Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 00:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 57 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2005, 01:10 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
SquawkBox 2.3.x je zares star program, saj se ga je uporabljalo še za čase FS98; takrat sta bila menda še VATSIM in IVAO skupaj združena pod imenom SATCO. Naslednik SquwkBoxa na IVAO mreži je res IvAp in naj Te ne moti dodatek beta. Razlika je precejšnja, predvsem pa je IvAp:
- enostavnejši za povezovanje na net
- ima TCAS
- ima boljši nabor letal, dasiravno trdim, da bi se tudi za SB dalo to poštimat.
- vizualni izgled obeh je nekaj popolnoma tretjega :)

Za VATSIM mrežo pa čakamo na uradni izid SquawkBoxa, ki je napovedan v prihodnjih tednih. Uradno pa se bosta uporabljala potem dva programa, SquawkBox 3 in FSInn, žal pa nisem imel priložnosti nobenega videti, ker ju skrivajo kot kača noge.

Pozdravček,

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2005, 12:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 14 Feb 2005, 20:47
Prispevkov: 482
Kraj: Stajerska
ja mene je na zacetku mal zmedlo, ker so tudi navodila za uporabo SB-ja na IVAO straneh. No vceraj pa sem SB odstranil in ponivno instaliral IvAp in stvar zdaj dela. :D

Sem naredil en solski krog nad mariborskim letaliscem in stvar dela super. 8)

Sam zanima me se Real Time, ce letis zvecer, ko je tema a si lahko nastavis letenje podnevi ali ti avtomatsko nastavi cas. Jaz sem imel nastavljeno v FS-ju letenje podnevi, letel pa sem realnocasovno v temi.

Pa tudi casa v mojem Infu na IVAO mi ni pristelo (cca 18 min).

LP Anton


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2005, 20:20 
Odsoten

Pridružen: 16 Jul 2003, 13:12
Prispevkov: 936
Kraj: Medvode
Čas se prišteva v info ob 1200z ipd., kar piše tudi v infu pod last online...

Citiram:
(*) ATTENTION : The times logged, and last online, shown above, are updated only once a day at 1200Z!
If you're flying at 1200Z your hours will be logged next day.
Please check again tomorrow if your hours are not updated.


LP

_________________
Tlačan v odhodu


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Mar 2005, 01:08 
Odsoten
Administrator
Uporabniški avatar

Pridružen: 16 Mar 2003, 15:56
Prispevkov: 3956
Kraj: Cerklje na Gorenjskem, Slovenija
Kar pa vedno ni čist res. Sem zdele že parkrat opazu, da sem mel šele naslednji dan prištete ure. Recimo dan po Slovenija overload sem nekako ob 15-16h gledal, pa naju z Vitom niso registriral. Naslednji dan pa je blo okej.

_________________
Goran Brumen


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Apr 2005, 17:05 
Odsoten

Pridružen: 25 Jul 2004, 00:57
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor Slovenija
Kje pa bi se lahko naučil vsaj nekaj frazeologije, da bi lahko šel letet na ivao?

lp

_________________
Storž+toplota+smola=BOMBA hehe

Lep dan želim


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Apr 2005, 17:48 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
I-pack, katerega si reku, da ne boš bral, ker je v angleščini
ostala dokumentacija: primer poleta, AIP na našemu webu, katerega si reku da ga ne boš bral, ker je preveč.


Torej?

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Apr 2005, 17:50 
Odsoten

Pridružen: 25 Jul 2004, 00:57
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor Slovenija
Use bom lepo, počasi začel brat!!! :beer:

_________________
Storž+toplota+smola=BOMBA hehe

Lep dan želim


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2005, 23:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2005, 21:54
Prispevkov: 73
mene pa neki zanima...čist začetniškega...


ko grem v ivap mrežo neznam poklicat kontrolorja, oz. neznam naštimat flight plana, morm kej prtisnt al kaj?


lp, mali


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2005, 00:55 
Odsoten

Pridružen: 22 Mar 2003, 05:51
Prispevkov: 252
Kraj: Ljubljana
Si presaltu na pravo frekvenco?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2005, 01:08 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Am, v temu istemu direktoriju foruma, kake tri teme višje, se nahaja FAQ, označen kot 'pomembno' in je zato vedno na vrhu. Če bi ga pogledal, bi videl, da pod tretjim vprašanjem piše tole:

V.: Kaj potrebujem za letenje na mreži?
O.: Za letenje na mreži potrebujete dva programa (IvAp in TS). Opis le-teh z linki do navodil so vam na voljo v IVAO-SI dokumentu na www.ivao-si.org/training.php

In če bi ti kliknil na tale link in pogledal pdf datoteko, bi v njej tudi našel link do navodil za uporabo IvAp programa.

Sedaj sem namesto tebe naredil te tri klike, in imaš tu spodaj direkten link do navodil:
http://ism1.functor.be/ivap/man102.zip

Tako da, naprošam te, da prebereš ta manual in potem sprašuješ. Imaš tam notri s slikami prikazano točno, kaj se pritiska.. tukaj se ne da razložit in opisovat vsakega gumba posebej.

Pa še razloži mi, kaj rabiš dva accounta na Ivao pod istim imenom? Isto Tričkovič - le da smo mu enega že zbrisali, ure pa prišteli skupaj.

Moram prav javno pohvalit naša dva novejša člana - Boštjana Bogataja, ki se je normalno regisistriral na Ivao, pogledal web, prebral vse, kar je bilo za prebrati - študiral zadevo verjetno kak mesec, in sedaj že lepo leti in se uči prakso za tower kontrolorja. Isto Martin Ambrožič - prebral je manuale in pravila - sedaj je že Flight Captain in Controller1.
Tukaj gre predvsem za en red, ki si ga ustvari vsak sam.. začne se že pri tem, da si zapišeš VID in geslo nekam, kjer potem to tudi najdeš, pa da ne registriraš vsake tri mesece nov account, kot nekateri.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2005, 11:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2005, 21:54
Prispevkov: 73
SI-DIR napisal/-a:
Am, v temu istemu direktoriju foruma, kake tri teme višje, se nahaja FAQ, označen kot 'pomembno' in je zato vedno na vrhu. Če bi ga pogledal, bi videl, da pod tretjim vprašanjem piše tole:

V.: Kaj potrebujem za letenje na mreži?
O.: Za letenje na mreži potrebujete dva programa (IvAp in TS). Opis le-teh z linki do navodil so vam na voljo v IVAO-SI dokumentu na www.ivao-si.org/training.php

In če bi ti kliknil na tale link in pogledal pdf datoteko, bi v njej tudi našel link do navodil za uporabo IvAp programa.

Sedaj sem namesto tebe naredil te tri klike, in imaš tu spodaj direkten link do navodil:
http://ism1.functor.be/ivap/man102.zip

Tako da, naprošam te, da prebereš ta manual in potem sprašuješ. Imaš tam notri s slikami prikazano točno, kaj se pritiska.. tukaj se ne da razložit in opisovat vsakega gumba posebej.

Pa še razloži mi, kaj rabiš dva accounta na Ivao pod istim imenom? Isto Tričkovič - le da smo mu enega že zbrisali, ure pa prišteli skupaj.

Moram prav javno pohvalit naša dva novejša člana - Boštjana Bogataja, ki se je normalno regisistriral na Ivao, pogledal web, prebral vse, kar je bilo za prebrati - študiral zadevo verjetno kak mesec, in sedaj že lepo leti in se uči prakso za tower kontrolorja. Isto Martin Ambrožič - prebral je manuale in pravila - sedaj je že Flight Captain in Controller1.
Tukaj gre predvsem za en red, ki si ga ustvari vsak sam.. začne se že pri tem, da si zapišeš VID in geslo nekam, kjer potem to tudi najdeš, pa da ne registriraš vsake tri mesece nov account, kot nekateri.



sorry, ma jst sem bil tm, in kar je blo za v slovenščini za prebrat sem prebral, za u angli pa mal mn razumem pa nism še prebral. :D


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2005, 16:17 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Iz Zagreba sem danes dobil report, da si ti, mali, trem letalom v approachu letel v čelo. (pa ne pri Drobunu) .. enega od tvojih dveh accountov smo blokirali, prvega za zdaj po posvetu s HQ še pustili. V kolikor ne znaš toliko angleško, da bi se seznanil s pravili mreže, boš bolj težko kaj delal tu gor...
Odkar imamo tukaj divizijo, si ti prvi, katerega account je bil blokiran. Če boš iz drugega accounta še izvajal kake čarovnije brez odzivanja na atc, boš imel po tem ogromno časa, da prebereš na temo letenja cel internet, ne samo I-pack.
Vsakemu članu po registraciji študiranje networka vzame kak mesec dni, seveda, če normalno prebere predpisane zadeve in ima iz letenja v FS že veliko prakse. Mislim, da ti glede na svoje znanje vse skupaj prehitevaš, oz. hočeš vse po bližnjici na isti dan naredit, kar pa seveda ne gre.
Na mail sem danes dobil tvoje dodatno vprašanje, kako poklicati ATC. Na grobo ti bom kar tukaj povedal, čeprav ti to védenje ne bo nič koristilo, če ne veš kaj sploh povedat tam gor.
V IvAp oknu klikni z desno miškino tipko na gumb L1 (prvi levi), pokaže se ti lista ATC v ICAO kodah. Če je ICAO koda FIR-a, v katerem se nahajas prisotna na spisku, potem tega kontrolorja poklices na frekvenci, ki je napisana zraven ICAO kode kontrole. Z nastavitvijo COMM1 frekvence se ti TS samodejno poveže. Predlagam pa ti, da za začetek brez FS-ja zadevo raje malo poslušaš, ker te ni za spustit v kontroliran prostor. Pravzaprav bi te ob študiranju teorije za kake dva meseca raje na GameZone poslal, če že moraš nekje letet ta čas. Najprej se lahko napamet naučiš default atc in MSFS, potem pa frezeologijo prebiraš linkih, ki jih dobiš, veš kje. Vzporedno pa še na http://www.vateud-td.org poglej, kaj se tam dobi.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2005, 16:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2005, 21:54
Prispevkov: 73
SI-DIR napisal/-a:
Iz Zagreba sem danes dobil report, da si ti, mali, trem letalom v approachu letel v čelo. (pa ne pri Drobunu) .. enega od tvojih dveh accountov smo blokirali, prvega za zdaj po posvetu s HQ še pustili. V kolikor ne znaš toliko angleško, da bi se seznanil s pravili mreže, boš bolj težko kaj delal tu gor...
Odkar imamo tukaj divizijo, si ti prvi, katerega account je bil blokiran. Če boš iz drugega accounta še izvajal kake čarovnije brez odzivanja na atc, boš imel po tem ogromno časa, da prebereš na temo letenja cel internet, ne samo I-pack.
Vsakemu članu po registraciji študiranje networka vzame kak mesec dni, seveda, če normalno prebere predpisane zadeve in ima iz letenja v FS že veliko prakse. Mislim, da ti glede na svoje znanje vse skupaj prehitevaš, oz. hočeš vse po bližnjici na isti dan naredit, kar pa seveda ne gre.
Na mail sem danes dobil tvoje dodatno vprašanje, kako poklicati ATC. Na grobo ti bom kar tukaj povedal, čeprav ti to védenje ne bo nič koristilo, če ne veš kaj sploh povedat tam gor.
V IvAp oknu klikni z desno miškino tipko na gumb L1 (prvi levi), pokaže se ti lista ATC v ICAO kodah. Če je ICAO koda FIR-a, v katerem se nahajas prisotna na spisku, potem tega kontrolorja poklices na frekvenci, ki je napisana zraven ICAO kode kontrole. Z nastavitvijo COMM1 frekvence se ti TS samodejno poveže. Predlagam pa ti, da za začetek brez FS-ja zadevo raje malo poslušaš, ker te ni za spustit v kontroliran prostor. Pravzaprav bi te ob študiranju teorije za kake dva meseca raje na GameZone poslal, če že moraš nekje letet ta čas. Najprej se lahko napamet naučiš default atc in MSFS, potem pa frezeologijo prebiraš linkih, ki jih dobiš, veš kje. Vzporedno pa še na http://www.vateud-td.org poglej, kaj se tam dobi.



kak account ste zbrisali? tistega na nejckik@msn.com al nejc.kikelj@email.si?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2005, 00:34 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
Za mail boš moral pogledat sam. Izbrisan je bil 191, ostal pa je 181.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2005, 09:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2005, 21:54
Prispevkov: 73
prosim, da mi zbrišete še onega, ker si tako ali tako nisem zapisal gesla od unga, ko je ostal, zato, ker unga sem naredil prej in sem neki zamutil pri registraciji, tako, da sem naredil še enega. samo od tega drugega sem si zapisal aktivacijska gesla, od unga, ki ste mi ga pustili sem pa vse izbrisal, zato zbrišite še onega. :bang:


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2005, 15:05 
Odsoten

Pridružen: 08 Maj 2003, 22:49
Prispevkov: 1652
A na našem webu pa ne moreš pod 'pozabljeno geslo' vtipkat svojega VID, da po mailu še enkrat prejmeš kodo? Tudi ne vem, zakaj rabiš kodo 'zapisano', dobil si jo namreč v mailu ob registraciji.

_________________
Vito Persoglia, SI-DIR
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2005, 17:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Avg 2005, 21:54
Prispevkov: 73
ok, pusti potem onega nameru :?


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2007, 15:04 
Odsoten

Pridružen: 23 Jul 2005, 11:58
Prispevkov: 21
Kraj: LJUBLJANA
STORŽ + TOPLOTA + SMOLA = RAKETA IN NE BOMBA ,DA NE BI KOGA ZADELA .ČE BI KOGA SLUČAJNO ZANIMALO KAKO POČI !!!!!


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2007, 15:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 10 Feb 2006, 22:42
Prispevkov: 428
Kraj: Ljubljana
Slovenac, danes si ti mal problematičen postal? Kaj te je pičilo?

(joj kako se zadržujem da ne bi česa rekel...)

_________________
Matjaž Nebec
IVAO Slovenija
http://www.ivao.si
Slika Slika


Na vrh
 Profil  
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2007, 18:13 
Odsoten

Pridružen: 23 Jul 2005, 11:58
Prispevkov: 21
Kraj: LJUBLJANA
Nimam kaj delat v službi pa se učim teorijo, kati drug TITO JE REKAO UČITI ,UČITI I SAMO UČITI.Opozorilo na storž pa vzemite smrtno resno.Ali ste mogoče Nebec iz Pržana.Ali mogoče človek ne sme biti vesel.Evo dva razloga : borza raste ,kar pa tudi ni tako važno, apak ,da se jaz poletel onnline.


LP VSEM


Na vrh
 Profil  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 57 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group