Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 12:30

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2008, 17:27 
Citiram:
Vsak naj ima možnost izbire, na kateri mreži bo letel . . .


Kot da obstaja kaj, kar lahko posmezniku prepreči, da sploh bo letel na mreži, če se pa odloči, da bo letel, kdaj s čim in na kateri mreži bo to počel?

Citiram:
Mislim, da bi se za navduševanje novih članov in širjenje letalstva morali zavzemati skupaj


In kaj si ti na tem področju storil v zadnjem letu dni? Ali ostalih 98% udeležencev tega foruma. Najlaže je tle gori pisati patetične poste in kazati na
eventuelne napake tistih ki delajo. Kot vam je verjetno znano, sem se nekaj časa (dobro leto dni)ukvarjal s tem, da bi v sosednji Hrvaški obudil zanimanje za
letenje na mreži. Moj vzgib je bil čisto preprost: sosednji začni prostor, veliko relativno bližnjih letališč z zanimivimi approachi, pa še kaj bi se našlo.

Ni mi uspelo stvari pripeljati tako daleč, da bi tam zaživela IVAO divizija, razlog je pa čisto enostaven - nimajo treh ali štirih ljudi, ki so se v Sloveniji pač našli, ki bi bili pripravljeni brez kakršnegakoli nadomestila žrtvovati svoj dragoceni prosti čas v OGROMNIH količinah enostavno zato, da bi se lahko peščica zagnancev preganjala z virtualnimi letali po virtualnem nebu. Nekako sem dobil občutek, da velika večina udeležencev obstoj in delovanje neke divizije pa najsibo to na IVAO-u ali na VATSIM-u ali pa kje drugje, razume kot od boga dano, nekaj samo po sebi umevnega, kar pa še zdaleč ni res. Me prav zanima koliko ponud prispe na "razpisana prosta delovna mesta" za katerokoli pozicijo. Na IVAO je situacija taka, da je še vedno nekaj pozicij nezasedenih, na VATSIM-u je pa tako ali tako Goran vse - od direktorja do snažilke.

Kar se pa "starih zamer" tiče pa sploh nimam pojma o čem govorite. Situacija glede tega je povsem enostavna in jo je še v največji meri zakrivil odnos vodstva VATSIM-a do slovenske majhnosti in njihovo vztrajanje pri tem, da smo lahko samo nekakšna podružnica neke večje organizacijske enote. Vse ostalo pa več ali manj veste ali pa je bilo že tudi v tej temi ponovno navedeno.

Pa javijo naj se mi tisti, ki jih je kdorkoli kakorkoli in na kakršenkoli način silil, da morajo delovati na kateri od mrež.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2008, 23:49 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
silvo20 napisal/-a:
P.s. Zanima me še, a se s fsx tudi lahko povežeš na Vatsim? :wave:

Ja, komot, rabiš Squawkbox 3 in to je vse kar rabiš. Vedet pa moraš, da Slovenije za FS X (še) ni in bo vsaj na Ljubljani malce težav. Dobro je, pa je vseeno za katero mrežo gre, da napišeš, da si novinec (če si), da imaš/nimaš kart, da imaš/nimaš dodatkov v polje "remark". Tako hitro kontrolorji vemo, kako poštimat situacijo ;)

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2008, 19:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Lp. Ko sem se hotel povezat, sem dobil tole napako. Verjetno je še kaj za nastavit? A pa res podpira SquawkBox3 FSX, če ob zagonu ni možnosti izbire FSX? Hvala


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2008, 19:37 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2003, 17:10
Prispevkov: 648
Kraj: Ljubljana
Živ,

mene pa samo zanima, ko sem včasih letel na VATSIMu je bil res obiskan, je obisk te mreže (vsaj promet v Evropi) upadel?

Ne vidim pa problema, zakaj se ne bi zmenili, da ko je IVAO nek dogodek se tam kontrolira, naslednič, ko je na VATSIMu se pa malo tja preselite. Saj po ratingu bi se valda lahko kaj zmenili, če imaš nekega na IVAO ne vidim razloga zakaj ne bi imel ustrezno podobnega na VATSIMu in obratno.

Malo kolegijonalnosti bi prav prišlo, ali ste pač pozabili na to :?: #-o


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2008, 19:49 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
silvo20 napisal/-a:
Lp. Ko sem se hotel povezat, sem dobil tole napako. Verjetno je še kaj za nastavit? A pa res podpira SquawkBox3 FSX, če ob zagonu ni možnosti izbire FSX? Hvala

Pa imaš nameščen FSUIPC 4? Če ga nimaš, si ga snemi tukaj.

Sicer pa sem šel preverit podporo FS X v Squawkboxu in se moram opravičiti. Squawkbox 4 bo podpiral tudi FS X, zato zaenkrat uporabljaj FS Inn, ki je po mojem mnenju odličen dodatek, ki je obetal tudi podporo za IVAO. Kako je s tem pa ne vem.

alex napisal/-a:
Živ,
mene pa samo zanima, ko sem včasih letel na VATSIMu je bil res obiskan, je obisk te mreže (vsaj promet v Evropi) upadel?

Kar se Slovenije tiče je, enako velja za ex SFRJ. Drugje pa niha, enkrat bolj, drugič manj. Ker pa ne spremljam vsakodnevni promet ne morem potrditi ali je ali ni. Moje osebno mišljenje je, da je upadel zaradi selitve ljudi na IVAO, vključno s kontrolorji, vendar pa se vidi tako ene kot druge malo na eni, malo na drugi mreži.
alex napisal/-a:
Ne vidim pa problema, zakaj se ne bi zmenili, da ko je IVAO nek dogodek se tam kontrolira, naslednič, ko je na VATSIMu se pa malo tja preselite. Saj po ratingu bi se valda lahko kaj zmenili, če imaš nekega na IVAO ne vidim razloga zakaj ne bi imel ustrezno podobnega na VATSIMu in obratno.

Malo kolegijonalnosti bi prav prišlo, ali ste pač pozabili na to :?: #-o

Se strinjam s teboj dasiravno pri kontroli čisto enostavno ne bo šlo. Je pa mogoče urediti to, da če imaš na IVAO recimo C2 rating, da dobiš zelo hitro rating senior student na VATSIM-u in s tem možnost kontrole do APP pozicije. Osebno menim, da vsakemu, ki ima na IVAO Slovenija C1 ali višji, ne bi delal kakšnih težav, poskušal bi pač po hitri poti pridobiti čim višji rating. Žal v vsakem primeru je potrebno odpisati pisni test, za praktični test pa se dogovorimo. Vsak primer pa je specifika zase, nekateri imajo tudi že nek nivo opravljen, kot recimo npr. Vito in Andrej imata že Senior Student rating na VATSIMu. In mimogrede, VATSIM ne pozna začasne zamrznitve računa po 3 mesecih neprisotnosti, kar se lahko pozna pri kakšni statistiki, za katero pa itak vsi vemo, da je ena velika laž.
:wave:

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2008, 12:11 
Jaz pa še kar vztrajno trdim, da ima dan 24 ur, od katerih je (po Napoleonu) treba odspati 4 ure, nadaljnjih ~10 ur konvertiramo v € v obliki prejete mezde, ali pa jih prživimo v šoli in na poti tja in nazaj, ostane 10 ur ki jih lahko razporedimo po svoji mili volji. Ker nismo Napoleon od teh preostalih destih vsaj še najmanj 2 odspimo, torej jih ostane v najboljšem primeru 8, od tega vsaj 2 uri porabimo za nujne zadeve kot so nakupovanje, urejanje birokracije, osebno higieno, ostane 6 ur. Če se odrečemo socialnemu delu življenja, če se niti malo ne posvečamo družini in prijateljem, se niti malo ne učimo, ne skrbimo za lastno zdravje in ne zapravljamo časa z raznimi športnimi dejavnostmi, potem nam teh 6 ur dejansko ostane za ukvarjanje z letenjem na mreži.

Ker pa jaz nobenega čoveka, ki bi zanemaril družino, prijatelje ali sebe ne poznam, potemtakem od preostalih šestih ur moram odšteti vsaj še najmanj 2-3, kar v najboljšem primeru pomeni, da imamo za početje česarkoli na razpolago 4 ure na dan. V tem času lahko splaniramo in odletimo en spodoben let do, naprimer, Londona in nazaj na Brnik, pa nič več. Statistika IVAO-ja pravi, da ima slovenska divizija 56 aktivnih članov, kriterij je znan - v roku 3 mesecev so se vsaj enkrat za nekaj časa prikazali na mreži v obliki pilota ali kontrolorja. Upam si trditi, da je dejansko aktivnih, takih, ki vsaj ob petkih ali sobotah pridejo letet in nekaj konkretnega odletijo največ 1/3 ali na okroglo 20, pa še to je prej ko ne pretiravanje. Od tega števila odvzamemo 3-4 kontrolorje in dobimo približno realno sliko dogajanja: 8 do 10 pilotov pride letet v petek, naslednja polovica pa v soboto, saj so z enim takim poletom na teden zadovoljili svojo željo po udejstvovanju na mreži. In povsem jih razumem, so pač normalni ljudje, ki se niso pripravljeni odreči tudi preostalim stvarem v življenju. S tem nikakor nočem reči, da je, naprimer Vito, ki si je v nekaj letih nabral preko 2000 ur kontroliranja na mreži, zmešan. Človek se je pač odločil, da bo za udejstvovanje na mreži reskiral malo več kot ostali, pa dosedaj zanj še nisem zasledil karšnekoli besede pohvale ali zahvale za vloženi trud s strani uporabnikov - pilotov.

Na drugi strani pa imamo VATSIM z enim kontrolorjem, ki
Citiram:
I am online almost every tuesday from 19Z till 21Z. Almost every tuesday is because I have also some personal obligation


in je za povrh izjavil še, da mu je še tega "poln q", torej je odločitev glede tega, na kateri mreži bom letel, vsaj zame popolnoma enostavna.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2008, 21:38 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
andrejdrobun napisal/-a:
Na drugi strani pa imamo VATSIM z enim kontrolorjem, ki
Citiram:
I am online almost every tuesday from 19Z till 21Z. Almost every tuesday is because I have also some personal obligation


in je za povrh izjavil še, da mu je še tega "poln q", torej je odločitev glede tega, na kateri mreži bom letel, vsaj zame popolnoma enostavna.

Andrej, dan ima tudi 7 dni in kdorkoli se ukvarja le z virtualnim letalstvom, si lahko privošči izlet tu in tam še na kako drugo mrežo. Jaz bolj težko saj se ne ukvarjam zgolj z (virtualnim) letalstvom. Med drugim sem napisal že tudi kak članek v kakšno revijo ali na internetu, pa še kak hobi imam (neletalski - železnice), trenutno pa sem še pred odhodom na morje. Sicer pa leti in kontroliraj na katerikoli mreži češ. Mimogrede, če Te smem vprašati - ne spomnim se, kdaj si nazadnje kontroliral kjerkoli v Sloveniji na IVAO? Ne bom Te vprašal za razloge, vprašam pa Te zato, ker opažam, da me rad zadnje časa pikaš, dasiravno jaz o Tebi ne trosim naokoli nič slabega in nimam nobene želje se s Tabo kdajkoli skregat. In tudi z moje strani do Tebe nimam nobenih zamer.

Lp,
G.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2008, 23:34 
Odsoten

Pridružen: 18 Mar 2003, 18:44
Prispevkov: 396
Kraj: Ljubljana
Gorchi napisal/-a:

Andrej, dan ima tudi 7 dni ...

Huh, zanimivo. Kljub pestremu filozofskemu znanju si tega ne znam razložiti. :mrgreen:
Morda lahko dokažeš še obstoj okroglega trikotnika? :twisted:

_________________
Aljoša.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 01:22 
Mi je zelo žal, da na stvar gledaš osebno. Jaz bi napisal isto v vsakem primeru, neglede na to, kdo bi bil v vlogah navedenih v mojem prejšnjem postu.

Nazadnje sem na IVAO mreži letel pred par dnevi, ko naj bi "masirali" enega kandidata za bodočega kontrolorja, kontrolirat pa pridem vsakič, kadar me Vito zaprosi za pomoč na kateri od pozicij - med ostalim sem bil zraven pri postavljanju obeh rekordov v številu opravljenih operacij na LJLJ.
Res pa je, da se v tisto gužvo ob "trenerskih petkih" ne vmešavam.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 10:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Goran, instaliral sem še tale FS inn in mi je zablokiralo tudi zagon FSX. Imam pa Visto. Zaenkrat bom ostal kar na Ivao, ker vidim, da je bolj dodelan. Andrej, praviš, da nihče ne pohvali kontrolorjev. Par postov nazaj sem jih pohvalil. Lep dan še naprej. :D

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 15:24 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Lyosha napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:

Andrej, dan ima tudi 7 dni ...

Huh, zanimivo. Kljub pestremu filozofskemu znanju si tega ne znam razložiti. :mrgreen:
Morda lahko dokažeš še obstoj okroglega trikotnika? :twisted:

Ne bom komentiral g. nezmotljivi.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 15:26 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
silvo20 napisal/-a:
Goran, instaliral sem še tale FS inn in mi je zablokiralo tudi zagon FSX. Imam pa Visto. Zaenkrat bom ostal kar na Ivao, ker vidim, da je bolj dodelan. Andrej, praviš, da nihče ne pohvali kontrolorjev. Par postov nazaj sem jih pohvalil. Lep dan še naprej. :D

Silvo, bom raziskal. Sam imam FS X SP2 in se mi zgodi enako, ko bom kaj več vedel, pa odprem novo temo in o tem lahko tam podebatiramo.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 15:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Ok, ni problema. Meni se nikamor ne mudi, razen kakšno bolšo grafično kupi. :wave: t

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 16:26 
Prva stopnja:

Citiram:
Ja, komot, rabiš Squawkbox 3 in to je vse kar rabiš


Druga stopnja:

Citiram:
Sicer pa sem šel preverit podporo FS X v Squawkboxu in se moram opravičiti.


Tretja stopnja:

Citiram:
uporabljaj FS Inn, ki je po mojem mnenju odličen dodatek


Potem pa Silvo:

Citiram:
Goran, instaliral sem še tale FS inn in mi je zablokiralo tudi zagon FSX


Pa četrta stopnja:

Citiram:
Sam imam FS X SP2 in se mi zgodi enako


Dvakrat si Silvu priporočil nek program. Za prvega si kasneje ugotovil, da ne dela, drugi ne dela niti na tvojem računalniku.

To da ima dan 7 dni, se zgodi, ampak tale z dajanjem nasvetov za uporabo programja, ki ne dela niti na tvojem lastnem računalniku je pa že malo močna in samo dokazuje tvojo neizmerno željo z*ebati slovensko IVAO sekcijo in privabiti čimveč članov na VATSIM.

Zakaj to počneš?

Ali pa si jaz narobe razlagam zadevo, pa obstaja še kakšno drugačno pojasnilo?


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 16:43 
Odsoten

Pridružen: 18 Mar 2003, 18:44
Prispevkov: 396
Kraj: Ljubljana
Gorchi napisal/-a:
Lyosha napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:

Andrej, dan ima tudi 7 dni ...

Huh, zanimivo. Kljub pestremu filozofskemu znanju si tega ne znam razložiti. :mrgreen:
Morda lahko dokažeš še obstoj okroglega trikotnika? :twisted:

Ne bom komentiral g. nezmotljivi.

Ah, ne se jezit. Vsakemu se lahko zgodi tak lapsus...

_________________
Aljoša.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 16:51 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Andrej,
do ravnokar nisem testiral FS X in VATSIMa, sem verjel na besede in pa na tisto, kar kot kontrolor vidim, torej ljudje letijo v FS X na VATSIMu. Eno je slepo verjeti, drugo pa res preizkusiti in reči, da zadeva dela tako in tako. Sem ravnokar stestiral FS Inn in mi je v verziji 1.7 beta 2 delal na testnem letu iz LJLJ v LJMB. Resda brez kontrole, zgolj na UNICOMu ampak mi dela. Zato, da sem do teh ugotovitev prišel, sem se poglobil v iskanje po internetu in VATSIM-ovem forumu.
In zakaj bi zjebal IVAO Slovenijo? Komu na čast? Jaz osebno nimam problema s tem, da obstajata dve mreži, veseli me, da se dogaja aktivno letenje preko interneta. Vendar bi mi bilo v veliko večje veselje, če bi se letenje preko interneta dogajalo tudi na drugi mreži, ki ga s strani pilotov z naše dežele preprosto ni. Od 2004 lahko na prste ene roke preštejem ljudi, ki se občasno pojavijo na VATSIMu. In z tem, kar si ti napisal, si kvečjemu pljuvam v lastno skledo in dajem še večjo kredibilnost IVAO in ne VATSIMu. Torej koga potem poskušam zaj...? Menda pa si itak v enem izmed prejšnjih postov ugotovil, da sem na slovenskem VATSIMu deklica za vse.

Sicer pa če koga moti, da še tukaj bincam in kaj pišem ter občasno kaj svetujem, naj mi pove, pa se umaknem in prepustim vse virtualno letalstvo ostalim, v stilu Jože-ta Kužnika.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008, 17:27 
Ja, tudi jaz bi si želel, da bi tako VATSIM kot IVAO sekciji imeli po 100 aktivnih članov in da bi bilo virtalno mrežno nebo kar črno od letal.

Ampak, želje so eno, realnost pa je, žal drugačna.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2008, 05:05 
Odsoten
KVLS presidente
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Jun 2004, 10:44
Prispevkov: 1814
Kraj: Ljubljana
Citiram:
To da ima dan 7 dni, se zgodi, ampak tale z dajanjem nasvetov za uporabo programja, ki ne dela niti na tvojem lastnem računalniku je pa že malo močna in samo dokazuje tvojo neizmerno željo z*ebati slovensko IVAO sekcijo in privabiti čimveč članov na VATSIM.

Zakaj to počneš?


Andrej, se ti ne zdi, da s temi besedami malo pretiravaš? Zakaj naj bi imel Goran željo koga zajebavati, predvsem pa zakaj "zjebati" Slo sekcijo IVAO. Lepo te prosim!! Kakšne pa spet ven mečeš? Kot ga poznam, ni človek, ki bi "jebal ljudi v glavo". Pa tudi IVAO s to temo ni v začetku zatona, mogoče bomo le malce oživili VATSIM Slo, kar pa ni čisto nič narobe. Jaz osebno bom ravno tako na IVAO, pa tudi VATSIM-a se ne bom izogibal. In čeprav imam takorekoč dve službi, nadaljevanje študija na faxu, sorodnike in prijatelje pa še kaj zraven, ni vraga, da bi ne uspel priti vsaj 2 x na teden letet on-line.

Ne bi pa komentiral tistega lapsusa "dan ima sedem dni" na katerega ste se tako spotaknili ... Malo preglejte ostale poste koliko napak imamo, ker se "zatipkamo". Opažam, da je mnogim na tem forumu Gorchi res kajla v peti in ne le trn. Ni popoln, ima "svoje fore"; imam pa jih tudi jaz (pa še kakšne), pa tudi vsi ostali niste nič popolnejši ne od njega, ne od kateregakoli drugega bitja iz mesa in kože! :wink:

Pa kaj pri nas neko sožitje res nikoli ne bo možno? Zakaj se malodane vsakdo v Slo počuti tako ogroženega? Pa kdo sploh komu kaj hoče? Ogrožajo nas Hrvati, Haider, Italijanski fašisti, cerkev, Slovenska desnica, Janša, Bajuk, Amerika z Bushem, skratka vsi so se zarotili proti nam, sedaj pa še ta prokleti Brumen, ta je pa finale naše nesreče ... Res imamo ogroženo eksistenco ...

Očitno sem eden redkih, ki prav lepo v sožitju sodelujem tako z eno kot z drugo mrežo in obema šefoma. Z Vitom sva skoraj ves petek preživela skupaj, letela na IVAO, lepo debatirala in prav zgledno sodelovala. Le dan preje sva imela konstruktivno debato z Gorchijem, pa me ni nihče jebal in posiljeval s svojimi idejami in svojo mrežo. Očitno sem bi- ... :rotfl:

_________________
Igor Libero Krušič


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2008, 08:53 
To ali si ti bi- ali morda celo tri- sploh ni važno pri tejle zgodbi, dejstvo pa je, da sta grozno navezana en na drugega, kot pravi zakonski par. Ko sem te pred kakimi tremi meseci, ko si se pohvalil, da imaš nov fotoaparat, prosil za eno fotko pučnikovega asfalta na platformi, sem namesto tiste fotke (btw, še do danes je nimam, pa je tudi ne rabim več), dobil s strani Gorana vprašanje kaj mi bo. Si moral očitno, preden storiš kaj tako drastičnega, kot je, da parkrat pritisneš na en knofek in mi rezultate pošlješ po mailu, prej partnerja vprašati za dovoljenje. Pa tudi s tem jaz nimam problema.

Kolikor vem si prekleto brihten, z nadpovprečnim IQ-jem, pa vendarle v svojih izvajanjih nenadoma glumiš nekoga, ki ne razume v mojih postih napisanega.
Nikjer nisem napisal, da Goran koga "jebe v glavo", to si iz mojih izvajanj, kot vse kaže uspel razbrati samo ti. S tistim tvojim "le malce bomo oživili VATSIM-SLO" pa delaš natanko to, kar brezvezno trobim že ves čas: Namesto, da bi ljudje svoj prosti čas izkoristili za letenje na eni kolikor toliko dostojno obljudeni mreži, ga (da to počenja vsaj eden, je evidentno), izrabljajo za nameščanje nekakšnega hroščastega programja, ki je še v Beta verziji in ga je Goranu z njegovim programerskim znanjem uspelo pripraviti do tega, da deluje in to dejansko ni nič drugega kot slabljenje ene mreže na račun druge.
In kot sem že dejal-ko bo vsaka od mrež imela po 100 dejansko aktivnih članov in bo kontrolorski booking dejansko imel smisel, ker se ne boš mogel (tako kot je to primer sedaj) kar pojaviti na mreži in računati na željeno pozicijo, ker bo zasedena, takrat ne bom imel čisto nič proti vzporednemu AKTIVNEMU delovanju obeh.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2008, 09:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Lp. Ni problema Andrej, da bi zaradi zanimanja za drugo mrežo, navdušenje za Ivao splahnelo. Nasprotno. Vidim pa, da tale FSInn sploh ni slaba zadeva za začetnike, ker enostavno samo klikaš frazeologijo na unicomu. Lep dan še naprej :wave:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group