Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 17:08

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2012, 09:35 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Digital Combat Simulator (DCS) pripravlja novo letalsko simulacijo v svoji seriji (Flaming Cliff, Black Shark, A-10C).
Kljub temu, da je simulacija v svoji zgodnji beta verziji, je že dobro viden izjemen letalski model.
Več v nadaljevanju...

http://www.youtube.com/watch?v=_XtW1ytb ... re=related

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2012, 19:00 
Sem si pozorno pogledal video in mojim petintridesetletnim letalskim izkušnjam navkljub nisem uspel ugotoviti po čem sklepaš o kakem izjemnem letalskem modelu? Jaz iz pričujočega videa nisem uspel razbrati prav nič takega izjemnega. Sicer se pa tega sploh ne da trditi brez tega, da "sedeš vanj" in imaš komande v rokah.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2012, 19:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Mar 2003, 13:40
Prispevkov: 988
Kraj: Ljubljana
Mogoce gre sklepati po preteklih projektih iste skupine, ki je ze dostavila kvalitetne produkte. Seveda pa bo potrebno dobiti zadevo pod prste, da bi lahko realno ocenili kakovost...


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2012, 20:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jun 2004, 09:52
Prispevkov: 190
Kraj: Beltinci
Jaz pa bolj pričakujem to: "DCS: MiG-21Bis Fishbed" http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=87621

LP

Simon

_________________
Slika
Intel CORE i5-4670K
Gigabyte Z87-HD3
Kingston DDR3 8 GB 1600 MHz
2X Seagate Baracuda 1TB
Gigabyte ATI HD 7850 2GB


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2012, 23:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
andrejdrobun napisal/-a:
Sem si pozorno pogledal video in mojim petintridesetletnim letalskim izkušnjam navkljub nisem uspel ugotoviti po čem sklepaš o kakem izjemnem letalskem modelu? Jaz iz pričujočega videa nisem uspel razbrati prav nič takega izjemnega. Sicer se pa tega sploh ne da trditi brez tega, da "sedeš vanj" in imaš komande v rokah.


Zgoraj pokazano so ocenjevali tudi drugi po raznih tematskih forumih z visokimi (najvišjimi) ocenami, tudi tisti, ki dejansko letijo profesionalno s tem tipom letala.
Tudi moje amatersko oko ob gledanju zgornjega filma ni našlo napake pri vseh akrobacij ( Barrel in Aileron Roll, Cuban 8...), ki jih letalo izvaja.
Sinergija hitrosti in gravitacije je praktično idealna. Ne potrebuješ biti strokovnjak, da ugotoviš, da je občutek na filmu skoraj tak, kot bi gledal resnični miting.

Jaz osebno žal nimam toliko real-life izkušenj kot ti in moram izhajati samo iz že videnega iz virtualnega sveta letalskih simulacij. Kolikor mi je znano, nekaj podobnega ne vidiš ravno pogosto, če se pa motim me pa obvesti, katera simulacija ima podobne ali boljše reference. Z veseljem jo bom preizkusil (sam ne pisat o Warbird`s za FSX)

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Zadnjič spremenil Marko, dne 07 Maj 2012, 23:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2012, 23:26 
FSX - A2A Spitfire. Si upam odleteti vse kar je prikazano v tistem videu tako, da bo izgledalo čisto natanko tako.
Sicer je pa že star pregovor ki pravi, da papir vse prenese.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 23 Maj 2012, 09:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Še povezava na DCS: P-51D Mustang Home page:
http://www.digitalcombatsimulator.com/e ... s/mustang/

Na povezani strani je med drugim bolj natančno opisano kako deluje letalski model (Flight Dynamics), ki je dejansko nadgradnja že videnega v odličnih simulacijah Ka-50 in A-10C in zato ne dvomim, da je model vrhunski.
Sam še P-51 nisem preizkusil, ker imam polne roke dela z A-10, vendar v pogovorih s kolegi iz skupine, o kvaliteti ni dvoma.

...še nekaj akrobacij:

Povezava na YouTube

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2012, 13:48 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Tole simulacijo sem preizkusil in lahko potrdim, da je letalni model v primerjavi s (standardnimi) FSX letali bistveno boljši - seveda ocenjujem kot laik, ampak dejansko je pri letenju s tem letalom občutek, kot da pod 'ritjo' sedi konkretna masa železja (pri letanju v FSX pa je včasih občutek kar preveč papirnat). Zvok motorja je tako prepričljiv, da bi lahko dal roko v ogenj, da voham gorivo in olje :wink:

In za razliko od FSX tukaj letalni model dovoljuje tudi knife-edge letenje, kolikor je tako letenje dopuščal pač Mustang (medtem ko v FSX, če vzameš recimo Extra 300 letalo, pri knife-edge manevru padeš z neba kot kamen, ker FSX ne simulira nobenega vzgona na trupu in repu letala, ampak samo na krilih).


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2012, 22:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 15 Jun 2004, 09:52
Prispevkov: 190
Kraj: Beltinci
Če si pa v FSX naložiš Zlin-50 se da na nož lepo leteti.

LP

Simon

_________________
Slika
Intel CORE i5-4670K
Gigabyte Z87-HD3
Kingston DDR3 8 GB 1600 MHz
2X Seagate Baracuda 1TB
Gigabyte ATI HD 7850 2GB


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2012, 12:16 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Če misliš na tisti Zlin 50, ki je za dolpoteg na voljo na simviation, sem ga preizkusil in je rahlo nerealističen: pri letenju na nož se letalo z lahkoto vzpenja (kot da je razmerje moč/teža pri Zlinu močno v korist motorja, česar še Sukhoi SU26 s 400 konji - Zlin jih ima samo 260 - in manjšo težo nima), še bolj zanimivo: če repno krmilo pritisneš do konca, lahko letalo iz knife-edge z lahkoto obrneš v navpični let, skoraj brez izgube hitrosti.
Do sedaj me je še najbolj prepričal EAW SU-26, ki se obnaša dokaj solidno (Alabeov Su-26 pa je spet tradicionalno FSXovo brez vzgona, kar je velika škoda, saj je letalo videti fantastično, 3D model je izjemen).

Nazaj na temo:

Pri DCSovih simulacijah mi je zelo všeč to, da je simulirano zares vse: vsak knof v virtualnem kokpitu deluje tako, kot v resničnem življenju. To, plus izjemno kvaliteten letalski model, je recept za zmago. Jaz sem nad letenjem s P-51D navdušen, sam občutek letanja je resnično boljši, kot v FSX.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2012, 15:35 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
@ishtmail, dobrodošel v DCS World.

Več kot boš letel z DCS letali, bolj boš navdušen, to ti garantiram, vendar ti predlagam, da začneš čimprej leteti multiplayer, saj DCS pride do polne veljave in dobi svoj smisel prav v tem načinu.

Jaz sem več kot tri leta letel FS9/FSX, kateri sta v multipayer načinu več kot odlični, vendar moje mnenje je, da je uspelo DCS še korak več. Poleg tega, da je simulacija odlična, da so fizikalni modeli vrhunski, je v DCS veliko več interakcije med letali, je veliko več "športnega" letenja in si na koncu, ko pristaneš prežet z adrenalinom, prešfican in utrujen, kot bi ravnokar končal en mini maraton. Za razliko od FS9/FSX, ko se veliko dogaja ob vzletu in pristanku (pod pogojem, da je ATC on-line) je večina preostalega poleta ponavadi rutiniranega, na avtopilotu in sploh, če letiš malo daljšo ruto, se večino časa več ali manj dolgočasiš.
DCS letenje je pa popolnoma drugačen način. Vse skupaj se dogaja veliko hitreje. Največ se leti formacija (2-ship, 3-ship, 4-ship), izključno VFR, izjemoma ob slabem vremenu ali ponoči NDB ali ILS approach. Močno je izpopolnjena komunikacija, katera se izvaja kar preko 3 radijev (VHF:AM, UHF in VHF:FM), saj si v neprestanem radijskem stiku z drugimi formacijami, zračnimi tankerji, AWACS, ATC...., vse to brez da omenjam bojne misije, ki pa so poglavje zase in kjer se vse skupaj dvigne še za stopno ali dve višje.
Vendar, če nisi vojak po duši, imaš prav tako polne roke dela in užitkov tudi v nebojnih misijah. Jaz npr. že dva meseca letim izključno trenažne lete, ker sem še v "kitten training sq." in sem šele nekaj dni nazaj sploh prvič uporabil orožje v sklopu usposabljanja.

Večja prednost DCS je tudi, da je očitno programska koda precej optimizirana, saj ob dobri grafiki, gneči v zraku in na tleh, uspe vse skupaj zaganjati na solidnih 40-60 FPS. Če upoštevamo tudi dejstvo, da ima DCS močno comunnity in da se vse več dobrih 3rd party developers odloča za sodelovanje z DCS, si lahko samo predstavljamo, kaj nam bo DCS v prihodnosti še ponudil. Potencial je brez dvoma ogromen.

Pa še nekaj slikic iz mojega prvega "bojnega streljanja":

"A Kitten with life ammo, can mean only one thing: Live weapon training !!"
Slika

Slika

"...and then, they grow up fast "

Slika

"...and then doing stupid things"
Slika

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2012, 17:05 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Marko, hvala za dobrodošlico :)

Vse ob svojem času... V virtualne letalske vode (err, zrak...) sem se vrnil po 10 letih premora in bom potreboval nekaj časa za to, da mi letenje spet pride v kri (in najti čas za to pri majhnih otrocih je kar hud problem #-o ). Ko bom dovolj samozavestno letal 'solo', se spravim tudi v online način, se pa bojim, da bo tudi tu problem čas (spet - majhni otroci).

Trenutno pospešeno urejam svoj 'pit', naslednji korak, ki me čaka, je ergonomija (imeti TM Warthoga na višini klasične pisalne mize je zelo neudobno).

Ta hip enostavno uživantsko letam v FSX (predvsem aerobatika, kjer je glavna poanta samo letenje na robu zmožnosti letala) in v DCS (kjer sem se s Mustangom že pri vzletu lovil, dokler nisem šel skozi Tutorial :mrgreen: - sedaj je postal vzlet in pristanek že nekaj standardnega).

DCS me je tako navdušil, da sem si v nekaj tednih omislil že vse tri (BS2, A10C in P51D). Prašič me je očaral v trenutku, čeprav ta hip največ časa preživim v Mustangu, ker je pač 'frišen' :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2012, 18:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Seveda Marko pa nimate nobene radarske kontrole in ga lahko v zraku biksaš po svoje :wink:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2012, 19:15 
Meni je pa pri vsej tej debati še najbolj všeč to, kako ljudje ki imajo 000:00:00 realnega letenja [ure,minute,sekunde] tako preklemansko dobro vedo, kako se obnašajo letala.

Za tiste, ki me ne poznajo - imam okvirno 7000 ur letenja s preko 12.000 pristanki(ja, dvanajst tisoč) na preko 60 različnih tipih letal od Blanika L-13 do Galeba G2 in vse kar je padlo vmes.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2012, 20:11 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Ko nekdo igra letalske simulacije, ki so znane in priznane (ja, tudi med piloti v resničnem življenju) po izjemno dobrem letalnem modelu, si lahko dovoli tudi kak komentar glede kake druge letalske simulacije, ki je znana po tem, da je njen letalni model pomanjkljiv.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2012, 23:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
@ishtmail, seveda, mali otroci imajo prednost :wink:
Pri meni so mali otroci z leti postali veliki in mi zato posledično ostane malo več časa.

V zgornjem postu pišeš, da si kupil kar vse DCS simulacije :mrgreen:
Predlagal bi ti, da se osredotočiš na eno samo, saj ti bo samo takšen način, ob tvoji količini časa, omogočil, da spoznaš vse možnosti, ki jih simulacija omogoča.
Če pa še malo počakaš, pa boš lahko letel tudi v "fast muverju", verjetno F-18 s komplet carrier operations komponento ali pa F-15E (two seater). Tam pa pridejo na račun tudi akrobatski piloti tvojega kova.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 17 Jun 2012, 01:36 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
Ko 'spedenam' svoj simpit do konca (TM Warthog na ergonomski poziciji, Saitek Pro Flight Combat pedala, TrackIR5, TM Cougar MFDji - nadgrajeni z 8'' LCD zasloni), se bom osredotočil na A10C, saj bom imel optimalno opremo, idealno točno za to simulacijo. To bo predvidoma nared v prihodnjih tednih. Takrat se bom A10C posvetil popolnoma (razen sem in tja kak joyride v FSX, Mustangu in Ka50).

Do takrat pa mi zelo paše variete z zelo različnimi letali. Sploh P-51D se mi zelo dopade, ker je enostavno tako zelo drugačen občutek letenja, kot s Hog-om.

Imaš pa popolnoma prav: dobro se je osredotočiti na eno letalo, ki ga potem tudi zelo dobro spoznaš. DCSove simulacije so tako podrobne, da rabiš mesece in mesece letenja, da približno obvladaš sisteme na letalu, kot je A10C. Že štartna procedura je prava znanost :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 17 Jun 2012, 10:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
DCS ima letališko kontrolo (departure/approach, po VFR ENTER/EXIT point proceduri), ima AWACS (leteči radar, ekvivalent civilnemu CTR) z zadnjim addonom smo dobili pa še JTAC (vodi in usmerja letala do odkritih zemeljskih ciljev).
Najbolj pomembna kontrola pa je vodja formacije (leader), kateri vodi in nadzira ostale wingmane.
...zato je bolj malo prostora in možnosti za biksanje v zraku, po svoje :wink:

Slika


Slika

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 17 Jun 2012, 11:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
In to kontrolo kdo vodi, človek, ali robot?

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: DCS: P-51D
OdgovorObjavljeno: 17 Jun 2012, 12:56 
Odsoten

Pridružen: 17 Maj 2012, 22:07
Prispevkov: 58
DCS nima možnosti, da bi igralci upravljali z ATC. Se pa za tako funkcionalnost že pojavljajo želje s strani uporabnikov na Eaglovih forumih - morda bodo fantje pri Eagle zastrigli z ušesi in ATC vključili v prihajajoči Combined Arms =D>


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group