Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 20:30

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2007, 21:32 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Tu odpiram lov na kvalitetne dodatke za Flight Simulator 2004. Prosim, če objavite povezavo, kje se da dodatek prenesti (kupiti), kak screenshot in označite ali je freeware ali payware. V slednjem primeru pa nalimajte še ceno.

Pomembno:
V tej temi se ne pogovarjamo o težavah z namestitvami itd., tu je zgolj seznam dobrih dodatkov, ki se jih splača imeti!

_________________
Goran Brumen


Zadnjič spremenil Gorchi, dne 26 Jun 2007, 12:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2007, 21:35 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Freeware
Pariz, letališče Charles De Gaulle: http://www.projets.fsfrance.com/RealCDG/RealCDG.php
Slika
Slika
Slika

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2007, 21:42 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Freeware
Finnish sceneery design project http://fisd.fsnordic.net/site/

Tukaj ej na voljo ogromno letališč s Finske, od majhnih do velikih, ki so zelo kvalitetna in lepo izdelana, tudi z raznimi bonbončki. Poleg letališč pa so še ostali dodatki na voljo, kot so raznorazni stolpi, drevesa, popravek terena v smislu klasifikacije terena (kje so vode, polja, mesta...) kot reliefa.

Za pokušino: Helsinki Vantaa
Slika
Slika
Slika

Ostalih letališč ne bom kazal, poglejte si sami screenshote in se naslajajte :mrgreen:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2007, 21:57 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Freeware

Italijanska letališča, avtorji ISD Project
Italijani so totalne face na tem področju. Ne me tepst, ampak ne vem, če je za train simulator kaj payware dodatkov, vse je freeware. Praktično enako velja tudi za dodatke za Flight Simulator, pri Italijanih najdete praktično vsa letališča zastonj, je pa res, da so ISDjeva najboljša, je pa še polno drugih, težava je mogoče jih najti. Za ostala letališča poglejte na Ali d'Italia

ISD Project ima letališča:
LIRF - Rim - Fiumicino
LIMC- Milano - Malpensa
LIML - Milano - Linate
LIPZ - Benetke - Tessera
LIEO - Olbia Costa Smeralda
LIPO - Brescia Montichiari
LIMJ - Genova Sestri
LIPX - Verona Villafranca
LIME - Bergamo Orio al Serio, patch za FS2004

Žal slikic nimam, tudi na netu se jih bolj ne dobi kot dobi trenutno :(

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2007, 22:03 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Payware - skoraj obvezno!

Fly Tampa Vienna je eden izmed onih letališč, kjer stopijo oči iz jamic. Žal ni zastonj, je pa dodatek resnično vreden svojega denarja. Nakup opravite lahko direktno pri njih: http://www.flytampa.org/order.html, cena 21,50 USD oz. cca 20 EUR.

Slika
Slika
Slika

Na voljo je tudi popravek za FS X.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2007, 22:21 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Freeware

FreeZ software Zürich, dosegljiv tukaj http://lszh.aviation-art.ch/ (opozoril pa je Alex [url=http://www.ivao-si.org/forum/viewtopic.php?t=1797]tukaj[url]).
Zuricha praktično zastonj ni, zato je verjetno ta dodatek najboljše kar je zastonj.

Slika
Slika
Slika

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2007, 22:30 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Freeware

Praga za Flight Simulator 2004, kmalu bo na voljo tudi za FS X. Snamete jo lahko tukaj,
sicer pa se splača pogledati na Virtual VFR Praha scenery, kjer lahko prenesete ne samo letališče Praga-Ruzyne (LKPR) temveč tudi še vojno letališče Praga-Kbely, mesto Praga in okolico, skupaj z reliefom... Sicer pa so ostali (zastonj) dodatki za Češko in Slovaško na tej povezavi: http://www.flightsim.cz/index.php?lan=1

Mesto Praga:
Slika
Slika

Letališče Prga Ruzyne
Slika
Slika
Slika

Ne vem, če so popravili vendar v enem izmed malce starejših dodatkov letališča Praga Ruzyne je bila nerodna napaka, zgodil se je crash nekje na letališki ploščadi...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Jun 2007, 00:09 
Evo, sem opravil nekaj "druzbeno koristnega" dela, pa z vseh vetrov znesel na kup kar sem uspel najti na temo Ceska. Ko sem zadevo prvic zacel preizkusati mi je parkrat dobesedno padla vilica dol, kajti scenery je kombinacija VTP poligonov, autogena, fotoreala in objektov in deluje ZELO dopadljivo.
Sem in tja je opaziti kako majhno napakico, pac zato, da zadeva ni popolna.

Vse kar sem do sedaj uspel spraviti skupaj pa je nekako polovica vsega, kar je na voljo, obdelal pa sem mesh, "podloge" na meshu v obliki VTP celic s katerimi so pokrili celotno drzavo, photoreal scenery, Prago, Brno in ostala manjsa letalisca, ki spadajo v to regijo, kar je trajalo kar nekaj casa, sem pa vse skupaj precistil, preveril in zapakiral v en dobrih 200MB velik zip, ki ga dobite T U L E.

Samo odzipajte nekam, kamor normalno shranjujete svoje dodatne scenerye in uporabite opcijo "ohrani strukturo direktorijev" (use folder names) in dobili boste mapo CESKO z 18 podmapami v katerih so sceneryi. V mapi cesko imate se FS2004.zip, ki ga razpakirajte tako, da pokazete na glavno mapo vase instalacije flight simulatorja in z vkljuceno opcijo "use folder names" in pa cesko_chart.zip v katerem je VFR karta Ceske, da ne boste povsem izgubljeno letali naokoli, kar vam ostane pa je, da startate flight simulator, greste do scenery library in prijavite vse scenerye, pri tem si pa pomagajte s strukturo kot jo lahko vidite v cesko_lib.JPG, ki je tudi v osnovni mapi CESKO. Zacnite pri cr_srtm in prahalod11, ki se "skrivata" v mapi MESH. Na sliki niso vidni vsi sceneryi, vendar ostala razporeditev niti ni tako pomembna, vazno je, da pravilno razvrstite prvih 13 sceneryev, pac tako kot je razvidno iz slike.

Ce boste pri tem imeli kakrsnekoli tezave, NE PISITE v to temo - posljite mi p.m. ali pa odprite temo v delavnici.
Pa se to: building crash, ki ga je omenjal Gorchi je v tej verziji scenerya odpravljen. Razen ene manjkajoce teksture na LKVO - Vodochody, kar se odraza v obliki dveh belih povrsin ob taxiwayih nisem opazil nobene izrazite pomanjkljivosti, ce pa jo opazite vi, mi sporocite.

Ce bo zanimanje vsaj priblizno tako kot pricakujem, bom objavil se drugi del v katerem so prakticno vsa, tudi manjsa letalisca v Ceski republiki.
Scenery je poln presenecenj in "bonbonckov", pa jih ne bom nasteval, odkrivajte jih sami.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2007, 23:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Freeware
NL2000 version 3.0 pokriva celotno Nizozemsko in ponuja praktično vse od letališc, do foto tekstur. Te verzije sicer še nimam vendar, ce sklepam po predhodni verziji 2.9, potem tudi ta ne more biti slaba.

Amsterdam’s International airport Schiphol (EHAM) :
Slika

1 meter pixel :
Slika

Skrbi me le sledec podatek :shock: The total download size of NL2000 version 3.0 is 21 GB!!!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2007, 23:38 
Ta podatek je tocen, zadeve je za polnih 5 DVD-jev, so se pa fantje znasli in vse skupaj dali na ----------. Meni je prvi DVD "priletel" dol s povprecno hitrostjo ~600 Kb/sec. Tistim malo slabse obvescenim ponujam tale link http://download.utorrent.com/1.7.1/utorrent.exe za download programa, ---------- datoteke so pa tule:http://library.avsim.net/download.php?DLID=106457. Kar nic se ne utrujajte z branjem navodil, so malo zatupili z instalacijo enega cudnega programa, samo datoteke s koncnico ---------- odpakirajte v mapo programa, ki ste ga sneli s prvega linka, dodajte ---------- datoteke v program in ze ste na poti. Pa da ne pozabim, nepravite si nekje na disku vsaj 21Gb praznega prostora, ker drugace ne bo slo.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2007, 08:21 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Pravkar opazil, da so na AVSIM izdali Ready for Pushback V2 kot freeware
Skratka, da povzamem: najboljsi panel za 747-200 kar jih je. Do zdaj je bil payware, od zdaj naprej pa se lahko rulja z njim zabava zastonj!
Toplo priporočam (jaz sem ga sicer kupil že pred časom)...moram pa opozorit, da je zadeva izredno kompleksna in tudi strojno kar zahtevna.
Obilico užitkov!

Še link:
http://library.avsim.net/download.php?DLID=108200


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2007, 19:57 
Odsoten

Pridružen: 21 Jun 2003, 18:27
Prispevkov: 679
Kraj: Rogaška Slatina
še link do manualov in ostalih dobrot za RFP V2 > http://www.panelshop.com/OPS_RFP/RFP_Files.htm

_________________
Tilen T.
S5TTA, ADR132


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2007, 17:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Kvalitetno freeware letalisce Celovec LOWK. Podpira tudi AES (V 1.92).
http://library.avsim.net/esearch.php?DLID=112597&CatID=fs2004scen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2008, 23:13 
Zajetna skupina samih tezkih kalibrov s podrocja scenery designa je zdruzila svoje moci, zavihala rokave in ustvarila mega scenery letalisca, ki je ze kar nekaj let zaprto, virtualno pa si lahko spet privoscite slavni zavijajoci IGS13 approach na Kai Tak. Ze samega dolpotega je za 291MB (v petih delih), sama instalacija bo pa zahtevala kar nekaj kopiranja datotek v razno razne mape, vendar brez skrbi, v prilozenem manualu je stvar zelo dobro razlozena. Da ne tezim predolgo, zaradi tega scenerya sem enkrat po dolgem casu spet kresnil FS2004 in ni mi zal. Za tiste, ki bi zadevo hoteli imeti takoj (ali vsaj dokler na avsimu ne zrihtajo knjiznice), bo pravi naslov www.flightsim.com ,za dolpoteg je zahtevana brezplacna registracija, v knjiznici pa iscite s kriterijem "kai tak" in nasli boste omenjenih 5 datotek.

Pa skoraj pozabil omeniti - zadeva je BREZPLACNA!


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2008, 16:16 
Začetek zavoja proti stezi 13, na levem krilu slavna šahovnica:
Slika

Dobrodošli v Hong Kongu, ura bo vsak hip 16:00:
Slika

"Rahlo" nenavaden pogled na stezo - pa še previsoki smo:
Slika

Ista pozicija iz kontrolnega stolpa, pa občutka kakšne grozne višine pravzaprav ni:
Slika

Na GS, že kar presneto kratki final, pa še vedno v nagibu:
Slika

Isti položaj kot na prejšnji sliki, le pogled iz kontrolnega stolpa, če to nebi bil Kai Tak, bi bilo kapitana lahko upravičeno strah za licenco:
Slika


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2008, 18:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Eno vprašanje- ali vsebuje ta dodatek tudi novo letališče, ki je nadomestilo Kai Tak? Zakaj sprašujem? Ker že imam scenery novega VHHH. Zgolj v vednost in ravnanje!
Hvala


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2008, 18:59 
V tem sceneryu je novo letališče (VHHH) prikazano kot v izgradnji. Ne vem zagotovo, kaj bi se zgodilo, če bi imel oba scenerya skupaj, imam pa občutek, da bi se ju najverjetneje brez kakšnih velikih komedij dalo združiti - probaj, saj stane te takorekoč nič, razen časa seveda.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2008, 15:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
"oldrockster", ustavilo se mi je pri "Extra Goodies". Mapo "Flights" sem še znal namestiti na pravo mesto, ustavi pa se mi pri "Edit Voicepack" in "Enviro files". Ostali dve mapi pa itak ne potrebujem, ker ne vozim PMDG letala. Torej pomoč bi mi prav prišla.

Hvala lepa


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2008, 17:56 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Flyguy napisal/-a:
"oldrockster", ustavilo se mi je pri "Extra Goodies". Mapo "Flights" sem še znal namestiti na pravo mesto, ustavi pa se mi pri "Edit Voicepack" in "Enviro files". Ostali dve mapi pa itak ne potrebujem, ker ne vozim PMDG letala. Torej pomoč bi mi prav prišla.

Hvala lepa

Gorchi napisal/-a:
Pomembno:
V tej temi se ne pogovarjamo o težavah z namestitvami itd., tu je zgolj seznam dobrih dodatkov, ki se jih splača imeti!

Odprita novo temo na to temo.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Project Canarias 2006 V1.0
OdgovorObjavljeno: 19 Sep 2008, 13:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Okt 2006, 23:22
Prispevkov: 101
Kraj: Koper
Zelo! dober Freeware izdelek za kanarske otoke!

http://canarysim.com/pages/news.php?lang=EN

Slike so na njihovi spletni strani :D

Inštalacija ni zapletena, imaš 3. zip. fajle, ki jih razpakiraš v eno skupno mapo, nato klikneš "PROJCA_2006_v10.exe" in slediš automatični inštalaciji...

Lp


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group