Forum virtualnega letalstva Slovenije

Klub virtualnega letalstva Slovenije
Danes je 29 Mar 2024, 08:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Preveliko okno Flight Plana
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 00:56 
Odsoten

Pridružen: 17 Sep 2010, 12:34
Prispevkov: 15
Lep začetniški pozdrav!

Danes se mi je končno uspelo povezati na IVAO :D vendar ni šlo vse po načrtu. Ko sem hotel izpolniti FP se mi okno pojavi čez cel ekran oz preko, tako da do funkcije send FP sploh ne pridem. Kako rešim zadevo?
Probleme sem imel pa že takoj ko sem zagnal Ivap, saj se mi je pojavilo okno ki omenja FSUIPC, ki samo vem da ima nekaj veze z vremenom...
Prosim za pomoč [-o<


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 13:36 
Odsoten

Pridružen: 17 Sep 2010, 12:34
Prispevkov: 15
Problem s FP sem danes rešil tako, da spremenim nastavitve pri displayu na drugo resolucijo in tako okno flight plana postane manjše da ga lahko izpolnim v celoti in pošljem. Nato pa ponovno nastavim resolucijo na prejšnjo. Obstaja še kakšen drug način, da mi ne bi bilo potrebno vsakič spreminjati nastavitev posebej?


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 16:01 
Odsoten

Pridružen: 05 Dec 2009, 12:30
Prispevkov: 977
Hojla Martin :D . Nekaj me zanima. Kateri FSUIPC imaš naložen. Malo sem brskal po forumih in sem nekaj zasledil. Sedaj pa te nočem obtoževati ali kakor koli dvigovati prah :wink: . Je dodatek kupljen ali ......... :-#


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 18:47 
Odsoten

Pridružen: 17 Sep 2010, 12:34
Prispevkov: 15
Živjo :D

po pravici povedano sploh ne vem kaj je to FSUIPC... :oops: Kakor sem razbral je nek program, ki povezuje osnovni simulator z dodatki ali kako? Zaenkrat nimam še nič naloženega, sem ga pa prej potegnil iz FlightSim.com tisto free verzijo...


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 22:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: 03 Sep 2007, 21:00
Prispevkov: 1420
V nastavitvah za grafiko v simulatorju izberi takšno resolucijo zaslona, kot jo tvoj ekran podpira in ti ne bo treba preklapljati :wink:

_________________
Silvo


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 00:01 
Odsoten

Pridružen: 17 Sep 2010, 12:34
Prispevkov: 15
Silvo hvala za namig :) Stvar deluje. [-o< Me je pa prej begalo, ker se mi pri tej nastavitvi osnovno okno (glavni meni) simulatorja precej zmanjša, ko pa sem enkrat v samem simulatorju (v letalu) pa je slika normalno čez cel ekran.
Zanima me še ta stvar s FSUIPC-jem...
V FSUIPC user guide-u sem prebral da je že vključen v instalaciji Ivap-a, vendar očitno ni, saj mi pri zagonu le tega napiše da nimam instaliranega. Zato me zanima ali bo vredu, če instaliram tega, ki sem ga potegnil s FlightSim-a?
že v naprej hvala za odgovor! :D


Na vrh
 Profil  
 
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 00:14 
FSUIPC.dll spada med takorekoč obvezen del opreme in registrirana verzija je kar zajeten zalogaj za slovenske plitve žepe. Na srečo pa valiko programov deluje tudi z neregistrirano verzijo in Ivap je med njimi. Najbolj pravi naslov za dolpoteg FSUPC-ja pa bo tale:http://www.schiratti.com/dowson.html


Na vrh
  
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group