Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 23:08

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2016, 16:27 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Nov 2006, 19:20
Prispevkov: 148
Kraj: Spain
Živijo vsem ,no ajde sedaj mi pa povejte,tukaj poslušam o X-Plan-u simulatorju ali recimo P3D ali fsx no, povejte mi kateri simulator je najbolj realističen ali recimo najbolj zanimiv ,mislil sem probat jaz osebno, P3D ali nisem več siguren ker recimo Silvo uporablja mislim da vse.No ala =D>

_________________
https://t.me/pump_upp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2016, 20:24 
Odsoten

Pridružen: 30 Dec 2003, 19:55
Prispevkov: 285
jaz prisegam na P3D predvsem zato ker se razvija naprej oz podpira novo IT tehnologijo. Npr imam FSX-steam in P3Dv3 na istem PC-ju, pa imam na LJLJ(FSX) 15fps, na LJLJ(P3DV3) pa več kot 30.
CPU je 6 let star AMD 965, grafična pa 960GTX. FSX pač ne zna izkorisiti nove grafike ker je še vedno narejen za single-core CPU. To se lepo vidi v P3dv3, kako so CPU core-u bolj porazdeljeno obremenji. Če koga zanima lahko naslednjič pripeljem PC na srečanje in sprobamo v živo.

_________________
lp Klemen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2016, 21:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
No, jaz imam FSX, FS2004, FS2000, P3D, XPLANE 10 in sem mi zdi glede tega, kateri je najprimernejši za navadni računalnik FS2004. Drugače osebno uporabljam FSX acceleration, ampak sem pred tem moral zamenjati računalnik, da lahko na novem dela z 30 fps-ji. P3D je tudi kar dober ampak, nekateri dodatki ne delajo npr. flytampa, ker p3d podpira samo direct x 10 tehnologijo in ne 9. X-plane je tudi dokaj realističen, ampak se mi vmesnik zdi "tuj" in tudi ivao ne dela tako dobro. FS2000 je tudi dokaj realističen.

No, moje mnenje, jaz priporočam FS2004 in FSX pa tudi P3D. Če hočes fs s najmanj težavami in najmanj "zafrkavanja" je FS2004 , če pa hočeš "fancy" grafiko je FSX ali P3d, ampak ne delajo vsi dodatki.
Meni najljubši je FSX deluxe acceleration.
:wave:

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2016, 21:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
X-plane je po svoje zanimiv, ker se tudi še razvija in veliko lahko sam polepšaš npr,. teren po tleh, kvaliteta pa je odvisana samo od satelitskih posnetkov. Eni so lepi, drugi žal ne. Veliko letališč se dobi free, ki so v bistvu iz fsx skonvertirani, lahko jih pa tudi sam iz fsx preneseš z malo znanja. Vse pozicije letališč so na pravem mestu. Dobi se nekaj dobrih dodatkov za izboljšanje oblakov. Na žalost pa ni letnih časov, se pa dela nekaj na tem, da se vsaj zima še nekako generira. Osvetlitev je zelo naravna. Dobi se že kar nekaj odličnih letal zanj, npr crj 200, Saab 340A, Boeing 777...Dinamika letenja je zelo dobra. Prepar 3d v3.1 pa je tudi super in vedno boljši, da se pa še vedno prenesti določene sceneriye iz fsx, pri starejših se samo format textur spremeni, steze za taxirat pa je treba povsod popraviti oz na novo izrisati. x-plane je 64 bitni simulator, ki dela na open GL grafiki in deluje tako na Linux, kot na Mac ih, kar je zanimivo. Ko ga enkrat instaliraš, je lahko za vedno tam nekje varno na disku, tudi če operacijski sistem menjaš, ga lahko v novem brez težav zaženeš. Ima nekoliko več slikc na sekundo, kot P3D, instaliraš pa ga lahko samo, kar ti ustreza, npr samo EU, ko pa želiš več, pa pač dodaš po želji. Stran, kjer so dobri dodatki http://www.x-aviation.com/catalog/index.php

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2016, 15:36 
Odsoten

Pridružen: 07 Mar 2015, 19:48
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana
Nimam še izkušenj s p3d in X Plane, sem pa nedolgo nazaj pogledal tale video, ko me je mikalo, da bi sprobal še katero izmed drugih platform: https://www.youtube.com/watch?v=OxZRgfYssoE
Je pa v angleščini, upam, da to ni težava...
Mogoče kaj pomaga :)


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2016, 16:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 30 Apr 2015, 11:55
Prispevkov: 564
Kraj: Ljubljana
X plane je kar dober, samo nima take grafike kot FSX, pa default letališča nimajo hangarjev, terminalov itd. Je pa zanimivo to, kako natančne so ceste, drevesa so pa 2D. Je pa fino, da nima registra in se ga da preprosto prekopirat na drugi disk in deluje. Pa SLO4FSX ne dela v x plane, škoda :mrgreen:
Še zmeraj se mi zdi ob vseh posnetkih x plana FSX zakon za online letenje, samo je treba imeti payware letala in scenery za realistično letenje in dinamiko.

_________________
Branimir Filovski
S5DBF
Slika Slika FS3 Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2016, 14:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 19 Nov 2006, 19:20
Prispevkov: 148
Kraj: Spain
ok.hvala vam,no ja odločitev je itak na posamezniku



lp.Rane

_________________
https://t.me/pump_upp


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2016, 14:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Najbolje, da imaš vse, pa potem ni dileme :mrgreen:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka: Re: NO PA POVEJTE
OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2016, 16:26 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
V X-plane se da zelo natančno prilagoditi sliko preko več ekranov, zaenkrat imam dva. Levo je 24 inčni, sprednji pa 19. Za te vrste letala je spredaj ok, ker vetrobransko steklo ni razdeljeno na dvoje

Slika

Pa še spredaj večji in desno manjši

Slika

Še ena nočna v LJLJ

Slika

Za Saab 340A pa prideta že dva monitorja spredaj prav

Slika

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group