Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 16:47

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 27 Mar 2012, 12:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 20 Apr 2003, 23:34
Prispevkov: 341
Kraj: LBL R-305 0.5 NM
Prepar3D for everyone Sunday, 25.03.2012

A lot of flightsimmers have been checking out Lockheed Martin’s Prepar3D because it basically is FSX on steroids. While Microsoft might have stopped with the development of ‘serious’ simulators, Lockheed Martin bought the rights to FSX and kept on perfecting it. Prepar3D is faster, less buggy and offers some additional functions compared to FSX. But up to this moment it was very expensive and only for professionals. Not any longer as there is now an Academic version that is only $49 and available for everybody. Yeah!

Tole sem našel na Aerosoftu.
Torej me zanima naslednje. Če pravilno razumem, naj bi bil to MS FSX s (čimveč) odpravljenimi hrošči. Torej ali to pomeni, da lahko v njem uporabljaš PMDG letala, Aerosoft scenarije, Andrejevo Slovenijo in skratka vse dodatke, narejene za FSX? Ker kot razumem, je tako zamišljeno?! Ali ima kdo od vas izkušnje s tem? Če smo torej dobili Lockheed Martin, ki bo naprej peljal razvoj, je to zmaga za vse nas.

Se je že kdo prijavil in naložil? 49$ ni nič in potem takem lahko človek odinštalira FSX in začne dodatke vgrajevat v Preprar3D ali kako? Kakšni so pogoji, da se lahko včlaniš v "academic" verzijo?

_________________
Za kolege - Đepsn.


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 28 Mar 2012, 14:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
Verjetno ga še nihče ne uporablja, ker sta za Prepare 3D do nedavnega obstajali le profesionalna in razvijalska licenca. S prihodom licence Academic $49 so svoj produkt nekako odprli širši javnosti.
Kolikor sem uspel zaslediti je Prepar3D® Academic License uporabna za "Classroom, Home, Educational programs" hkrati dodajo, Academic licensing can be purchased for educational efforts at or below the undergraduate level. Torej, če se na njem učiš leteti je to educational effort :) .
Academic licenca je zaenkrat enaka profesionalni s to razliko, da ima v enem od kotov "vodni" logo academic licence.

Vglavnem kot si napisal je Prepare 3D koda ESP/FSX-a z drugačnim, boljšim vmesnikom z manj hrošči in menda je 10% hitrejši ter gladkejši kot FSX. Glavni bug FSX-a, odvisnost od procesorske moči verjetno ostaja. Ena od prednost zame pa je ta, da P3D ekipa dela pod okriljem Lockheed Martin-a in razvija kodo ESP/FSX-a za potrebe profesionalnih simulatorjev kar pomeni tudi pogledi 180°in več in razporeditev slike med več računalnikov - multichannel views.

Kar se tiče FSX dodatkov bi v principu morali vsi delati, ampak zaradi drugačne strukture map in datotek je potrebno ročno premestiti določene datoteke in včasih kakšno celo malce spremeniti. Zaradi tega se lahko zgodi tudi, da kakšen dodatek ne dela. Nasploh je dobrodošlo, če sama inštalacija omogoča P3D. Vedno več ponudnikov dodatkov tudi že ponuja P3D inštalacijo.

Drugače pa imajo tudi že kar bogato založen forum http://www.prepar3d.com/forum-5/

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 02 Jul 2012, 16:45 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
S tem programom bo pa lažje prestavljati :D http://secure.simmarket.com/fsx-to-prep ... tool.phtml

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 02 Jul 2012, 20:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, SLO4FSX, dela v tej simulaciji, PMDG letal, pa mi ni uspelo zagnati, na roke se pa nisem poglabljal. FPS-ji so pa še slabši kot v FSX :( Slika

Slika Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 10:10 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Slabši FPS-ji? Imaš v FSX-u slučajno kakšne tweake (AM, BP, TBM,..), ki jih v P3D ni?
Jaz sem pa mislil, da bo tale P3D deloval boljše, saj naj bi bil v osnovi to FSX s popravljeno in posodobljeno kodo (popravljeno + posodobljeno = boljše... očitno ne :? )
Tale programček iz Simmarketa me je že skoraj prepričal, da prešaltam na P3D - včeraj sem že šel na spletno stran od P3D in kliknil gumb "Purchase", a sem se potem ustavil, ker nisem vedel ali bo Slo4FSX deloval v P3D in se odločil, da morda še malo počakam. Tudi to, da PMDG NGX ne deluje v P3D ni ravno obetavno (čeprav tale addon iz Simmarketa oglašuje specifično, da deluje tudi na PMDG NGX, tako da zdaj ne vem, kje točno je problem).
Klinc je to, da sem v vseh teh letih, ko mi je FS hobi, predvsem v FSX zmetal že toliko dnarja, da moram biti prepročan, da mi bo večina dodatkov, ki so zame nepogrešljivi (AS2012, REX, UT2, RC4, EZCA, UTX, GEX, Shade, Accu-feel, .. in seveda vsa letala in letališča) delovala.
Pri ORBX pa že nekaj časa akrtivno forsirajo P3D.

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 11:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
V fsx-u nimam nič, razen teh nastavitev http://polypoke.wordpress.com/2011/01/1 ... fg-tweaks/, res pa je, da moja grafična ni nevem kaj 6850. Ko jo zamenjam, upam, da bo bolje, procesor pa ne bi smel biti prepočasen http://www.dinokomp.si/product_info.php ... ts_id/4437

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 11:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Začetna stran, ki se odpre 3d pogled 15 FPS Slika

2D pogled 12 FPS Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 11:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Koliko jih je pa v FSX, na istem letališču, isto letalo, isti čas dneva, ...?
Kateri procesor imaš?
Saj ne pravim, da bi v P3D morali biti boljši FPSji, sem samo presenečen, da niso, če že ne boljši pa vsaj enaki.

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 12:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Procesor i7 3770K, je pa seveda odvisno od nastavitev. Ko sem zmanjšal nekatere drsnike, so FPS-ji poskočili, predvsem voda in promet po cesti itd

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 12:29 
Silvo, če ti ni preteško, bi prosil če preveriš kako je v Prepar-u s kompatibilnostjo scenarija SLO4FSX. Zanima me če štimajo tudi nočne teksture, prehodi dnevnih časov, se pravi zora in mrak, pa kako je z letnimi časi. Če vse to štima, potem je to definitivno dobra novica za SST.


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 12:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Seveda, promet in voda sta zelo požrešna, če imaš nastavljene najvišje nastavitve. Za vodo priporočajo največ Low 2x, promet pa tudi pod 20% (jaz imam popolnoma izklopljenega, saj mi enostavno ni vredno tistih par pikic na tleh zamenjati za najmanj 10FPS + stutters).
Moji FPSji so zaklenjeni na 30 in se tam držijo skoraj vedno, razen če s kakšnim NGX pristajam na EGLL in zraven, poleg vsega ostalega, laufata še UT2 in MTX. Potem skačejo med 20 in 25. Imam i7 920@3.8 GHZ in GTX285 grafično - par let stara mašina.

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 13:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Vedno bolj všeč mi postaja. Andrej, vse deluje uredu :D Ifly 737 sem instaliral direktno v ta simulator in dela, čeprav mu eden dll manjka.

Slika
Slika
Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 14:05 
Hvala za info. In v čem vidiš razliko, prednosti, Prepar-a pred FS X-om?


Na vrh
  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 16:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Še dve stvari, ki delata brezplačno narejeni za FSX: Fsuipc in ASE 2112, kakšne prednosti pa zaenkrat ne vidim razen kopica starih vojaških letal. Level D 767 mi tudi ne dela, dela pa Wilco crj next gen.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 17:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
3D pogled je pa bolj pregleden, kot v FSX
Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 17:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Tule imaš verjetno "Zoom level" na 0.4 (ali pa celo 0.3), to lahko spreminjaš s + in -, sicer je pa EZCA dober dodatek za nastavljanje pogledov v VC (poleg vsega ostalega, kar se efektov tiče). Je pa kar zahteven za nastavit.

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2012, 18:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, 0.30 v fsx pa isto letalo izgleda takole

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2012, 08:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Nov 2006, 14:13
Prispevkov: 495
Kraj: Ljubljana
O Silvo, Prepar3D... še en razlog več, da se dobimo :D .
Če sem prav razumel, je v globalu nekje 10 FPSjev manj kot FSX (pri enakih nastavitvah) ampak ali se ti zdi, da kljub temu teče bolj gladko od FSX-a ali je to le reklamni slogan?

_________________
Ahhhh! the madness of cockpit builders will never end.
SIMon A320


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2012, 11:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ja, na žalost :( fsx ima v povprečju 10 FPS več, zato se nakup ne splača. FSX zaenkrat zmaga =D>

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: Prepar3D: novi stari FSX
OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2012, 11:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 04 Jun 2006, 22:57
Prispevkov: 251
Kraj: Ljubljana
Dobro bi bilo vedeti, zakaj pride do te razlike, čeprav bi v teoriji moralo biti ravno obratno.

_________________
Tomaž Drnovšek
Moji FSX videi


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group