Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 00:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 81 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2009, 14:27 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Pozdravljen :prayer: :prayer: :prayer:
Sem nov član in berem ta forum od petka se pravi pet dni. Sem tudi bolj začetnik kot ne. Vsak dan, ko grem na forum, da bi kaj novega izvedel o samem letenju se kaj naučil..... :problem: pa nekako vedno pristanem na KAKO NARESTI KOKPIT. Ne morem se nagledat kaj eni počnete in kar malo se bojim, da še sam nebi NOT PADU. Resnično kapo dol !!! =D> =D> =D> Trenutno bi rad kupil pro flight yoke system - saitek, mogoče še kakšen displejček in kakšne pomožne tipke ali pa avtopilot, ko pa gledam tale kokpit me je pa kar malo minilo :( . No seveda ne mislim resno, da bi me minilo nasprotno še bolj sem navdušen nad FS kaj vse se da narediti, da so užitki pri samem špilu še boljši....v tvojem primeru NORO DOBRI. (Se opravičujem ker sem kar prešel na TI).
No lahko bi še hvali tvoje delo, ampak imam eno vprašanje. Doma imam 4 monitorje, dva sta 24" lcd in dva navadna trinitrona 17". Rad bi jih postavil tako, da bi imel 180 stopinski pogled. V PC-ju imam dve Grfični ATI Radeon HD 5750 povezava SLI. Sedaj ima m priklopljena dva lcd monitorja - drugi je kot odložišče, ker ju drugače ne znam priklopiti. Ja pa še to imam Windows 7.
Vsakemu, ki mi bo želel pomagati se mu že v naprej zahvaljujem.
LP Iztok


Zadnjič spremenil Gorchi, dne 18 Dec 2009, 03:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Odcepil od teme http://forum.kvls.si/viewtopic.php?f=25&t=2089, ker je precej zašla iz teme


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2009, 13:56 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Iztok,
bodi malo bolj specifičen kar se vprašanj tiče. Sicer pa odgovor je da, lahko daš kar lepo zbirko monitorjev naokoli, A320 SIM uporablja programček WideView za to, da ima sliko na 3 monitorjih. Je pa res, da zadaj stojijo 3 računalniki s FS2004, djani v mrežo.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2009, 19:06 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Takole,
Del odgovora sem že dobil
1. Da se
2. potrebujem program (Hvala za link)

Ne vem pa:
Če bi želel imeti tri monitorje (fizični jih imam) in med špilom prižgane, left front, front, right front. Kolikor sem razumel, da tale kokpit poganjajo trije pc-ji povezani v mrežo kar se pogleda iz kokpita tiče. Jaz bi imel rad na enem računalniku z tremi monitorji tri poglede na enkrat med špilom FS. Se pravi levi monitor bi imel left front, center ali sredni monitor wiev front in tretji desni monitor right front. Vse to z enim računalnikom. Ali so moje želje mogoče [-o<
lp Iztok


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2009, 20:47 
Citiram:
1. Da se
2. potrebujem program (Hvala za link)


1 je res.
2- NI RES, ne potrebuješ nobenega programa!

Tvoj edini problem bo dejansko samo to, ker nimaš štirih enakih monitorjev, kar sicer ni nujno, je pa zelo zaželeno, še posebej v WIN7. Ampak za sam principielni preizkus delovanja, bo tudi tisto, kar imaš trenutno, dovolj.

- V gonilniku grafike razklopi SLI konfiguracijo in ustvari extended desktop( ne clone).
- V FS9 pojdi pod meni Views\New View\Virtual cockpit
- Novo ustvarjeni pogled klikni z desno miško - Undock window, "nesi" na sosednji monitor. S tipkami CTRL+ Enter ali Ctrl+Backspace se lahko premikaš naprej-nazaj, s Shift+Enter ali Shift+Backspace pa gor/dol, za zoom uporabi + in -, in si nastavi pogled, kot ti najbolj ustreza.
-Isto metodo uporabi še za "izdelavo" drugega pogleda iz kabine, četrti monitor pa uporabi za instrumentalno ploščo.

Pričakuj kar precejšenj padec FPS-jev, razen, če nimaš kar "hude" mašine.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2009, 21:36 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
andrejdrobun napisal/-a:
Citiram:
1. Da se
2. potrebujem program (Hvala za link)


1 je res.
2- NI RES, ne potrebuješ nobenega programa!

Tvoj edini problem bo dejansko samo to, ker nimaš štirih enakih monitorjev, kar sicer ni nujno, je pa zelo zaželeno, še posebej v WIN7. Ampak za sam principielni preizkus delovanja, bo tudi tisto, kar imaš trenutno, dovolj.

Pričakuj kar precejšenj padec FPS-jev, razen, če nimaš kar "hude" mašine.


Andrej hvala

Nekaj podobnega sem imel v glavi (vsaj upam, da je kej #-o :rotfl: ) Na Konfig. SLI pa nisem niti pomislil. Se bom potrudil, da se bo kaj zgodilo, če ne pa bom prosil še za pomoč. Lahko ?

Aja pa še to. Kako izmerim FPS-je. Popravici povedano niti ne vem kaj je to FPS ampak bolje je biti neumen 5 minut (ali pa do odgovora) in vprašati, kakor ,da sem tiho in pameten ter neumen celo življenje.
LP Iztok


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2009, 23:21 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
iztok napisal/-a:
Aja pa še to. Kako izmerim FPS-je. Popravici povedano niti ne vem kaj je to FPS ampak bolje je biti neumen 5 minut (ali pa do odgovora) in vprašati, kakor ,da sem tiho in pameten ter neumen celo življenje.
LP Iztok

Dvakrat zaporedoma pritisneš "Shift" in "Z" hkrati in s tem se ti bo v zgornjem levem kotu prikazal napis FRAMES/SEC=XXX.

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2009, 23:57 
FPS je kratica za Frames Per Second ali, po domače, število sličic na sekundo. Ta vrednost je posreden pokazatelj sposobnosti nekega konkretnega računalniškega sistema = hitrejši procesor in grafična kartica, večja bo vrednost FPS na katere pa v veliki meri lahko vplivaš tudi z nastavitvami grafike v samem simulatorju. Če nimaš res dokaj močnega računalnika, boš moral z nižanjem teh nastavitev ohranjati FPS tam nekje vsaj okoli 20, ker bo sicer preveč "žaganja". Ko si pa enkrat z nastavitvami pod sredino drsnikov in začneš posledično izgubljati bistvene elemente scenerya, je pa to znak, da tvoja trenutna konfiguracija strojne opreme ni sposobna poganjati zadevščine na štirih monitorjih.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 14:23 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Pozdravljeni

No takole:
Imam FSX In pa FS9 (Mimogrede FS9 je FS 2004 s se motim? )
Oba imam nastavljena vse do maximuma -ultra hi
FSX ima fps nekje od 15 do 20 naprej pa še piše (ne vem kaj to pomeni) Target of 96fps
FS9 ima fps nekje od 60 do 70 naprej pa....... Locket AT 99 FPS
Meril sem na ploščadi LJLJ z Baronom 350 zunanji pogled in se vrtel okoli njega
Na obeh verzijah nimam dobenih dodatkov
PC je i5 750 spomina 4GB in grafična 2X radeon HD 5750 SLI povezava
V bistvu je takole, če bo šlo bo okej če ne pa bom malo počakal na boljše čase
Andrj bi pa prosil bolj natančno kako razklopim SLI in ustvarim extended desktop. Enostavno mi ni šlo.
Sem pa malo brav v debati KATERA GRAFA in sem izvedel marsikaj novega
Zaenkrat Andrej in Stipe HVALA!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 14:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Zivjo, recept andrejadrobuna bo kar pravi, če ti uspe "extendat" desktop čet 4 zaslone si zmagal. Vpašanje seveda kaj bo rekla mašina na to ? Prosim poročaj kako stvar deluje, če bo delovala :wink: , ker me zanima kako deluje taka izvedba v SLI konfiguraciji.
Vseeno predlagam še prelet navodil za WideView tudi, če ga ne boš uporabil. Notri so predstavljeni primeri, nastavitev zoom faktorja in kotov zaslonov (od strani 40 naprej).
http://www.wideview.it/downloads/manual.zip

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 14:44 
Tvoja konfiguracija bi morala čisto v redu poganjati FS9 - aka FS2004, aka ACOF, zasledil boš vsa tri imena za isto stvar na vseh štirih monitorjih, za FS X je pa preslabotna.

SLI, ozroma crossfire konfiguracijo, kot ATI imenuje svoj "SLI" pa si moral omogočiti v gonilniku, torej Catalyst control center. In tako, kot si jo omogočil, jo pa še onemogoči.

Osebno sicer nisem nikoli delal z ATI-jem na štirih monitorjih, imam pa izkušnje z Nvidiinimi karticami in je zadeva v FS9 kar spodobno delovala, v FS X je bila pa bolj žalost.

Pa "framelock" zmanjšaj na kakšno bolj človeško vrednost - 30FPS je povsem v redu vrednost.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 15:12 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Sem našel kje se izključi SLI. Mam še eno vprašanje. Zakaj moram izklopiti SLI ?
Popoldne se bom igral z monitorji in bom poročal.
LP Iztok


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 18:37 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
- V gonilniku grafike razklopi SLI konfiguracijo in ustvari extended desktop( ne clone).
- V FS9 pojdi pod meni Views\New View\Virtual cockpit
- Novo ustvarjeni pogled klikni z desno miško - Undock window, "nesi" na sosednji monitor. S tipkami CTRL+ Enter ali Ctrl+Backspace se lahko premikaš naprej-nazaj, s Shift+Enter ali Shift+Backspace pa gor/dol, za zoom uporabi + in -, in si nastavi pogled, kot ti najbolj ustreza.
-Isto metodo uporabi še za "izdelavo" drugega pogleda iz kabine, četrti monitor pa uporabi za instrumentalno ploščo.

Izklopil sem SLI, resetiral PC (sicer ni zahteval) pognal fs9 šel pod meni Views\New View\Virtual cockpit, na novo ustvarjeni pogled sem kliknil z desno tipko.....ampak undock window je bil gluh za kakršno koli klikanje....pa tudi premaknit se ni hotel dlje od okvirja monitorja
tako.....


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 18:58 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Ja isto sem probal na FSX samo da nisem isključil SLI pa je stvar vseeno enostavno ratala, poglede sem postavljal kakor sem hotel, brez problema, samo .................................... ja fsp se niso premaknili nad 10 in vse skupaj je cukalo in žagalo kot pri 30 let starem zastava 101
Ni Mi jasno zakaj noče pri FS9


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 19:17 
Oprosti, če sem te nehote zavedel, ampak kot vse kaže se ATI in Nvidia varianti prikazovanja na več monitorjih nekoliko razlikujeta in mora pri ATI-ju ostati Crossfire vklopljen. In če ti je uspelo v FSX-u, potem bi ti moralo tudi v FS9, postopka sta v obeh primerih povsem enaka. Pa še en nasvet: čimprej, dokler še imata ceno, se znebi ATI-jev in si za denar od prodaje raje omisli dve "mamici" v obliki GTX 275.

V nekem drugem postu sprašuješ za lokacije posameznih uporabnikov - ta informacija je navedena že kar v profilu.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 19:50 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Tudi če je vklopljen SLI ali pa izklopljen v FS9 je jeziček undock Window mrzu (rip) ne dela.
Kar pa se tiče grfične pa sem že probal z zamenjavo oz. da bi ti dve svoji prodal ampak ni zanimanja. Vem, da sem se prehitro odločil za nakup 5750, ko bi vsaj vzel 5770 bi bilo dost bolje ampak me je zavedla ocena V REVIJI MOJ MICRO. Žal
Grem mal brskat pod nastavitve v sami igri če se da kaj ščarat.......sem kar malo slabe volje
LP Iztok


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 20:01 
Če bi vzel 5770, bi pa še več denarja vrgel stran . . . vsaj kar se FS X-a tiče.

Nekaj mora bit s tvojo instalacijo FS9 narobe, ker bi ti "undock window" moral delati neglede na to, ali imaš extended desktop vklopljen ali ne. Vsaj v WIN/XP je tako, je pa možno, da bo to kak hrošč WIN7.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 20:46 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Zdele sem pognal unistal za FS9 jutri pa ponovno instalacija pa da vidmo če bo kaj bolje


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 22:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Meni undock v win7 dela, sem šel prav za to instalirat fs9

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Kako naresti kokpit
OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2009, 22:37 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 22 Sep 2006, 11:53
Prispevkov: 527
Kraj: Ljubljana
iztok napisal/-a:
Tudi če je vklopljen SLI ali pa izklopljen v FS9 je jeziček undock Window mrzu (rip) ne dela.
Upam, da nisi imel FS9 v načinu "Full Screen" (ALT-ENTER), kajti "Undock window" dela samo v okenskem načinu prikaza.

_________________
Danilo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Dec 2009, 10:18 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Eureka!!! =D> =D> =D> :jipee: :jipee: :jipee:
Ja . Danilo je imel prav. Tudi po ponovni instalaciji je bil isti šmoren poten pa sem zmanjšal okno in undock je vstal od mrtvih. In sedaj premikam poglede po monitorjih (za sedaj imam priklopljena samo 2 com) in se ....... ja igram :P
Ampak VPRAŠANJ ŠE NI KONEC !!! [-X
Ja najprej pa tole. FPS-ji (zdaj vem kaj je to :D ) mi sploh niso padli ko sem imel na enem monitorju desni front na drugem pa levi front. pa tudi pri drugih pogledih so FPS-ji ostali isti. Nekje okoli 70. Men to sicer čisto paše samo napovedi pa so bile drugačne. V FSX pa so, mislim da sem to že napisal, FPS padli najmanj za 30%. Zanimivo.....

No zdaj pa vprašanje?
Še enkrat bom napisal, da imam dve GK ATI HD 5750 povezani v SLI. Vsaka ima 4 izhode za monitorje. 2 sta DVI-A, 2 pa HDMI. Zdaj imam prikloplena dva lcd monitorja na eno grafično preko DVI-A. A bi šlo, če bi druga dva monitorja priklopil, sta pa 17 " soni trinitron tik pred penzijo, na sdugo grafično kartico prav tako na DVI-A. Imam možnost novelša monitorja priklopiz na HDMI ali pa celo preko USB ampak nimam kablov.


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 81 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group