Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 01:09

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: CTR v servinfo in The eye
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010, 11:48 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Gledam na servinfo in The eye pa mi ni nič jasno :? Na mreži v Nemčiji sta prisotna dva CTR-ja .....enen je BremenCTR drugi pa MunichCTR in če pogledam na servinfo sta oba lepo na mapi označena :D ...ko pa pogledam na the eye pa Munich CTR sploh ni pokrit oz oznacen, ampak je pokrit srednji del nemčije, katri na mreži sploh ni prisoten pa čeprav pogledam pod (COUNTRIES) piše Munich CTR. :?: Upam da sem razumljivo napisal za kaj gre.......
Druga stvar ki mi ne gre v glavo je pa ta da Innsbruck LOWI spada v the eye pod CTR Munich (vsaj tako so označene meje in tudi kadar je res prisotem CTR Munich ) med tem ko LOWI v servinfu spada pod Avstriski Viena-CTR

Upam da sem pravilno napisal vprašanje in da mi kdo odgovori
LP :wave:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: CTR v servinfo in The eye
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010, 12:31 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Ko omenjaš te zračne prostore, za območne kontrole raje uporabljaj kratico ACC, ker ta "CTR" kratica je ena zmeda na temu networku, zato mi na forumu vedno pišemo, da bo online LJLA ACC (Area Control Center), čeprav je to na networku "LJLA_CTR" in vsi po tujih divizijah uporabljajo to neposrečeno kratico in nikogar nič ne moti. CTR kratica se po kartah uporablja za zračni prostor letališke kontrole in ne območne.

Kar se pa nemške razdelitve tiče - spremenili so svoje sektorje območne kontrole - malo drugače so razdelili. Je pa to že nekaj časa in ServInfo program pač nima te nove razdelitve, ker se ta progam ne posodablja več, ima pa jo IvAe.
Za točno razdelitev FIR-ov je treba pogledat v njihov AIP - lahko ti ga pokažem preko share screena ob priliki, pa bova pogledala, načeloma pa, če gledaš IvAe, bo še najbolj prav razdeljeno.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: CTR v servinfo in The eye
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010, 13:49 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Hvala za odgovor. Podrobneje pa bova preko share screena kadar koli proti večeru uro prepuščam tebi
Internet mi dans dela sicer so obljubili da nebo več težav. [-o< [-o< [-o<
LP


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group