Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 28 Mar 2024, 18:01

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2011, 15:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Velika sprememba se kaže na področju MS FSX, ki je ta, da bodo lahko ljubitelji vojaški letal tudi uporabljali orožje in leteli v bojne misije.
Do sedaj to ni bilo omogočeno, saj si lahko letel vojaško letalo brez uporabe oborožitve, sedaj bo pa po novem drugače.

Poglej tukaj:
http://www.vrsimulations.com/tacpack.htm

V tem smislu vidim možnost, da ob petkih parkiramo dežurna lovca (Pilatusa) na LJCE in v primeru neupoštevanja suverenosti našega zračnega prostora, ustrezno in konkretno ukrepamo ;)

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2011, 16:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
...in še ena demonstracija izrednega letalskega modela.
Uganite, ali je posnetek iz real air mitinga ali virtualnega ;)

http://www.youtube.com/watch?v=sYQmvu_V ... re=related

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2011, 17:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 01 Maj 2009, 20:02
Prispevkov: 323
Kraj: Rimske Toplice (Celje)
wooooouuuw :D

svetovno, stem da kakšna bo cena kaj, pa kolko ur branja manualov bo potrebnega :D

super!
Klemen

_________________
Slika Slika
Slika http://www.klemenzagar.com


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2011, 21:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Apr 2008, 18:10
Prispevkov: 183
Kraj: Črni Vrh
Kakor sem jaz tole razumel bo na začetku to možno samo za VRS F18. Šele kasneje bodo razvijali dodatek v tej smeri, da boš lahko inštaliral poseben dodatek za neko drugo letalo. Ker mora to letalo imeti sisteme. Kot vemo, pa na trgu ni kaj dosti kvalitetnih dodatkov. Dodatek bo na voljo za 30$, prednaročilo za lastnike VRS F18 pa bo 20$.

Dežuranje Pilatusov. Za prestrezanje niso v uporabi Pilatusi, ampak Italijanski in Madžarski lovci iz njihovih baz na podlagi sporazuma.

_________________
Flying nap-of-the-earth.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2011, 22:01 
Po mojih ne povsem 100% preverjenih informacijah bo z orožjem natovorjen tudi Galeb G-4, ki naj bi pa zdaj dejansko res prav kmalu izšel- najprej verzija za FS2004, potem pa ne tako grozno kasneje še za FS X.


Na vrh
  
 
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 10:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Marko napisal/-a:
V tem smislu vidim možnost, da ob petkih parkiramo dežurna lovca (Pilatusa) na LJCE in v primeru neupoštevanja suverenosti našega zračnega prostora, ustrezno in konkretno ukrepamo ;)


In kaj se bo zgodilo z nasprotnikom v primeru, da se uporabi orožje? Je tukaj tudi napredek ali je to samo domišljija v naših glavah?
Drugače mi je pa všeč ideja, da bi poleg samega VFR/IFR letenja znotraj istega simulatorja tudi bila možnost kakšnega boja. Kajti ni mi v interesu kupovati druge bojne simulacije in jih tlačiti na disk, ker sem se tok navadil na MFS, da bi bilo nadvse odlično, da bi v prihodnosti bila možnost "konkretnega" obravnavanja t.i. nedovoljenega vstopa v zračni prostor, brez najave ipd. S tem mislim idejo, da kot te lahko neka CTR vrže z linije ob neupoštevanju navodil, tako bi te prestrezno letalo najprej pozvalo k pristanku na določeno letališče, v nasprotnem primeru sestrelitev, ki pa bi jo pilot občutil kot diskonektanje oz. bi ga vrglo na "offline".

Samo ideja :wink:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 11:58 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Flyguy napisal/-a:
Marko napisal/-a:
V tem smislu vidim možnost, da ob petkih parkiramo dežurna lovca (Pilatusa) na LJCE in v primeru neupoštevanja suverenosti našega zračnega prostora, ustrezno in konkretno ukrepamo ;)


In kaj se bo zgodilo z nasprotnikom v primeru, da se uporabi orožje? Je tukaj tudi napredek ali je to samo domišljija v naših glavah?
Drugače mi je pa všeč ideja, da bi poleg samega VFR/IFR letenja znotraj istega simulatorja tudi bila možnost kakšnega boja. Kajti ni mi v interesu kupovati druge bojne simulacije in jih tlačiti na disk, ker sem se tok navadil na MFS, da bi bilo nadvse odlično, da bi v prihodnosti bila možnost "konkretnega" obravnavanja t.i. nedovoljenega vstopa v zračni prostor, brez najave ipd. S tem mislim idejo, da kot te lahko neka CTR vrže z linije ob neupoštevanju navodil, tako bi te prestrezno letalo najprej pozvalo k pristanku na določeno letališče, v nasprotnem primeru sestrelitev, ki pa bi jo pilot občutil kot diskonektanje oz. bi ga vrglo na "offline".

Samo ideja :wink:


...boš ti tisti, ki boš čakal na ploščadi letališča LJCE, če se bo v mesecu dni zgodila ena intervencija :mrgreen: :wink:
Mogoče kdaj za demonstracijo.
Malo heca, sedaj pa bolj resno.
Vsekakor bo uporaba oborožitve bojnih letal velika pridobitev za MSFS, vendar še vseeno ne bo to primerljivo z namensko delanimi simulacijami bojnih letal, kot so serija Lock-On, Falcon in podobni. Bomo najprej preizkusili, potem pa bolj natančno komentirali in ocenjevali

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 12:06 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
5 € na uro, pa bom čakal :mrgreen: celo leto, pa še nadure bom z veseljem delal :mrgreen:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 21:46 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Pri vsem tem navdušenju pa ob letenju online ne pozabite na pravilo:

4.4.5 - On the IVAO™ network Hi-jacking, war simulation and all other forms of aggression are
not allowed.

Adijo sestrelitve :).

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 22:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
...ma ja, sej to je bilo bolj za šalo napisano. Možno pa je, da se bo tudi spremenila pravila, če se gremo realnost, zakaj pa ne ;)
Verjetno bodo za bojna letala in uporabo orožja kmalu pripravili posebne scenarije, na kakšnem zaprtem območju (s. Koreja, Afganistan...), to bi bilo logično.
Vsekakor se bo pa ta smer hitro razvijala in kmalu, po moje, lahko pričakujemo nova letala in scenarije vojnih con.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 23:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Bolje, da se držite pravil, sicer... :twisted:


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2011, 15:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
Dober je tale letalček, že izbiram prvo žrtev :rotfl:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2011, 21:39 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2006, 16:09
Prispevkov: 620
Kraj: Pirniče (Medvode)
Kaj Marko, si stražil s pilatusom :wink: ? Ni te bilo na "Basic Attitude". Pa sem mislil, da ti bom v roko segel.


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2011, 11:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Flyguy napisal/-a:
Kaj Marko, si stražil s pilatusom :wink: ? Ni te bilo na "Basic Attitude". Pa sem mislil, da ti bom v roko segel.

"Basic Attitude" bo počakal na boljše čase ;)
Nisem pa stražil s Pilatusom ampak sem divjal z F-18, pa Silvo mi je delal družbo.
Tale VRS F/A-18E SuperbugX je huda mašina, kar se tiče tekstur, dodelanosti kabine in letalskega modela, edino kar pa močno škriplje, pa je multiplayer, saj IVAP očitno ni delan za formacijsko letenje in podobno. Je precej lagga tako, da zaenkrat ne kaže nič dobrega za kakšne doogfighte ali kaj podobnega. Pa tudi MTL baza ima svoje pomankljivosti, saj tisto kar jaz vidim, ne vidi drugi v multiplayerju (vsaj zaenkrat je tako).


Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2011, 16:57 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Glede IvAp-a, pripravlja se IvAp 2.0, ki je sodeč po objavah na Facebooku baziran na P2P metodi (peer-to-peer) in bo laga toliko kot v LAN povezavi oz. praktično nič. :mrgreen:

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2011, 19:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
JC Denton napisal/-a:
Glede IvAp-a, pripravlja se IvAp 2.0, ki je sodeč po objavah na Facebooku baziran na P2P metodi (peer-to-peer) in bo laga toliko kot v LAN povezavi oz. praktično nič. :mrgreen:

Predvidevam, da se bo na to čakalo še nekaj let ;)

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2011, 19:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2008, 15:48
Prispevkov: 557
Kraj: Jesenice - DOL VOR R305 37NM
Zadeva je že razvita. na IVAO pravjo, da bo tole kmalu na razpolago.

video

_________________
Slika
Captain Aleš Kočevar
SI-IVAO Pilot - VID: 271463

---------------------------------
SlikaSlika

Slika
Slika
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2011, 20:04 
Odsoten
Admiral
Admiral
Uporabniški avatar

Pridružen: 27 Avg 2005, 16:09
Prispevkov: 1059
Kraj: Cerkno
Marko napisal/-a:
JC Denton napisal/-a:
Glede IvAp-a, pripravlja se IvAp 2.0, ki je sodeč po objavah na Facebooku baziran na P2P metodi (peer-to-peer) in bo laga toliko kot v LAN povezavi oz. praktično nič. :mrgreen:

Predvidevam, da se bo na to čakalo še nekaj let ;)


IvAp za FS9 ima poleg klasičnega "komuniciranja" P2P že vdelan (ne vem pa, kako dobro deluje, ker že dolgo nisem letel v formaciji), le za FSX trenutno še ni na voljo zaradi tehničnih težav. In zakaj tak pesimizem, da naj bi se čakalo še nekaj let?

_________________
Boštjan


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2011, 20:40 
Odsoten

Pridružen: 03 Feb 2009, 20:54
Prispevkov: 162
Kraj: Križe
Jaz sem dostikrat letel v formaciji na Ivap-u. Imam fs9 ni bilo nobenih problemov z laggom.
p.s- z veseljem se pridruzim kaksni skupinski formaciji!

lp, miha

_________________
Miha Janc
There's no better way to fly.
http://www.lufthansa.com
Slika


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 06 Feb 2011, 00:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 02 Avg 2009, 11:02
Prispevkov: 896
Kraj: Celje
Lufthansa_mihc napisal/-a:
Jaz sem dostikrat letel v formaciji na Ivap-u. Imam fs9 ni bilo nobenih problemov z laggom.
p.s- z veseljem se pridruzim kaksni skupinski formaciji!

lp, miha


Midva s Silvom sva letala na FSX, bilo je precej lagga. Verjetno je tudi vplivalo to, na katerem strežniku sva bila prijavljena.
Ne vem kako je na fs9.

Sicer pa letenje z bojnimi letali in uporaba orožja, največkrat predvideva VFR letenje, torej zelo natančne in dodelane scenarije, pa ne samo letališče ali manjše mesto, temveč celo regijo ali več. Če dodamo še vse predvidene eksplozije in veliko dima + flare&chaffe (radarski in toplotni motilci raket) in pretežno nizko letenje, potem si lahko predstavljate kakšen FPS bo, da FSXa sploh ne omenjam.
Bomo videli, kako se bo vse skupaj odvijalo. Upam na najboljše :)

p.s.
pa še cenovni razmislek:
Če bomo želeli leteti bojna letala v FSX ali fs9 pomeni to dokaj drago zadevo. Že nakup osnovnega addona za F-18 je cca. 30€, naslednji napovedan dodatek, ki bo sledil verjetno ne bo zastonj, torej še dodatno kakšnih 30€, potem pa še scenariji + še kakšen dodatek (še najmanj 50€)...., vse skupaj ne bo manj kot 100€, da ne omenjam tudi to, da bo po vsej verjetnosti potrebno nadgraditi računalnik ;)

Po drugi strani pa trenutno najboljša namensko delana simulacija bojnega letala A-10 stane 35€, kjer je zajeto vse kar bi bilo potrebno zgoraj dodatno kupiti, pa še računalnika ni potrebno zamenjati ;)

_________________
S5DMP, ADR149
----------------------
Slika


Slika Slika
Slika
http://www.132virtualwing.org/


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group