Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 13:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ruta LJLJ-LJMB ali LJMB-LJPZ
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2014, 16:23 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Lep dan.Na žalost sem bil včeraj odsoten,danes bom probal letet na LJLJ in par ŠK po 20.30 uri..upam da bo kdo prisoten :)
Bom pa tudi jutri pop. zgoraj oz zvečer pa če bo kdo tam se slišimo da odletimo kako uro :)
G. Danilo, Silvo, Iztok in Commander še enkrat se vam zahvaljujem za pomoč.Če bo kdo kdaj na štajerskem koncu oz. v prlekiji mi naj javi na PM, ponudba za kak krog še vedno velja :)
Zdaj pa še nekaj.Ker imam dovolj ŠK in letenja okoli "vogala hiše" in bi rad odletel malo dalje (po SLO) pa me zanima a je mogoče kdo tako dober da bi skupaj pripravila VFR ruto LJLJ-LJMB oz. LJMB-LJPZ?
Teoretično vem kako poteka, sem jo 2x letel tudi z UL "v živo" ampak je od tega že kar 3 leta menda...
Bi mi kdo pomagal osvežiti spomin? FPL znam pripravit, imam karto VFR od zračne kontrole...
Torej bi rabil malo osvežitve frazeologije po ruti in vključevanja v CTR-e itd...
HVALA :)


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2014, 17:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Tukaj imaš frazeologijo za šolski krog in lokalni let http://www.ivao.si/docs/VFR_Phraseo.pdf

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2014, 17:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Tle pa lahko vidiš, kje je vpisana ruta od LJMB-LJPZ Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2014, 21:44 
Odsoten

Pridružen: 08 Okt 2009, 14:49
Prispevkov: 114
sicer ne letim po mreži, ampak, ti imaš UL licenco(LAPL) pa ne znaš narediti rute? in ponujaš, da bi se kdo peljal s tabo? sori, če sem prestrog, samo kaj vidim vse po zraku me včasih kar stisne.

zdej pa res.
1.) ruta LJLJ-LJMB
LJLJ-NE-CELJE-MS2(vstop v TMA MB)-MS1(vstop v CTR MB)-LJMB

2.)ruta LJPZ-LJMB
LJPZ-PE2(Koper)-PE1(izhod iz TMA PZ-DIVAČA-RAZDRTO-LAZE-PONIKVE-TREBNJE-RADEČE-CELJE-MS2(vstop v TMA MB)-MS1(vstop v CTR MB)-LJMB
tuklaj lahko krajšaš ruto, vstop v TMA LJU 1 se izogibaj, ker če je gužva te ne bodo spustili noter po južni strani.

vsak CTR in TMA imata svoje priporočene točke vstopa, katere se "bi naj" držal, ampak načeloma ni problema, če se ne leti točno preko vstopnih točk.

Frazeologijo so ti dali pdf
na 8strani, je tako, da kontrola ne ve kaj boš naredu, koliko ŠK boš naredu, zato je PRIPOROČLJIVO, da ko javiš downwind, javiš tudi tvoj namen ali je to T'N'G ali FULL STOP. Na 9strani je napaka, ker nikoli ne boš slišal, FULL STOP APPROVED ampak samo cleareance.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014, 09:00 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Dobro jutro vsem članom.
Lep dan tudi tebi g. Matej. Ker me sicer kot vidim zelo dobro poznaš tudi izven računalnika in veš koliko ur imam v G prostoru (ki je tako za inf. NEKONTROLIRAN ZRAČNI ROSTOR) se ti javljam da ti malo razložim zadevo.
1. Me zanima kje sem napisal da si ne znam pripraviti rute za pravo letenje s palico v roki in ne po računalniku? Če misliš da si ne znam narisat točk javljanja po zemljevidu, preračunat smeri in časa od točke do točke, vstopit in izstopit v zračni prostor se motiš.
2. Vprašal sem izključno za ONLINE ruto preko računalnika oz. kje se jo da nastaviti v Garminu na letalu ( letalo ima G1000-ko) v cockpitu.
3. Vprašal in priznal sem tudi da sem iz frazeologije na dolgi ruti malo izven vaje saj je nisem letel že kar nekaj časa...Ker sem kar ziheraš v zraku in ne delam ničesar na pamet (raje sem 101% kakor 99,5%).
Letim pa včasih v G- prostoru od LJMS do Trbovelj pa vse vzhodno... O ŠK pa je tako bv debatirat saj sem jih do 32 ure na izpitu naredil oh in sploh in še kasneje tudi kar nekaj tako da če me zbudiš ob polnoči ti cel ŠK zdrdram v pol minute :)
Lahko me kontaktiraš da še tebe peljem kak krog in preveriš moje znanje ;) :)
Torej tukaj se gre o OLINE letenju, upam da razumeš.Ne bi pa rad "smetil" po zraku in bil v negotovosti kaj in kako.
Upam da se razumemo :)
Pa brez zamere.Če bos hodil kaj v SV koncih SLO pa se le javi na PM ;)
LP


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014, 16:34 
Odsoten

Pridružen: 08 Okt 2009, 14:49
Prispevkov: 114
Prvo, prosim ne me vikat, ker se pocutim starega, pa se v aviaciji se vsi tikamo. Poznam te ne oz. Vsaj mislim da ne, sj ni vazno.

Poznavanje zracnega prostora SV slovenije poznam zelo dobro.

Vprasanje si zastavil tako, kot da ne znas pripravit rute, pa vstopnih tock poiskat, moras malo bolj specificirat vprasanje.
Glede na to, da se v online gredo oz. Grete "as real as it gets" bi pricakoval, da je predpriprava za let enaka.
ne vem in ne poznam online letenja, ceprav sem in se trajbam fs2004, se nikoli nism vkljucil v mrezo.

v real life vidim in slisim nekatrre pilote, katerih predpriprava na let je enaka 0 (nic). Mene instruktor ni spustil v letalo dokler
nisem znal frazeologije v nulo. Ja sam imam tudi PPL.
Zato me vcasih stisne ko vidim, ksj vse leti po zraku pa ne sam pri nas v slo, tudi drugi tuji piloti so vcasih take cvetke, da sem vcasih srecen, da sedim na stolu na trdnih tleh.

Hvala za povabilo.
Ni zamere, forum je zato, da se predebatirajo zadeve.
Lp


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014, 20:02 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
Ok Matej ne bova se vikala več.
Saj to sem pravzaprav spraševal kako dodati točke javljanja v garmin.Mogoče sem se res nejasno izrazil. #-o
Torej kako dodati točke javljanja v FSX-ov garmin?Vem da je procedura oz. se da po postopku VOR to VOR in potem lahko približno dodajam točke na karti.
Je še kak drug postopek??
Matej ko boš kaj letel v naše kraje se pa le oglasi prej na PM da se dogovoriva za kak pir :)
LP


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014, 22:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Zlata vreden BGL, ki ti doda vse navigacijske točke v GPS. Instaliraš ga v Scenery-0601-Scenery mapo https://dl.dropboxusercontent.com/u/172 ... X06011.BGL

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014, 23:36 
Odsoten

Pridružen: 10 Dec 2014, 14:29
Prispevkov: 70
=D> =D> =D> Super Silvo,ravno o tem sem spraševal :)
Grem zdaj takoj probat.
Še enkrat HVALA
Miha


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014, 23:39 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, Andreju Drobunu se zahvali, ki je avtor tega Bgl-ja

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group