Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 01:00

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 05 Dec 2011, 20:12 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Pozdravljeni,
se zgodi da greš spat in razmišljaš o cockpitu, se zgodi da se zbudiš in pomisliš na cockpit...., tudi jaz sem začel in misel mi ne da miru. Sklenil sem narediti domači cockpit, razmišljal sem veliko.., o vrsti, rabi, postavitvi kabine za dve osebi pa do namizne variante tudi z dvemi sedeži. Po temeljitem razmisleku sem prišel do ugotovitve da je sicer "prava kabina" v dimenziji 200x150x125cm odlična vendar nekoliko nerodna za postavitev v prostoru in kasneje za transport. Odločil sem se da zgradim namizno kabino in uporabim Saitek komande in instrumente, FSX ter projektor.
Osnutek prilagam v prilogi, prosim vas za kakšen komentar namreč prihajam iz modelarskih voda, brez tovrstnih izkušenj pa me zanimajo vaša mnenja.
Toliko za sedaj, naročil sem že izrez iverala v rumeni barvi :) , kako bo zgledalo bom sporočil.
Lep pozdrav prav vsem!
Darko


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2011, 00:07 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Počasi se dela in dobiva obliko :D
lpD


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2011, 11:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Izgleda super =D>


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2011, 17:46 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Hvala, ni prav enostavno in zahteva popravke, opremo Saitek najdeš na različnih mestih po zelo različnih cenah, pedala v Big Bang 150€ v Iga Bibi 100€, očitna razlika.
Vmes študiram IVAO... :? , Lp
Klemzi napisal/-a:
Izgleda super =D>


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2012, 09:19 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Od zdaj naprej se bo imenoval Piper Super CUB, vgradil sem steklo in dodal nekaj malenkosti, projektor in platno. Čakam da bo spet kaj "kapnilo s strani" in grem v naročilo panelov.
Lp, Darko


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2012, 11:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Super, zelo me razveseli ko se kdo loti izdelave kabine =D> . Enkrat je tudi mene že zagrabila Cessna tako malo za vmes, če bi imel preveč časa :)

Drugače pa, če ti pride prav ali pa komu drugemu za izdelavo Cessne ... As real as it gets :mrgreen: nekaj uporabnih linkov :
- shema MIP (Simkits) v AutoCad formatu http://www.simkits.com/downloads/documents/cessna.dwg
- TheGaugesFactory Freeware instrumenti za različna propelerska letala
Slika Slika Slika Slika

- Freeware osnovni instrumenti in še kaj zelo uporabnega (flightdecksoft)
Slika


Za grobo kabino je treba je sprintati MIP v razmerju 1:1, izrezat luknje za inštrumente, zadaj postavit monitor2, pravilno razporediti programčke za inštrumente in nastavit zunanji pogled na monitor1 in let se lahk oprične :) Sliši se enostavno kaj :D za kaj več, recimo nastavljanje teh inštrumentov brez brkljanja po FSju... pa so že pa potrebne vmesne kartice to smo pa že obdelali na zadnjem srečanju.

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit
OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2012, 12:06 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Živjo,

hvala za uporaben predlog, panel mi je všeč in bi se ga rad lotil, me pa bega misel da bi se osredotočil samo na en model, pravzaprav je bilo prvotno mišljeno izdelati model Cessne iz Saitek instrumentov, http://www.saitek.com/uk/prod/fip.html, problem je v tem da so precej dragi po 130€ in še vedno digitalni, tako pa je bolje da si omislim monitor, tako kot praviš ti, ki ga ne bi omejeval z izrezanim panelom, ker se v monitorju lahko igram z različnimi instrumenti in postavitvijo za različne motorce. Vključim lahko tudi Garmina.
http://www.fspilotshop.com/product_info ... hot_images

Demontiral bom monitor od laptopa in ga postavil na mestu instrumentov, podaljšal kable od monitorja in uporabil laptop kot dodatni računalnik za panelbuilder in garmin.

Še vedno pa mislim dodati,
http://www.saitek.com/uk/prod/multi.html
http://www.saitek.com/uk/prod/radio.html

Kar lepo dela takole na pol, če imaš še kakšno idejo je dobrodošla :D
Lep pozdrav, D


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2012, 11:46 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
pozabi na laptop in lotanje kablov... :(

Nova pridobitev pa je 12 inch monitor :D , vsekakor boljša opcija in občutno cenejša kot 8 saitek prikazovalnikov, maske ne bom delal ker bi zraven rad vključil Garmina
Lp, Darko


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2012, 20:02 
Ja ampak mogoče pa vseeno nebi bilo narobe, če bi si pogledal kakšno sliko panela letala splošne kategorije.

Ker tale razpored instrumentov, kot ga prikazuješ na tvoji sliki je, kot bi mladina rekla, "kr neki,no". Ne poznam zadeve, ampak skoraj gotovo se mora programsko dati zamenjati položaje posameznih instrumentov in jim dati "obraze", ki so nekoliko bliže standardom.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2012, 10:07 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Vsekakor Andrej, slika je simbolična, trenutno se ukvarjam kar mi je pomembno da zadeva softversko deluje, merilnike pa bom pravilno razporedil.
Lp!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2012, 12:36 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
imaš mogoče še kakšno idejo, malo sem omejen z prostorom in pri tej resoluciji ne morem dodatno zmanjšati merilnikov?
lp,D


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2012, 19:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
Mislim da je kar oky, še kaj manjka?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2012, 19:54 
Res na vem, zakaj tavaš v temi, takole izgleda cockpit resnične Cessne 172:http://odachoo.files.wordpress.com/2010/03/172panel.jpg


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2012, 12:59 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Poskušam prilagoditi merilnike iz tistega kar imam in upam na koncu da jih bom, postavitev motornih instrumentov ni tako bistvena ker sem omejen z 12", nimam prav vseh na izbiro in velikost merilnikov ne morem poljubno spreminjati. Tisto Cessno iz naslova je treba jemati malo bolj z rezervo. Če bi hotel pravi panel bi moral odšteti 16000€, tole bo bolj za hoby in veliko ceneje. :)
Hvala za nasvete in lp, D


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2012, 09:10 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Še vedno lahko uporabiš merilnike iz zgornih linkov! Te lahko po mili volji prestavljaš gor in dol ter spreminjaš velikost, pa še 100-krat bol realno izgledajo kot ti, ki jih uporabljaš sedaj.
Kar se tiče panela pa ga lahko daš delat iz pleksija (po skici iz linka) pobarvaš, dodaš leseno ogrodje/stojalo in imaš skoraj takega kot je pravi za recimo nekje 300€ +/-. Edina stvar, ki bo odstopala je ta, da moraš imeti krmilo nižje kot je v resnici zaradi monitorja z inštrumenti.
Če hočeš leteti drugo letalo, narediš nov panel z drugačno razopreditvijo (ali pa v istega narediš še kakšno luknjo) zamenjaš in štrumente na monitorju, kaj dodaš in imaš recimo dvomotorca. Dimenzije panelov GA letal so si dovolj blizu, da s tem nebi smelo biti težav.
Za primer si vzemi simulator od Adrie tam lahko simulirajo vsaj tri letala v eni kabini (enomotorno, dvomotorno propelersko ter turbopropelersko letalo).

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2012, 09:44 
Tudi moje mnenje je, da se izplača nekoliko potruditi in narediti nekaj, kar bo nečemu podobno, ne bo generično. Že sam videz in občutek da si v kabini nekega dotičnega tipa letala sta zagotovo povsem drugačna.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 06 Feb 2012, 11:10 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Ojla,
mislim da imata prav, poskusil bom čim bolj realistično z uporabo maske
Lp, Darko


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2012, 09:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
No končno :mrgreen:, pozdravljam tvojo odločitev.
Na sliki je še en primer MIP-a iz vezane plošče, verjetno 5 mm. To je še cenejša varianta od pleksija. Sedaj pa veselo na delo :work:

Slika

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2012, 14:57 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Hvala :D , trenutno se ukvarjam s sedeži, gretje sedeža bo prav prišlo :rotfl:

Lp, D


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Cockpit Cessna
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2012, 14:59 
Odsoten

Pridružen: 17 Dec 2010, 12:38
Prispevkov: 36
Priloga:
IMG_5340.JPG


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group