Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 12:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MTL
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 02:01 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Vprašanje: kako je z MTL? Ali obstaja le osnovna različica ali se da dobiti kaj več? Namreč, mnogih letalskih družb se sploh ne da izbrati, sploh ne obstajajo. On line sem pričel leteti z ATR 72, pa razen dveh letalskih družb (Novozelandske in Ameriške) ni nič drugega; nobene AirDolomiti, Alitalia, Eurowings, Lufthansa ... Mi lahko kdo kaj več pove o tem ... HVALA ! :?

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 08:23 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Dobiti se da ogromno letal - ne vem pa, katero verzijo imaš inštalirano. Ali je to še stari MTL, kjer si imel razne pakete po celinah (ali nekaj podobnega), ali je to novi dinamični MTL Installer. Razlika je v tem, da si pri novi verziji (dinamični installer) lahko izbiraš letala eno po eno in snameš samo izbrana, ne pa celih paketov. Način izbire pa tudi lahko spremeniš (po letalskih družbah, po tipih letal ipd).

Če imaš še staro verzijo, si snemi novo tule (spodnji del strani): http://www.ivao.aero/softdev/IvAp/IvAp_downl.asp
Na tej isti strani dobiš tudi katalog, v katerem so vsa trenutno izdelana MTL letala.

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 15:20 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Imam instalirano staro verzijo po celinah; sem si pa že snel tudi novo; ali jo lahko naložim čez, ali moram stare MTL zbrisati? Katalog sem pa hotel odpreti, pa ga nisem mogel! Neko napako mi javlja...

OK ! Hvala Stipe za malo namiga ... sem instaliral MTL 201 in rešil zadevo! Sedaj je izbira večja in tudi moj B1900 bo izgledal sedaj veliko lepše in bolj realistično! ČUDOVITO, se že veselim nocojšnjega poleta :jipee: , jutri pa me lahko pridete občudovat na ploščad Brniškega letališča :shock: ! Samo upam, da ne bo spet takšna megla kot že 2 večera zapored ... :)

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 17:25 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Torej, če prav razumem, zdaj vse štima?
Sicer pa stare verzije ni potrebno odstraniti, novi dinamični installer kar povozi prejšnjo oz. samo doda nova letala, v kolikor si jih izbral.

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 18:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Okt 2005, 15:55
Prispevkov: 277
Je pa noter pravkar odkrita napaka:
Adria Airlines, namesto Airways.

Kdo bo gnjavil MTL team? Mislim, da imajo itak na forumu en oddelek prav za take zadeve.

_________________
Blaž
Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 18:58 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Ja Stipe, hvala, vse štima; sem kar počez prepisal in dobil obilico novih družb ... Sem mislil, da zadostujejo stari MTL, pa vidim, da je potrebno tudi tu nadgrajevati ... Sedaj bom imel res pravo letalo prave virtualane družbe ... :D

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 21:08 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Da ne boš preveč pričakoval. Tudi v zadnjem MTLju je za ATR 72 na voljo kar nekaj družb a nobene od omenjenih ni. Lihkar sem pogledal.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2006, 21:34 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Ja, sem videl Goran; ampak vsaj nekaj jih je, pa še Evropskih ... doslej sem imel le neko ameriško in Air New Zeland ... Nisem imel niti osnovnega B1900D, sedaj pa imam vsaj ta model in nekaj družb, da ne bom samo "bianco" letel. Pridružiti se namreč nameravam Air Dolomiti Virtual; sem tudi že kontaktiral njihovega DIR; bi se kar malo pridružil eni družbi, da bi izgledalo še bolj realno ....

http://www.airdolomitivirtual.com/


In zgled sodelovanja RL družbe z VL: na svojih uradnih straneh je objavljena novica in predstavitev virtualnih kolegov!!!! No, upam, da bomo tudi mi to dosegli pri Adrii!!

http://www.airdolomiti.it/storia.asp

Pa še nekaj za oči:

http://www.airdolomitivirtual.com/photomedia.htm

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2008, 12:52 
Odsoten

Pridružen: 17 Feb 2007, 19:10
Prispevkov: 52
Kraj: Ljubljana
Živjo, zanima me, če bi kdo lahko naredil MTL letalo Inex Adria, ker sedaj lahko pri Adriji izbereš samo 5 letal, bil bi pa zelo vesel, če bi lahko imel naprimer MD-ja- 80.

Hvala! LP. Mitja


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 02 Avg 2008, 11:51 
Odsoten

Pridružen: 17 Feb 2007, 19:10
Prispevkov: 52
Kraj: Ljubljana
A kdo mogoče ve, če je kje možno dobiti MTL letalo CRJ900 od Adrije?

Hvala. LP. Mitja

_________________
Mitja Leben
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si/

Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 02 Avg 2008, 12:42 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
adria napisal/-a:
A kdo mogoče ve, če je kje možno dobiti MTL letalo CRJ900 od Adrije?

Hvala. LP. Mitja


Žal ni možno - tega modela namreč v MTL bazi ni, zato tudi ni paintkita zanj, da bi ga kdo lahko pobarval.

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008, 23:45 
Odsoten

Pridružen: 11 Nov 2008, 18:19
Prispevkov: 4
Morda se vam bo zdelo neumno vprašanje, vendar meni ne da miru.

Na računalniku imam namreč inštalirana oba FS (2004 in FSX) pri obeh sem tudi inštaliral obe verziji Ivap programov in MTL knijižic letal. Sedaj pa me zanima, zakaj pri nobeni verziji simulatorja ne vidim inštrumentov v kokpitu IVAP letala ostala letala delujejo normalno. Kot sem uspel prebrati na forumu ostali nimate teh problemov. Naj povem še to, da sem probla tudi z dodati posamezna letala z interneta, in mi delajo normalno (nekatera). Tako da menim da je problem nekje v povezavi letala in knjižice, ki določa kateri kokpit naj bi se pojavil in kje naj bi bili inštrumenti.

Poleg tega mi tudi pri verziji 2004 javlja neko napako, ki je bila že opisana, vendar mi rešitev, ki so jo drugi uporabili ne pomaga. Zgodi se namreč to, da po zagonu Ivap dodatka v simulatorju le-ta javi napako in se ustavi. V FSX pa dela normalno. Aja pa tudi antivirusni program sem odstranil z računalnika in se problem še vedno pojavlja.

Priloga:
Ivap problem.JPG


Tako, Vsem ki mi boste po svojih močeh pomagali se že vnaprej zahvaljujem


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2008, 00:25 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
Ognjen napisal/-a:
Sedaj pa me zanima, zakaj pri nobeni verziji simulatorja ne vidim inštrumentov v kokpitu IVAP letala ostala letala delujejo normalno. Kot sem uspel prebrati na forumu ostali nimate teh problemov.
Menim, da je glede letal iz MTL pri tebi vse v redu, saj to niso letela, ki bi jih leteli, temveč so to letala drugih, ki jih vidiš, ko si on-line. Prav zato jih moraš imeti tudi instalirane - vsaj osnovni nabor.

Ognjen napisal/-a:
Poleg tega mi tudi pri verziji 2004 javlja neko napako, ki je bila že opisana, vendar mi rešitev, ki so jo drugi uporabili ne pomaga. Zgodi se namreč to, da po zagonu Ivap dodatka v simulatorju le-ta javi napako in se ustavi. V FSX pa dela normalno. Aja pa tudi antivirusni program sem odstranil z računalnika in se problem še vedno pojavlja.
Iz sporočila o napaki se da razbrati, da imaš različico 1.3.6, s katero je bilo res nekaj težav (tudi sam sem jih imel), zadnja objavljena pa je 1.3.8, ki je sedaj tudi edina različica IvAp-a, ki omogoča uporabo vremenskih strežnikov. Najprej posodobi IvAp in sporoči rezultat.
Pa še to: ali ti IvAp javi napako, ko ga zaženeš, ali ko se hočeš priključiti na mrežo?

Danilo

_________________
Danilo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2008, 01:26 
Odsoten

Pridružen: 11 Nov 2008, 18:19
Prispevkov: 4
Hvala glrede MTL letal, se mi je zdelo da bo najverjetneje nekaj podobnega.

Kar pa se tiče Ivap-a pa moram reči, da mi še vedno javi enako napako kljub temu, da sem program na novo naložil. Poleg tiste slike, ki sem jo prilepil v prejšnjem postu, mi javi tudi nekaj v smislu, da je bila povezava s strežnikom prekinjena in da bo poizkušal vzpostavitit povezavo kasneje... Instalirana verzija pa je bila od samega začetka tista zadnja, ki je na uradni strani, tako da ne vem kako lagko piše da je verzija 1.3.6. Tudi meni se je to zdelu čudno.
Če to kaj pomaga.

Aha, pa napako mi javi, ko ga zaženem in se spoizkuša povezati na mrežo (traja nekaj sekund).

Upam da bomo skupaj spravili tole zadevo v red.

Lep pozdrav


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2008, 19:14 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
Ognjen napisal/-a:
Aha, pa napako mi javi, ko ga zaženem in se spoizkuša povezati na mrežo (traja nekaj sekund)
Oprosti, svoj čas sem bil blond :oops: , ampak še enkrat me zanima: se to zgodi takrat, ko v menijski vrstici izbereš IVAO-Show/hide IvAp in se prikaže IvAp okno ali takrat, ko je IvAp okno že odprto in pritisneš CONN(ect). Kolikor jaz vem pri prvem še ne potrebuješ mreže, vsaj meni ne javi nikakršne napake tudi če imam iztaknjen mrežni kabel.

Kako pa imaš nastavljen požarni zid? Če je vključen, ali imaš nastavljeno izjemo (exception) za 'ivapnetint.exe'?

Malo sem pobrskal po IVAO forumu in tam je tema ravno o tej težavi (http://forum.ivao.aero/index.php/topic,90378.0.html). Mislim, da te čaka "Quick FS Reinstall Procedure".

Veliko uspeha!

Danilo

_________________
Danilo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2008, 22:41 
Odsoten

Pridružen: 11 Nov 2008, 18:19
Prispevkov: 4
Ja tudi moje razlage niso ravno razumljive. Najprej zahvala za linke, ki si mi jih pokazal, in moram reči, da sem del problema že rešil s tem, da se mi program ne poveže več avtomatično, ampak da se povežem ročno. Sedaj dela :) No vsekakor bom tudi reinstalal v bližnji prihodnosti, ampak trenutno se mi to ne da :O

Ja Ivao mi je javil napako, ko sem ga prižgal.

No trenutno sem na mreži še kot opazovalec, ke si moram še nekaj literature prebrati in zbrati dovolj poguma, da se bom priklopil kak petek na mrežo in probal malo leteti šolske kroge na kakem majhnem letališču, in kako tudi reči z kontrolo.

Vseeno velika hvala za pomoč.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 18 Nov 2008, 00:24 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
Ognjen napisal/-a:
Sedaj dela :) No vsekakor bom tudi reinstalal v bližnji prihodnosti, ampak trenutno se mi to ne da :O
Me veseli, da zadeva dela. Kar pa se tiče ponovne instalacije te razumem, a zdi se mi, da z opisano izvedbo "Quick FS Reinstall Procedure", seveda če zares deluje, ni prav veliko dela. Sam tega postopka še nisem preizkusil.

Ognjen napisal/-a:
No trenutno sem na mreži še kot opazovalec, ke si moram še nekaj literature prebrati in zbrati dovolj poguma, da se bom priklopil kak petek na mrežo in probal malo leteti šolske kroge na kakem majhnem letališču, in kako tudi reči z kontrolo.
Seveda si dobrodošel. Za začetek bo dovolj če preštudiraš IvAp navodila, VFR frazeologijo ter obvladaš letalo, ki ga boš letel. Pogum pa ... saj nihče ne grize :wink:.

Danilo

_________________
Danilo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: MTL
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2009, 13:54 
Odsoten

Pridružen: 11 Nov 2008, 18:19
Prispevkov: 4
Imam še eno vprašanje.

Ko se priključim online na Ivao in se vklopin v FS, se na radarju v Ivao vidim, lahko oddam flight plan in tudi letim, vendar pa na vidim nobenega drugega letala, ki naj bi pristajalo na leatlišču, ali ki naj bi bil parkiran na ploščadi. Priklopil sem se na LJLJ in sem videl letalo inbound 4milje na final-u in letalo, ki naj bi bilo parkirano na letališču, pa ni bilo ne duha ne sluha o nobenem od obeh. Morda je samo kako naključje ali morda delam kaj narobe. Instaliran imam tudi MTL, in vse deluje kot bi moralo, razen tega kar sem omenil.
Uporabljam FS 2004 v FSX še nisem probal.

Če je še kdo doživel kak podoben primer se poriporočam za kak nasvet in pomoč.

Zasledil sem tudi vprašanje glede časa, če se ga da sprememniti glede na realni čas. Primer, da bi letel po svetlem, čeprav je ura 22 in je zunaj tema. Verjetno ne, ampak vseeno vprašam da bom siguren.

Hvala za odgovore in lep pozdrav


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group