj veste učenje traja celo življenje)...
Bi pa rad kot je odgovoril en član simulacjo Dasha pripeljal "v skrajnosti" glede natančnosti procedur (hja še boljši bi bil cel Dash sim z original cockpitom..)
Vse je, le Eur ni za to drago igračkanje:)
Zakaj Dash?? Kot UL pilot me že od nekdaj "rajcajo" propeleraši (če izvzamem zvok Mig-21ke)...Recimo ka pilatus PC9,PC21...Piper Meridian recimo..TBM..In seveda Dash...
Všeč mi je tudi kvaliteta le tega v P3D..Ker so vsa stikala,ukazi in detajli res narejeni v nulo...
Še enkrat hvala za nasvete..Me ja kar malo odbilo zdaj tole od FS2Crew... ;)
Hvala še enkrat obema in LP.
Miha


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2016, 14:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
Jaz raje peljem brez tega dodatka ker ti potem da letalo npr. Airbus na skoraj default nivo kjer nimaš skoraj nič za delat. Bolj je zanimivo, če sam delaš, včasih kakšnega sošolca povabim da mi gumbe pa charte premika in gleda. Pa se mi zdi da pri airbusu skoraj ni potrebe ima kabino kar pregledno. Ja, drugače cold and dark je pa ta dodatek kar dober jaz sem rabil pol leta, da sem Airbusa naštudiral potem sem pa ta dodatek ugasnil, škoda da mi "žre" nekaj rama, če ni potrebe. Drugače je pa kar dober dodatek, se ga splača kupit še najbolj, če letiš na IVAO, ker tam te ne bo noben kontrolor čakal na pavzi, da kaj naštimaš v kabini :)

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: FS2Crew
OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2016, 14:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Če sam delaš vse v kabini je seveda bolj zanimivo, a manj realistično.

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group