Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 22:04

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2012, 23:50 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
No pa sem tudi jaz sprobal to zadevico. Imam Goclever Tab A103 skupaj z programom Redfly ScreenSlider. FMC-odzivnost odlična. Res je, da to ni tipkanje ampak bolj božanje a na koncu koncev za mali strošek je kar nobel. Ampak so se pojavili določeni problemi. Kaj bi brez njih.... .
Sam imam dva monitorja. Eden je cockpit, drugi pa za FMC -CDU, overheat,ticas, in ostale inštrumente. Glavni monitor imam pred seboj (normalno) drugi pa je na desni. Zato sem preko programa določil da bo tablica na levi. FMC sem dodal na tablico a glej ga zlomka, na tipkanje na tablico ni bilo učinka. Prav tako se nidalo tipkati z miško. Nato sem nastavil, da bom FMC premaknil preko desnega monitorja na tablico. In stvarca se je zbudila. Začel sem postavljati ostale stvari - overhead, ticas, ivap..... na desni monitor. Ko sem se povezal z mrežo mi je Flight plan sam skočil na tablico. Seveda sem ga potegnil nazaj na monitor. Najbolj me je pa razkurilo, ko sem vmes prižgal skayp se mi je vse preselilo na tablico. Ko sem ponovno naredil red na monitorju pa mi je izginil Flight simulator - cockpit na glavnem monitorju. Vse skupaj sem resetiral in šel ponovno tokrat bolj pazlivo in brez skayp-a ali da bi odpiral kakšen drug program. Potem je zadeva stekla in odletel sem celo LJLJ LYBE.
Res je, da mi je okno za prijavo na mrežo vseeno skočil ob otpiranju le tega spet na tablico in sem ga moral potegniti nazaj na monitor in isto se je zgodilo pri odpiranju okna za oddajo FP me je zadevica vseeno navdušila. Bilo bi pa še bolje če teh problemov nebi bilo. Ima kdo izkušnje in mi zna pomagat.
Imam sicer na sumu 3D cockpit in da bi stvar delala bolje v 2D cockpitu . Morda moram sptestirati, ko bo čas.
LP


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2012, 15:04 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2009, 09:05
Prispevkov: 69
No Iztok tako je to. Tudi jaz sem se na začetku jezil nad tem premikanjem oken na Ipad, ker nisem našel nobene pametne rešitve
sem se sčasoma navadil na to, da je potrebno z miško potegniti nazaj okna na drug monitor. Tudi ti se boš.
Ampak sem ne vem kje vse iskal kakšno rešitev za to, pa je ni.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2012, 15:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Boža, boža FMC :mrgreen:
A kakšen programček v stilu Remember window position je že kdo probal, mogoče pa bi delovalo?
Eden takšnjih je WinSize2:
http://www.instantfundas.com/2010/07/make-windows-remember-window-position.html

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2012, 16:05 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Hvala Bojan. Zdaj saj vem da ni problem samo pri meni #-o A si probal še s kakšnim drugim programom.
Ja, Simon. Boža, boža a kaj, ko me ferbec matra :) Bo prišel čas tudi še za klik, klik po FMC-ju. :D To je samo nadomestek :mrgreen: . Zdaj zbiram za Efis in MCP, potem pridejo na vrsto iverke .....
ja kakšen drug program.... Pri meni je problem , ker sem se prvič srečal z TAB -lico in sem popoln začetnik. še programa ne znam dol snet. Pa mi je že Silvo nekaj pokazal ampak..... . Bom počakal do sobote da mi pokažete bo dosti lažje :rotfl:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2012, 23:46 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Danes sem probal v 2D načinu pa ni nič drugače. Se pa, da narediti z malo domišlije - triki, da ni tako moteče. Napr.: Najprej se povežeš z IvaO oddaš FP rasporediš ostale stvari na drug monitor, dodaš - otpreš programe katere misliš, da so potrebni (skayp, FS2Crew ....) jih napr. minimiziraš in ko je vse na svojem mestu, odpreš Redfly Skreenslider program, dodaš FMC na TAB in to je to. Malo več dela na začetku ampak potem med letom manj razburjenja. Vrstni red je po lastni izbiri.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 05 Dec 2012, 13:56 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2009, 09:05
Prispevkov: 69
Bravo Iztok!
To delam ves čas, ker druge rešitve žal ne najdem.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2012, 18:31 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Bojan, men je vedno bolj všeč, ko stvarco pogruntaš sploh ni več težev in to nobene =D> \:D/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 18 Dec 2012, 21:49 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
No takole zgleda. Sem naredil nosilce in je prav fletno božat :D
Desno spodaj :mrgreen: je FMC na božanje.


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 18 Dec 2012, 23:03 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Ja prou fletno izgleda tale "božavček" :D ampak čakaj malo, Boeing in joystick pa negresta skupaj :mrgreen:!

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2012, 11:43 
:D Ja Iztok lepo, ampak kot pravi SStušek........... prešaltaj na A320, pa še joystik na levo, lol :rotfl:

:wave: :wave:


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2012, 18:16 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
:D Ja, to je novi model Airbus 737 :rotfl:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2013, 14:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Še eden programček za android naprave, stane 15€, deluje preko wi-fi in nič ne obremeni pc-ja :D Narejen je za vsa boljša letala 737, deluje pa super. Moj s3 je malo majhen, ampak, se da :D

https://play.google.com/store/apps/deta ... lcdu&hl=sl

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2014, 15:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Še novost za A 320 https://play.google.com/store/apps/deta ... .vcdu_a320

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: iPad kot FMC
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2014, 17:21 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Nov 2006, 19:20
Prispevkov: 148
Kraj: Spain
Živijo,ali obstaja negdo ki bi meni razložil kje dobim Redfly Screenslider za komp.in tablico in kako ga naložim.program bom seveda kupil [-o< .


Lep pozdrav in hvala,Ranko

_________________
https://t.me/pump_upp


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group