Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 18:40

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: IVAP
OdgovorObjavljeno: 20 Jul 2008, 02:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Prosim, ampak z veliko začetnico prosim, zakaj se mi, ko se priklopim na mrežo pojavi veliko črno okno "Lobby launch failed! could not connect to hast". Mislim pa da je vzrok za veliko črno okno MTL. Namreč, ko hočem downloaudat letala, "izberi vse Ok, select a dowload server, imam dve opciji; Mirror1 Franc in test test. Bilo kaj izberem, se izpiše "unable to find FS-please check your IVAP installation. Sem na novo naložil Ivap in MTL in se dogaja ista zadeva. Prosim [-o< [-o< [-o< Hvala.

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Jul 2008, 02:46 
No, če pa že tako lepo prosiš :) , pa probajva rešiti. Najbolj simptomatično je tale "unable to find FS", in zanj imamo z d r a v i l a:

Odzipaj v glavno mapo, kjer imaš tvoj FS2004 in dvoklikni na odpakirano *.exe datoteko, potem pa še enkrat poizkusi z IvAp-om in MTL-om.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Jul 2008, 21:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Ko sem odzipal v mapo kjer imam FS2004, se je pojavila mapa FS2004_IS_HERE. Mapa nima nobenega *.exe faila. Ko dvokliknem na mapo se odpre okno "old and new paths are the same. No change is required. :cry:

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Jul 2008, 22:34 
Tisto čemur ti praviš mapa je pravzaprav datoteka, ki teče v DOS oknu in sporočilo, ki se ti izpiše, ni tisto, kar sem pričakoval, ker v bistvu javlja, da je tvoj ključ, ki je vpisan v windows registru pravilen in mi ni jasno zakaj ti potem pri instalaciji izpiše tisti "unable to find FS". Če ima še kdo drug od mojstrov kak trik na zalogi, naj se pls oglasi, ker se sicer bojim, da ti, po tem, dae še enkrat poizkusiš ODINSTALIRATI MTL in potem še IvAp in po tem, ko si to odstranil uporabiš še Crap Cleaner http://www.ccleaner.com/download, da ti počisti nesnago po tvojih oknih, in ponovno instaliraš IvAp in šele na to MTL, pa zadeva še vedno ne bo delovala, enostavno ne bom več znal svetovati.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 14:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Andrej hvala za trud, MTL je skopiral vsa letala, multiplayer session via lobby pa me še vedno ne spusti. Razen tega da ne bom videl drugih letal, je še kaj dugega narobe?

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 15:13 
Seveda je! Še nekaj ni v redu in posledice so lahko še veliko bolj hude in nepredvidljive, kot si misliš. Kateri protivirusni program pa imaš?


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 17:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Imam zon alarm in nod-a. Sem pa opazil, da se je ta zadeva začela pojavljati, ko sem z rutarjem povezal drugi računalnik v otroški sobi. Bi lahko bil to vzrok?

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 19:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Jun 2007, 20:43
Prispevkov: 167
mozno da porti na ruterju niso odprti, katere porte pa uporablja ivap pa ne vem

_________________
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 21:05 
Zone alarm je znan, da nasploh rad povzroča težave, predlagam ti, da ga ukineš in namesto tega enostavno uporabljaš požarni zid sistema windows, vsaj meni pravilno konfiguriran povsem dostojno deluje in opravlja svojo funkcijo tako, kot je pričakovati. Nodu moraš vnesti IvAp kot izjemo, to pa narediš tako, da odpreš kontrolni center in IMON in tam pod razno v drugi vrstici odpreš Izključitve. Seveda bo Nod zatežil z opozorilom, da to kar počneš ni pametno, ampak, ker veš kaj počneš, ti kar mirno sledi poti, ki ti jo kaže program sam in odnavigiraj do IvAp-a, kjer označi Ivapnetint.exe kot program, ki ga želiš izključiti iz sistema programov, ki jih preverja NOD32. Za konec še odpri porta 6809 in 6810 na ruterju in eventuelno še na modemu in zadeva bi morala začeti delovati.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 21:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Niti slučajno ne uporabit Windows Firewall!!!
Oldrockster motiš še. Nič bolj varen nisi z njim. Mogoče "deluje" v smislu da ne dela problemov, zraven pa spusti skozenj 95% groženj. To so dokazali testi nedovisnih organizacij. Vilja ubriši dol Zone Alarm in si potegni dol Comodo Firewall Pro. Lahko ti ga tudi pošljem jaz, če se ti ne da brskati po straneh. Zadeva je brezplačna in je trenutno najbolši FW na trgu. Dela pa nobenih problemov, ker za vsako aplikacijo vpraša uporabnika kaj želi in tako sam skonfigurira, kaj spusti skozi in kaj ne. Jaz imam Comodo FW in BitDefender Total Security 2008 (FW Disabled) in mi IvAp dela kot urca.

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 21:32 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
A smem vprašat, čemu bi človek uporabljal firewall na računalnikih v notranjem omrežju, če je vklopljen in pravilno nastavljen firewall na usmerjevalniku (ruterju)? Saj ima ja usmerjevalnik ne stikala...
Sam imam firewall samo na usmerjevalniku in NOD32 na računalniku, pa dela IVAP ne da bi ga moral dati med izjeme...

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 21:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Hardware firewalli niso tolko zanesljivi kot neodvisni software. Tudi če bi uporabljal software FW mu ne bi smel nagajati IvAp. Vsaj pri dobrem FWju ne. Po 8 letih ubadanja s kišto lahko rečem, da sem dokaj prepričan kaj je najbolše. In hardware FW to zagotovo ni. Za čas, ko sem še imel router sem FW v njem izklopu, ker zahtevnejših stvari (P2P, multiplayer game server host,...) pač ni zmogel kljub uram ubadanja z njim in večkratnem strokovnem posegu. Take naprave so za trotl-aplikacije (office/school network). Trenutno imam VDSL preko T-2 in switch. Nima firewalla, nobenih portov, moj software FW pa deluje takorekoč popolno. V skladu z njim deluje vse kar mora in nič kar ne bi smelo.

To je zgolj strokoven nasvet izkušenega uporabnika. Odločitev je seveda na Vilji. Kot on pač hoče. :wink:

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 22:10 
Odsoten

Pridružen: 11 Maj 2007, 02:10
Prispevkov: 55
Problemi domačih routerjev z P2P izvirajo iz principa deljenja povezave - NAT oz. Network Address Translation. P2P aplikacije odprejo veliko število povezav in imajo routerji nižjega razreda preprosto premalo spomina ali procesorske moči da sledijo vsem povezavam hkrati.

Router z SPI firewallom v primeru IvAp ne bi smel povzročati težav saj se ta samo poveže na IVAO strežnik ter ne potrebuje odprtih portov.
Softwareski FW je seveda druga zgodba.

Se pa strinjam z Gorchijem da je softwareski firewall pri povezavi čez router malo nepotreben. Uporaben je edino pri blokiranju outbound povezav kakšnih trojancev - ampak tukaj ti bo bolj pomagal kakšen dober antivirusni program.

Problem verjetno tiči kje v NOD32 (ja, i know, nekaterim dela vredu), saj je na IVAO forumu za 3 strani postov na to temo. In zdi se mi da je tudi že en naš član imel probleme s tem. Priporočam da pogledaš na http://forum.ivao.aero.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 23:07 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
JC Denton napisal/-a:
Hardware firewalli niso tolko zanesljivi kot neodvisni software. Tudi če bi uporabljal software FW mu ne bi smel nagajati IvAp. Vsaj pri dobrem FWju ne. Po 8 letih ubadanja s kišto lahko rečem, da sem dokaj prepričan kaj je najbolše. In hardware FW to zagotovo ni. Za čas, ko sem še imel router sem FW v njem izklopu, ker zahtevnejših stvari (P2P, multiplayer game server host,...) pač ni zmogel kljub uram ubadanja z njim in večkratnem strokovnem posegu. Take naprave so za trotl-aplikacije (office/school network). Trenutno imam VDSL preko T-2 in switch. Nima firewalla, nobenih portov, moj software FW pa deluje takorekoč popolno. V skladu z njim deluje vse kar mora in nič kar ne bi smelo.

To je zgolj strokoven nasvet izkušenega uporabnika. Odločitev je seveda na Vilji. Kot on pač hoče. :wink:

A se o tem upaš trditi tudi informatikom svetovnih bank, ponudnikom interneta itd???? :shock: :shock: :shock: :shock:
Hardwerski firewalli so še kako zanesljivi, je pa seveda razlika med tistimi za 50 EUR in tistimi za nekaj 1000 EUR. Verjemi. Za povrh pa sam uporabljam router za slabih 100 EUR za domačo rabo že nekaj let in nimam problemov. Pa ADSL nimam od včeraj.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 23:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Glej, jest govorim na podlagi mojih izkušenj, ki so se oblikovale po mojih potrebah. In zame osebno je bila dotična metoda (brez HW FW in z SW FW) meni najbolj funkcionalna. Če ima nekdo neko drugo metodo in mu le ta dobro služi, blagor nemu. Mislim pa, da bolj težko primerjaš ponudnika interneta in uporabnika (t.j. odjemalca). Potrebe teh dveh so docela drugačne. :mrgreen: Pa mislim, da že malo zahajamo s teme. Kmalu bomo imeli debato o tehnoloških infrastrukturah informacijskih funkcij. :D

Edit: No ja ko že govorimo o ceni, tisto za 1000 EUR pa resnično ni glih domačemu uporabniku prijazna rešitev. Vsaj finančno ne.

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 23:29 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Tako kot si ti napisal je bilo sila posplošeno. In verjemi, da poznam precej ljudi, ki prisegajo na HW firewall. Konec koncev naš največji "sodelavec" med drugim priporoča za naše stranke ustrezen HW firewall. Seveda pa nastavitev firewalla zahteva nekaj znanja, katerega pač nudimo po najboljših močeh. In btw, našo firmo ščiti firewall za cca 200-300 EUR že nekaj let in nismo še imeli vdora odkar imamo dotično škatlo.

Tu bomo zaključili to debato o firewallih in teh zadevah, ker se lahko stvari samo še bolj zapletejo, če vmes posežejo še nekateri uporabniki, ki se zares ukvarjajo s temi rečmi in to v detajle.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2008, 23:43 
In seveda ste z vsemi temi izvajanji izredno pripomogli k rešitvi problemov, ki jih ima Vilija.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2008, 11:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Sep 2005, 18:08
Prispevkov: 243
Kraj: Maribor
Andrej in vsi ostali hvala za pomoč. Krivec vseh nevsečnosti je bil ZoneAlarm. Me pa čudi, ker sem ga imel tudi na starem računalniku pa mi je vse normalno delovalo. Še enkrat hvala :wave: .

_________________
Vili-S5-DVJ


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group