Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 14:13

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2011, 02:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Jul 2011, 22:49
Prispevkov: 54
Kraj: Koper
no pa sem naročil nov disk,
izbrisal vse kar je z fsx-om povezano iz starega, priklopim novega in... ne dela :(

potem pa...
ena zanimivost in sicer si nisem mogel da nebi opravil kakega poleta in sem si zadevo spet nazaj instalirau na stari disk... tokrat sem v disk vklopil 6g sata kabel in prav tako v 6g vodilo na matični.

Naložil sem si za silo še nekaj letališč in Pmdg747
zraven še:
REX, ACTIVE SKY
in kaj ugotovim?

v Aerosoft chiacagu z pmdg747 obletim mesto z cca 35-45 fps-ja, prej pa 20-25...

da ne govorim o ostalih recimo Dunaj - Flytampa scenarji, 40 fps-jev in več...

pa še zelo pomemben podatek... vse nastavitve na MAX razen prometa (saj letim online)...

_________________
ADR274
http://www.vataware.com/pilot.cfm?cid=1149867


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2013, 09:14 
Že pri izdelavi vzhodnega dela scenarija SLO4FSX smo se spraševali zakaj se nekateri avtogen objekti enostavno ne prikažejo. Končno sem po toliko letih naletel na odgovor - še ena skrita omejitev v fsx.cfg. Če imate relativno močan računalnik, potem odprite fsx.cfg datoteko, poiščite sekcijo

[TERRAIN]

in vanjo dodajte tole:

IMAGE_PIXELS_FOR_AUTOGEN_POLYGONS=1024


Še na mojem že kar ostarelem računalniku s procesorjem Intel E8500 in grafično Nvidia GTX260, 4GB RAM in windows XP se na performansah komajda kaj pozna, razlika v tem, kaj vidim skozi okna kabine pa je kar opazna.

Če bi vam ta nastavitev delala težave, lahko poizkušate tudi z manjšimi vrednostmi ki pa morajo biti mnogokratniki števila 2, torej 512, 256, 128, 64. Pod to zadnjo vrednost (64) pa je nesmiselno iti, ker se nič ne pridobi.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2013, 18:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Hvala za odkritje!

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2013, 19:19 
Prosim lepo. Bi bil pa vesel kakšnega poročila o vplivu te nastavitve pri različnih uporabnikih.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 11 Jul 2013, 14:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Moram priznati da sem tweak dal gor in zagnal fsx ampak razlike nisem opazil bistvene. Morda jerazlog temu, da fsx nisem v zadnjem mesecu spolh zagnal in refernce nimam. Bom pobrisal nastavitev in naredil before in after.

Lp m


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2013, 14:03 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Pri meni ta nastavitev nima nobenega vpliva kar se tiče kakovosti slike.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2013, 23:03 
Metod, "štos" ni v kakovosti slike, ampak v tem koliko avtogen objektov se prikaže na določeni lokaciji. Pri tem ne mislim na privzeti microsoftov scenarij v katerem so razvijalci tako ali tako upoštevali omejitev in ga posadili omejitvi ustrezno dovolj na poredko. Gre za to, da se pri dodatkih drugih izdelovalcev scenarijev, med drugim tudi v SLO4FSX, prikaže veliko več objektov, ki jih pa brez te dodatne vrstice v konfiguracijski datoteki simulator enostavno ne izriše, pa čeprav so bili zmodelirani.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2013, 08:44 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Moram priznati, da izdatno tega nisem testiral, ampak tudi gostota objektov in autogena se mi ni zdela vecja ( pa imam na extremely dense).

Po naslednjem vikendu se gresta zena in otrok namakat na morje in bom imel vec casa takrat...porocam :)


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 21:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Za polepšanje FSX-a, se dobi ena datoteka, ki opravi to delo http://www.orbxsystems.com/forum/topic/ ... fx-fsxp3d/

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=368880

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group