Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 01:01

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 10:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Jaz, enako kot mogoče kdo izmed vas, vsako jutro najprej pogledam na naš forum, če je kdo kaj zanimivega napisal :D
Vendar vsaki dan bolj ugotavljam, da je takšnega pisanja vse manj, zadnji čas skorajda nič več.
To je velika škoda, saj je bilo velikokrat napisano kaj dobrega in koristnega.
Zato apeliram, da si vzamite nekaj minut časa, če ste navdušeni letalec to nebi smelo biti problem, in napišite kaj zanimivega.
Kaj počnete na virtualnem ali resničnem nebu, organizirajte kakšen virtualni ali resnični event, predlagajte kaj koristnega, skratka nekaj, da "ubijemo" mrtvilo, ki trenutno prevladuje na slo virtualni sceni.

Predvsem pogrešam sodelovanje glavnih akterjev, kot so:
Andrej, ki že nekaj časa dela na za nas zelo pomembnem projektu, SLO4FSX, vendar je z obvestili, kako in kaj se s tem projektom dogaja, izredno skop. Najmanj kar je, bi lahko obstajal kakšen "production log" ali možnost konstruktivnih predlogov, kot se je nazadnje dogodilo s tistimi baloni, ki bodo sedaj dodani v vzajemno korist :D
To je projekt, ki bi naj bil v interesu vseh nas, vendar večina mogoče sploh ne ve, da se kaj dogaja :wink: . Tukaj bi vsekakor moralo biti več sodelovanja, pogovorov...

Event directorji, ki jih baje imamo kar nekaj, vendar izgleda, kot da nimamo nikogar s temi nalogami.
Razen nekaj skopih objav, da neka divizija nekje prireja on-line day (??!), drugih koristi od njih nimamo. To je žalostno, saj je prav nihova naloga, da nam popestrijo dan.

Šerif, ki drži roko nad vsem tem, kar je po eni strani dobro, ker brez njega še tega kar sedaj imamo ne bi bilo. Po drugi strani pa mislim, da nima srečne roke pri izbiri tistih, ki bi naj skrbeli, da bi se slovenska divizija razvijala, ne pa životarila.

Omenil bi še druge "funkcionarje", ki jih baje slo-divizija ima, pa jih niti ne poznam, nikoli slišal o njih, še manj pa okusil sadove njihovega dela.

Skratka, popestritev, to nam manjka.
Zato potrebujemo (vrstni red ni naključen):
1. učinkovito delo "funkcionarjev"
2. več eventov, ko se bo kaj dogajalo bo tudi več pilotov v zraku.
3. posledično prakticirati še dodaten on-line dan (Torek)
4. izvajai kakršno koli promocijo, vspodbujati "mlade pilote" k izobraževanju.
5. najmanj kar lahko vsak naredi, je večje sodelovanje na forumu.

Zgoraj napisano ni nobena provokacija ali kritika kogar koli, samo želja in predlogi, da vse skupaj ne zamre še bolj.
:wave:

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 10:55 
Odsoten
Nadzornik
Uporabniški avatar

Pridružen: 24 Dec 2003, 21:16
Prispevkov: 1396
Kraj: Kranj
Mojega prispevka k brisanju najmanj 30 lažnih prijav dnevno na tem forumu pač ni videti, kajne? :oops: :rotfl: :oops:

_________________
Že Slikalet in še vedno z vami ali brez vas!


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 13:13 
Naprosi superadmine, naj instalirajo še eno dodatno past za bote. Sem imel jaz enake težave dokler sem imel samo "capcha" verifikacijo. Odkar pa sem dodal "pametno vprašanje" - glej tule, je pa ljubi mir.

@ Marko: Me veseli, da te zanima tudi drugi del scenarija SLO4FSX. Če bi občasno poškilil tudi na forum za podporo tega izdelka, bi videl, da obvestila o napredku so. Zaenkrat si sodelovanja "širše javnosti" glede tega in onega v vsebini drugega dela scenarija enostavno ne moremo privoščiti, ker sicer drugi del enostavno ne bo nikoli gotov. Vsa zadeva pa je zasnovana tako (piše tudi na naši naslovni strani ), da so brez kakršnihkoli velikih kolobocij možne vsemogoče kasnejše nadgradnje, ki vsekakor bodo. Že kar nekaj časa je tako "na lagerju" drugi dodatek za prvi del scenarija. Upam, da razumeš, da je zadeva tako daleč, da trenutno hitimo z izdajo drugega dela, vse ostalo pride na vrsto kasneje.

Praviš, da baloni bodo dodani? Jaz pravim, da je minilo že kar nekaj mesecev, kar je bil izdan prvi dodatek k vzhodnemu delu, ki doda tri dodatna vzletišča in zmaje + 6 balonov kot dodatni AI promet. In pravim, da je najlaže nergati:"Jaz sedim tukaj in čakam, da se nekaj zgodi." Če sediš doma na kavču je možnost da te povozi vlak zelo majhna - se boš moral potruditi do kakšne železniške proge.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 10:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Dober dan, Mare! Zadnjič te je Metod prosil, če mu zaupaš nastavitve okrog vremena, pa si na hitro opravil z njim. Potem pa jamraš, da se nič ne piše in ne dogaja.

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 14:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
...kje si pa to pobra, Silvo :?: :?: :?:
Če si še enkrat prebereš, daj bolj natančno kot prvič, boš ugotovil, da ga nisem odpravljal na noben način, prav gotovo pa ne na hitro :wink: , ampak sem mu ponudil pomoč preko Skypa, enako kot je meni pomagal Danilo.
Lahko nalimaš slike nastavitev na forum (manj uporabno, ker je zadeva sila relativna) ali se pa pogovoriš preko Skypa in upoštevaš posebnosti.
Če že nekaj kritiziraš bodi natančen, ne pa obračati tako kot ti paše, predvsem si pa ne izmišljevati !

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 14:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
No, Danilo je storil točno to, kar bi že ti lahko, za širšo skupnost.
Citiram:
Nemogoče je nastavitve opisati na forumu, lahko se pa poveževa preko Skypa in ti posredujem nastavitve, ki do sedaj pri meni kažejo precejšnjo spremembo glede na prejšnje stanje. Sicer pa, če si rahlo bolj spreten kot jaz, imaš že verjetno optimalne nastavitve. Pri meni so se očitno nekatere zadeve "teple" med seboj in zato so nastajale vremenske deformacije in podobno.


Napisal si, da je to nemogoče, Danilo pa je dokazal, da je mogoče. A sem se kaj zmotil?

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 14:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Silvo, ne kompliciraj in ne išči dlake v jajcu.
Ponudil sem pomoč, ki se mi je zdela bolj uporabna predvsem pa bolj praktična. Če je nekdo drug našel drugačno rešitev, toliko bolje.
...sicer je pa itak brezveze, sedaj s palico po meni..., upam, da je tvoj (negativen) pogled na moj komentar osamljen.
Drugače pa delam v bodoče tako, kot večina, letim in me ne briga za druge.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Zadnjič spremenil Marko, dne 30 Dec 2011, 16:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 15:02 
No, evo, pa imamo malo bolj pester začetek dneva :D


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 15:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Avg 2008, 12:04
Prispevkov: 1182
Kraj: Domžale
http://www.slo4fsx.si/

Ali kdo najde slovensko stran tega izdelka?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 15:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 13 Apr 2010, 15:58
Prispevkov: 92
Kraj: Velenje
Pozdravljeni vsi skupaj,

takole Marko ti bom poskusil čim krajše pojasniti in odgovoriti na tvoja postavljena vprašanja ozr. opisane "probleme". Pa če začnem kar pri delu, ki se nanaša tudi na mene, torej pri eventih.

1. Kar se tiče eventov je situacija sledeča. Zaradi premajhnega števila pilotov v naši diviziji je event zelo težko organizirati, pa ti bom dal kar konkreten primer: Dogovorimo se za event z nemci, pa če vzamem za primer število pilotov zadnjega eventa (Air Bridge Event LJLJ-LDDU) je iz naše divizije poletelo okoli 7 pilotov, roko na srce se nemcem ne splača odpirati CTR, APP, TWR, GND in karkoli že samo zaradi nas (pa če ne štejemo lokalne prelete in ostale zadeve), zato je ponavadi tako, da smo primorani povabiti pilote tudi iz sosednjih divizij ali fir-ov (Hrvaška, Srbija, Italija..) in če pogledamo realno so vsi boljši piloti iz naštetih primerov na Vatsimu, saj ne rečem da so ostali slabi ampak nekako se do sedaj niso najbolj obnesli.

Potem če se še malo ustavim pri eventih. Neštetokrat sem že rekel, da bom definitivno vesel, če bo kdo od pilotov ali pa od kontrolorjev skratka ni važno, imel kakršenkoli predlog o eventu. Vedno sem odprt za kakršnekoli predloge, ki mi jih lahko pošljete na mail, lahko zaradi mene tudi na osebni mail ampak načeloma bi naj mail z vsebino, ki se veže kakorkoli na Ivao ozr. evente poslali na mail roberto.josic(at)ivao.aero . Če se komu ne da tipkati mail se lahko tudi zaradi mene dogovorimo za sestanek po skypu. Skratka z ostalimi kolegi kasneje preučimo predlog, ter glede na situacijo preučimo možnost izvedbe samega eventa.

2. Pa pojdimo naprej na zadevo z online dnevi. Ne vem, če veš ampak Online dnevi v diviziji so že bili in to celo ob torkih in se slednji niso obnesli. Saj ne pravim, da kakšen drug Online Day ne bi smel biti ampak se enostavno ni obneslo in bi tako bili mogoče zgolj priložnostni, ko bi se kaj dogajalo (eventi, preleti itd.), online dnevi bi bili tako ob različnih terminih in bi bilo v korist tistim, ki mogoče ob petkih ne morejo leteti na IVAO mreži. Če povzamem online dnevi bodo tudi ob torkih vendar ob posebnih priložnostih kot sem zgoraj že omenil.

3. Kar se tiče pa dodatnega vzpodbujanja pri izobraževanju pilotov ti bom takole odgovoril. Jih ni treba dodatno vzpodbujati, saj tisti, ki je zainteresiran bo tako ali tako priel na trenint ozr. letel online ob petkih ali kakorkoli. Dejstvo je, da se večina pilotov prijavi ali z namenom, da so prijavljeni da vidijo kaj IVAO sploh je, ali pa z namenom, da prišli po znanje, ki ga potem uporabijo v realnem letalstvu (Primer: teorija PPL - frazeologija, osnove letenja...). In ko z teorijo PPL uspešno opravijo pa zgasnejo, jih ni nikoli več na spregled. Naš cilj je definitvino, da nekoga naučimo nekaj novega vendar v upanju, da bo to znanje tudi pokazal tukaj na IVAO mreži in ga tudi tukaj uporabljal.

In če na kratko vse skupaj povzamem. Kakršenkoli predlog, od kogarkoli lahko pošljete meni bom zelo vesel v to ste lahko prepričani. Dalje, online dnevi bodo, vendar le kot priložnostni, saj se v preteklosti niso obnesli. Za 3. točko pa povzetka ne bom pisal, ker mislim, da sem že vse potrebno omenil zgoraj.

Tako, z moje strani je zaenkrat to vse, vsem želim veselo in srečno novo leto 2012. :wink:

P.S.: Brez zamere, samo pogovarjamo se :wink:

Lp, Roberto :wave:

_________________
Roberto Josič

Slika
Slika


Zadnjič spremenil roby13, dne 30 Dec 2011, 16:05, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 15:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
...seveda Roberto, samo pogovarjamo se, izmenjavamo predloge in ideje :D
Zato pa je forum :wink:

Kar se tiče eventov, kot ti opisuješ....ja mi je znan problem, smo že velikokrat o njem pisali.
Ker so dejstva nedvomno takšna kot jih tudi sam opisuješ, ne vem, zakaj se moramo držati protokola, ki zaradi naše številčne podhranjenosti, ni izvedljiv.
Enostavno organizator eventa naj izbere on-line letališče ali ATC na tisti dan, vse skupaj "začini" še s kakšnimi posebnostmi in evo imamo event :wink:
Ni potrebe po obveščanju tujih divizij, ki je potem pogojeno s pričakovanim številom pilotov. Vse, kar se udeleži več kot dva pilota je uspeh. Če bi se komu ljubilo še kakšno poročilo o poletu napisati na forumu, bi bilo pa sploh super. Takšna aktivnost škoditi ne more nikomur, lahko pa samo pripomore k večji atraktivnosti in dogajanju v slo diviziji.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 31 Dec 2011, 01:37 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Sem sicer nekaj napisal, v mojem slogu :D pa sem se premislil in izbrisal komentar.Če je kdo prebral je če pa ni pa tud vseeno. :wave:
Odhajam v popolno opozicijo morda tudi v drugo divizijo. Dost mam hinavšne..........


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 31 Dec 2011, 12:04 
Odsoten

Pridružen: 23 Dec 2009, 09:05
Prispevkov: 69
Pozdravljeni!

Fantje, fantje. Ni mi jasno kaj se dogaja z vami zakaj se tako obremenjujete z vsako stvarjo.
Vsak pač lahko izrazi svoje mišljenje in prepričanje, zaradi tega ni smiselno razmišljati o tem kaj kdo reče (napiše) ali kakšen je. Jaz osebno sploh nimam nobenih problemov s katerimkoli članom KVLS, saj ne vem zakaj bi jih imel.
Smisel vsega je na koncu koncev LETENJE in še enkrat LETENJE, zato fantje pustite malenkosti in v zrak.

Bojan


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group