Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 20 Apr 2024, 04:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Out of memory in fatal error
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2011, 12:52 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Ciao fantje,

že dva dneva brskam po različnih forumih, pa kakšnega konkretnega odgovora, razen ne strani Microsof support nisem dobil. Nekajjkrat se mi je že pojavila težava z nezadostnim spominom (out of memory) med letenjem pri FS9, seveda, ko imam vse na ful odprto in je računalnik resnično max obremenjen, s kompleksnimi scenariji.

Druga težava se mi je pojavila nazadnje pri demo Flight1 ATR72-500 in sicer se mi je pojavil "fatal problem", FS se je seveda ponovno zagnal, kot opis napake pa sem opazil gauge.dll.

Kakšen namig?
Bom pa še preveril bolj točno kaj mi napiše, ob prvi priložnosti....

Za odgovor,nasvet,mnenje že vnaprej najlepša hvala!

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2011, 16:55 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Za prvi del problema bi znalo biti v pomoč tole:
http://forums.flightsim.com/vbfs/showth ... now-exit... (prazne mape tekstur ali pa landclass).
Za drugi del pa težko rečem... če je problem res v gauge.dll, bi mogoče pomagala ponovna instalacija dotičnega letala, lahko pa ti enostavno nagaja kak modul (v mapi Modules), napaka pa se potem odraža na nekem drugem DLL-ju.

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2011, 18:42 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Ja, se zavedam, da je lahko problem kompleksnejši: sem zasledil na enem od forumov (mislim da je Avsimov), da bi šlo lahko tudi za napako pri zadnjem Airac-u. Namreč napake se mi je pojavila pri poletu z LDRI proti LJLJ, bom pa poskusil, preden karkoli na novo inštaliram, še polet s kakšnega drugega letališča. Vsekakor bom skušal poiskati bistvo problema in ga odpraviti, v sodelovanju z vami, saj bi se lahko podobna napaka še kdaj pojavila pri še komu in skupaj jo bomo lažje rešili.

Moje prvo praktično dejanje je bilo tole: http://support.microsoft.com/kb/126962

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2011, 22:45 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Poleg zgoraj omenjenega ukrepa, nisem naredil drugega,kot enostavno še enkrat preizkusil Flight1 ATR72, najprej off-line na relaciji LJLJ-LJMB in on-line LJMB-LJLJ. Vse je delovalo normalno,optimalno in čudovito,brez napak. Potem sem poletel še on-line na relaciji LJLJ - LDPL, tudi tu brez posebnosti vse do ILS RWY 27, ko je comp zmrznil in mi javil napako (spodaj prilepljeno), vendar brez out of memory in brez problemov z gau.dll

Zanimivo,da se mi težave pojavljalo nad Hrvaško,okoli Rijeke, sedaj tudi Pule...


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2011, 01:18 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Na koncu sem izvedel še let JP 307 LSZH - LJLJ, ki pa je potekal popolnoma gladko in brez težav,vse je delovalo BP. Torej, gre za nek bug tam okoli Hrvaške. Kar pa se tiče "out of memory", tega pojava danes ni bilo več. [-o<

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2011, 10:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Bom se jaz poskusil let ljlj ldri s tem letalom in airac 1101 pa ti sporocim.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2011, 11:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Samo za info:
Jaz zadnji čas precej letim ATR-72 (Hrvaška, Avstrija in Slovenija), brez problema.
Je pa res, da na začetku, ko sem imel še stari AIRAC, ko sem delal na FMCju, mi je občasno zmrznil fs9. Sedaj teh napak ne ugotavljam več, mogoče zato, ker imam naložen zadnji AIRAC.

Poskušaj leteti iste relacije brez vseh drugih pomožnih programov, samo goli fs9, brez raznih vremenskih programov in podobno.
Mogoče si začasno izključi scenery od Puljevića, kolikor vem ima neke napake v LDDU in mogoče še tudi drugih njegovih sceneryjih.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group